łapach koło

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu łapach koło. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące łapach koło.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Trumpa popiera wykluczona część społeczeństwa USA. To nie rasiści i radykałowie [WYWIAD]

  Trumpa popiera wykluczona część społeczeństwa USA. To nie rasiści i radykałowie [WYWIAD]

  - Teza, że na Trumpa głosują rasiści, radykałowie i prowincja, jest zbyt prosta. Za jego sukcesem stoją Stany, o których syta i bezpieczna część USA nie chce słyszeć. Współcześni wykluczeni, którzy nie zamierzają dłużej być niewolnikami poprawności politycznej - uważa Alexander Zaitchik amerykański dziennikarz i publicysta.

  czytaj więcej

 • Od reklamy do gwiazd. Szalony wizjoner i ekspedycja w kosmos

  Od reklamy do gwiazd. Szalony wizjoner i ekspedycja w kosmos

  Aby ludzie postawili stopę na Marsie, niezbędne są dwie rzeczy: odpowiednia promocja i groźna konkurencja. No i jeszcze szalony wizjoner, taki jak Wernher von Braun lub Elon Musk. Bywa, że czyimś przeznaczeniem są inne planety. Tylko nie ma szans, by na nie polecieć. Wówczas można się poddać lub spróbować przyśpieszyć bieg dziejów. Elon Musk wybrał to drugie. Zorganizowana przez niego w zeszłym tygodniu konferencja prasowa dowiodła, że jego życiowym celem jest zainicjowanie podróży międzyplanetarnych. Deklarację tę łatwo uznać za wizję szaleńca, gdyby nie biznesowe sukcesy Muska.

  czytaj więcej

 • Masowa produkcja dyplomów. Uczelnie robią interes na doktorantach bez stypendium

  Masowa produkcja dyplomów. Uczelnie robią interes na doktorantach bez stypendium

  Produkcja magistrów na masową skalę spowodowała, że maturą dla studenta jest doktorat. Ale w kuźni elit też coraz ciaśniej, bo na studia doktoranckie walą tłumy jak do sklepu podczas wyprzedaży. Z promocji korzystają uczelnie, które robią interes na doktorantach bez stypendium.

  czytaj więcej

 • Hadaj: Liderzy i luzerzy czyli polska opozycja

  Hadaj: Liderzy i luzerzy czyli polska opozycja

  Wiele osób żyje z polityki. Mało żyje dla niej – mawiał zmarły w poniedziałek słynny socjolog prof. Zygmunt Bauman. W pierwszą kategorię doskonale wpisali się nowi polscy szemrani liderzy – Ryszard Petru i Mateusz Kijowski. Plastikowi guru bez znaczenia, brylujący jedynie we własnych środowiskach. A teraz doszczętnie skompromitowani.

  czytaj więcej

 • Na ulicach Bukaresztu wrze. Rumuni muszą walczyć przede wszystkim z własną mentalnością

  Na ulicach Bukaresztu wrze. Rumuni muszą walczyć przede wszystkim z własną mentalnością

  Ledwie trzy tygodnie po wprowadzeniu się do ministerialnych gabinetów rumuński rząd z trudem przetrwał głosowanie nad wotum nieufności. Na ulicach Bukaresztu wrze. Nic dziwnego, lewica wiele naobiecywała, a rządy zaczęła od zapewnienia łapówkarzom bezpieczeństwa

  czytaj więcej

 • "Syrena herbem twym zwodnicza" - nowa wystawa stołecznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  "Syrena herbem twym zwodnicza" - nowa wystawa stołecznego Muzeum Sztuki Nowoczesnej

  Syreny - od antycznych hybryd ludzi i ptaków, przez średniowieczne monstra, po współczesne neony i graffiti - można będzie zobaczyć na wystawie "Syrena herbem twym zwodnicza", którą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczyna swoją działalność w nowej siedzibie nad Wisłą.

  czytaj więcej

 • Dziewulski: W systemie ochrony nie ma zapisu „chroń prezydenta przed kompromitacją"

  Dziewulski: W systemie ochrony nie ma zapisu „chroń prezydenta przed kompromitacją"

  Pierwsze ścięcie między nami miało miejsce w samolocie. Stoi jak-40 przygotowany do lotu do Krakowa. Jestem na pokładzie, wchodzi Kwaśniewski, siada. Obok mnie stoi oficer BOR. Abp Głódź wchodzi, mija mnie, idzie prosto do oficera i mówi: polewaj - mówi Jerzy Dziewulski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

  czytaj więcej

 • Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Kolejny ambitny plan rozpędzenia polskiej kolei

  Samorządy przekażą PKP PLK 4,5 mld zł ze środków unijnych. Cel: poprawić lokalną komunikację. Taką kwotę pochodzącą z regionalnych programów operacyjnych (RPO) PKP Polskie Linie Kolejowe powinny wydać i rozliczyć z Brukselą do 2023 r.

  czytaj więcej

 • Niemożność Międzymorza

  Niemożność Międzymorza

  Dla krajów Europy Środkowej bliższy związek polityczno-gospodarczy miałby zbawienne znaczenie, lecz nie powstanie bez przezwyciężenia pamięci wzajemnych krzywd i potężnego protektora.

  czytaj więcej

 • Lekcja z Gomułki, czyli jak następuje "wiesławizacja" wicepremiera Morawieckiego

  Lekcja z Gomułki, czyli jak następuje "wiesławizacja" wicepremiera Morawieckiego

  Morawiecki – jak każdy współczesny polityk – funkcjonuje w specyficznym (i do pewnego stopnia niszczącym) świecie olbrzymiej polaryzacji. Działa to tak: z jednej strony ma bezkrytycznych pochlebców. Media prawicowe od TVP i „Gazety Polskiej” po „Sieci” otaczają go niemal bałwochwalczym kultem. Syn lidera Solidarności Walczącej jest dla nich spełnieniem snu o „nowym Eugeniuszu Kwiatkowskim”, który zbuduje im „Gdynię na miarę XXI wieku”. Zachodzi tu proces swoistej technokratyzacji. Publicyści polskiej prawicy gospodarką specjalnie się nie interesują. Ich grzeją tematy historyczne, ideologiczne albo dotyczące czystej technologii walki politycznej. A skoro tak, to w naturalny sposób oddają „tę całą skomplikowaną ekonomię” w ręce „fachowca”, który będzie wiedział, co i jak trzeba z nią robić. Do tej roli wybrany został właśnie Morawiecki. Efekt jest taki, że gdy wicepremier komunikuje się z prawicową opinią publiczną, to nie trafia zazwyczaj na żaden intelektualny opór. Ach, więc wybuduje nam pan lotnisko i fabrykę dronów oraz przyciągnie miliardy nowych inwestycji. Jakież to ciekawe!

  czytaj więcej

 • Reżyser filmu "Bogowie" i "Belfer" o nowym filmie: "Najlepszy" to terapia dla reżysera i inspiracja dla widza

  Reżyser filmu "Bogowie" i "Belfer" o nowym filmie: "Najlepszy" to terapia dla reżysera i inspiracja dla widza

  Nowy film reżysera kinowego hitu „Bogowie” to opowieść o człowieku, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie potrafią podnieść się z największego upadku. „Najlepszy”, film oparty na niezwykłej historii mistrza świata Jerzego Górskiego zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Gdyni. Do kin wejdzie w listopadzie.

  czytaj więcej

 • Klamka zapadła. Rząd wybuduje Centralny Port Komunikacyjny. Tylko skąd weźmie 35 mld zł?

  Klamka zapadła. Rząd wybuduje Centralny Port Komunikacyjny. Tylko skąd weźmie 35 mld zł?

  Rada Ministrów przyjmie dziś koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i zarzeka się, że przygotowania do inwestycji ruszą pełną parą. W ciągu 10 lat chce między Łodzią i Warszawą zbudować wielki przesiadkowy port lotniczy, który docelowo miałby obsługiwać nawet 100 mln pasażerów (port na Okęciu w 2016 r. obsłużył niecałe 13 mln podróżnych).

  czytaj więcej

 • Prezes Famuru: Nie chcemy konkurować ze swoimi klientami

  Prezes Famuru: Nie chcemy konkurować ze swoimi klientami

  Nie planujemy, by Famur zajmował się działalnością wydobywczą. Ale projekt Przeciszów może stanowić wsparcie strategii energetycznej kraju - mówi w wywiadzie dla DGP Mirosław Bendzera, prezes Famuru, trzeciego co do wielkości na świecie producenta maszyn górniczych.

  czytaj więcej

 • Prof. Modzelewski: Powinny powstać dwa pomniki, zarówno ofiar katastrofy, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Prof. Modzelewski: Powinny powstać dwa pomniki, zarówno ofiar katastrofy, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  - Każda postać historyczna jest kontestowana, każda historia ma swoje odcienie - wyznaje w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Jarosław Modzelewski, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kieruje pracownią malarstwa na macierzystej uczelni. Współtwórca i uczestnik wystaw oraz akcji Gruppy w latach 1982–1992.

  czytaj więcej

 • Odnaleziono nieznaną powieść Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  Odnaleziono nieznaną powieść Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  „Cudowne przygody pana Pinzla rudego” to tytuł niedokończonej powieści Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którą odnaleziono w warszawskim Muzeum Literatury (ML). To satyryczna opowieść o życiu szkolnym, której głównymi bohaterami są rudowłosy nauczyciel i jego jamnik.

  czytaj więcej

 • Słynny Malta Festival rusza w Poznaniu: Na widzów czeka 200 wydarzeń

  Słynny Malta Festival rusza w Poznaniu: Na widzów czeka 200 wydarzeń

  200 wydarzeń, stworzonych przez ponad 350 artystów, odbędzie się w ramach rozpoczynającego się w piątek Malta Festival w Poznaniu. Tegoroczna edycja festiwalu, odbywającego się pod hasłem „Skok w wiarę” potrwa do 24 czerwca.

  czytaj więcej

 • Minister zdrowia: Jestem elektrykiem od serca [WYWIAD]

  Minister zdrowia: Jestem elektrykiem od serca [WYWIAD]

  - Tak, trzeba zachować spokój, bo wokół jest cały zespół: pielęgniarki, młodsi koledzy, natomiast w środku człowiek 40 razy myśli: „Co poszło nie tak?”. Choć bardzo często zna odpowiedź na to pytanie. No i zawsze jest to „może”. Czyli „Może udałoby się go uratować, ale nie potrafiłem” - mówi minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski

  czytaj więcej

 • Amerykanie żegnają na Kapitolu George’a H. W. Busha

  Amerykanie żegnają na Kapitolu George’a H. W. Busha

  Amerykanie z wszystkich kręgów społeczeństwa żegnają w Waszyngtonie George'a H.W. Busha. Trumna z ciałem 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych wystawiona jest na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu.

  czytaj więcej

 • Leszek Miller: Po samobójstwie syna wykrzyczałem się, a raczej zawyłem z rozpaczy [WYWIAD]

  Leszek Miller: Po samobójstwie syna wykrzyczałem się, a raczej zawyłem z rozpaczy [WYWIAD]

  - Czytałem o celebrytach, którzy rozsypują prochy z helikoptera, jadą gdzieś w morze, jeszcze inni to czy tamto. Nie wygląda to zbyt poważnie, ale my rozsypaliśmy naprawdę symbolicznie. Chodziło o gest, o spełnienie tego oczekiwania, że spędzimy ostatni wyjazd z nim, z synem - mówi Leszek Miller w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników