korporacja zawodowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu korporacja zawodowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące korporacja zawodowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Amerykański socjolog: Wyższe płace? To jeszcze nikomu nie zaszkodziło

  Amerykański socjolog: Wyższe płace? To jeszcze nikomu nie zaszkodziło

  Skoro nie ma jednoznacznych dowodów, że polityka dążąca do wzrostu uposażeń szkodzi wzrostowi gospodarczemu, to może po prostu się na to zdecydujmy i zobaczmy, co z tego wyjdzie.

  czytaj więcej

 • Nie ustaje walka na rynku aptecznym

  Nie ustaje walka na rynku aptecznym

  Kraje Unii Europejskiej zmierzają w kierunku liberalizacji przepisów dotyczących prowadzenia placówek, podczas gdy u nas toczą się dyskusje o tym, jak regulacje zaostrzyć. Takie wnioski można wyciągnąć z najnowszego raportu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

  czytaj więcej

 • Klakierzy, delfini, potakiwacze? Tak dwudziestolatki robią karierę w PiS

  Klakierzy, delfini, potakiwacze? Tak dwudziestolatki robią karierę w PiS

  Klakierzy, delfini, potakiwacze? Raczej pokorni technokraci. Dwudziestolatki robią karierę w PiS. Ale słowa „kariera” boją się jak diabeł święconej wody. Wolą mówić: zaszczyt, służba i misja.

  czytaj więcej

 • Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Szumlewicz: Pozory lewicowości

  Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory dzięki postulatom dotyczącym rynku pracy i polityki społecznej. Część komentatorów uznała wręcz, że PiS przejął wiele postulatów tradycyjnej lewicy. Pozory jednak mogą mylić, a w praktyce może się okazać, że rozwiązania przyjęte przez rząd będą dla dużej części społeczeństwa mniej korzystne od polityki poprzedniej ekipy.

  czytaj więcej

 • Woś: Amerykanie walczą z chałturnikami

  Woś: Amerykanie walczą z chałturnikami

  Z jednej strony pracownicy. Z drugiej zewnętrzni podwykonawcy. A pomiędzy nimi pracownicy śmieciowi. Jak ucywilizować ten rosnący segment rynku pracy? Teraz zastanawiają się nad tym Amerykanie.

  czytaj więcej

 • Energetyka: Niech moc będzie z nami. Z OZE

  Energetyka: Niech moc będzie z nami. Z OZE

  Podstawą polskiej energetyki jeszcze przez wiele lat będzie węgiel, ale to nie znaczy, że nie trzeba rozwijać odnawialnych źródeł energii. Powinny one w coraz większym stopniu uzupełniać energetykę konwencjonalną, tym bardziej że Polska dysponuje dobrym zapleczem przemysłowym i technologicznym – zgodzili się uczestnicy debaty redakcyjnej zorganizowanej przez DGP.

  czytaj więcej

 • Zmiany w służbie cywilnej: Fachowcy uciekną z administracji rządowej

  Zmiany w służbie cywilnej: Fachowcy uciekną z administracji rządowej

  Rezygnacja z konkursów na stanowiska dyrektorskie będzie niczym innym jak naruszeniem prawa. Co więcej, osoby na kierowniczych funkcjach wybierane w trybie powołania będą podejmować działania bardziej ochronne i asekuracyjne - mówi Witold Gintowt-Dziewałtowski, były senator i poseł PO, samorządowiec, a także były członek Rady Służby Publicznej.

  czytaj więcej

 • Nie samą pracą i zakupami człowiek żyje. Na wolnym biegu łatwiej osiągnąć szczęście

  Nie samą pracą i zakupami człowiek żyje. Na wolnym biegu łatwiej osiągnąć szczęście

  Za granicą robi karierę od kilku lat, do Polski zawitał niedawno. Downshifting – bo o nim mowa – szybko zdobywa nowych zwolenników. Czym jest? W dosłownym tłumaczeniu oznacza redukcję biegów w samochodzie; polskiego odpowiednika tego pojęcia wciąż nie ma. 

  czytaj więcej

 • Jak działa mózg przestępcy. Wywiad z Wojciechem Glacem

  Jak działa mózg przestępcy. Wywiad z Wojciechem Glacem

  O tym, że nasze działania są wypadkową procesów uświadomionych i nieuświadomionych. I w ogromnym stopniu zdeterminowane poziomem różnych neurotransmiterów.

  czytaj więcej

 • Bycie członkiem palestry kosztuje

  Bycie członkiem palestry kosztuje

  Zasadą jest odpłatność aplikacji, więc sąd rozumie stanowisko korporacji, która mówi: ulgi muszą mieć charakter wyjątkowy.

  czytaj więcej

 • Zakaz reklamy aptek - co jest dopuszczalne?

  Zakaz reklamy aptek - co jest dopuszczalne?

  PROBLEM: „Zabroniona jest reklama aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności. Nie stanowi reklamy informacja o lokalizacji i godzinach pracy apteki lub punktu aptecznego” – tak brzmi art. 94a ustawy – Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr 45, poz. 271 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Clapham: Mit odpowiedzialności biznesu

  Clapham: Mit odpowiedzialności biznesu

  Kiedy ponad 20 lat temu zacząłem wykładać zarządzanie, jednym z gorących tematów mojej branży była społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR – corporate social responsibility).

  czytaj więcej

 • Prof. Oręziak: OFE nie są już u nas świętością. Wkrótce Polacy będą działać jak Chilijczycy

  Prof. Oręziak: OFE nie są już u nas świętością. Wkrótce Polacy będą działać jak Chilijczycy

  - Większość Chilijczyków, jak spora część Polaków, nie chce prywatnych emerytur. To nawet nie kwestia dużego zaufania do państwa, lecz przekonania się na własnej skórze, że międzynarodowa korporacja, która mami wysokimi emeryturami, dba tylko o swoje zyski - uważa Leokadia Oręziak profesor ekonomii ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Czego mogą nas nauczyć Azjaci

  Kleiber: Czego mogą nas nauczyć Azjaci

  Zawodowe obowiązki uczyniły z moich corocznych pobytów w Japonii i Korei Płd. swoisty rytuał. Wciąż rzuca się tam w oczy doskonała organizacja życia, szczególnie imponująca wobec gęstości zaludnienia Tokio. Jestem pod wrażeniem precyzji funkcjonowania metra, bezprzykładnej kultury dnia codziennego, zwiększającej się liczby atrakcyjnie zaprojektowanych wieżowców. Seul także imponuje; przyglądając się rozwojowi Korei Płd., trudno oprzeć się wrażeniu, że gospodarka tego kraju, bazująca na innowacyjności firm sektorów samochodowego i elektronicznego oraz pracowitości obywateli, jest gwarantem pomyślnej przyszłości.

  czytaj więcej

 • Miliony "śmieciówek" i prekariat w Polsce to tylko medialny mit

  Miliony "śmieciówek" i prekariat w Polsce to tylko medialny mit

  W Polsce zaczynamy od tego, że ktoś wpada na pomysł, że chciałby zrobić jakąś ustawę, bo ma taką idée fixe. Ona czasem jest oparta na twardej wiedzy, a czasem na wyobrażeniach, bo ktoś kiedyś zobaczył wyimek rzeczywistości i bardzo go ten wyimek przekonał. To nie jest zależne od koloru politycznego - mówi w wywiadzie da DGP dr hab. Joanna Tyrowicz doradca w Instytucie Ekonomicznym NBP oraz adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW.

  czytaj więcej

 • Podatek obrotowy? To jak powrót do epoki peweksów

  Podatek obrotowy? To jak powrót do epoki peweksów

  W 1993 r., w którym zniesiono podatek obrotowy, upadły peweksy. I też niektórzy darzą je sporą estymą. Ale czy to znaczy, że powinniśmy pójść za ciosem i nie tylko wprowadzić podatek obrotowy, lecz także przywrócić do życia te sklepy?

  czytaj więcej

 • Święczkowski: PO zniszczyła prokuraturę. Podeptano zasadę hierarchicznego podporządkowania

  Święczkowski: PO zniszczyła prokuraturę. Podeptano zasadę hierarchicznego podporządkowania

  - W 2009 r. zniszczono polską prokuraturę. Podeptano podstawowe zasady, które wcześniej były niepodważalne: zasadę hierarchicznego podporządkowania i zasadę jednolitości. Teraz wracamy do normalności - mówi Bogdan Święczkowski, wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło.

  czytaj więcej

 • Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Kleiber: Uniwersytet u progu zasadniczych zmian

  Powszechność wyższego wykształcenia jest niekwestionowanym sukcesem nowoczesnych społeczeństw. Niegdysiejszy przywilej małej części obywateli traktowany jest dzisiaj jako swoiste prawo każdego chcącego się uczyć. Powszechnie akcentowane jest kluczowe znaczenie edukacji na tym poziomie dla cywilizacyjnego i gospodarczego rozwoju, czego konsekwencją jest traktowanie państwa jako gwaranta szerokiej dostępności studiów. Tym bardziej więc zastanawiają coraz częściej ukazujące się w wielu krajach, także w Polsce, artykuły informujące o różnorodnych kłopotach uczelni, nawet tych najlepszych.

  czytaj więcej

 • Dyscyplinarki prokuratorów: Zwiększenie represyjności ale są też i pozytywne aspekty zmian

  Dyscyplinarki prokuratorów: Zwiększenie represyjności ale są też i pozytywne aspekty zmian

  Propozycja zwiększenia represyjności odpowiedzialności zawodowej budzi opór środowiska prokuratorskiego. Ale – przyznają zgodnie oskarżyciele – są też rozwiązania, których nie sposób krytykować.

  czytaj więcej

 • Ekspert OPZZ: Podatki powinny dotykać najbogatszych. Stawki dla przedsiębiorców są za niskie

  Ekspert OPZZ: Podatki powinny dotykać najbogatszych. Stawki dla przedsiębiorców są za niskie

  "Naszym zdaniem raczej podatki powinny dotykać ludzi najbogatszych. Dlatego od dawna proponujemy wyższą stawkę podatku PIT dla najbogatszych, można też pomyśleć nad zmianami w stawkach podatku dla przedsiębiorców, które są bardzo niskie, można pomyśleć nad progresywnym CIT-em" - dodał Szumlewicz.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne