komputerów apple

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu komputerów apple. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące komputerów apple.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Huawei dostał czarną polewkę od AT&T

  Huawei dostał czarną polewkę od AT&T

  Amerykański Kongres namawiał prywatne firmy, żeby powstrzymywały się przed współpracą z chińskimi producentami sprzętu telekomunikacyjnego. Apel odnosi skutek.

  czytaj więcej

 • Screenshot, czyli najszybszy sposób na zapis zawartości ekranu

  Screenshot, czyli najszybszy sposób na zapis zawartości ekranu

  Przeglądając internet, natrafiłeś na coś ciekawego i chciałbyś pokazać to znajomym? A może masz problem z zapisaniem komunikatu systemowego? Wykonaj screenshot- to najprostsza i najszybsza metoda uwiecznienia zawartości ekranu smartfona, tabletu czy komputera.

  czytaj więcej

 • Co trzeba wiedzieć o sporządzeniu i wysyłce JPK_VAT

  Co trzeba wiedzieć o sporządzeniu i wysyłce JPK_VAT

  Tylko tydzień został na przesłanie jednolitego pliku kontrolnego dla potrzeb VAT za styczeń. Po raz pierwszy obowiązek ten obejmie ok. 1,5 mln podatników. Dotychczas dotyczył tylko nieco ponad 100 tys. firm

  czytaj więcej

 • Zapomniał wół, jak cielęciem był: Duże firmy udają start-upy

  Zapomniał wół, jak cielęciem był: Duże firmy udają start-upy

  Wielkie firmy uwielbiają opowiadać, że chcą działać jak start-upy. Okazuje się to bardzo trudne w realizacji

  czytaj więcej

 • KE rozpoczyna dochodzenie w sprawie planów przejęcia Shazam przez Apple

  KE rozpoczyna dochodzenie w sprawie planów przejęcia Shazam przez Apple

  Komisja Europejska rozpoczęła w poniedziałek dochodzenie w sprawie planów przejęcia spółki Shazam oferującej aplikację do rozpoznawania muzyki przez korporację Apple. KE obawia się, że transakcja będzie niekorzystna dla konkurentów amerykańskiego giganta.

  czytaj więcej

 • Mac lekarstwem na wycieki danych

  Mac lekarstwem na wycieki danych

  Nie bój się RODO

  czytaj więcej

 • Dlaczego wartość Apple przekroczyła 1 bln dolarów

  Dlaczego wartość Apple przekroczyła 1 bln dolarów

  Apple jest pierwszą spółką publiczną, której wartość przekroczyła bilion dolarów, wyprzedzając takich potentatów jak Alphabet (właściciel Google’a), Amazon czy Microsoft.

  czytaj więcej

 • 37 lat temu pierwsze komputery osobiste IBM zrewolucjonizowały rynek

  37 lat temu pierwsze komputery osobiste IBM zrewolucjonizowały rynek

  12 sierpnia 1981 r. uznaje się za początek ery komputerów IBM PC - komputerów osobistych. Dzisiejsze komputery są miliony raz szybsze i wydajniejsze od swoich pierwowzorów. Ale nawet pojawienie się pierwszych PC oznaczało rewolucję – mówi PAP dr Piotr Milczarski z Uniwersytetu Łódzkiego.

  czytaj więcej

 • Trudne słowo serendypność. Jak stworzyć przełomowy wynalazek

  Trudne słowo serendypność. Jak stworzyć przełomowy wynalazek

  W debacie na temat pobudzania innowacyjności za dużo mówi się o potrzebie zwiększenia wydatków na badania, a za mało o tworzeniu otoczenia, w którym pojawia się szczęśliwy przypadek. To ślepy traf, a nie rządowe programy, sprawił, że upowszechnił się internet czy pojawiły szczepionki

  czytaj więcej

 • Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Motoryzacyjny ekosystem mobilności

  Jaka będzie przyszłość motoryzacji i mobilności? Pierwsze skojarzenia to samochody elektryczne i autonomiczne. To jednak nie tylko coraz bardziej zaawansowane pod względem technicznym i technologicznym modele aut będą kreować mobilność jutra. Coraz bardziej będą rozwijane usługi wykorzystujące najnowsze technologie i sztuczną inteligencję, co ma uczynić auta jeszcze łatwiejszymi w obsłudze i jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika. Połączenie samochodu i jego użytkownika z siecią być może nawet w bardziej spektakularny sposób zmieni nasze postrzeganie mobilności.  Dzieje się to już obecnie za sprawą telematyki oraz e-płatności.

  czytaj więcej

 • Nowe oblicze ochrony zdrowia. Czas na nowe myślenie o tym, jak i kogo leczyć

  Nowe oblicze ochrony zdrowia. Czas na nowe myślenie o tym, jak i kogo leczyć

  Rewolucja technologiczna w przemyśle life science oznacza nie tylko nowe leki, ale przede wszystkim nowe myślenie o tym, jak i kogo leczyć.

  czytaj więcej

 • Microsoft znów ponad Apple

  Microsoft znów ponad Apple

  Spółka założona przez Billa Gatesa poradziła sobie ze zmianą modelu biznesowego. Wartość rynkowa spółek notowanych na giełdach ma to do siebie, że zmienia się nieustannie. Ale faktem jest, że przynajmniej przez dwa dni na początku tego tygodnia Microsoft znów był większy niż Apple.

  czytaj więcej

 • Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Oto krótki przegląd rzeczy, które ostatnio naprawdę zdenerwowały ludzi wokół mnie. Numer jeden: korek w Warszawie – bo wszyscy naraz muszą jechać do galerii. Numer dwa: internet, który niby jest, a jednak co chwilę zwalnia – i strony się ładują kilka sekund. Numer trzy: to, że kiedy ogląda się YouTube’a na iPhonie i chce się dać głośniej, na jakieś dwie sekundy klip jest częściowo przysłaniany przez ikonę dźwięku. Numer cztery: samolot się spóźnił pół godziny, a krzesła przy bramce były niewygodne.

  czytaj więcej

 • Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Zimą 1948 roku opatentowano pierwszą grę komputerową. Nie spodziewano się, że to zaczątek nowego medium. Z prof. Mirosławem Filiciakiem, kulturoznawcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rozmawiamy o tym, w jaki sposób gry zmieniły świat i stosunki społeczne.

  czytaj więcej

 • Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Oskarżenia stawiane Huawei nie powinny nikogo zaskakiwać. Odkąd życiem i gospodarką zaczęły rządzić nowe technologie, rządy kusi, by wykorzystać ich możliwości do inwigilowania innych krajów i własnych obywateli

  czytaj więcej

 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • "Gruszka to nie jabłko". Spółka z azjatyckiego Makau "ugryzła" Apple

  "Gruszka to nie jabłko". Spółka z azjatyckiego Makau "ugryzła" Apple

  Amerykańska spółka Apple Inc. należy do podmiotów szczególnie wyczulonych na ochronę swoich renomowanych znaków towarowych. Jednakże na gruncie wyroku Sądu z dnia 31 stycznia 2019 roku w sprawie T-215/17 pokazane zostało, że ochrona znaków towarowych amerykańskiego giganta z branży IT nie jest nieograniczona, wskazując na pewne jej granice.

  czytaj więcej

 • Słuchanie na żądanie, czyli o rynku podcastów w Polsce

  Słuchanie na żądanie, czyli o rynku podcastów w Polsce

  Podcasty w Polsce to rynek wciąż niewielki. Ma jednak szansę na szybki wzrost, dlatego przyciąga nie tylko radia i hobbystów

  czytaj więcej

 • Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  Merytokracja, czyli mniej emocji i więcej konkretów [WYWIAD]

  - Polskie start-upy stały się synonimem braku odpowiedzialności. To często kopiści bazujący na kompilowaniu w jedno czyichś rozwiązań. Taka innowacja wystarczy może na polskie podwórko, ale na globalnym rynku nie zda egzaminu - mówi Jarosław Królewski socjolog, programista, współtwórca Synerise – jednego z najciekawszych start-upów technologicznych w Polsce. Inicjator zbiórki pieniędzy na rzecz piłkarskiej Wisły Kraków, dzięki czemu klub uniknął bankructwa.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników