komentatorów giełdowych

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu komentatorów giełdowych. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące komentatorów giełdowych.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • MSP zamienia się w resort konsolidacji spółek

  MSP zamienia się w resort konsolidacji spółek

  Po zakończeniu zasadniczej części procesu prywatyzacji rząd chce łączyć firmy, które mają strategiczne znaczenie dla państwa

  czytaj więcej

 • Tani węgiel poraził prądem zyski firm energetycznych

  Tani węgiel poraził prądem zyski firm energetycznych

  W jednej chwili PGE straciła 1/4 swojej wartości księgowej. Niespodzianka może spotkać także innych

  czytaj więcej

 • Gorsza ocena Polski zaboli firmy i samorządy

  Gorsza ocena Polski zaboli firmy i samorządy

  Resort finansów do Standard & Poor’s: obniżka naszego ratingu to błąd, spodziewamy się zmiany decyzji. Rząd ostro odniósł się do piątkowej decyzji agencji Standard & Poor’s o obniżeniu ratingu Polski – z A- do BBB+. Pierwszy komunikat resortu finansów określał ją jako nieporozumienie, potem minister Paweł Szałamacha mówił już o błędzie czy wręcz nierzetelności. – Zamierzamy w oficjalnym piśmie do analityków S&P odnieść się do ich oceny, gdyż uważamy, że ich podejście było nierzetelne – powiedział DGP szef MF.

  czytaj więcej

 • Prof. Ewa Łętowska: Ryzyko zmiany prawa i przewidywalność tego ryzyka jest jednym z czynników ratingu S&P

  Prof. Ewa Łętowska: Ryzyko zmiany prawa i przewidywalność tego ryzyka jest jednym z czynników ratingu S&P

  Obniżenie ratingu Polski przez Standard and Poor’s nieoczekiwanie zaowocowało obniżeniem notowań giełdowych i w ogóle niemiłymi reperkusjami ekonomicznymi. Dziennikarze i komentatorzy zastanawiają się, czy agencja miała podstawy do takiej decyzji. Czy aby się nie pomyliła, zwłaszcza że inne agencje nie zmieniły swych ocen? Czy aby za tym nie kryje się jakaś zmowa? A jeśli tak, to jaka? A w ogóle co ma balonik do miodu, czyli jaki jest związek między kryzysem w Polsce, który dotyczy Trybunału Konstytucyjnego, a ratingiem dotyczącym perspektyw naszej prężnej i mającej się dobrze (choć ponoć niedawno w ruinie) gospodarki?

  czytaj więcej

 • Dlaczego ropa tanieje wraz z akcjami?

  Dlaczego ropa tanieje wraz z akcjami?

  Ceny ropy naftowej oraz akcji na światowych giełdach podlegają ostatnio analogicznym fluktuacjom. Tendencja jest taka, że ropa tanieje w tych samych dniach, gdy spadają wartości indeksów giełdowych. W związku z tym wielu komentatorów ekonomicznych i dziennikarzy doszło do wniosku, że to ceny czarnego złota wpływają na zachowanie globalnych rynków.

  czytaj więcej

 • Wall Street na minusie po porażce politycznej Trumpa

  Wall Street na minusie po porażce politycznej Trumpa

  Indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych rozpoczęły poniedziałek pod kreską, po największej tygodniowej stracie od 4 miesięcy. W centrum uwagi rynku znajdują się spekulacje o losach reformy podatkowej w USA, po tym jak Trump nie zdołał przeforsować w Kongresie ustawy zastępującej Obamacare. Eurodolar jest notowany najwyżej od 4 miesięcy.

  czytaj więcej

 • Obcy nas nie wykorzystują. Kolonialne myślenie a’la Piketty to anachronizm

  Obcy nas nie wykorzystują. Kolonialne myślenie a’la Piketty to anachronizm

  Ci, którzy trąbią, że Polskę po 1989 r. skolonizował obcy kapitał, zwłaszcza ten niemiecki, by wyzyskiwać tanią siłę roboczą, zapominają o tym, że gospodarka nie musi być grą o sumie zerowej.

  czytaj więcej

 • USA: Trump spadł o 92 miejsca w rankingu najbogatszych Amerykanów

  USA: Trump spadł o 92 miejsca w rankingu najbogatszych Amerykanów

  Prezydent Donald Trump przesunął się w dół na liście 400 najbogatszych Amerykanów czasopisma "Forbes" o 92 miejsca: ze 156 pozycji w 2016 r. na 248 miejsce w roku bieżącym. Spadek jest spowodowany skurczeniem się majątku prezydenta w ciągu roku o 600 mln dol.

  czytaj więcej

 • Sierant: Pan Zenek i należyta staranność

  Sierant: Pan Zenek i należyta staranność

  Działo się to w mieście na prawach powiatu S. Każda taka aglomeracja ma kilka miejskich targowisk, a jak są targowiska, to i są obsługujące je firmy ochroniarskie. W mieście S. ochroną zajmowała się firma Koszt sp. z o.o. Umowy podpisano bardzo dawno temu. I na początku każdego miesiąca handlujący płacili panu Zenkowi za ochronę. W każdy pierwszy piątek miesiąca pojawiał się on z plikiem wydrukowanych faktur i inkasował w gotówce niewielką należność. Bardzo często kupców odwiedzali razem on i urzędnik z magistratu, który inkasował należność za wywóz śmieci.

  czytaj więcej

 • Kanicki o sprawie GetBacku: Trzeba skupić się na zapewnieniu odpowiedniego poziomu informacji [WYWIAD]

  Kanicki o sprawie GetBacku: Trzeba skupić się na zapewnieniu odpowiedniego poziomu informacji [WYWIAD]

  Niemal wszystko, o czym obecnie się pisze i mówi, było wyraźnie wskazane w prospekcie emisyjnym akcji w opisie czynników ryzyka - mówi w wywiadzie dla DGP Mariusz Kanicki, makler papierów wartościowych, autor bloga „Mój Giełdowy Punkt Widzenia”.

  czytaj więcej

 • Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Zmierzch bogów gitary. Czy czeka nas śmierć rocka?

  Rock jeszcze nie umarł, ale nie czuje się najlepiej. Żeby to zrozumieć, wystarczy przyjrzeć się problemom, z jakimi zmagają się producenci gitar elektrycznych.

  czytaj więcej

 • Trump chce nałożyć kolejne cła na chińskie towary

  Trump chce nałożyć kolejne cła na chińskie towary

  Prezydent USA Donald Trump poinstruował swój personel, by wdrożył kolejne, warte 200 mld dol., 25-procentowe cła na chińskie towary - podał w piątek Bloomberg. Ujawnienie tej informacji spowodowało po południu spadek giełdowych notowań amerykańskich aktywów.

  czytaj więcej

 • WSJ: Trump ogłosi serię nowych ceł na towary z Chin

  WSJ: Trump ogłosi serię nowych ceł na towary z Chin

  Prezydent USA Donald Trump zamierza ogłosić wprowadzenie nowych ceł na towary z Chin o łącznej wartości 200 mld dolarów USA nie później niż w poniedziałek - poinformował w sobotę na swym portalu internetowym dziennik "Wall Street Journal".

  czytaj więcej

 • Sierant: Co powie Tytus, czyli co zapamiętałem ze sprawy Universalu [OPINIA]

  Sierant: Co powie Tytus, czyli co zapamiętałem ze sprawy Universalu [OPINIA]

   Dobry obyczaj nakazuje informować czytelników o zaangażowaniu piszącego w sprawę, która jest przez niego prezentowana. Analitycy w biurach maklerskich, wydając rekomendację, zamieszczają notę, że ich biuro maklerskie jest np. akcjonariuszem spółki, której analizę przygotowano. Aby sprostać tym standardom, chciałem poinformować, że mam akcję Universalu (jedną, dlatego proszę redakcję, aby nie poprawiała liczby pojedynczej na mnogą). I to w wersji papierowej. Skan akcji załączam do felietonu.

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Przepoczwarzenie: Epoka szefa dyktatora przechodzi do lamusa. Co czeka pracowników?

  Przepoczwarzenie: Epoka szefa dyktatora przechodzi do lamusa. Co czeka pracowników?

  Korporacja jako mała, centralnie sterowana gospodarka, w której każdy musi wypełniać polecenia szefa dyktatora, staje się przeszłością. W epoce cyfrowej to pracownik znajduje się na silniejszej pozycji.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników