koszt badania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu koszt badania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące koszt badania.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak korporacje szantażują państwa wykorzystując trybunały arbitrażowe

  Jak korporacje szantażują państwa wykorzystując trybunały arbitrażowe

  Za sprawą umów TTIP i CETA dużo mówi się ostatnio o tzw. trybunałach arbitrażowych. W tych specjalnych parasądach międzynarodowa korporacja może pozwać państwo, w którym zainwestowała, jeśli uzna, że wprowadzone przez to państwo regulacje zmniejszyły jej oczekiwane zyski. Mechanizm ten znacząco uprzywilejowuje firmy międzynarodowe względem państw i firm rodzimych. Daje korporacjom wyjątkowe narzędzie, by wymuszać „odszkodowania” za suwerenne decyzje rządów podejmowane w interesie publicznym, choćby dla ochrony zdrowia obywateli. Co więcej zdarza się, że z lęku przed wielomilionowymi pozwami rządy powstrzymują się przed wprowadzeniem regulacji chroniących środowisko, prawa pracownicze czy konsumenckie.

  czytaj więcej

 • Zakup od oszusta nie wyklucza odliczenia VAT

  Zakup od oszusta nie wyklucza odliczenia VAT

  Wkręceni w karuzele podatkowe coraz częściej rezygnują z odliczania podatku z faktur wystawionych przez firmy, które mają problemy z urzędem skarbowym. Powód? Sami nie chcą ich mieć.

  czytaj więcej

 • Małe ustępstwa w sprawie sieci szpitali. Zmieniają niewiele, a pomogą wyjść stronom sporu z twarzą

  Małe ustępstwa w sprawie sieci szpitali. Zmieniają niewiele, a pomogą wyjść stronom sporu z twarzą

  Ministerstwo Zdrowia zgodziło się na część zmian proponowanych przez Jarosława Gowina. Zmieniają niewiele, a pomogą wyjść stronom sporu z twarzą.

  czytaj więcej

 • NIK: Odpady medyczne źle zabezpieczone

  NIK: Odpady medyczne źle zabezpieczone

  Zużyte strzykawki i igły, opatrunki czy próbki krwi – takie odpady muszą być w specjalny sposób przechowywane, transportowane i utylizowane. Jednak jak wskazują najnowsze wyniki kontroli NIK, w każdym ze zbadanych szpitali były w tym zakresie poważne nieprawidłowości.

  czytaj więcej

 • Cena schodzi na dalszy plan

  Cena schodzi na dalszy plan

  E-sprzedawcy muszą się nauczyć odpowiadać na potrzeby klientów. W coraz większym stopniu od spełniania ich oczekiwań związanych z szybkością i jakością obsługi będzie zależeć sukces w handlu.

  czytaj więcej

 • Woś: Gates mówi - wolniej z tym postępem

  Woś: Gates mówi - wolniej z tym postępem

  Założyciel Microsoftu Bill Gates wieszczy, że trzeba będzie opodatkować roboty, które odbierają ludziom pracę. Ma rację.

  czytaj więcej

 • Krajewski: AK potrzebna od zaraz

  Krajewski: AK potrzebna od zaraz

  Dwa tygodnie przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych wypadła 75. rocznica powstania Armii Krajowej. Ręka w górę, kto pamiętał. Jeżeli podniesie ją rząd, to bezczelnie skłamie

  czytaj więcej

 • Cyberslacking to poważny problem. Zapisy w regulaminie pracy nie wystarczą

  Cyberslacking to poważny problem. Zapisy w regulaminie pracy nie wystarczą

  Cyberslacking, czyli wykorzystywanie w godzinach pracy dostępu do internetu w celach prywatnych to coraz bardziej powszechne zjawisko. Bez skutecznego monitoringu firmy narażają się na koszty oraz utratę danych.

  czytaj więcej

 • Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  Odpowiedzialność karną skarbową i karną ponosi obecnie nie tylko księgowa

  KOWBUD sp. z o.o. zajmuje się dostawą materiałów budowlanych i drobnego sprzętu budowlanego. W przeszłości padła już raz ofiarą grupy przestępców, którzy, podszywając się pod nią, wprowadzali do obrotu faktury rzekomo wystawione przez tę spółkę. Po długim i dość uciążliwym postępowaniu spółka zdołała wykazać i udowodnić, że ani sama jako podmiot, ani też żaden z jej pracowników nie uczestniczyli w tym procederze. Jednak wspomnienia tego nieprzyjemnego incydentu są cały czas obecne w świadomości zarządu i dużej grupy pracowników (tych, którzy de facto musieli wykazywać swoją niewinność). Stąd od początku 2017 r. daje się wyczuć w firmie pewne podenerwowanie wynikające z faktu, że wprowadzono nowe regulacje, które nie tylko zwiększają sankcje karne skarbowe za błędy w fakturach, ale w kodeksie karnym wprowadziły nowe przestępstwa polegające na wystawianiu fikcyjnych (czyli pustych) faktur, podrabianiu takich dokumentów, przerabianiu ich i posługiwaniu się nimi (używaniu ich jako autentycznych). Zwłaszcza wśród osób fakturujących oraz w księgowości zajmującej się rozliczeniem podatków pojawiły się obawy o to, co się stanie, jeżeli sytuacja taka jak w przeszłości będzie miała miejsce ponownie, a tym razem, z jakichś powodów, nie uda się w sposób jednoznaczny przekonać kontrolujących czy może później organy ścigania o tym, że firma jest ofiarą, a jej zarząd i pracownicy w żaden sposób nie uczestniczyli w nielegalnym procederze. Obawy pracowników księgowości są nawet dalej idące. Rośnie bowiem niepokój o to, czy przypadkiem któraś z licznych faktur zakupowych nie okaże się po jakimś czasie pustym dokumentem i czy nie zaprowadzi to osoby, która ją rozliczała, do więzienia.

  czytaj więcej

 • Wydłużmy życie lodówce: Europosłowie zajmą się celowym psuciem produktów przez producentów

  Wydłużmy życie lodówce: Europosłowie zajmą się celowym psuciem produktów przez producentów

  Konsumenci narzekają na coraz szybciej psujące się sprzęty elektroniczne. Sprawę bada Parlament Europejski.

  czytaj więcej

 • 42 sprawiedliwych będzie uszami i oczami Błaszczaka

  42 sprawiedliwych będzie uszami i oczami Błaszczaka

  Szef MSWiA powoła własną służbę kontrolną do tropienia uchybień i lustracji kandydatów na stanowiska.

  czytaj więcej

 • Skutek reformy KAS: Więcej spornych spraw będzie teraz trafiać do sądów

  Skutek reformy KAS: Więcej spornych spraw będzie teraz trafiać do sądów

  Organy drugiej instancji uwzględniły w 2016 r. jedną czwartą odwołań od decyzji pokontrolnych – wynika z danych MF. Zdaniem ekspertów odejście od dwuinstancyjności to błąd.

  czytaj więcej

 • RE: Europejskie więzienia nadal przepełnione

  RE: Europejskie więzienia nadal przepełnione

  Przepełnienie wciąż jest problemem europejskiego systemu więziennictwa, choć w ostatnich latach liczba osadzonych spadła o 6,8 proc., tzn. o prawie 103 tys. – wynika z opublikowanego we wtorek dorocznego raportu Rady Europy ws. więziennictwa (tzw. SPACE).

  czytaj więcej

 • Sąd oddalił pozew Wałęsy o sprostowanie informacji "Wiadomości" na temat "Bolka"

  Sąd oddalił pozew Wałęsy o sprostowanie informacji "Wiadomości" na temat "Bolka"

  TVP nie musi zamieszczać sprostowania "nieprawdziwych informacji" "Wiadomości" z lutego 2016 r. o tym, że wtedy IPN potwierdził, iż Lech Wałęsa był współpracownikiem SB, a grafolog orzekł autentyczność teczek TW "Bolka" - orzekł sąd, z powodów formalnych.

  czytaj więcej

 • Reforma sądownictwa: Senaccy legislatorzy przeciwko resortowi sprawiedliwości

  Reforma sądownictwa: Senaccy legislatorzy przeciwko resortowi sprawiedliwości

  Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu senatorowie zajmą się nowelizacją prawa o ustroju sądów powszechnych, która dotyczy statusu dyrektorów sądów. Wszystko wskazuje na to, że izba wyższa przyjmie ustawę bez poprawek.

  czytaj więcej

 • Zdrowie: Lepsze leczenie dla większej liczby zawałowców

  Zdrowie: Lepsze leczenie dla większej liczby zawałowców

  31,5 mln zł – taka dodatkowa kwota ma trafić do szpitali, które zapewnią pacjentom kompleksową i skoordynowaną opiekę po zawale mięśnia sercowego. Placówka, która zaoferuje takie rozwiązanie, będzie w pakiecie zapewniać choremu m.in. niezbędne badania, zabiegi i operacje, rehabilitację według wskazań lekarza oraz specjalistyczną opiekę ambulatoryjną w ciągu roku od zawału.

  czytaj więcej

 • Jerzy Hoffman: Po człowieku zostaje to, co zrobił w życiu

  Jerzy Hoffman: Po człowieku zostaje to, co zrobił w życiu

  Jerzy Hoffman, reżyser nazywany "wielkim hetmanem polskiego kina", twórca legendarnych ekranizacji kolejnych części "Trylogii" Henryka Sienkiewicza oraz m.in. filmów "Prawo i pięść", "Znachor" i "Trędowata", obchodzi w środę 85. urodziny.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników