komputerem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu komputerem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące komputerem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Prokuratura udostępni nagranie z przeszukania redakcji "Wprost"

  Prokuratura udostępni nagranie z przeszukania redakcji "Wprost"

  Prokuratura nie zgadza się z oceną ministerstwa sprawiedliwości, dotyczącą działań śledczych i ABW w redakcji tygodnika "Wprost". Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur oświadczyła, że resort sprawiedliwości w swojej informacji nie wskazał żadnego przepisu kodeksu postępowania karnego, który zostałby naruszony.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy coraz chętniej oszczędzają w chmurze

  Polskie firmy coraz chętniej oszczędzają w chmurze

  Znaczne oszczędności, dopasowanie do bieżących potrzeb oraz bezpieczeństwo to główne, ale niejedyne korzyści firm, które wdrożyły u siebie usługi chmurowe. Rynek chmur obliczeniowych rośnie w tempie dwucyfrowym, a wartość wszystkich tego typu usług w Polsce zbliży się w bieżącym roku do 1 mld zł.

  czytaj więcej

 • Jak realnie zmniejszyć rachunki za ciepło?

  Jak realnie zmniejszyć rachunki za ciepło?

  WYBIERAM POLSKIE | Rachunki za ogrzewanie należą do najwyższych pozycji w budżecie w okresie zimowym. Wielu z nas stawia więc na rozwiązania energooszczędne. Obok wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, najskuteczniejszym sposobem jest mądre zarządzanie temperaturą. Tutaj z pomocą przychodzą innowacyjne produkty polskiej marki TECH Sterowniki.

  czytaj więcej

 • 4 mln Polaków powinno pomyśleć o odwyku. Sprawdź, czy też jesteś sfomowany

  4 mln Polaków powinno pomyśleć o odwyku. Sprawdź, czy też jesteś sfomowany

  Korzystamy z internetu chwilę przed zaśnięciem, tuż po przebudzeniu, a nawet podczas mszy. 4 mln Polaków przejawia silne objawy lęku przed odłączeniem od sieci. Pora pomyśleć o odwyku.

  czytaj więcej

 • Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Oto krótki przegląd rzeczy, które ostatnio naprawdę zdenerwowały ludzi wokół mnie. Numer jeden: korek w Warszawie – bo wszyscy naraz muszą jechać do galerii. Numer dwa: internet, który niby jest, a jednak co chwilę zwalnia – i strony się ładują kilka sekund. Numer trzy: to, że kiedy ogląda się YouTube’a na iPhonie i chce się dać głośniej, na jakieś dwie sekundy klip jest częściowo przysłaniany przez ikonę dźwięku. Numer cztery: samolot się spóźnił pół godziny, a krzesła przy bramce były niewygodne.

  czytaj więcej

 • Co nam przyniesie przyszłość. Potrzeba więcej improwizacji, mniej przewidywania [WYWIAD]

  Co nam przyniesie przyszłość. Potrzeba więcej improwizacji, mniej przewidywania [WYWIAD]

  To, co i jak myślimy o przyszłości, determinuje to, co robimy dzisiaj. Jeśli uważamy przyszłość za możliwą do przewidzenia, to jesteśmy analfabetami - mówi Riel Miller.

  czytaj więcej

 • Pracownik uszkodził laptopa. Kto poniesie finansową odpowiedzialność?

  Pracownik uszkodził laptopa. Kto poniesie finansową odpowiedzialność?

  Pracownik uszkodził służbowego laptopa, za co potrąciłem mu z pensji pewną kwotę. W odpowiedzi wystosował do mnie pismo, w którym zapowiedział, że odda sprawę do sądu, bo na takie potrącenie nie wyraził zgody. Zarzucił mi, że nie mogłem tego zrobić na podstawie ogólnego oświadczenia, które złożył na etapie podpisywania umowy o pracę, a w którym zobowiązywał się, że będzie ponosił wszelkie koszty uszkodzenia sprzętów służbowych. Poza tym stwierdził, że nie miałbym prawa zastosować takiego odliczenia nawet na podstawie ustnej zgody. Czy postąpiłem prawidłowo?

  czytaj więcej

 • Upadek hierarchii. Jakie mechanizmy mogą złagodzić negatywne skutki zmian społecznych [WYWIAD]

  Upadek hierarchii. Jakie mechanizmy mogą złagodzić negatywne skutki zmian społecznych [WYWIAD]

  Tempo zmian społecznych jest ogromne i trzeba wymyślić mechanizmy łagodzące ich negatywne skutki. Zazwyczaj jako remedium proponuje się szczodrą politykę socjalną, a ostatnio coraz częściej mówi się o wprowadzeniu dochodu podstawowego. To jest jednak myślenie starymi kategoriami, które generuje masę problemów - mówi w wywiadzie dla DGP Max Borders.

  czytaj więcej

 • Noworoczne postanowienie – zdobędę certyfikat ECDL!

  Noworoczne postanowienie – zdobędę certyfikat ECDL!

  W sierpniu br. decyzją Ministra Cyfryzacji do działającego na podstawie Ustawy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji włączono (i do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji wpisano) kwalifikację Certyfikat Umiejętności Komputerowych – poziom podstawowy (CUK-pp), której szczególnym przypadkiem jest kwalifikacja ECDL BASE. Tak więc kandydatom, którzy w Polsce uzyskali bądź uzyskają kwalifikację ECDL BASE, Polskie Towarzystwo Informatyczne, jako instytucja certyfikująca, wydaje także certyfikat CUK-pp z oznaczonym poziomem Polskiej Ramy Kwalifikacji.

  czytaj więcej

 • Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  Sidney Polak: Nie jestem na tyle głupi, żeby się stoczyć

  – Życie muzyka nie jest proste. poziom jest zdecydowanie większy niż kiedyś, instrumenty są bardziej dostępne i łatwiej jest też nauczyć się na nich grać. Kiedyś byłem jednym z trzech właścicieli perkusji na osiedlu Chomiczówka i wszyscy się znaliśmy – z Sidneyem Polakiem rozmawiamy o płycie "3", związkach muzyki z ekonomią, serwisowaniu samego siebie i muzyce, która go inspiruje.

  czytaj więcej

 • Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Gry komputerowe mają już 70 lat [WYWIAD]

  Zimą 1948 roku opatentowano pierwszą grę komputerową. Nie spodziewano się, że to zaczątek nowego medium. Z prof. Mirosławem Filiciakiem, kulturoznawcą ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie rozmawiamy o tym, w jaki sposób gry zmieniły świat i stosunki społeczne.

  czytaj więcej

 • Dlaczego ludzie widzą inflację tam, gdzie jej nie ma?

  Dlaczego ludzie widzą inflację tam, gdzie jej nie ma?

  Inflacja jest jedną z kluczowych zmiennych polityki gospodarczej. Ma znaczenie dla milionów gospodarstw domowych: determinuje m.in. rokroczny wzrost emerytur, rent oraz innych świadczeń społecznych, a jej wysokość stanowi punkt odniesienia w negocjacjach płacowych pomiędzy pracodawcami i pracobiorcami.

  czytaj więcej

 • E-dokumentacja nie dla pacjenta. On wciąż ma otrzymywać informacje na papierze

  E-dokumentacja nie dla pacjenta. On wciąż ma otrzymywać informacje na papierze

  Od stycznia pewne elementy dokumentacji medycznej muszą być prowadzone w formie elektronicznej. Nie oznacza to jednak, że w takiej wersji otrzyma je pacjent.

  czytaj więcej

 • Ważne wyroki podatkowe w 2018 roku. Zmiany dla samorządowców

  Ważne wyroki podatkowe w 2018 roku. Zmiany dla samorządowców

  Liczba sporów sądowych z roku na rok nie spada, a rośnie. Potwierdzają to wstępne statystyki za 2018 r. Dla podatników liczy się jednak pewność prawa, a gwarantuje je m.in. orzecznictwo sądów. Oczywiście nie zawsze jest ono jednolite. W naszym podsumowaniu zwracamy więc uwagę na wyroki, które są wskazówką dla podatników co do tego, jak należy opodatkować różnego rodzaju zdarzenia, czynności, transakcje itd., a także te, które mogą zmienić dotychczasowe podejście sądów. Kładziemy więc nacisk na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE, uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyroki siedmiu sędziów, a także standardowe wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.

  czytaj więcej

 • Darkowski: To nie jest ustawa przeciwko przedsiębiorcom [WYWIAD]

  Darkowski: To nie jest ustawa przeciwko przedsiębiorcom [WYWIAD]

   Nowe regulacje o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych nie skupiają się na karaniu, lecz przede wszystkim na prewencji - mówi Tomasz Darkowski

  czytaj więcej

 • Niemcy: Zatrzymano podejrzanego o gigantyczny atak hakerski na polityków

  Niemcy: Zatrzymano podejrzanego o gigantyczny atak hakerski na polityków

  Funkcjonariusze Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) zatrzymali 20-latka podejrzanego o opublikowanie w Internecie danych setek niemieckich polityków, dziennikarzy i celebrytów. Jak ustalili dziennikarze "Spiegla" mężczyzna miał przyznać się do winy.

  czytaj więcej

 • Trwa wyścig cyberprzestępców z wymiarem sprawiedliwości. Jak walczyć z oszustami w sieci?

  Trwa wyścig cyberprzestępców z wymiarem sprawiedliwości. Jak walczyć z oszustami w sieci?

  Kradzież pieniędzy z konta, kradzież tożsamości, oszustwa na zakupach w sklepach internetowych, cyberataki na banki i instytucje, rozprzestrzenianie pornografii dziecięcej – to tylko niektóre z metod działania e-przestępców. Potrzebne są nowe rozwiązania, które będą im zapobiegać. Pracowali nad nimi uczestnicy projektu badawczego Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników