koncern ruperta

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu koncern ruperta. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące koncern ruperta.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Murdoch przeprasza za karykaturę Netanjahu uznaną za antysemicką

  Murdoch przeprasza za karykaturę Netanjahu uznaną za antysemicką

  Właściciel globalnego koncernu medialnego News Corporation Rupert Murdoch przeprosił za karykaturę premiera Izraela, Benjamina Netanyahu uznaną za antysemicką. Pobudziło to spór o rozumienie satyry prasowej: czy może ona dotyczyć tylko konkretnego polityka, czy całego narodu?

  czytaj więcej

 • Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Korporacje międzynarodowe są ważniejsze niż państwa

  Mam nadzieję, że zgnieciemy w zalążku arystokrację naszych majętnych korporacji, które odważyły się rzucić naszemu rządowi wyzwanie i usiłowały stawiać opór prawom ich własnego kraju” – napisał prezydent USA. „Wolność demokracji nie jest bezpieczna, jeśli ludzie tolerują wzrost prywatnej potęgi do stopnia, kiedy staje się ona silniejsza od własnego państwa. To jest, w swej istocie, faszyzm” – mówił Kongresowi jeden z jego następców. Autorem pierwszych słów jest Thomas Jefferson, drugie sto lat później wygłosił Franklin D. Roosevelt. Jak widać, konfrontacja państw z potentatami biznesowymi trwa od wieków – i wciąż bez rozstrzygnięcia.

  czytaj więcej

 • Największe firmy medialne świata

  Największe firmy medialne świata

  Magazyn "Forbes" opublikował wyniki swojego badania Global 2000, które wyłoniło największe firmy na świecie. Przygotowując zestawienie, dziennikarze brali pod uwagę wyniki sprzedaży, zyski, aktywa i wartość rynkową przedsiębiorstw. Zobacz firmy z branży medialnej, które znalazły się w rankingu.

  czytaj więcej

 • Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii: Dziennikarka uniewinniona

  Afera podsłuchowa w Wielkiej Brytanii: Dziennikarka uniewinniona

  W Londynie z publicznym oświadczeniem wystąpiła Rebekah Brooks, uniewinniona w procesie o hakerskie praktyki prasowe. W tym tygodniu sąd zwolnił sześcioro oskarżonych, uznając winę tylko jednego, byłego redaktora naczelnego "News of The World" Andy'ego Coulsona.

  czytaj więcej

 • Były rzecznik Davida Camerona skazany na 1,5 roku więzienia

  Były rzecznik Davida Camerona skazany na 1,5 roku więzienia

  Były rzecznik brytyjskiego premiera Davida Camerona, Andy Coulson otrzymał wyrok półtora roku więzienia za organizowanie podsłuchów poczty głosowej. Miał to robić, kiedy był redaktorem zamkniętej gazety niedzielnej "News Of The World". Sąd w Londynie skazał w sumie czterech byłych pracowników "News Of The World" oraz prywatnego detektywa, który był wykonawcą hakerskich zleceń redakcji. Na wieść o wyroku Coulsona premier Cameron oświadczył, że nikt nie stoi ponad prawem i sprawiedliwości stało się zadość.

  czytaj więcej

 • Demoty, farmy, łańcuszki: Moda w internecie przemija, o czym przekonało się wielu

  Demoty, farmy, łańcuszki: Moda w internecie przemija, o czym przekonało się wielu

  W internetowym świecie nic nie jest dane raz na zawsze. Na własnej skórze odczuło to już wiele, wydawać by się mogło, świetnie rozwijających się biznesów i trendów

  czytaj więcej

 • "Puls Biznesu": Amerykański pojedynek o TVN. Kto przejmie jedną z największych polskich stacji TV?

  "Puls Biznesu": Amerykański pojedynek o TVN. Kto przejmie jedną z największych polskich stacji TV?

  Bój o TVN wchodzi w decydującą fazę. Zainteresowani kupnem 51 procent akcji jednej z największych polskich stacji telewizyjnych podejmują w tych dniach decyzje o składaniu ofert niewiążących - donosi "Puls Biznesu". Faworytami są spółki amerykańskie.

  czytaj więcej

 • Twitter traci użytkowników: Jak znaleźć nowy impuls do ćwierkania

  Twitter traci użytkowników: Jak znaleźć nowy impuls do ćwierkania

   Mordercza rywalizacja wśród mediów społecznościowych wymaga napływu świeżej krwi oraz wykreowania nowej strategii rozwoju. Czy pogrążonemu w stagnacji Twitterowi napisze ją Jack Dorsey?

  czytaj więcej

 • Clapham: Bukmacherzy mogą mieć rację w sprawie Brexitu

  Clapham: Bukmacherzy mogą mieć rację w sprawie Brexitu

  Zbliża się decydujący moment dla Wielkiej Brytanii – 23 czerwca odbędzie się głosowanie w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej. Z pobieżnego przejrzenia mediów wynika, że zwolennicy i przeciwnicy Wspólnoty idą łeb w łeb. Lecz jeśli przyjrzymy się sytuacji uważniej, zobaczymy coś dziwnego. Bukmacherzy oceniają szansę wyjścia Wielkiej Brytanii z UE ledwie na 31 proc., a tu przecież wchodzą w rachubę prawdziwe pieniądze (bukmacherzy nie lubią tracić, choć zdarzają się im wpadki, np. kiedy Leicester City zdobył mistrzostwo Anglii w piłce nożnej). Z kolei jeśli popatrzymy na sondaże, to w badaniach telefonicznych, w których pytanie zadaje człowiek, również znacząco przeważają głosy za pozostaniem w UE (w przypadku ostatniego telefonicznego sondażu „Guardiana” – o 10 proc.).

  czytaj więcej

 • Teraz prezes weźmie prywatne media. Nadchodzą radykalne przepisy antykoncentracyjne

  Teraz prezes weźmie prywatne media. Nadchodzą radykalne przepisy antykoncentracyjne

  Po tym, jak udało się podporządkować TVP i Polskie Radio, w PiS rośnie apetyt na pacyfikację komercyjnej części rynku. Orężem w ograniczeniu niezależności mają być radykalne przepisy antykoncentracyjne.

  czytaj więcej

 • Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Ivanka Trump - kobieta, która robi politykę za swojego ojca

  Główny doradca. Lojalny i wierny zausznik. Obrońca i tłumacz. Córka Donalda Trumpa. Ivanka Trump – wiceprezes firmy Trump Organization, właścicielka linii ubrań i dodatków dla kobiet oraz członek zarządu eksluzywnego związku 100 Women in Hedge Funds – od kilku tygodni może się przedstawiać jako główny doradca w Białym Domu. Choć krytycy jej ojca twierdzą, że tak naprawdę to stała się wiceprezydentem.

  czytaj więcej

 • Tragedia w Charlottesville dla prezydentury Trumpa może być przełomowa

  Tragedia w Charlottesville dla prezydentury Trumpa może być przełomowa

  Tragiczne wydarzenia w Charlottesville oraz konflikt z Koreą Północną spadły Donaldowi Trumpowi z nieba. Bo skutecznie przykryły śledztwo w sprawie jego kontaktów z Moskwą

  czytaj więcej

 • Rosnąca siła Netflixa i transatlantycka panika

  Rosnąca siła Netflixa i transatlantycka panika

  Europejscy nadawcy zawiązują porozumienia, a amerykańskie koncerny medialne szykują przejęcia – wszystko po to, by nie dać się pożreć.

  czytaj więcej

 • Przejęcie Grupy Sky: Telewizyjny klucz do Europy

  Przejęcie Grupy Sky: Telewizyjny klucz do Europy

  Przejęcie Grupy Sky wzmocni pozycję amerykańskiego giganta kablowego w konkurencji z Netfliksem. Za ten strategiczny przyczółek Comcast musiał jednak dużo zapłacić.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników