kiepas

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kiepas. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kiepas.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Złoty czeka na dane z Polski

  Złoty czeka na dane z Polski

  Wydarzeniem czwartku na krajowym rynku walutowym będzie publikacja danych o inflacji i saldzie rachunku bieżącego. Będą one analizowane przez pryzmat przyszłych decyzji RPP.

  czytaj więcej

 • Złoty pod wpływem czynników globalnych

  Złoty pod wpływem czynników globalnych

  We wtorek złoty będzie pozostawał pod wpływem czynników globalnych. Jeżeli one nie wygenerują takowych impulsów to zapowiada się nudna sesja.

  czytaj więcej

 • Złoty czeka na nowe impulsy

  Złoty czeka na nowe impulsy

  Krajowe dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu oraz protokół z ostatniego posiedzenia Fed zdecydują o tym, na jakich poziomach dzisiejszy dzień będą kończyć polskie pary.

  czytaj więcej

 • Kurs złotego stabilizuje się po wczorajszym silnym umocnieniu

  Kurs złotego stabilizuje się po wczorajszym silnym umocnieniu

  Złoty we wtorek zdecydowanie umocnił się w relacji do głównych walut, do czego przyczynił się mix lepszych od prognoz danych makroekonomicznych z polskiej gospodarki, malejących szans na grudniową obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej oraz wzrostu apetytu na ryzyko na świecie.

  czytaj więcej

 • Doniesienia z Rosji i Chin szkodzą złotemu

  Doniesienia z Rosji i Chin szkodzą złotemu

  Obawy o kondycję chińskiego sektora przemysłowego oraz o to, że polska gospodarka oberwie rykoszetem w przypadku zaostrzenia się kryzysu w Rosji, szkodzą we wtorek złotemu.

  czytaj więcej

 • Panika w Rosji, złoty i GPW obrywają rykoszetem

  Panika w Rosji, złoty i GPW obrywają rykoszetem

  Rynki finansowe w Rosji doświadczają paniki, która w przypadku rubla najpewniej zakończy się wprowadzeniem kontroli kapitału. Rosyjska gospodarka coraz szybciej zmierza w kierunku dużego kryzysu finansowego. Te zawirowania rykoszetem uderzają w inne rynki. Obrywa m.in. złoty i GPW.

  czytaj więcej

 • Początek roku pod znakiem osłabienia złotego

  Początek roku pod znakiem osłabienia złotego

  Złoty wkracza w 2015 rok słabszy w relacji do głównych walut. Tym samym kontynuuje on tendencję z roku ubiegłego. Jednak ten rok, jakkolwiek jego początek prawdopodobnie upłynie pod znakiem osłabienia polskiej waluty, powinien ostatecznie przynieść jej umocnienie.

  czytaj więcej

 • Ciemna strona franka: co mają zrobić kredytobiorcy?

  Ciemna strona franka: co mają zrobić kredytobiorcy?

  Kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich są zmorą kilkuset tysięcy Polaków od 6 lat. Jednak uwolnienie sztywnego kursu helweckiej waluty wobec euro wywołało panikę wśród kredytobiorców.

  czytaj więcej

 • Złoty będzie się osłabiał pod wpływem rynków globalnych

  Złoty będzie się osłabiał pod wpływem rynków globalnych

  Wtorkowy poranek przynosi lekkie umocnienie złotego, po tym jak wczoraj osłabił się on do euro i dolara, jednocześnie umacniając się do szwajcarskiego franka.

  czytaj więcej

 • Złoty ma szansę umocnić się głównie do euro

  Złoty ma szansę umocnić się głównie do euro

  Wtorkowy poranek przynosi umocnienie złotego do wspólnej waluty i osłabienie do dolara. O godzinie 09:45 kurs EUR/PLN testował poziom 4,0840 zł wobec 4,0876 zł wczoraj na koniec dnia. W tym czasie notowania USD/PLN podskoczyły do 3,7897 zł z poziomu 3,7729 zł, co jest już czwartym kolejnym dniem zwyżki tej pary.

  czytaj więcej

 • Złoty pozostaje pod wpływem bieżących danych i decyzji Fed

  Złoty pozostaje pod wpływem bieżących danych i decyzji Fed

  Wtorkowy poranek przynosi niewielkie osłabienie złotego, po tym jak wczoraj stracił on na wartości do euro i szwajcarskiego franka, a jednocześnie zyskał do dolara. O godzinie 08:42 kurs EUR/PLN testował poziom 4,1591 zł, USD/PLN 3,6880 zł, a CHF/PLN 3,9657 zł.

  czytaj więcej

 • Fed i Grecja mogą osłabiać złotego

  Fed i Grecja mogą osłabiać złotego

  Środa na krajowym rynku walutowym, podobnie jak na rynku globalnym, ma szansę upłynąć pod znakiem stabilizacji notowań i wyczekiwania na wieczorne wyniki posiedzenia Fedu oraz późniejszą konferencję prasową Janet Yellen. To dziś zdecydowanie wydarzenie numer jeden. Od tego, jakie sygnały popłyną z amerykańskiego banku centralnego uzależnione będą nastroje nie tylko na forexie, ale też na globalnych rynkach obligacji i akcji.

  czytaj więcej

 • Grecka tragedia już się znudziła rynkom

  Grecka tragedia już się znudziła rynkom

  Finansjera czeka, aż politycy podejmą wreszcie jakąś decyzję. Greckie „nie” wyrażone w niedzielnym referendum nie spowodowało gwałtownych reakcji na giełdach ani rynkach finansowych. – Jeśli już były jakieś reakcje na wynik referendum, to raczej krótkotrwałe – ocenia Paweł Grubiak z Superfund TFI.

  czytaj więcej

 • Kraje eksportujące ropę naftową zaklinają jej ceny

  Kraje eksportujące ropę naftową zaklinają jej ceny

  Deklaracja OPEC o możliwym zamrożeniu wydobycia wywołała skok cen. Dla kierowców oznacza to co najmniej wyhamowanie spadku cen.

  czytaj więcej

 • Poprawa nastrojów na rynkach globalnych powinna wspierać złotego

  Poprawa nastrojów na rynkach globalnych powinna wspierać złotego

  Warszawa, 12.09.2017 (ISBnews/ FxCuffs) - Wtorek może przynieść umocnienie złotego w relacji do głównych walut. Zwłaszcza do szwajcarskiego franka. Sprzyjać temu będzie poprawa klimatu inwestycyjnego na świecie i związany z tym wzrost apetytu na ryzyko, co doskonale obrazują wczorajsze bardzo mocne wzrosty na Wall Street, dzisiejsze wzrosty na giełdzie w Tokio, a także obserwowane w tym tygodniu spadki notowań złota, jena i franka, czyli aktywów tradycyjnie uznawanych za tzw. bezpieczne przystanie.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników