łapach koło

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu łapach koło. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące łapach koło.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Na ulicach Bukaresztu wrze. Rumuni muszą walczyć przede wszystkim z własną mentalnością

  Na ulicach Bukaresztu wrze. Rumuni muszą walczyć przede wszystkim z własną mentalnością

  Ledwie trzy tygodnie po wprowadzeniu się do ministerialnych gabinetów rumuński rząd z trudem przetrwał głosowanie nad wotum nieufności. Na ulicach Bukaresztu wrze. Nic dziwnego, lewica wiele naobiecywała, a rządy zaczęła od zapewnienia łapówkarzom bezpieczeństwa

  czytaj więcej

 • "Syrena herbem twym zwodnicza" - nowa wystawa stołecznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  "Syrena herbem twym zwodnicza" - nowa wystawa stołecznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Syreny - od antycznych hybryd ludzi i ptaków, przez średniowieczne monstra, po współczesne neony i graffiti - można będzie zobaczyć na wystawie "Syrena herbem twym zwodnicza", którą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczyna swoją działalność w nowej siedzibie nad Wisłą.

  czytaj więcej

 • Dziewulski: W systemie ochrony nie ma zapisu „chroń prezydenta przed kompromitacją"

  Dziewulski: W systemie ochrony nie ma zapisu „chroń prezydenta przed kompromitacją"

  Pierwsze ścięcie między nami miało miejsce w samolocie. Stoi jak-40 przygotowany do lotu do Krakowa. Jestem na pokładzie, wchodzi Kwaśniewski, siada. Obok mnie stoi oficer BOR. Abp Głódź wchodzi, mija mnie, idzie prosto do oficera i mówi: polewaj - mówi Jerzy Dziewulski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Samorządy przekażą PKP PLK 4,5 mld zł ze środków unijnych. Cel: poprawić lokalną komunikację. Taką kwotę pochodzącą z regionalnych programów operacyjnych (RPO) PKP Polskie Linie Kolejowe powinny wydać i rozliczyć z Brukselą do 2023 r.

  czytaj więcej

 • Niemożność Międzymorza

  Niemożność Międzymorza

  Dla krajów Europy Środkowej bliższy związek polityczno-gospodarczy miałby zbawienne znaczenie, lecz nie powstanie bez przezwyciężenia pamięci wzajemnych krzywd i potężnego protektora.

  czytaj więcej

 • Lekcja z Gomułki, czyli jak następuje "wiesławizacja" wicepremiera Morawieckiego

  Lekcja z Gomułki, czyli jak następuje "wiesławizacja" wicepremiera Morawieckiego

  Morawiecki – jak każdy współczesny polityk – funkcjonuje w specyficznym (i do pewnego stopnia niszczącym) świecie olbrzymiej polaryzacji. Działa to tak: z jednej strony ma bezkrytycznych pochlebców. Media prawicowe od TVP i „Gazety Polskiej” po „Sieci” otaczają go niemal bałwochwalczym kultem. Syn lidera Solidarności Walczącej jest dla nich spełnieniem snu o „nowym Eugeniuszu Kwiatkowskim”, który zbuduje im „Gdynię na miarę XXI wieku”. Zachodzi tu proces swoistej technokratyzacji. Publicyści polskiej prawicy gospodarką specjalnie się nie interesują. Ich grzeją tematy historyczne, ideologiczne albo dotyczące czystej technologii walki politycznej. A skoro tak, to w naturalny sposób oddają „tę całą skomplikowaną ekonomię” w ręce „fachowca”, który będzie wiedział, co i jak trzeba z nią robić. Do tej roli wybrany został właśnie Morawiecki. Efekt jest taki, że gdy wicepremier komunikuje się z prawicową opinią publiczną, to nie trafia zazwyczaj na żaden intelektualny opór. Ach, więc wybuduje nam pan lotnisko i fabrykę dronów oraz przyciągnie miliardy nowych inwestycji. Jakież to ciekawe!

  czytaj więcej

 • Reżyser filmu "Bogowie" i "Belfer" o nowym filmie: "Najlepszy" to terapia dla reżysera i inspiracja dla widza

  Reżyser filmu "Bogowie" i "Belfer" o nowym filmie: "Najlepszy" to terapia dla reżysera i inspiracja dla widza

  Nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” to opowieść o człowieku, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie potrafią podnieść się z największego upadku. „Najlepszy”, film oparty na niezwykłej historii mistrza świata Jerzego Górskiego zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Gdyni. Do kin wejdzie w listopadzie.

  czytaj więcej

 • Klamka zapadła. Rząd wybuduje Centralny Port Komunikacyjny. Tylko skąd weźmie 35 mld zł?

  Klamka zapadła. Rząd wybuduje Centralny Port Komunikacyjny. Tylko skąd weźmie 35 mld zł?

  Rada Ministrów przyjmie dziś koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i zarzeka się, że przygotowania do inwestycji ruszą pełną parą. W ciągu 10 lat chce między Łodzią i Warszawą zbudować wielki przesiadkowy port lotniczy, który docelowo miałby obsługiwać nawet 100 mln pasażerów (port na Okęciu w 2016 r. obsłużył niecałe 13 mln podróżnych).

  czytaj więcej

 • Prezes Famuru: Nie chcemy konkurować ze swoimi klientami

  Prezes Famuru: Nie chcemy konkurować ze swoimi klientami

  Nie planujemy, by Famur zajmował się działalnością wydobywczą. Ale projekt Przeciszów może stanowić wsparcie strategii energetycznej kraju - mówi w wywiadzie dla DGP Mirosław Bendzera, prezes Famuru, trzeciego co do wielkości na świecie producenta maszyn górniczych.

  czytaj więcej

 • Prof. Modzelewski: Powinny powstać dwa pomniki, zarówno ofiar katastrofy, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Prof. Modzelewski: Powinny powstać dwa pomniki, zarówno ofiar katastrofy, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  - Każda postać historyczna jest kontestowana, każda historia ma swoje odcienie - wyznaje w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Jarosław Modzelewski, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kieruje pracownią malarstwa na macierzystej uczelni. Współtwórca i uczestnik wystaw oraz akcji Gruppy w latach 1982–1992.

  czytaj więcej

 • Odnaleziono nieznaną powieść Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  Odnaleziono nieznaną powieść Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  „Cudowne przygody pana Pinzla rudego” to tytuł niedokończonej powieści Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą odnaleziono w warszawskim Muzeum Literatury (ML). To satyryczna opowieść o życiu szkolnym, której głównymi bohaterami są rudowłosy nauczyciel i jego jamnik.

  czytaj więcej

 • Słynny Malta Festival rusza w Poznaniu: Na widzów czeka 200 wydarzeń

  Słynny Malta Festival rusza w Poznaniu: Na widzów czeka 200 wydarzeń

  200 wydarzeń, stworzonych przez ponad 350 artystów, odbędzie się w ramach rozpoczynającego się w piątek Malta Festival w Poznaniu. Tegoroczna edycja festiwalu, odbywającego się pod hasłem „Skok w wiarę” potrwa do 24 czerwca.

  czytaj więcej

 • Minister zdrowia: Jestem elektrykiem od serca [WYWIAD]

  Minister zdrowia: Jestem elektrykiem od serca [WYWIAD]

  - Tak, trzeba zachować spokój, bo wokół jest cały zespół: pielęgniarki, młodsi koledzy, natomiast w środku człowiek 40 razy myśli: „Co poszło nie tak?”. Choć bardzo często zna odpowiedź na to pytanie. No i zawsze jest to „może”. Czyli „Może udałoby się go uratować, ale nie potrafiłem” - mówi minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski

  czytaj więcej

 • Amerykanie żegnają na Kapitolu George’a H. W. Busha

  Amerykanie żegnają na Kapitolu George’a H. W. Busha

  Amerykanie z wszystkich kręgów społeczeństwa żegnają w Waszyngtonie George'a H.W. Busha. Trumna z ciałem 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych wystawiona jest na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu.

  czytaj więcej

 • Leszek Miller: Po samobójstwie syna wykrzyczałem się, a raczej zawyłem z rozpaczy [WYWIAD]

  Leszek Miller: Po samobójstwie syna wykrzyczałem się, a raczej zawyłem z rozpaczy [WYWIAD]

  - Czytałem o celebrytach, którzy rozsypują prochy z helikoptera, jadą gdzieś w morze, jeszcze inni to czy tamto. Nie wygląda to zbyt poważnie, ale my rozsypaliśmy naprawdę symbolicznie. Chodziło o gest, o spełnienie tego oczekiwania, że spędzimy ostatni wyjazd z nim, z synem - mówi Leszek Miller w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Rzeź w kolorach tęczy, czyli jak dzieci widzą cyrk [Dzień Dziecka 2019]

  Rzeź w kolorach tęczy, czyli jak dzieci widzą cyrk [Dzień Dziecka 2019]

  Uwaga! Sensacja! Już w weekend 11–12 grudnia 2018 roku do Warszawy przyjedzie cyrk! Wszyscy szaleją! Dorośli biorą wolne od pracy, aby zabrać na festyn swoje dzieci, w każdej szkole można znaleźć ulotki i plakaty reklamujące to niecodzienne widowisko.  [Tekst napisany przez dzieci do specjalnego wydania DGP z okazji Dnia Dziecka]

  czytaj więcej

 • Nie byliśmy działaczami walczącymi pod tęczowymi flagami na ulicach ani bywalcami gejowskich klubów [WYWIAD]

  Nie byliśmy działaczami walczącymi pod tęczowymi flagami na ulicach ani bywalcami gejowskich klubów [WYWIAD]

  - Ja wiem, że to, co powiem, nie spodoba się niektórym. Ale w moim małomiasteczkowym środowisku nigdy nam nikt złego słowa nie powiedział, nie spojrzał krzywo. Może dlatego, że nie mieliśmy potrzeby błyszczenia na scenie, nie chodziliśmy do telewizji śniadaniowych - mówi Sławomir Ślubowski dziennikarz (pracował m.in. w „Sztandarze Młodych”, „Super Expressie”, „Dzienniku”), współautor przewodnika po Warszawie, obecnie pracownik MZK w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Szkoła i reforma edukacji oczami uczniów

  Szkoła i reforma edukacji oczami uczniów

  900 zł za komplet podręczników. Korytarze tak zatłoczone, że trzeba czekać w kolejce, aby dostać się na schody. A jedzenie w szkolnym bufecie lepiej zamówić z wyprzedzeniem. Dwa miesiące temu absolwenci podstawówek i gimnazjów opowiadali nam o lękach związanych z egzaminami i wyborem szkoły średniej. Wszystko ze świadomością, że do rywalizacji o miejsce staje nie jeden, lecz trzy roczniki uczniów. Teraz zasiedli w szkolnych ławkach, ale czy są to te wymarzone?

  czytaj więcej

 • Fogiel: PiS jest stylem życia [WYWIAD]

  Fogiel: PiS jest stylem życia [WYWIAD]

  - Nie mam kompleksu bycia pisowcem. A że chodzę do teatru i na Zbawiksie? To nie poza, to szansa na zadawanie się z innymi, nie tylko podobnymi do mnie - mówi w wywiadzie dla DGP Robert Fogiel, polityk PiS, od czerwca 2019 r. jeden z rzeczników partii.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników