land roverów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu land roverów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące land roverów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dziki koń z Poznania. Tarpan - auto, które nie przetrwało

  Dziki koń z Poznania. Tarpan - auto, które nie przetrwało

  Nazwę Tarpan wyłoniono w konkursie zorganizowanym przez redakcję „Expressu Poznańskiego”. Nie był to najlepszy wybór. Jednak przekonano się o tym dopiero po latach. Auto – podobnie jak dziki koń – nie przetrwało

  czytaj więcej

 • Nie od każdego vana z zagranicy trzeba płacić akcyzę

  Nie od każdego vana z zagranicy trzeba płacić akcyzę

  O tym, czy auto jest osobowe, czy ciężarowe, nie decydują popielniczki ani aluminiowe felgi. Rozstrzyga to, czy bez trudu można w nim zamontować tylną kanapę.

  czytaj więcej

 • Skutecznie wydając pieniądze na know-how

  Skutecznie wydając pieniądze na know-how

  W polityce gospodarczej obecnego rządu istotne znaczenie ma repolonizacja, tzn. wzmacnianie rodzimego kapitału (pojęcie kojarzone z bankami, jednak odnoszące się również do innych sektorów, w których niektóre decyzje prywatyzacyjne mogły budzić merytoryczne wątpliwości co do ich zasadności i zgodności z polską racją stanu). Te elementy w ubiegłych latach przez poprzednie ekipy rządzące traktowane były z przymrużeniem oka lub nawet jako przejaw zaściankowego myślenia ich promotorów.

  czytaj więcej

 • Bąk: Zostało nam taplanie się w błocie [Land Rover Discovery V]

  Bąk: Zostało nam taplanie się w błocie [Land Rover Discovery V]

  Brzytwy zostały wyparte przez golarki z procesorami, noży się nie ostrzy, bo są ceramiczne, drzewa na opał nie rąbie, bo przyjeżdża pod kominek już pocięte na szczapy, ogniska nie trzeba rozpalać, bo jest grill gazowy, bronić wioski przed najazdem bandytów też nie, bo od tego jest alarm i firma ochraniarska. Palenie powoduje impotencję, alkohol skraca życie, polowanie na zwierzynę jest niehumanitarne, zaś broń palna cieszy się w społeczeństwie równie dużą sympatią co grzybica.

  czytaj więcej

 • Auto roku? Nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód

  Auto roku? Nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód

  Nie da się wybrać auta roku, bo nie ma czegoś takiego jak najlepszy samochód. Polecamy więc te, o których nie da się napisać nic złego.

  czytaj więcej

 • Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Bąk: Nissan, niech cię prąd kopnie! [FELIETON]

  Mamy wolny rynek, ogromną konkurencję i asortyment wszelkiej maści produktów tak szeroki, że nowo budowane supermarkety muszą mieć wielkość lotniskowców, aby to wszystko pomieścić. A mimo to pewne rzeczy od razu kojarzymy z konkretnymi markami. Weźmy takie dżinsy – obecnie produkuje je mniej więcej milion firm na świecie, ale gdy ktoś pyta mnie o pierwsze skojarzenie, odpowiadam bez wahania: Levi’s. Maszynki do golenia? Oczywiście Gillette! Scyzoryk? Rzecz jasna Victorinox, nie ma innego. Gacie do pływania to Speedo, krem – Nivea, sztućce wyłącznie od Gerlacha, pasta do zębów Colgate, jogurt Danona, ketchup Heinza, majonez musi być Kielecki, a piwo z Żywca.

  czytaj więcej

 • Zaborowski: Jak się rozwieść z Brukselą? [OPINIA]

  Zaborowski: Jak się rozwieść z Brukselą? [OPINIA]

  Po ponad dwóch latach od referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wystąpieniem z Unii Europejskiej, narasta świadomość ludzkich kosztów tej decyzji. Niestety dla Brytyjczyków jest to trochę późno, być może nawet za późno na wynegocjowanie z UE porozumienia minimalizującego społeczne koszty brexitu.

  czytaj więcej

 • Brexit: Honda zamyka fabrykę w Swindon

  Brexit: Honda zamyka fabrykę w Swindon

  Decyzja Hondy o zamknięciu fabryki w Wielkiej Brytanii to kolejny kamyczek do ogródka przeciwników wyjścia z UE, nawet jeśli nie jest ono jej głównym powodem.

  czytaj więcej

 • Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Szwajcarska impreza coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny, a coraz bardziej targi sprzętu elektrycznego. A jednocześnie oddział szpitala psychiatrycznego, na którym ulokowano pacjentów myślących, że są nieślubnym dzieckiem Ferdynanda Porsche'a i Carla Benza

  czytaj więcej

 • Pieniądze Farage’a pod lupą. Polityk jest podejrzewany o kontakty z Kremlem

  Pieniądze Farage’a pod lupą. Polityk jest podejrzewany o kontakty z Kremlem

  Szef Partii Brexit jest podejrzewany o niejasne źródła finansowania oraz kontakty z Kremlem. Po wyborach przyszedł czas na wyjaśnienie wschodnich tropów.

  czytaj więcej

 • Korporacyjna moralność. Kulturową wojnę wywołała nie tylko IKEA

  Korporacyjna moralność. Kulturową wojnę wywołała nie tylko IKEA

  Koncerny coraz częściej stają się platformą wojen kulturowych. Ich przykładem jest zwolnienie przez IKEA pracownika za komentarz niezgodny z polityką firmy.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników