korporacja zawodowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu korporacja zawodowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące korporacja zawodowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak zostać radcą prawnym

  Jak zostać radcą prawnym

  Studia prawnicze są przepustką do rozpoczęcia aplikacji ogólnej lub korporacyjnej. Mimo dużej konkurencji na rynku początkujący prawnicy często podejmują wyzwanie i decydują się na osiągnięcie statusu profesjonalnego pełnomocnika. Na sali sądowej reprezentować klientów mogą nie tylko adwokaci, lecz także radcowie prawni. I to właśnie ten ostatni zawód staje się coraz bardziej popularny...

  czytaj więcej

 • Można używać zawodowo Facebooka i być konsumentem

  Można używać zawodowo Facebooka i być konsumentem

  Serwis Marka Zuckerberga uniknie gigantycznego pozwu zbiorowego w Europie, ale nie wywinie się od batalii z unijnymi użytkownikami w ich sądach krajowych

  czytaj więcej

 • Nie demonizujmy millenialsów. Czy to początek rewolucji na rynku pracy?

  Nie demonizujmy millenialsów. Czy to początek rewolucji na rynku pracy?

  Głównym wyzwaniem w obszarze HR będzie w najbliższym czasie poszukiwanie oraz wdrażanie takich rozwiązań, które umożliwią pracownikom tworzenie społeczności, większą integrację i zaangażowanie we wzajemne relacje – mówi Zbigniew Hojka, członek zarządu i dyrektor ds. zasobów ludzkich w Provident Polska.

  czytaj więcej

 • Biuro czy telepraca? Tak wygląda codzienność pracujących z domu

  Biuro czy telepraca? Tak wygląda codzienność pracujących z domu

  Później nastawiony budzik, zakupy wczesnym popołudniem, więcej czasu na opiekę nad dziećmi. A jednocześnie walka, aby nie myśleć o pracy 24 godziny na dobę.

  czytaj więcej

 • Alternatywa aplikacji: Adwokatów i radców wykształcą uczelnie wyższe

  Alternatywa aplikacji: Adwokatów i radców wykształcą uczelnie wyższe

  Dwuletnie szkolenie zawodowe oparte na relacji aplikant – tutor – tak ma wyglądać nowa, alternatywna ścieżka dostępu do zawodu adwokata i radcy prawnego. Wczoraj przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości na spotkaniu z dziekanami wydziałów prawa z całej Polski przedstawili jej koncepcję.

  czytaj więcej

 • Korporacje w sądzie mogą więcej. Nie trzeba być lewakiem, żeby to dostrzec

  Korporacje w sądzie mogą więcej. Nie trzeba być lewakiem, żeby to dostrzec

  Jeśli przyjrzeć się niektórym wypowiedziom Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego, okaże się, że najwyższe organy władzy sądowniczej w Polsce nie dostrzegają negatywnych skutków uprzywilejowania korporacji w relacjach z otoczeniem rynkowym.

  czytaj więcej

 • Dziekan WPiA UJ: Uczelnie nie są przygotowane do praktycznej nauki zawodu

  Dziekan WPiA UJ: Uczelnie nie są przygotowane do praktycznej nauki zawodu

  - Jeśli chcemy iść w stronę jakości kształcenia, to trzeba by też ograniczyć liczbę osób przyjmowanych na aplikację do tych, którym możemy zapewnić należyte wyszkolenie - mówi w wywiadzie dla DGP Prof. Jerzy Pisuliński dziekan WPiA Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  czytaj więcej

 • Anna Zalewska w liście do nauczycieli: Zwiększymy wynagrodzenia o 15,8 proc. To tyle co przeciętne wynagrodzenie

  Anna Zalewska w liście do nauczycieli: Zwiększymy wynagrodzenia o 15,8 proc. To tyle co przeciętne wynagrodzenie

  Podwyższenie wynagrodzeń nauczycieli o ok. 15,8 proc. w ciągu trzech lat jest porównywalne z przewidywanym w tym okresie wzrostem przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej – 15,9 proc. - zapewniła minister edukacji narodowej Anna Zalewska w liście do nauczycieli.

  czytaj więcej

 • Polscy syndykaliści. Anarchiści czy ostatnia deska ratunku dla pracowników najemnych?

  Polscy syndykaliści. Anarchiści czy ostatnia deska ratunku dla pracowników najemnych?

  Jedni widzą w nich anarchistów, inni ostatnią deskę ratunku. Oni sami o sobie mówią, że pomagają wszystkim, którzy pomocy potrzebują. Pod warunkiem, że są pracownikami najemnymi.

  czytaj więcej

 • Zalewska: Projekt o ocenie pracy nauczycieli w połowie marca trafi do konsultacji

  Zalewska: Projekt o ocenie pracy nauczycieli w połowie marca trafi do konsultacji

  Około 15 marca do konsultacji powinien trafić projekt rozporządzenia w sprawie oceniania pracy nauczycieli - poinformowała w środę minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Podała, że MEN przygotuje przykładowe regulaminy oceniania, ponieważ o to występowali dyrektorzy szkół.

  czytaj więcej

 • List naukowców w sprawie reformy szkolnictwa wyższego. Kornat: To nie jest liberum veto wobec ministra Gowina

  List naukowców w sprawie reformy szkolnictwa wyższego. Kornat: To nie jest liberum veto wobec ministra Gowina

  - Liczę, że reforma nauki w zaproponowanym kształcie nie wejdzie w życie - mówi Marek Kornat, historyk, kierownik Zakładu Dziejów XX Wieku w Instytucie Historii PAN oraz profesor Wydziału Prawa i Administracji UKSW w Warszawie

  czytaj więcej

 • Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

  Nagrody Bizneswoman Roku rozdane!

  W czwartek 1 marca, w budynku Senator w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród w IX edycji konkursu Bizneswoman Roku. Statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w dziewięciu kategoriach: Liderka w Korporacji, Moja Firma, Start-up Roku, Pomysł na Biznes, Kobieta w Nowych Technologiach, Nauka i Biznes oraz Male Champion of Change, w której po raz pierwszy nagrodzeni zostali mężczyźni działający na rzecz różnorodności i wspierania kobiet. W głosowaniu internautów wyłoniono Influencerkę Roku. Przyznano także nagrodę Grand Prix Kobieta Sztuki.

  czytaj więcej

 • Jakie języki obce znają Polacy?

  Jakie języki obce znają Polacy?

  44% Polaków wciąż nie włada żadnym językiem obcym. Co trzecia osoba w kraju może pochwalić się znajomością wyłącznie jednego z nich, 1 % posługuje się już dwoma, a zaledwie trzech na stu naszych rodaków zna trzy języki. Według danych Eurostatu z 2016 roku w dwóch lub więcej językach obcych potrafi porozumieć się 94% uczniów i 69% studentów. Także w badaniach TNS Polska z 2015 roku nie da się zauważyć, że ludzie młodzi – dwudziestolatkowie i trzydziestolatkowie – są tą najsilniejszą grupą pod względem umiejętności językowych.

  czytaj więcej

 • Szef "S": Artykuł o ochronie działaczy związkowych jest dziś fikcją

  Szef "S": Artykuł o ochronie działaczy związkowych jest dziś fikcją

  Artykuł 32. ustawy o związkach zawodowych, który mówi o ochronie działaczy jest dziś po prostu fikcją – ocenił w piątek w Gdańsku szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Zaapelował do ministra sprawiedliwości o "dobrą zmianę” w tej dziedzinie.

  czytaj więcej

 • Przegrana generacja prekariuszy na śmieciówkach czy ludzie sukcesu. Jaka jest prawda o młodych pracownikach

  Przegrana generacja prekariuszy na śmieciówkach czy ludzie sukcesu. Jaka jest prawda o młodych pracownikach

  Bezrobocie w naszym kraju nigdy nie było tak niskie – według badań Eurostatu bez pracy pozostaje 4,7 proc. Polaków. Dane GUS są nieco mniej optymistyczne – 6,6 proc., ale wyliczenia biorą pod uwagę zarejestrowanych bezrobotnych, również tych pracujących na czarno. Sytuacja na rynku pracy wydaje się więc znakomita. Jeśli jednak przyjrzymy się jej bliżej, okaże się, że nie dla wszystkich.

  czytaj więcej

 • Rola dla wizjonera [DEBATA DGP]

  Rola dla wizjonera [DEBATA DGP]

  Dziennik Gazeta Prawna zaprosił osoby uhonorowane przed rokiem tytułem Wizjonerów 2017 do debaty o roli w firmach ludzi o nieprzeciętnych talentach biznesowych. W dyskusji wziął też udział członek Kapituły Wizjonerów Leszek Niemycki, wiceprezes Deutsche Bank Polska.

  czytaj więcej

 • Być pięknym i bogatym, czyli uwagi do kodeksu pracy [OPINIA]

  Być pięknym i bogatym, czyli uwagi do kodeksu pracy [OPINIA]

  Wytwarzanie dóbr oraz ich konsumpcja to mechanizm złożony. Wszystko jest od siebie zależne, a przy brakach po którejkolwiek stronie ten delikatny układ ulega zaburzeniu i przeradza się w cykle koniunkturalne. Mądra interwencja administracji zapobiega drastycznym wahaniom koniunktury. Co mają wspólnego cykle koniunkturalne z kodeksem pracy? Wszystko. Bez pracowników przedsiębiorstwa nie istnieją, bez przedsiębiorstw ludzie nie mają gdzie pracować i za co żyć. W latach tłustych rynek należy do pracowników, w chudych – do pracodawców. Kodeks pracy, narzucony przez państwo, ma ten rynek uspokajać, zapewniać równowagę, zapobiegać patologiom.

  czytaj więcej

 • Paweł Sołtys o "Mikrotykach": Robię we wzruszeniach, ale nie w ckliwości

  Paweł Sołtys o "Mikrotykach": Robię we wzruszeniach, ale nie w ckliwości

  - Nie da się przepisać rzeczywistości w skali 1:1. Nawet ci najsłynniejsi „podsłuchiwacze”, choćby Białoszewski, zawsze wymyślają. Oczywiście, to podsłuchiwanie jest ważne, bo daje rdzeń, surowy materiał, ale to tylko pierwszy krok. Nie udaję, że moja proza to bezpośrednia relacja z rzeczywistości. – mówi Paweł Sołtys, autor świetnie przyjętego zbioru opowiadań „Mikrotyki”, laureat nagrody im. Marka Nowakowskiego, dotychczas bardziej znany jako muzyk Pablopavo. Z autorem rozmawiał Michał Sowiński.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników