kierowcy ciężarówek

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kierowcy ciężarówek. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kierowcy ciężarówek.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bąk: Trump, mam auto dla Ciebie

  Bąk: Trump, mam auto dla Ciebie

  Po gigantycznym karambolu, jaki miał miejsce kilka tygodni temu na A1 pod Łodzią, ktoś rzucił pomysł, by bezwzględnie zakazać ciężarówkom wyprzedzania się na ekspresówkach i autostradach. I automatycznie przyklasnęło mu pół Polski. Informację szybko podchwyciło Ministerstwo Infrastruktury i Nicnierobienia, które podobno poważnie zastanawia się nad przygotowaniem stosownego przepisu. I wszyscy powtarzają taki sam argument: „manewr ten zmusza w wielu przypadkach kierowców aut osobowych jadących za ciężarówkami do nagłego hamowania. Samo wyprzedzanie zaś bywa czasochłonne, co prowadzi do utrudnień w płynności ruchu”.

  czytaj więcej

 • Irlandia: Polak zamordowany na parkingu dla ciężarówek

  Irlandia: Polak zamordowany na parkingu dla ciężarówek

  Irlandzka policja poinformowała w środę o prowadzonym śledztwie ws. śmierci 40-letniego kierowcy ciężarówki, który we wtorek wieczorem został znaleziony martwy na parkingu w Fermoy koło miasta Cork. Według informacji PAP mężczyzna był Polakiem.

  czytaj więcej

 • Tejchman: Sami siebie skazujemy na nieistotność

  Tejchman: Sami siebie skazujemy na nieistotność

  Aż 1 234 kilometry. 12 godzin jazdy bez przerwy z maksymalną prędkością. Tyle dzieli największe polskie centrum logistyczne w Strykowie od największego portu w Europie – Rotterdamu. Dziesiątki tysięcy tirów przewożą tam i z powrotem nie tylko polskie towary. Jeżdżą też do Marsylii, Barcelony, Kadyksu, Paryża, Frankfurtu, Pragi, Zagrzebia i Bukaresztu. Do setek europejskich miast i portów. Sektor transportowy jest jednym z naszych kluczowych eksporterów usług. Daje miejsca pracy i utrzymanie nie tylko kierowcom, lecz także serwisantom, logistykom, producentom części i sektorowi automotive.

  czytaj więcej

 • Dyrektywa o delegowaniu pracowników: Batalia o wyłączenie transportu

  Dyrektywa o delegowaniu pracowników: Batalia o wyłączenie transportu

  Do końca maja rozstrzygnie się, jaki kształt przyjmie nowa dyrektywa o delegowaniu pracowników.

  czytaj więcej

 • Geert Wilders - Trendsetter radykalizmu i prawoskrętnej flanki

  Geert Wilders - Trendsetter radykalizmu i prawoskrętnej flanki

  Geert Wilders od 20 lat tkwi w holenderskiej polityce. Ale dopiero hasło o końcu tolerancji dla nietolerancyjnych zapewniło mu posłuch tłumów.

  czytaj więcej

 • Tymczasowe wyrejestrowanie samochodu- nowy projekt Kukiz'15

  Tymczasowe wyrejestrowanie samochodu- nowy projekt Kukiz'15

  Możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli zakłada projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, autorstwa Kukiz'15. Dzięki temu - jak tłumaczyli w poniedziałek posłowie Kukiz'15 - właściciele zaoszczędzą na ubezpieczeniu pojazdów, których czasowo nie używają.

  czytaj więcej

 • Jak nie polec w batalii o polski transport. Poradnik dla przedsiębiorców

  Jak nie polec w batalii o polski transport. Poradnik dla przedsiębiorców

  PRAWO Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej byliśmy świadkami dynamicznego rozwoju sektora transportowego. W ciągu niespełna dekady z gracza średniej wielkości na rynku staliśmy się europejskim potentatem

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników