kierowania ogniem

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kierowania ogniem. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kierowania ogniem.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tarcza przeciwrakietowa pochłania morze pieniędzy

  Tarcza przeciwrakietowa pochłania morze pieniędzy

  W 2018 r. wydaliśmy na tarczę przeciwrakietową ponad 5 mld zł. Tak duży wydatek na system Patriot już w roku podpisania umowy to efekt zwiększenia budżetu MON i tego, że… inne planowane zakupy nie są realizowane.

  czytaj więcej

 • "Dziś każda śmierć jest po nic". Rozmowa o przemocy w rodzinie z szefową Niebieskiej Linii

  "Dziś każda śmierć jest po nic". Rozmowa o przemocy w rodzinie z szefową Niebieskiej Linii

  W obecnym składzie zespołu monitorującego ds. przemocy w rodzinie nie ma przedstawiciela ministra sprawiedliwości, za to jest reprezentant ministra kultury. Tak, jakby ktoś uznał, że przemoc w rodzinie jest elementem naszego dziedzictwa.

  czytaj więcej

 • Pilotaż w rehabilitacji w ogniu krytyki

  Pilotaż w rehabilitacji w ogniu krytyki

  Zbyt dużo ogólników, niejasne kryteria – to najczęściej wysuwane zarzuty wobec projektu rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego dotyczącego nowych zasad finansowania i sprawozdawczości w fizjoterapii ambulatoryjnej. Krytykowany jest również zapis, zgodnie z którym eksperci Krajowej Izby Fizjoterapeutów (KIF) będą zarówno przygotowywać, jak i oceniać pilotaż.

  czytaj więcej

 • Tym skandalem żyła cała Ameryka. „Radium Girls" Kate Moore

  Tym skandalem żyła cała Ameryka. „Radium Girls" Kate Moore

  Wielka korporacja. Unikatowy produkt. Śmiertelne ryzyko. Pracownice – ofiary. Fascynująca opowieść o wyzysku kobiet i narażeniu ich na wielkie niebezpieczeństwo ukazało się właśnie nakładem wydawnictwa Poradnia K.

  czytaj więcej

 • Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Zgromadzenie wspólników: Nad wszystkimi uchwałami będzie można głosować pisemnie

  Każdy, kto zdecydował się na prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, wie, jak ważny jest właściwy tryb podejmowania uchwał przez wspólników oraz zwoływania i odbywania ich zgromadzeń. Zgromadzenia wspólników to jednak nie tylko nużący obowiązek, ale i świetna okazja do weryfikacji działań zarządu i doskonałe narzędzie kontroli. To także potężny oręż w ręku wspólników, którzy mają odrębne zdanie od pozostałych odnośnie do tego, jak spółka ma funkcjonować. Warto go sobie przypomnieć, a także zapoznać się nowymi informacjami na ten temat, bo za niespełna miesiąc wchodzą znowelizowane przepisy kodeksu spółek handlowych (dalej k.s.h.), który reguluje działanie m.in. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

  czytaj więcej

 • Ziobro: Po ataku na Magdalenę Ogórek Donald Tusk dolewa benzyny do ognia

  Ziobro: Po ataku na Magdalenę Ogórek Donald Tusk dolewa benzyny do ognia

  Donald Tusk dolewa benzyny do ognia; zamiast tonować, swoją wypowiedzią zdaje się usprawiedliwiać napaść na kobietę, na dziennikarkę - tak minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro ocenił wpis szefa Rady Europy na Twitterze.

  czytaj więcej

 • Błaszczak: W środę umowa na zakup zestawów artylerii rakietowej od USA

  Błaszczak: W środę umowa na zakup zestawów artylerii rakietowej od USA

  Umowa na zakup dywizjonu samobieżnej artylerii rakietowej HIMARS zostanie podpisana w środę – zapowiedział w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak. Cena za 20 wyrzutni z amunicją, kupowanych w ramach programu Homar, to 414 mln dolarów.

  czytaj więcej

 • Jak MON wspiera zbrojeniówkę USA [OPINIA]

  Jak MON wspiera zbrojeniówkę USA [OPINIA]

  Mamy to! W środę podpiszemy umowę z rządem Stanów Zjednoczonych w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu Himars, a więc broni, która w znaczny sposób zwiększy zdolności bojowe Wojska Polskiego. To będzie 20 wyrzutni razem z amunicją. To nowoczesny sprzęt, który daje gwarancję skuteczności na polu walki – zapowiadał w niedzielę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Abstrahując już od tego, że wizytowanie jednostki w warszawskiej Wesołej tylko po to, by brylować, jest nie fair w stosunku do jej żołnierzy (szczególnie w niedzielę), warto się przyjrzeć temu, co faktycznie „mamy” i jakie będą tego konsekwencje.

  czytaj więcej

 • Netanjahu odłoży sny o sojuszu. Szczyt Grupy Wyszehradzkiej odwołany

  Netanjahu odłoży sny o sojuszu. Szczyt Grupy Wyszehradzkiej odwołany

  Sprawa wysłania polskiej delegacji do Jerozolimy przez kilka dni stała na ostrzu noża. Decyzja o tym, że polska delegacja nie pojedzie na szczyt V4+ zapadła po wypowiedzi szefa izraelskiej dyplomacji.

  czytaj więcej

 • Huawei chce dotrzeć do Morawieckiego. Pomóc ma Ryszard Hordyński

  Huawei chce dotrzeć do Morawieckiego. Pomóc ma Ryszard Hordyński

  Nowym dyrektorem w Huawei Polska został Ryszard Hordyński. Za rządów PiS był on pełnomocnikiem ministra finansów ds. IT i wiceprezesem spółki, która pracuje przy uszczelnianiu systemu VAT.

  czytaj więcej

 • Kalendarz obietnic wyborczych PiS. Kiedy ruszą reformy i kto je sfinansuje?

  Kalendarz obietnic wyborczych PiS. Kiedy ruszą reformy i kto je sfinansuje?

  Dwa tygodnie po prezentacji nowego wyborczego menu rząd zdecydował się pokazać więcej szczegółów. Pojawiły się kalendarz wdrażania obietnic oraz źródła ich finansowania.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Zakaz wjazdu i pizza wędzona smogiem, czyli o krakowskiej lekcji pokory

  Zakaz wjazdu i pizza wędzona smogiem, czyli o krakowskiej lekcji pokory

  Los bywa przewrotny i niesprawiedliwy. Bo mimo namacalnych sukcesów, to właśnie Kraków – kolebka anty smogowej krucjaty – płaci dziś wysoką cenę za odważne przecieranie szlaków.

  czytaj więcej

 • Chojnowski: IPN nie da się zlikwidować [WYWIAD MAZURKA]

  Chojnowski: IPN nie da się zlikwidować [WYWIAD MAZURKA]

  Ludzie szukają teraz łatwych rozstrzygnięć. Chcą wiedzieć, jak to było naprawdę. IPN znakomicie wstrzeliwuje się w te oczekiwania. A bez sporów i dyskusji nie ma nauki, nie ma historii - z Andrzejem Chojnowskim rozmawia Robert Mazurek.

  czytaj więcej

 • Konserwator zabytków: Odbudowa Notre Dame zajmie czas całemu pokoleniu [WYWIAD]

  Konserwator zabytków: Odbudowa Notre Dame zajmie czas całemu pokoleniu [WYWIAD]

  To co się stało z katedrą Notre Dame to kataklizm porównywalny ze zniszczeniami wojennymi. Odbudowa zajmie czas całemu pokoleniu - powiedział PAP Marcin Kozarzewski, konserwator zabytków z Monument Service.

  czytaj więcej

 • Jurasz: O pytaniu Czukczy, które rządzi polską debatą [OPINIA]

  Jurasz: O pytaniu Czukczy, które rządzi polską debatą [OPINIA]

  Minister Jadwiga Emilewicz, komentując na Twitterze pożar katedry Notre Dame, napisała „Płonie Francja, której już nie ma... symbolicznie w Wielkim Tygodniu”. Tłumacząc z prawicowego na polski: członek rządu kraju, w którym każde ministerstwo prowadzi własną, niezależną od innych ministerstw, politykę i który stojąc w obliczu zagrożenia ze strony Rosji był w stanie podnieść wydatki na armię „aż” z 1,95 proc. do 2,00 proc. i przez pięć lat od chwili wybuchu wojny 1000 km od swoich granic nie był w stanie, nie licząc kilku haubic, nijak dozbroić swoich sił zbrojnych – powiedziała, że Francja, która co i rusz prowadzi zagraniczne operacje wojskowe, chyli się ku upadkowi.

  czytaj więcej

 • W samorządach nie ma świeżej krwi. Mieszkańcy wolą ciągle tych samych włodarzy?

  W samorządach nie ma świeżej krwi. Mieszkańcy wolą ciągle tych samych włodarzy?

  Co robią mieszkańcy trzytysięcznego miasteczka, gdy rządzący czwartą kadencję burmistrz traci stanowisko, bo zostaje prawomocnie skazany za nieuczciwą walkę z oponentami? Już następnego dnia po wyroku zbierają podpisy pod petycją, by go przywrócić. Sąd nie ma wątpliwości co do jego winy, oni nie mają co do tego, że powinien rządzić dalej. Bo burmistrz swój chłop. „Swój” to słowo klucz. Nie chcą nowego. Przyzwyczaili się i uzależnili.

  czytaj więcej

 • Pasterze grzechów, czyli o historii przestępstw wśród księży

  Pasterze grzechów, czyli o historii przestępstw wśród księży

  Za sprawą długoletnich wysiłków hierarchów polski Kościół trwoni kapitał społecznego zaufania, na jaki sobie zapracował za czasów PRL. Film „Tylko nie mów nikomu” Tomasza i Marka Sekielskich, choć wstrząsający, to jedynie kamyczek, który ruszył lawinę. Głazy kumulowały się latami, gdy pod dywan zamiatano sprawy duchownych dopuszczających się przestępstw lub co najmniej występków etycznych. Zarówno tych, którzy kariery robili dzięki współpracy z komunistyczną bezpieką, jak i tych czujących pociąg do ministrantów, małych dziewczynek, alkoholu, pieniędzy i wystawnego życia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników