koncentratu jabłkowego

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu koncentratu jabłkowego. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące koncentratu jabłkowego.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tak nam zdrożeje żywność w 2011

  Tak nam zdrożeje żywność w 2011

  Kiepskie plony, drożejąca ropa naftowa, spekulacje – to wywinduje ceny żywności aż o 10 proc. do końca roku. Co wydamy na jedzenie, częściowo zaoszczędzimy na odzieży, która jesienią powinna nieco stanieć.

  czytaj więcej

 • Polacy płacą za jedzenie więcej niż Niemcy

  Polacy płacą za jedzenie więcej niż Niemcy

  Niektóre produkty mleczarskie są w Polsce droższe niż w Niemczech. Zadziwia też to, że sok jabłkowy jest u nas droższy o ponad 13 proc. A zajmujemy drugie na świecie miejsce, po Chinach, w produkcji koncentratu jabłkowego.

  czytaj więcej

 • Eksport podczas embargo. Polskie przetwory zastąpią w Rosji jabłka?

  Eksport podczas embargo. Polskie przetwory zastąpią w Rosji jabłka?

  Zamiast jabłek wysyłamy przetwory. Rosyjskie embargo na owoce skutkuje większą sprzedażą na Wschód polskiego koncentratu jabłkowego i soków. W ubiegłym roku polskie firmy zarobiły dzięki temu 10 milionów euro. To niewiele, ale udział rynku rosyjskiego w eksporcie takich produktów stale wzrasta.

  czytaj więcej

 • Kiedy wyrób spożywczy nazwać można tradycyjnym lub domowym

  Kiedy wyrób spożywczy nazwać można tradycyjnym lub domowym

  Wprawdzie brak jest jednolitych kryteriów oceny poprawności używania tego typu określeń, jednak nie jest to całkowicie dowolne. Producenci powinni pamiętać, że opis towaru nie może wprowadzać klienta w błąd.

  czytaj więcej

 • Akcyza na alkohol: To jasne przepisy powinny decydować o podatku

  Akcyza na alkohol: To jasne przepisy powinny decydować o podatku

  Obserwując doświadczenia różnych producentów napojów alkoholowych, niekiedy odnoszę wrażenie, że jedynie produkcja alkoholu etylowego nie wiąże się z ryzykiem przeklasyfikowania do innego kodu CN. Przyczyna jest prosta – w tym przypadku akcyza już jest najwyższa. Natomiast w odniesieniu do pozostałych rodzajów napojów alkoholowych, przy obecnym podejściu organów, ryzyko istnieje - mówi w wywiadzie dla DGP Karolina Han prawnik, starszy konsultant w KDCP.

  czytaj więcej

 • Producenci owoców i warzyw nadal walczą z embargiem

  Producenci owoców i warzyw nadal walczą z embargiem

  Branża wciąż odczuwa konsekwencje sankcji, jakie dwa lata temu wprowadziła Rosja. Wyraźnie widać to po jej kondycji finansowej. Sugerując się oficjalnymi statystykami publikowanymi przez GUS, można dojść do wniosku, że wprowadzone w sierpniu 2014 r. przez Kreml embargo na polską żywność w żaden sposób nie zachwiało rynkiem rolno-spożywczym.

  czytaj więcej

 • Sadownicy protestują w Warszawie. Chcą eksportować jabłka do Rosji

  Sadownicy protestują w Warszawie. Chcą eksportować jabłka do Rosji

  Sadownicy zrzeszeni w Związku Sadowników RP demonstrują w poniedziałek w Warszawie, domagając się zmiany charakteru sankcji wobec Rosji, tak by możliwa była sprzedaż jabłek do tego kraju, lub wprowadzenia rządowych rekompensat dla producentów jabłek.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników