kilogram dorsza

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kilogram dorsza. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kilogram dorsza.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zobacz najdziwniejsze potrawy świata

  Zobacz najdziwniejsze potrawy świata

  Jedzenie, będące przysmakiem w jednym rejonie świata, w innym może uchodzić za co najmniej niestrawne. Oto lista dziwnych potraw, uważanych za rarytasy w regionach, z których pochodzą.

  czytaj więcej

 • Prawda o taniej rybie: To wielki biznes, który często wiąże się z łamaniem praw człowieka

  Prawda o taniej rybie: To wielki biznes, który często wiąże się z łamaniem praw człowieka

  Dorsz bałtycki patroszony – 15,99 zł/kg. Filet z łososia świeży w promocji – 29,99 zł/kg. Krewetki koktajlowe mrożone – 39,95 zł/kg. To ceny z naszych hipermarketów. A ile naprawdę kosztują ryby?

  czytaj więcej

 • Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Menu restauratora: Jak informować o potrawach, ich składnikach i cenie

  Na przedsiębiorcach prowadzących restauracje i inne lokale gastronomiczne ciąży wiele obowiązków związanych z poinformowaniem klienta o oferowanych produktach, m.in. prawidłowe określenie nazwy potrawy, wskazanie użytych do jej przyrządzenia składników, alergenów, podanie masy i ceny. Tymczasem znaczna część przepisów prawa żywieniowego znajduje się w aktach prawnych Unii Europejskiej. Oprócz tego niezbędna jest też znajomość kilku polskich ustaw oraz rozporządzeń wykonawczych. Wiele z tych aktów było w ostatnich latach zmienianych. Przykładowo od 1 stycznia 2016 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra rozwoju z 9 grudnia 2015 r. w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług (Dz.U. poz. 2121), które jest aktem wykonawczym do ustawy z 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz.U. poz. 915).

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników