łączności obniża

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu łączności obniża. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące łączności obniża.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Inflacja nie zaszkodziła złotemu

  Inflacja nie zaszkodziła złotemu

  W ostatnim czasie inwestorzy na rynku złotego bombardowani są zaskakującymi informacjami z krajowej gospodarki. Najpierw podwyższenie perspektywy ratingu przez Fitch, później obniżka stóp o 50 bp, teraz bardzo niski odczyt inflacji za luty. Złoty jednak reaguje na te informacje chłodno. Szczególnie kurs EURPLN pozostaje bardzo stabilny.

  czytaj więcej

 • Sieć pożytecznych idiotów

  Sieć pożytecznych idiotów

  Do tej pory dominowało przekonanie, że internet jest dobrodziejstwem, które wyzwoli nas z problemów codzienności, zwiększy efektywność w pracy, poprawi jakość życia i relacje z bliskimi, pomoże stworzyć lepsze społeczeństwo, usprawnić administrację państwową i naprawić politykę. Kto z nas nie zna takich haseł, jak wolna kultura, otwarte oprogramowanie czy administracja 2.0?

  czytaj więcej

 • Inflacja coraz niżej i bliżej rekordu

  Inflacja coraz niżej i bliżej rekordu

  Taniejące paliwa zepchnęły wskaźnik do zaledwie 0,8 proc. w kwietniu. A wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze niżej. Być może nawet dojdzie do niewielkiej deflacji, czyli ceny w skali całej gospodarki zaczną spadać.

  czytaj więcej

 • Deflacja zagląda nam w oczy

  Deflacja zagląda nam w oczy

  Po zaskakująco niskiej inflacji w maju ekonomiści nie mają wątpliwości: tego lata po raz pierwszy w historii III RP zaliczymy spadek rocznego wskaźnika cen poniżej zera

  czytaj więcej

 • Roaming międzynarodowy: Ile płacimy za korzystanie z telefonu za granicą?

  Roaming międzynarodowy: Ile płacimy za korzystanie z telefonu za granicą?

  Wybieram się na wycieczkę objazdową po kilku europejskich krajach. Muszę być w kontakcie z rodziną i z moimi pracownikami. Chciałbym uniknąć dużych kosztów połączeń na telefony komórkowe. Czy mogę wcześniej sprawdzić, jakie obowiązują opłaty? – pyta pan Krzysztof.

  czytaj więcej

 • Etyka prawnika. Współczesność kontra godność

  Etyka prawnika. Współczesność kontra godność

  Podkradanie klientów, relacjonowanie swojego życia na portalach społecznościowych, przekraczanie prędkości i granic dobrego wychowania – to także, niestety, fragment obrazu świata prawników

  czytaj więcej

 • Organizacje pozarządowe żądają uregulowania sposobu użycia bojowych dronów

  Organizacje pozarządowe żądają uregulowania sposobu użycia bojowych dronów

  Jak powiedziała dziennikarzom w środę koordynatorka koalicji Kaja Kowalczewska z fundacji Inicjatywa Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej, nad zarzutami wobec użycia bojowych dronów latających dyskutuje się w USA i Europie Zachodniej, ale w Polsce debata na ten temat się nie toczy.

  czytaj więcej

 • Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Współczesna ekonomia to bankrut, ślepiec, który nie dostrzega, że narzędzia i pojęcia, które wytwarza, są już nieprzydatne do opisu świata. Z czego to wynika? Ze ślepego naśladownictwa fizyki newtonowskiej. Że akcji odpowiada reakcja. Że skoro jest podaż, to musi być popyt.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie telekomunikacyjnym 2017 – co oznaczają dla konsumentów?

  Zmiany w prawie telekomunikacyjnym 2017 – co oznaczają dla konsumentów?

  Obowiązkowa rejestracja kart prepaid wynikająca z "ustawy antyterrorystycznej" oraz planowane zniesienie roamingu na terenie UE – to dwie kluczowe zmiany dla polskich konsumentów w 2017 rok w obszarze telekomunikacyjnym. 

  czytaj więcej

 • Ulgi i nowe normy dla 5G. Megaustawa coraz bliżej

  Ulgi i nowe normy dla 5G. Megaustawa coraz bliżej

  Przepisy niezbędne do uruchomienia sieci piątej generacji prawdopodobnie zostaną uchwalone przez Sejm przed wakacjami. Wczoraj projekt przyjął rząd.

  czytaj więcej

 • Magazyny energii w Polsce powinny działać na zasadach rynkowych

  Magazyny energii w Polsce powinny działać na zasadach rynkowych

  Sektor magazynów energii elektrycznych w Polsce powinien zostać otwarty na zasadach rynkowych, komercjalizacja ma zasadnicze znaczenie - ocenia Polska Izby Magazynowania Energii. PIME podkreśla, że magazyny mogą pomóc obniżać ceny energii dla odbiorców.

  czytaj więcej

 • Inflacja w czerwcu najwyższa od listopada 2012 r.

  Inflacja w czerwcu najwyższa od listopada 2012 r.

  Inflacja w czerwcu tego roku była najwyższa od listopada 2012 r., a wzrost cen żywności i napojów bezalkoholowych najwyższy od listopada 2017 r. - informuje w komentarzu do danych GUS o inflacji ekonomista banku Credit Agricole Jakub Olipra.

  czytaj więcej

 • Ciszej nad 5G. Senat zmienia megaustawę

  Ciszej nad 5G. Senat zmienia megaustawę

  Z projektu wykreślono zapisy dotyczące wyłącznie rozwiązań dotyczących łączności najnowszej generacji, by wyciszyć niepokoje społeczne.

  czytaj więcej

 • Zalasiński: Ślepa dezubekizacja i domniemanie winy

  Zalasiński: Ślepa dezubekizacja i domniemanie winy

  Nie cichną wątpliwości (także konstytucyjne) związane z nowelizacją ustawy zaopatrzeniowej (tzw. ustawa dezubekizacyjna – Dz.U. z 2016 r. poz. 2270), którą Sejm przyjął 16 grudnia 2016 r., obradując w warunkach dalekich od standardów parlamentarnych. Ustawa ta przewiduje obniżenie świadczeń emerytalnych i rentowych co najmniej 32,5 tysiąca osób, które pełniły służbę na rzecz totalitarnego państwa. To druga ustawa dezubekizacyjna – po ustawie z 2009 r. (Dz.U. nr 24 poz. 145) – której celem jest obniżenie tych świadczeń. W tym jednak przypadku ograniczenie jest tak drastyczne, że faktycznie dochodzi do pozbawienia prawa do zabezpieczenia społecznego (art. 67 Konstytucji RP). Za każdy rok służby na rzecz totalitarnego państwa funkcjonariuszowi zgodnie z ustawą dezubekizacyjną należy się bowiem emerytura w wysokości 0 proc. podstawy jej wymiaru (art. 15c ust. 1 pkt 1).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników