kompanię lotniczą

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kompanię lotniczą. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kompanię lotniczą.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 w gospodarce. Skrót najważniejszych wydarzeń

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

  czytaj więcej

 • Macierewicz: Amerykańska brygada pancerna przybędzie do Polski 12 stycznia

  Macierewicz: Amerykańska brygada pancerna przybędzie do Polski 12 stycznia

  Amerykańska brygada pancerna przybędzie do Polski za tydzień, 12 stycznia - poinformował w czwartek wieczorem szef MON Antoni Macierewicz.

  czytaj więcej

 • Koniec palenia w piecach węglem o najsłabszej jakości

  Koniec palenia w piecach węglem o najsłabszej jakości

  Dziś kończą się publiczne konsultacje nowych przepisów antysmogowych. Ci, którzy w piecach palą węglem, będą musieli mocno trzymać się za kieszeń

  czytaj więcej

 • Polska Partia Inwestycyjna. Tak PiS buduje struktury kontrolowane przez państwo

  Polska Partia Inwestycyjna. Tak PiS buduje struktury kontrolowane przez państwo

  Już ponad 20 mld zł z budżetu i kontrolowanych przez PiS spółek poszło na bezpośrednie interwencje w gospodarkę.

  czytaj więcej

 • Zbigniew Ścibor-Rylski, bohater Powstania Warszawskiego, nie żyje

  Zbigniew Ścibor-Rylski, bohater Powstania Warszawskiego, nie żyje

  W wieku 101 lat zmarł żołnierz Armii Krajowej, prezes Związku Powstańców Warszawskich, członek grupy inicjatywnej Muzeum Powstania Warszawskiego, gen. Zbigniew Ścibor-Rylski ps. Motyl, kawaler Krzyża Wojennego Virtuti Militari i Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą "Polonia Restituta".

  czytaj więcej

 • Sierant: Luksusowa kompania braci

  Na początek zagadka. Proszę o podanie nazwy audytora zamieszanego w bardzo duży skandal finansowy, który wybuchł w ubiegłym roku. Dla ułatwienia dodam, że audytor należy do Wielkiej Czwórki, nazwa owej spółki zaczyna się na literę „G”, zaś aktywność powiązanych z nią ludzi sięgała najwyższych osób w państwie.

  czytaj więcej

 • Tak wyglądała Wielka Defilada Niepodległości [ZDJĘCIA]

  Tak wyglądała Wielka Defilada Niepodległości [ZDJĘCIA]

  Defilada rozpoczęła się na skrzyżowaniu stołecznej Wisłostrady z ul. Sanguszki, zakończyła na skrzyżowaniu z ul. Karową. Składała się z trzech głównych części: defilady pieszej, defilady pojazdów i defilady historycznej. Otworzyła ją Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Za nią maszerowały pododdziały reprezentacyjne Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych, Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej, a także pododdział reprezentacyjny wystawiony przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.W defiladzie wzięli udział także przedstawiciele wielonarodowej batalionowej grupy bojowej stacjonującej w okolicach Orzysza. Wspólnie z polskimi żołnierzami defilowały pododdziały ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii. Obecne były też poczty sztandarowe państw NATO.Żołnierzom towarzyszyły również pododdziały składające się z przedstawicieli organizacji proobronnych z całego kraju i uczniów klas mundurowych. Współczesną część pieszej defilady zamknął Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego i Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego.Defiladę pojazdów tworzyło ok. 200 pojazdów kołowych i gąsienicowych w tym: transportery opancerzone Rosomak, moździerze Rak, armatohaubice Krab, samochody humvee, transportery Stryker, czołgi Abrams, Twardy i Leopard, a także transportery minowania narzutowego Kroton oraz rampa szturmowa.Z kolei w defiladzie historycznej ponad 900 rekonstruktorów tworzyło szyk historyczny z różnych epok. Ok. 650 rekonstruktorów pieszych i ok. 260 konnych w pięciu kolumnach marszowych prezentowało: wczesne średniowiecze, średniowiecze, wiek XVII, wiek XIX – okres powstań narodowych i wiek XX.Ponadto, w trakcie defilady przelot wzdłuż Wisły wykonało ok. 100 samolotów i śmigłowców. Rozpoczęło ją sześć samolotów zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry, a zakończył przelot samolotów G550 oraz B737 do transportu najważniejszych osób w państwie, eskortowanych przez samoloty F-16 Jastrząb. Podczas defilady lotniczej w niskim przelocie można było zobaczyć też m.in. śmigłowce: SW-4 Puszczyk, Mi-2, W-3 oraz m.in. samoloty TS-11 Iskra, M-28 Bryza, C-295M, C-130 i M-346.

  czytaj więcej

 • Adamowicz: Apel Pamięci na Westerplatte zostanie odczytany przez oficera Marynarki Wojennej

  Adamowicz: Apel Pamięci na Westerplatte zostanie odczytany przez oficera Marynarki Wojennej

  Apel Pamięci na Westerplatte zostanie odczytany przez oficera Marynarki Wojennej – poinformował prezydent Gdańska Paweł Adamowicz po spotkaniu z przedstawicielami wojska i Ministerstwa Obrony Narodowej, do którego doszło w piątek w gdańskim magistracie.

  czytaj więcej

 • Gotkowska, Szymański: Kwartet polsko-bałtycki

  Gotkowska, Szymański: Kwartet polsko-bałtycki

  Obrona zbiorowa w Sojuszu Północnoatlantyckim, postrzegana jako nieprzystająca do zmienionego środowiska pozostałość zimnej wojny, w ostatnich dwóch dekadach coraz bardziej traciła na znaczeniu. Użycie siły militarnej przez Rosję wobec sąsiadów – Gruzji w 2008 r. i Ukrainy od 2014 r. – gruntownie zmieniło jednak postrzeganie wyzwań i zagrożeń w regionie i w całym Sojuszu. Czy nowa sytuacja bezpieczeństwa rozszerzyła pole współpracy obronnej państw bałtyckich i Polski? Jakie czynniki sprzyjają wzmocnieniu polsko-bałtyckiej współpracy wojskowej, a jakie ją ograniczają? Jakie polityczne i wojskowe działania warto podjąć, aby współpraca ta przeszła na wyższy poziom?

  czytaj więcej

 • Fokkery, boeingi, lockheedy. Przedwojenny biznes lotniczy zdominowały USA

  Fokkery, boeingi, lockheedy. Przedwojenny biznes lotniczy zdominowały USA

  Kiedy pod koniec lat 30. Boeing wypuścił pierwszy samolot z kabiną ciśnieniową, zdolny do przewiezienia 33 pasażerów bez względu na niedogodności pogodowe, filmy lotnicze na Starym Kontynencie mogły już tylko wywiesić białą flagę.

  czytaj więcej

 • Polska bieda i amerykańskie biznesy. Jak przed wojną układało nam się z USA?

  Polska bieda i amerykańskie biznesy. Jak przed wojną układało nam się z USA?

  Już rządy w II RP przekonały się, że Polska jest dla Amerykanów krajem wartym uwagi tylko wtedy, kiedy da się na tym zarobić

  czytaj więcej

 • Przepoczwarzenie: Epoka szefa dyktatora przechodzi do lamusa. Co czeka pracowników?

  Przepoczwarzenie: Epoka szefa dyktatora przechodzi do lamusa. Co czeka pracowników?

  Korporacja jako mała, centralnie sterowana gospodarka, w której każdy musi wypełniać polecenia szefa dyktatora, staje się przeszłością. W epoce cyfrowej to pracownik znajduje się na silniejszej pozycji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników