komputerach desktop

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu komputerach desktop. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące komputerach desktop.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Pani Helena zamierza w tym roku przesłać po raz pierwszy zeznanie roczne PIT przez internet. Ponieważ nie robiła tego nigdy wcześniej, nie zna procedury. Obawia się również, że może nie dopilnować wszystkich wymogów związanych z e-PIT-ami i będzie miała problem. – Co zrobić, jeśli nie uda mi się wysłać zeznania przez internet – pyta czytelniczka.

  czytaj więcej

 • Szybko i łatwo PIT-ować w sieci

  Szybko i łatwo PIT-ować w sieci

  Fiskus zachęca w tym roku do składania zeznań rocznych przez internet. Z tej możliwości skorzystało do tej pory ponad 4 mln podatników

  czytaj więcej

 • Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  Urząd skarbowy wypełni za podatnika nie tylko PIT-37. Także PIT-38

  W 2016 r. Ministerstwo Finansów będzie mogło wstępnie wypełnić za podatnika zeznanie służące do rozliczania przychodów z papierów wartościowych. To nowość.

  czytaj więcej

 • Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Krok po kroku: Zobacz, jak wypełnić PIT przez internet

  Na roczne rozliczenie z fiskusem przez internet może zdecydować się podatnik posiadający NIP lub PESEL. Tylko część deklaracji nie wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

  czytaj więcej

 • 5 problemów ze złożeniem PIT. Sprawdź, jak je rozwiązać

  5 problemów ze złożeniem PIT. Sprawdź, jak je rozwiązać

  Podatnik często nie wie, co zrobić, jeżeli PIT nie został dostarczony przez pracodawcę, lub gdy sam spóźnił się ze złożeniem deklaracji do urzędu skarbowego.

  czytaj więcej

 • Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Obowiązki podatników i płatników w lutym 2016 roku

  Do 15 lutego deklaracje na formularzu DT-1 muszą złożyć właściciele środków transportowych, a więc samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep i autobusów.

  czytaj więcej

 • Przecieku w TK można było uniknąć

  Przecieku w TK można było uniknąć

  Gdyby w Trybunale Konstytucyjnym stosowano odpowiednie procedury bezpieczeństwa, szybko by odkryto, kto stoi za wyciekiem projektu orzeczenia

  czytaj więcej

 • PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  PIT 2015 krok po kroku: Ulgi, terminy, rozliczenie przez internet

  Wszystkie osoby, które w 2015 roku uzyskały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, muszą rozliczyć się z fiskusem. 2 maja mija termin na złożenie najpopularniejszych zeznań, czyli PIT-36 i PIT-37.

  czytaj więcej

 • Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończył się European Excutive Forum w Warszawie

  Zakończyła się czwarta edycja „European Executive Forum”, która w tym roku odbyła się w Warszawie pod hasłem „Age of innovations”. Podczas 6 paneli dyskusyjnych wybitni przedstawiciele biznesu i nauki z Polski i z zagranicy debatowali nad kierunkiem dla polskich przedsiębiorstw w dobie rewolucji technologicznej. Wśród partnerów wydarzenia były firmy takie jak Totalizator Sportowy, BMW i Pfizer. Po raz pierwszy zostały też przyznane prestiżowe statuetki „European Leadership Awards”, by uhonorować najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju oraz przestrzegają zasad etyki prowadzenia biznesu. Wśród nagrodzonych znaleźli się m. in. PKN Orlen, Michał Sołowow i Google Polska.

  czytaj więcej

 • Wciąż podnosimy poprzeczkę

  Wciąż podnosimy poprzeczkę

  Na konkurencyjnym rynku rozwiązań IT Lenovo potrafi skutecznie wykorzystać swoje mocne strony i zagospodarowywać nowe obszary. Producent dokonał udanej akwizycji serwerów system x oraz smartophon’ów Moto. Obecnie klientów intensywnie szuka w sektorze MŚP, sukcesywnie zwiększając udziały w kategorii desktopów i serwerów – mówi Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska.

  czytaj więcej

 • Dobra zmiana osłabiła rynek reklamowy

  Dobra zmiana osłabiła rynek reklamowy

   Niemal 7 mld zł sięgną wydatki reklamowe na polskim rynku w tym roku – szacuje agencja mediowa Zenith. Ale prognozowana dynamika wzrostu inwestycji w reklamę w ciągu ostatnich miesięcy spadła o 0,2 pkt proc. i wynosi obecnie 3 proc. Agata Majecka, general manager w Zenith, tłumaczy, że większa ostrożność reklamodawców to efekt niepewnej sytuacji gospodarczej i niższej od spodziewanej konsumpcji.

  czytaj więcej

 • PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  PIT 2016 krok po kroku: Terminy, rozliczenie przez internet, korekta

  Każda osoba, która w 2016 roku uzyskała przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, musi rozliczyć się z fiskusem - w przypadku najpopularniejszych PIT-36 i PIT-37 termin mija 1 maja 2017 roku.

  czytaj więcej

 • Orange Finanse - bankowość mobilna na światowym poziomie

  Orange Finanse - bankowość mobilna na światowym poziomie

  Jeszcze kilka lat temu specjaliści zastanawiali się, kiedy doczekają legendarnego „roku mobile”. Co prawda, większość konsumentów chętnie korzystała z Internetu w smartfonach, ale biorąc pod uwagę całkowity czas spędzany przez nich w Sieci, był to tylko ułamek całkowitego ruchu na stronach WWW. Cóż dopiero mówić o rozwoju bankowości mobilnej… Czy coś się zmieniło?

  czytaj więcej

 • Rozliczenie PIT za 2016 rok: Fiskus proponuje nowy sposób, ale czy lepszy?

  Rozliczenie PIT za 2016 rok: Fiskus proponuje nowy sposób, ale czy lepszy?

  PROBLEM: Resort finansów zapowiedział ułatwienia w składaniu zeznań przez internet za 2016 r. Jednocześnie podatnicy będą mogli korzystać z dotychczasowych sposobów przesyłania e-formularzy. Wyjaśniamy, na czym polegają różnice między dotychczasowymi i nową metodą przesyłania PIT.

  czytaj więcej

 • Jeszcze łatwiej przekazać 1 proc.

  Jeszcze łatwiej przekazać 1 proc.

  Od 15 marca emeryci i renciści, którzy rozliczają się za pośrednictwem ZUS, mogą już wskazać organizację, którą chcą wspomóc.

  czytaj więcej

 • E-zakupowy szał: Na Allegro sprzedaje się teraz średnio 1,2 mln produktów dziennie

  E-zakupowy szał: Na Allegro sprzedaje się teraz średnio 1,2 mln produktów dziennie

  Już w listopadzie ruch na Allegro zwiększył się o 30 proc., natomiast łącznie w listopadzie i grudniu użytkownicy kupują średnio 1,2 mln produktów dziennie. To ośmiokrotny wzrost w ciągu dekady. Rekordy notują firmy, które dostarczają zakupy dokonane w ok. 20 tys. polskich sklepów internetowych i popularnych zagranicznych platformach. Justyna Siwek z Poczty Polskiej twierdzi, że w poniedziałek przed mikołajkami klienci wysłali o 15 proc. więcej przesyłek niż tydzień wcześniej, tuż po czarnym piątku, kiedy padł poprzedni rekord – ponad pół miliona.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników