korporacja zawodowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu korporacja zawodowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące korporacja zawodowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Polski rynek pracy nie dla talentów. Pracodawcy nie potrafią docenić wartościowych pracowników

  Polski rynek pracy nie dla talentów. Pracodawcy nie potrafią docenić wartościowych pracowników

  Polska spadła w rankingu IMD World Talent. Mamy najlepiej wykształconych ludzi w Europie, ale ten potencjał jest marnowany przez złe zarządzanie i niekorzystną politykę państwa.

  czytaj więcej

 • Dopalacze nastroju: Po co nam pigułki na każdą dolegliwość?

  Dopalacze nastroju: Po co nam pigułki na każdą dolegliwość?

  O tym, po co nam pigułki na każdą dolegliwość i czy szczęście musi być łatwe do przełknięcia. Nie radzimy sobie w pracy, nie wyrabiamy się w domu. Irytuje nas szefowa lub prezes, teściowa, sąsiadka. Mąż lub żona. I wtedy pojawia się ona. Pigułka na wszystko. Nasze wybawienie. Ma nas ukoić oraz uspokoić.

  czytaj więcej

 • O sankcjach za unikanie podatków zdecyduje Polska, nie Bruksela

  O sankcjach za unikanie podatków zdecyduje Polska, nie Bruksela

  To kraje członkowskie odpowiedzialne są za określenie sankcji wobec przedsiębiorstw stosujących agresywne planowanie podatkowe. Takie kary mogą się różnić w zależności od państwa członkowskiego - tłumaczy prof. Dariusz Rosati europoseł, sprawozdawca raportu komisji budżetowej i monetarnej Parlamentu Europejskiego, na temat automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania.

  czytaj więcej

 • Prezes Orange Polska: Mamy bardzo lojalnych klientów

  Prezes Orange Polska: Mamy bardzo lojalnych klientów

  - Widzimy możliwość rozwoju m.in. w sektorze firm rodzinnych czy bankowości. Ciekawym pomysłem jest także dostarczanie energii elektrycznej - uważa Bruno Duthoit, prezes Zarządu Orange Polska.

  czytaj więcej

 • Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Tim Clapham: 146 osób, które kontrolują świat

  Poprosiłem moich studentów o posłuchanie/obejrzenie dowolnej prezentacji wideo związanej z zagadnieniami ekonomii lub psychologii ekonomicznej oraz napisanie jej streszczenia. Bardzo mnie ciekawiło, co wybiorą, bo przecież ci młodzi ludzie należą do pokolenia, które w 2050 r. będzie zajmowało kluczowe stanowiska kierownicze. Dlatego starałem się im ani nie podpowiadać, ani niczego im nie sugerować (choć każdy nauczyciel akademicki przyzna, że bezwzględny obiektywizm jest równie możliwy co istnienie jednorożców i rusałek).

  czytaj więcej

 • Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Mateusz Morawiecki: Jesteśmy nieźli [WYWIAD]

  Niewidzialna ręka rynku musi być wspierana widzialną ręką państwa. Wielkim błędem III RP było rzucenie naszych firm do gry w kapitalizm bez dania im czasu na dostosowanie się do nowych warunków - z Mateuszem Morawieckim rozmawiają Marek Chądzyński i Grzegorz Osiecki.

  czytaj więcej

 • Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Andrysiak: Uberyzacja gospodarki. Czy chcesz cierpieć w imię wolnego rynku?

  Zachwycać się uberyzacją gospodarki to jak świętować własną śmierć. Przedsiębiorcę wymiecie z rynku firma z minimalnymi kosztami, pracownik bez umowy skończy z nosem wlepionym w smartfon, oczekując jakiegokolwiek, choćby najmniejszego, zlecenia. Co gorsza, uberyzacja to naturalna konsekwencja zglobalizowanego wolnego rynku. Może więc trzeba spojrzeć na ten problem inaczej: czy musimy się do tych zasad dostosować, czy je zanegować i zmienić? Innymi słowy: system jest dla ludzi czy ludzie dla systemu?

  czytaj więcej

 • Urzędy skarbowe przekażą uczelni PIT absolwenta? Na tej podstawie szkoła ma dostać dotację

  Urzędy skarbowe przekażą uczelni PIT absolwenta? Na tej podstawie szkoła ma dostać dotację

  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) chce hojniej dotować te uczelnie, których absolwenci osiągają sukces na rynku pracy. A o tym świadczą ich zarobki. Dlatego rozważa pomysł, aby dane o absolwentach uzyskiwać z PIT-ów. Resort otrzymywałby informacje na ten temat z urzędów skarbowych. MNiSW na razie nie przeprowadziło symulacji tego rozwiązania. Pieniądze dla uczelnie za sukces absolwenta byłyby przyznawane w ramach dodatkowej dotacji projakościowej.

  czytaj więcej

 • Strajk tylko z udziałem reprezentatywnego związku zawodowego. Firmy sprawdzą legalność sporu

  Strajk tylko z udziałem reprezentatywnego związku zawodowego. Firmy sprawdzą legalność sporu

  Prowadzenie sporu zbiorowego z pracodawcą będzie możliwe, o ile zainicjuje go lub przyłączy się do niego reprezentatywny związek zawodowy. Pracodawcy zyskają możliwość uprzedniego, sądowego weryfikowania żądań załogi. W ciągu kilkunastu dni pracodawca będzie wiedział, czy zgłoszone przez pracowników żądania (np. podwyżki płac lub poprawy warunków pracy) są zgodne z prawem i czy spór może być kontynuowany.

  czytaj więcej

 • To już pewne. Wydatki na aplikację nie zmniejszą przychodów

  To już pewne. Wydatki na aplikację nie zmniejszą przychodów

  Prawnicy stracili szansę na to, by zaliczać do kosztów wydatki związane z uzyskaniem uprawnień adwokackich, radcowskich, notarialnych. Trybunał Konstytucyjny odmówił nadania biegu skardze złożonej przez jednego z nich.

  czytaj więcej

 • Fizjoterapeuci przeciwko nowelizacji. Zmiana "podyktowana celami politycznymi"

  Fizjoterapeuci przeciwko nowelizacji. Zmiana "podyktowana celami politycznymi"

  Rządowy projekt nowelizacji ustawy zmienia zasady wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Proponowane przepisy dotyczące między innymi o likwidacji samorządu Zarząd Główny Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska uznał jako szkodliwy społecznie. Zapowiedziano protest przed Sejmem.

  czytaj więcej

 • Rząd łagodzi kurs wobec kancelarii odszkodowawczych

  Rząd łagodzi kurs wobec kancelarii odszkodowawczych

  Rosnące jak na drożdżach kancelarie odszkodowawcze mogą odetchnąć z ulgą. Spadły bowiem szanse, że ich działalność zostanie uregulowana tak, jak zaproponował rzecznik finansowy (RF). Chciał on, by prawo do wykonywania takiego zawodu dawał egzamin przed komisją państwową, obowiązkowa byłaby przynależność do samorządu branżowego. Tak daleko idącej regulacji nie poprze resort sprawiedliwości, do którego trafił projekt RF.

  czytaj więcej

 • Radosław Mleczko: Praca traci swój ludzki wymiar, człowiek staje się niewolnikiem

  Radosław Mleczko: Praca traci swój ludzki wymiar, człowiek staje się niewolnikiem

  Tradycyjny zegar ze swoim staroświeckim sposobem odmierzania czasu stał się nieadekwatny do współczesnych potrzeb pracy. Niedostrzeganie tego faktu może być bardzo kosztowne. Miasto Arras położone jest na północy Francji. W XIV wieku stało się centrum wyrobu tkanin dekoracyjnych. W styczniu 1315 roku tamtejsza komisja mistrzów sukienników uznała za uzasadnione żądania czeladników foluszników dotyczące dłuższego dnia pracy i wyższych płac.

  czytaj więcej

 • PiS się przeliczył. Już nie potrzeba 3 mln lokali

  PiS się przeliczył. Już nie potrzeba 3 mln lokali

  Dziesięć lat temu Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało budowę 3 mln lokali. Teraz wystarczy dużo mniej, bo deficyt wynosi tylko 468 tys.

  czytaj więcej

 • Pozbawieni stanowisk lokalni włodarze pomogą szukać pracy kolegom. Powołali stowarzyszenie

  Pozbawieni stanowisk lokalni włodarze pomogą szukać pracy kolegom. Powołali stowarzyszenie

  Pozbawieni stanowisk lokalni włodarze powołali do życia stowarzyszenie. Jego celem jest pomoc w poszukiwaniu zajęcia ich kolegom, którzy wcześniej czy później stracą mandat. Wygląda na to, że samorządowcy – widząc zapowiedzi PiS dotyczące ograniczenia liczby kadencji lokalnych włodarzy – postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zapewnić sobie miękkie lądowanie poza polityką.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników