kiermasz

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kiermasz. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kiermasz.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Imprezy masowe. Co może, a co musi samorząd

  Imprezy masowe. Co może, a co musi samorząd

  Okres wiosenno-letni obfituje w różnego rodzaju imprezy plenerowe, tj. festyny, kiermasze czy koncerty. To także czas na organizowanie imprez sportowych. Organizator tego typu przedsięwzięć musi uzyskać zezwolenie wydane przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Szczegółowo tryb wydawania tych zgód określa ustawa z 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2139 ze zm.; dalej: u.b.i.m.).

  czytaj więcej

 • Ogłoszono nominacje do nagrody literackiej Gryfia

  Ogłoszono nominacje do nagrody literackiej Gryfia

  Katarzyna Boni, Joanna Fabicka, Radka Franczak, Sylwia Kubryńska i Zośka Papużanka zostały nominowane do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia - ogłoszono w czwartek, pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

  czytaj więcej

 • 40 autorów i 70 wydawnictw od piątku na Plenerze Czytelniczym w Gdyni

  40 autorów i 70 wydawnictw od piątku na Plenerze Czytelniczym w Gdyni

  Z 40 autorami książek z różnych gatunków literackich będzie można się spotkać na rozpoczynającym się w piątek w Gdyni 6. Nadmorskim Plenerze Czytelniczym. Częścią trzydniowej imprezy będzie także kiermasz książki, w którym udział zapowiedziało 70 wydawnictw.

  czytaj więcej

 • Gawędziarze, śpiewaki i muzykanty. Ruszają Sabałowe Bajania

  Gawędziarze, śpiewaki i muzykanty. Ruszają Sabałowe Bajania

  W środę w Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczną się 51. Sabałowe Bajania. Podczas święta polskiego folkloru zaprezentują się gawędziarze, instrumentaliści i śpiewacy ludowi.

  czytaj więcej

 • Lubelskie: Rozpoczęło się Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

  Lubelskie: Rozpoczęło się Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

  Około stu najpiękniejszych polskich koni startuje w Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi, który w piątek rozpoczął Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim (Lubelskie). W niedzielę na aukcji Pride of Poland licytowanych będzie 25 arabów.

  czytaj więcej

 • Cała Polska czyta "Wesele". 2 września narodowe czytanie dramatu Wyspiańskiego

  Cała Polska czyta "Wesele". 2 września narodowe czytanie dramatu Wyspiańskiego

  W ponad 2 tys. miast i miejscowości w Polsce i na świecie w sobotę 2 września odbywać się będzie Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Zaplanowano m.in. inscenizacje uliczne, publiczne seanse lektury, czytanie "Wesela" w esperanto i języku migowym.

  czytaj więcej

 • Dr Zawistowski: W PRL tylko – w grudniu 1970 r. – władza nie doceniła wagi okresu przedświątecznego

  Dr Zawistowski: W PRL tylko – w grudniu 1970 r. – władza nie doceniła wagi okresu przedświątecznego

  Władza komunistyczna mówiła, że są święta, tylko nie mówiła jakie to święta. I choć nie akceptowała religijnego wymiaru tych dni, przez miesiące przygotowywała się do nich ze szczególną starannością.Raz tylko – w grudniu 1970 r. – nie doceniono wagi okresu przedświątecznego - mówi dr Andrzej Zawistowski z SGH.

  czytaj więcej

 • Francja: Blisko 100 tys. policjantów na straży spokojnych świąt

  Francja: Blisko 100 tys. policjantów na straży spokojnych świąt

  Blisko 100 tysięcy policjantów, żandarmów i żołnierzy strzeże we Francji bezpieczeństwa podczas mszy i na organizowanych tu od miesiąca bożonarodzeniowych jarmarkach.

  czytaj więcej

 • Rosja: Przed wyborami prezydenckimi władze walczą o frekwencję

  Rosja: Przed wyborami prezydenckimi władze walczą o frekwencję

  Przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi w Rosji, w których Władimirowi Putinowi nie zagraża żaden z rywali, władze walczą przede wszystkim o frekwencję. Wysoki procent głosów na Putina przy wysokiej frekwencji ma ugruntować prawomocność elekcji.

  czytaj więcej

 • Poradnia podatkowa z 26 marca

  Poradnia podatkowa z 26 marca

  Na paragonie należy umieścić nazwę towaru wraz z podstawą opodatkowania tej dostawy zawierającą w sobie wszystkie elementy, tj. również koszty opakowania i transportu. Dopiero jako element dodatkowy, w części informacyjnej paragonu, może się znaleźć informacja, jakie elementy kalkulacyjne składają się na cenę dostawy.

  czytaj więcej

 • Wiedza i własne doświadczenia kluczem do świadomego i bezpiecznego oszczędzania [DEBATA]

  Wiedza i własne doświadczenia kluczem do świadomego i bezpiecznego oszczędzania [DEBATA]

  Co to znaczy być przedsiębiorczym? Skąd się biorą oszczędności? Jak postępować, aby było ich coraz więcej? Dlaczego, korzystając z internetu, należy zachować ostrożność? To bardzo poważne pytania, na które odpowiedzi często trudno jest znaleźć nawet dorosłym. O pomysły, jak zmierzyć się z tymi problemami, wspólnie z Warszawskim Instytutem Bankowości, poprosiliśmy tym razem dzieci. W ramach specjalnej debaty podczas kongresu „Perły Samorządu 2018” rozmawialiśmy z uczniami gdyńskich szkół podstawowych: nr 51, nr 6 im. Antoniego Abrahama i nr 29 im. Stefana Żeromskiego. O pieniądzach dyskutowali z nimi również Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni, oraz Waldemar Zbytek, wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedziele: Wirtualna półka ułatwi zakupy. Ale na doradcę klienta PIP może się nie zgodzić

  Zakaz handlu w niedziele: Wirtualna półka ułatwi zakupy. Ale na doradcę klienta PIP może się nie zgodzić

  Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że jeszcze w tym roku w wybranych punktach handlowych zostaną uruchomione „wirtualne półki”. Miałoby to działać tak, że klienci, siedząc na wygodnych sofach, będą robić zakupy z wykorzystaniem ekranu telewizora lub tabletu, a dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i połączeniu go z podajnikiem produkty trafią bezpośrednio do nich, bez udziału sprzedawcy. Program poinformuje również właściciela sklepu, ile i jakich towarów zostało zakupionych. Zakupy zrobimy więc sami, a dotychczasowi sprzedawcy mają pełnić funkcję doradcy klienta. Pojawiła się jednak wątpliwość, czy osoby pomagające przy obsłudze platformy elektronicznej (wirtualnej półki) będą mogły świadczyć pracę w niedziele objęte zakazem handlu.

  czytaj więcej

 • Gliński o Muzeum II Wojny Światowej: Nie przedstawiało w dużej mierze prawdy historycznej

  Gliński o Muzeum II Wojny Światowej: Nie przedstawiało w dużej mierze prawdy historycznej

  Program obchodów odzyskania niepodległości składa się z trzech filarów - zaznaczył wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński w wywiadzie dla wtorkowego "Super Expressu". Powiedział też, że w Muzeum II Wojny Światowej "pudrowano" w pewnym sensie prawdę dotyczącą historii Polski.

  czytaj więcej

 • Nasza książkowa patologia: Rynkiem wydawniczym nikt się nie zajął [WYWIAD RIGAMONTI]

  Nasza książkowa patologia: Rynkiem wydawniczym nikt się nie zajął [WYWIAD RIGAMONTI]

  Choć w przyszłym roku będziemy świętować 30-lecie wolnej gospodarki, nikt przez ten czas nie zajął się rynkiem książki. Agresywna polityka rabatowa, promocyjne „opłaty dodatkowe”, upadek księgarstwa, brak porozumień branżowych i przepisów, które chroniłyby interesy wydawców i autorów, to tylko niektóre jego wypaczenia. A przecież od książek zależy poziom cywilizacyjny społeczeństwa – mówi Beata Stasińska, legenda polskiego rynku wydawniczego, twórczyni W.A.B.

  czytaj więcej

 • Potocki: Wschód ma specyficzne podejście do wyborów [WYWIAD]

  Potocki: Wschód ma specyficzne podejście do wyborów [WYWIAD]

  - W wyborach prezydenckich na Ukrainie kandydował Wasyl Protywsich, czyli „przeciw wszystkim”, emeryt z Iwano-Frankowska, który zmienił nazwisko, licząc, że ludzie mający dość polityków wybiorą jego – mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem Michał Potocki.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników