łączności obniża

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu łączności obniża. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące łączności obniża.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Inflacja słabnie. W lutym wyniosła już tylko 1,3 procent

  Inflacja słabnie. W lutym wyniosła już tylko 1,3 procent

  W lutym ceny towarów i usług w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego wzrosły o 1,3 procent - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W styczniu roczna inflacja wynosiła 1,7 procent.

  czytaj więcej

 • Niższa inflacja to dobra wiadomość

  Niższa inflacja to dobra wiadomość

  Jeszcze w połowie ubiegłego roku mieliśmy inflację na poziomie 4%. Po drugim z rzędu pozytywnym zaskoczeniu jest to już jedynie 1,3%. Tym samym wskaźnik CPI znalazł się poniżej dolnego ograniczenia przedziału wahań wokół celu inflacyjnego. To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki.

  czytaj więcej

 • Niższa inflacja to dobra wiadomość

  Niższa inflacja to dobra wiadomość

  Jeszcze w połowie ubiegłego roku mieliśmy inflację na poziomie 4%. Po drugim z rzędu pozytywnym zaskoczeniu jest to już jedynie 1,3%. Tym samym wskaźnik CPI znalazł się poniżej dolnego ograniczenia przedziału wahań wokół celu inflacyjnego. To dobra wiadomość dla polskiej gospodarki.

  czytaj więcej

 • Złoty nadal pod presją

  Złoty nadal pod presją

  Para walutowa USDPLN ponawia swój atak na poziom 3,20. Kolejne osłabienie złotego względem dolara jest spowodowane utrzymującą się presją podażową na parze walutowej EURUSD, na której zobaczyliśmy kolejne tegoroczne minima. Polska waluta osłabia się również względem brytyjskiego funta co jest spowodowane korektą na parze GBPUSD. Złoty pozostaje neutralny w stosunku do franka szwajcarskiego i euro.

  czytaj więcej

 • Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

  Inflacja zaskoczyła, ale złoty nie stracił

  Pomimo kolejnych dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy wczoraj obserwowaliśmy lekkie odbicie w notowaniach EURUSD. Perspektywą zacieśnienia w USA na razie w ogóle nie przejmują się rynki akcji, gdzie S&P500 jest już coraz bliżej szczytów sprzed kryzysu. W Polsce zaskoczyły dane o inflacji, które oznaczają, iż RPP będzie prawdopodobnie jeszcze obniżać stopy procentowe, nie zaszkodziło to jednak notowaniom złotego.

  czytaj więcej

 • Inflacja nie zaszkodziła złotemu

  Inflacja nie zaszkodziła złotemu

  W ostatnim czasie inwestorzy na rynku złotego bombardowani są zaskakującymi informacjami z krajowej gospodarki. Najpierw podwyższenie perspektywy ratingu przez Fitch, później obniżka stóp o 50 bp, teraz bardzo niski odczyt inflacji za luty. Złoty jednak reaguje na te informacje chłodno. Szczególnie kurs EURPLN pozostaje bardzo stabilny.

  czytaj więcej

 • Sieć pożytecznych idiotów

  Sieć pożytecznych idiotów

  Do tej pory dominowało przekonanie, że internet jest dobrodziejstwem, które wyzwoli nas z problemów codzienności, zwiększy efektywność w pracy, poprawi jakość życia i relacje z bliskimi, pomoże stworzyć lepsze społeczeństwo, usprawnić administrację państwową i naprawić politykę. Kto z nas nie zna takich haseł, jak wolna kultura, otwarte oprogramowanie czy administracja 2.0?

  czytaj więcej

 • Inflacja coraz niżej i bliżej rekordu

  Inflacja coraz niżej i bliżej rekordu

  Taniejące paliwa zepchnęły wskaźnik do zaledwie 0,8 proc. w kwietniu. A wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze niżej. Być może nawet dojdzie do niewielkiej deflacji, czyli ceny w skali całej gospodarki zaczną spadać.

  czytaj więcej

 • Deflacja zagląda nam w oczy

  Deflacja zagląda nam w oczy

  Po zaskakująco niskiej inflacji w maju ekonomiści nie mają wątpliwości: tego lata po raz pierwszy w historii III RP zaliczymy spadek rocznego wskaźnika cen poniżej zera

  czytaj więcej

 • Roaming międzynarodowy: Ile płacimy za korzystanie z telefonu za granicą?

  Roaming międzynarodowy: Ile płacimy za korzystanie z telefonu za granicą?

  Wybieram się na wycieczkę objazdową po kilku europejskich krajach. Muszę być w kontakcie z rodziną i z moimi pracownikami. Chciałbym uniknąć dużych kosztów połączeń na telefony komórkowe. Czy mogę wcześniej sprawdzić, jakie obowiązują opłaty? – pyta pan Krzysztof.

  czytaj więcej

 • Etyka prawnika. Współczesność kontra godność

  Etyka prawnika. Współczesność kontra godność

  Podkradanie klientów, relacjonowanie swojego życia na portalach społecznościowych, przekraczanie prędkości i granic dobrego wychowania – to także, niestety, fragment obrazu świata prawników

  czytaj więcej

 • Organizacje pozarządowe żądają uregulowania sposobu użycia bojowych dronów

  Organizacje pozarządowe żądają uregulowania sposobu użycia bojowych dronów

  Jak powiedziała dziennikarzom w środę koordynatorka koalicji Kaja Kowalczewska z fundacji Inicjatywa Międzynarodowego Prawa Karnego i Praw Człowieka w Europie Środkowej i Wschodniej, nad zarzutami wobec użycia bojowych dronów latających dyskutuje się w USA i Europie Zachodniej, ale w Polsce debata na ten temat się nie toczy.

  czytaj więcej

 • Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Rewolucja u bram. Współczesna ekonomia to bankrut

  Współczesna ekonomia to bankrut, ślepiec, który nie dostrzega, że narzędzia i pojęcia, które wytwarza, są już nieprzydatne do opisu świata. Z czego to wynika? Ze ślepego naśladownictwa fizyki newtonowskiej. Że akcji odpowiada reakcja. Że skoro jest podaż, to musi być popyt.

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie telekomunikacyjnym 2017 – co oznaczają dla konsumentów?

  Zmiany w prawie telekomunikacyjnym 2017 – co oznaczają dla konsumentów?

  Obowiązkowa rejestracja kart prepaid wynikająca z "ustawy antyterrorystycznej" oraz planowane zniesienie roamingu na terenie UE – to dwie kluczowe zmiany dla polskich konsumentów w 2017 rok w obszarze telekomunikacyjnym. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników