korporacja zawodowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu korporacja zawodowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące korporacja zawodowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Połączenie adwokatów i radców prawnych? Chcą go nieliczni

  Połączenie adwokatów i radców prawnych? Chcą go nieliczni

  Mało prawdopodobne, by fuzja samorządów przyczyniła się do poprawy warunków wykonywania zawodów adwokata i radcy.

  czytaj więcej

 • Dyrektorzy będą oceniać nauczycieli. W środowisku zawrzało

  Dyrektorzy będą oceniać nauczycieli. W środowisku zawrzało

  Praca pedagogów rzadko jest weryfikowana przez ich przełożonych. To się wkrótce zmieni. W środowisku zawrzało.

  czytaj więcej

 • Dobytek sędziego w internecie. Czy oświadczenia majątkowe pojawią się w BIP?

  Dobytek sędziego w internecie. Czy oświadczenia majątkowe pojawią się w BIP?

  Resort sprawiedliwości chce, aby oświadczenia majątkowe sędziów i prokuratorów były udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej. W przypadku prokuratorów ich oświadczenia majątkowe są jawne od 4 marca br., kiedy weszła w życie ustawa – Prawo o prokuraturze (Dz.U. z 2016 r. poz. 177).

  czytaj więcej

 • Co trzeba zrobić, by być radcą prawnym

  Co trzeba zrobić, by być radcą prawnym

  Studia prawnicze są przepustką do rozpoczęcia aplikacji ogólnej lub korporacyjnej. Mimo dużej konkurencji na rynku początkujący prawnicy często podejmują wyzwanie i decydują się na osiągnięcie statusu profesjonalnego pełnomocnika. Na sali sądowej reprezentować klientów mogą nie tylko adwokaci, lecz także radcowie prawni. I to właśnie ten ostatni zawód staje się coraz bardziej popularny...

  czytaj więcej

 • Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  W czerwcu poznaliśmy rządowe zapowiedzi zmian w funduszach emerytalnych. Wicepremier Mateusz Morawiecki proponuje przesunięcie trzech czwartych aktywów z OFE na konta w III filarze. To ma być zaczyn, który sprawi, że w Polsce fatycznie powstanie dobrowolny, lecz powszechny system ubezpieczeń emerytalnych. Pozostała jedna czwarta ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a równowartość tych środków ma zostać zapisana na subkontach ubezpieczonych w ZUS

  czytaj więcej

 • Zapraszamy na 9.edycję zaocznych studiów doktoranckich z ekonomii

  Zapraszamy na 9.edycję zaocznych studiów doktoranckich z ekonomii

  Uniwersytet Warszawski, Wydział Nauk Ekonomicznych.Studia doktoranckie z ekonomii (zaoczne)Gospodarka i RynekInstytucje Finansowe i Strategie Gospodarcze Firm

  czytaj więcej

 • Szkoła Rydzyka to fenomen. Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie

  Szkoła Rydzyka to fenomen. Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie

  Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej to uczelnia fenomen. Absolwenci uczelni ojca Tadeusza Rydzyka nie mają problemów ze znalezieniem pracy.

  czytaj więcej

 • Co po studiach prawniczych?

  Co po studiach prawniczych?

  Studia prawnicze w ostatnich latach są najczęstszym kierunkiem wybieranym przez maturzystów. Według rankingów rekrutacyjnych co roku na kierunku prawo ubiega się o jedno miejsce średnio pięć osób. Pomimo przesytu rynku absolwentami prawa kierunek ten w dalszym ciągu jest atrakcyjny dla młodych osób rekrutujących się na studia.

  czytaj więcej

 • Sekret sukcesu - o czym mówią biznesmeni

  Sekret sukcesu - o czym mówią biznesmeni

  Studia MBA od wielu lat kojarzą się z prestiżem i osiąganiem sukcesu zawodowego. Wykształcenie przekłada się również na realne korzyści – absolwenci studiów MBA nie tylko zajmują topowe stanowiska menedżerskie, ale, jak wskazują statystyki, zarabiają znacznie więcej, niż osoby bez specjalistycznego wykształcenia. Perspektywy rozwoju są olbrzymie, nic więc dziwnego, że wiele osób podejmuje decyzję o podjęciu prestiżowych studiów MBA.

  czytaj więcej

 • Kariera w finansach

  Kariera w finansach

  We współczesnym przedsiębiorstwie finansista jest nawigatorem, który wspiera wyznaczanie kierunków rozwoju firmy. To osoba potrafiąca z informacyjnego chaosu wybrać najważniejsze dane i w oparciu o nie przedstawić spójną i zrozumiałą analizę sytuacji, pomocną w podejmowaniu najważniejszych decyzji biznesowych. Praca w dziale finansowym to doskonały punkt wyjścia do dalszego rozwoju kariery zawodowej.

  czytaj więcej

 • Coraz trudniejszy żywot Ubera nad Wisłą

  Coraz trudniejszy żywot Ubera nad Wisłą

  W ostatnich dniach w sądach posypały się wyroki skazujące kierowców za świadczenie usługi przewozu bez wymaganej prawem licencji. Temida przyznaje rację urzędnikom

  czytaj więcej

 • CETA jak TTIP. Organizacje pozarządowe przeciwko tymczasowemu wdrożeniu umowy

  CETA jak TTIP. Organizacje pozarządowe przeciwko tymczasowemu wdrożeniu umowy

  Związki zawodowe i organizacje pozarządowe sprzeciwiają się przyjęciu CETA - umowy o wolnym handlu między Kanadą i Unią Europejską, która ma być zatwierdzona przez UE 22 września na szczycie ministrów handlu w Bratysławie. I stawiają zarzuty: jest negocjowana bez poszanowania demokracji, zagraża polskiej gospodarce, jedynymi beneficjentami będą wielkie firmy ponadnarodowe. 

  czytaj więcej

 • "Chcą nam wmówić, że możliwa jest rezygnacja z TTIP, bo to nie był udany projekt, a CETA to całkiem coś innego" [WYWIAD]

  "Chcą nam wmówić, że możliwa jest rezygnacja z TTIP, bo to nie był udany projekt, a CETA to całkiem coś innego" [WYWIAD]

  - Choć proces negocjacji TTIP chwieje się, to jeszcze nie upadł. Nadal czekamy na głos KE, która przyzna, że ta misja się nie powiodła i pora ją skończyć. Niestety, wycofywanie się ostatnio niektórych krajów z TTIP może być budowaniem przedpola dla umowy CETA. A ona była negocjowana wcześniej niż umowa z USA i kompletnie poza debatą publiczną - przestrzega w rozmowie z gazetaprawna.pl Maria Świetlik z Akcji Demokracja. 22 września będą zapadać kluczowe decyzje w tej kwestii. 

  czytaj więcej

 • Clapham: Urok Corbyna

  Clapham: Urok Corbyna

  Jako Anglik z wielkim zainteresowaniem obserwuję wybory lidera brytyjskiej Partii Pracy. Żona twierdzi nawet, że to graniczy z obsesją i że wolę wybory kierownictwa partii od jej własnej delikatnej osoby. „Nikt w Polsce nie wie, co się u was dzieje” – skarżyła się, kiedy próbowałem wytłumaczyć jej ostatnie perypetie tego politycznego dramatu. A zatem, Drodzy Czytelnicy, spróbuję naświetlić sytuację w słowach, które także zadowoliłyby moją żonę.

  czytaj więcej

 • Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Kto czyta, ten błądzi: Większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci

  Paradoks: w kraju, gdzie czytelnictwo jest na dolnych poziomach skali europejskiej, obowiązuje tabu mówiące o zakazie wyrzucania czy niszczenia książek. Choć większość tego, co nam oferuje rynek, nadaje się wyłącznie do śmieci. Trudno się dziwić: każdego dnia na księgarskie półki trafiają 74 nowe tytuły. Arcydzieła?

  czytaj więcej

 • Rząd poprze CETA. W co gra PiS [KOMENTARZ]

  Rząd poprze CETA. W co gra PiS [KOMENTARZ]

  Popieramy CETA łącznie z tymczasowym wprowadzeniem, tak w skrócie wygląda stanowisko rządu pod naciskiem opinii publicznej ogłoszone dziś rano. Stanowisko to rząd przedstawi we czwartek na szczycie unijnym w Bratysławie.

  czytaj więcej

 • MR: Nie ma szans, by Polska zgodziła się na przyspieszenie negocjacji ws. TTIP

  MR: Nie ma szans, by Polska zgodziła się na przyspieszenie negocjacji ws. TTIP

  Nie ma najmniejszych szans na to, aby Polska zgodziła się na przyspieszenie procesu negocjacyjnego w sprawie TTIP kosztem jakości i treści samej umowy o wolnym handlu między UE a Stanami Zjednoczonymi - powiedział wiceszef MR Radosław Domagalski w poniedziałek dziennikarzom.

  czytaj więcej

 • Adwokat Mirek o niesłusznym pobycie w więzieniu: Największy żal mam do sędziów

  Adwokat Mirek o niesłusznym pobycie w więzieniu: Największy żal mam do sędziów

  Największy żal mam do sędziów – mówi Roman Mirek, adwokat, który 9 miesięcy i 14 dni przesiedział w areszcie. Jak się okazało, niesłusznie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników