kategorii produktów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kategorii produktów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kategorii produktów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Interpretacje indywidualne nie wybronią branży gastronomicznej

  Interpretacje indywidualne nie wybronią branży gastronomicznej

  Placówki gastronomiczne, które dotychczas stosowały 5-proc. stawkę VAT na posiłki przeznaczone do bezpośredniej konsumpcji, muszą nie tylko objąć dania 8-proc. stawką, lecz także skorygować przeszłe rozliczenia. Niewykluczone są też standardowe kontrole fiskusa w punktach małej gastronomii, zwłaszcza w miejscowościach turystycznych.

  czytaj więcej

 • Produkt nie do końca bezglutenowy. Nowe zasady oznaczeń na towarach

  Produkt nie do końca bezglutenowy. Nowe zasady oznaczeń na towarach

  Zgodnie z rozporządzeniem Komisji, które weszło w życie 20 lipca 2016 r. aby na towarze mógł zostać umieszczony napis „produkt bezglutenowy”, jego zawartość w produkcie nie może przekraczać 20mg/kg.

  czytaj więcej

 • Moralne demony Europy. Kryzys tożsamości trawi Zachód

  Moralne demony Europy. Kryzys tożsamości trawi Zachód

  Kryzys tożsamości trawi Zachód. Jeśli mądrze go wykorzystamy, stanie się on podstawą dla dojrzalszego projektu: mniej naiwnego, sensownego tak pragmatycznie, jak moralnie. Ale robimy coś przeciwnego: popadamy w głęboką histerię. Do wyboru są tu histeria prawicowa i lewicowa

  czytaj więcej

 • Podatkowa wojna podjazdowa. O tym jak Polacy walczą ze skarbówką

  Podatkowa wojna podjazdowa. O tym jak Polacy walczą ze skarbówką

  Urzędnicy skarbowi kontrolują maluczkich i zostawiają w spokoju grube ryby – tak powszechnie uważamy. Ale to jedna strona medalu. Podatnicy też mają wiele na sumieniu. Prowadzą wojnę ze skarbówką, w której wszelkie chwyty są dozwolone.

  czytaj więcej

 • Debata: Przygotowania do centralizacji VAT. Gminy czeka ogromne wyzwanie

  Debata: Przygotowania do centralizacji VAT. Gminy czeka ogromne wyzwanie

  DEBATA: Projekt specustawy centralizującej VAT w samorządach został na początku lipca przyjęty przez rząd i trafił do Sejmu. Obowiązkowa zmiana w rozliczeniach gmin i ich jednostek oraz zakładów budżetowych ma nastąpić 1 stycznia 2017 r. Już teraz część samorządów ma problemy z korygowaniem VAT za okresy wsteczne, z liczeniem prewspółczynnika oraz ze zwrotem środków unijnych w sytuacji, gdyby okazało się, że VAT związany z realizacją projektu inwestycyjnego nie jest wydatkiem kwalifikowalnym.

  czytaj więcej

 • Od 2017 rośnie płaca minimalna: Pracownik zarobi minimum 2000 zł brutto miesięcznie

  Od 2017 rośnie płaca minimalna: Pracownik zarobi minimum 2000 zł brutto miesięcznie

  Do uzgodnień międzyresortowych trafił projekt rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2017 r. Zgodnie z nim firmy będą miały obowiązek zapewnić osobom zatrudnionym na umowie o pracę płacę w wysokości co najmniej 2 tys. zł brutto, a więc o 150 zł więcej niż w tym roku.

  czytaj więcej

 • Pokaż się z najlepszej strony z NOVEL-TECH

  Pokaż się z najlepszej strony z NOVEL-TECH

  „Reklama dźwignią handlu”, „Wyróżnij się albo zgiń” – to hasła przyświecające wielu przedsiębiorcom, którzy chcą wprowadzić nowy produkt na rynek i osiągnąć sukces w biznesie. W dzisiejszym świecie wcale nie tak łatwo się wyróżnić. Dzięki ekspozycjom wytwarzanym przez firmę NOVEL-TECH, przedsiębiorcy mogą być pewni, że ich marka zostanie zauważona, a co więcej – zapamiętana. Dlatego ich produkty otrzymały nominację do Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® 2016 w kategorii PRODUKT.

  czytaj więcej

 • Wciąż podnosimy poprzeczkę

  Wciąż podnosimy poprzeczkę

  Na konkurencyjnym rynku rozwiązań IT Lenovo potrafi skutecznie wykorzystać swoje mocne strony i zagospodarowywać nowe obszary. Producent dokonał udanej akwizycji serwerów system x oraz smartophon’ów Moto. Obecnie klientów intensywnie szuka w sektorze MŚP, sukcesywnie zwiększając udziały w kategorii desktopów i serwerów – mówi Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska.

  czytaj więcej

 • Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Sieć TOR - internet dla terrorystów

  Nastolatek, który zastrzelił dziewięć osób w monachijskim centrum handlowym, zaopatrzył się w broń w tzw. głębokiej sieci, pozwalającej na anonimowe zakupy zakazanych towarów. Ali Sonboly wybrał glocka 17. To cieszący się dużą popularnością w policji i wojsku pistolet austriackiej produkcji. Według bawarskiej policji nastolatek kupił broń przez internet. Aby ominąć restrykcyjne przepisy regulujące handel bronią, zakupu dokonał za pośrednictwem jednego z nielegalnych serwisów skrytych w tzw. ciemnym lub głębokim internecie.

  czytaj więcej

 • Zwycięstwo innowacyjności

  Zwycięstwo innowacyjności

  Rynek suplementów diety obecnie zalewany jest setkami produktów i kombinacji składników właściwie na każdą dolegliwość, jaką możemy sobie wyobrazić. Tylko w pierwszym półroczu tego roku do sprzedaży trafiło około 4000 nowych propozycji. Nic dziwnego, że klient patrząc na apteczną półkę nie wie, co wybrać. Dlatego warto sięgnąć po sprawdzone wyroby marki Formeds, wyróżnione Certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® 2016 w kategorii INNOWACJA.

  czytaj więcej

 • Nowelizacja ustawy o związkach zawodowych: Trudno o kompromis

  Nowelizacja ustawy o związkach zawodowych: Trudno o kompromis

  Osiągnięcie wspólnego stanowiska partnerów społecznych w sprawie projektu nowelizacji ustawy o związkach zawodowych nie będzie łatwe.

  czytaj więcej

 • Sąd Najwyższy wytyka błędy w projekcie o KAS

  Sąd Najwyższy wytyka błędy w projekcie o KAS

  Niewłaściwe sformułowanie przepisów dotyczących zatrudnienia spowoduje, że kierowcy i sprzątaczki pracujący w administracji skarbowej będą musieli składać oświadczenia majątkowe.

  czytaj więcej

 • Komunikujące się między sobą maszyny dadzą zarobić telekomom

  Komunikujące się między sobą maszyny dadzą zarobić telekomom

  Tradycyjny biznes operatorski się chwieje, ale pojawiają się nowe możliwości. Kluczem do sukcesu są internet i nowe technologie.

  czytaj więcej

 • Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  Ile państwa w dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę

  W czerwcu poznaliśmy rządowe zapowiedzi zmian w funduszach emerytalnych. Wicepremier Mateusz Morawiecki proponuje przesunięcie trzech czwartych aktywów z OFE na konta w III filarze. To ma być zaczyn, który sprawi, że w Polsce fatycznie powstanie dobrowolny, lecz powszechny system ubezpieczeń emerytalnych. Pozostała jedna czwarta ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a równowartość tych środków ma zostać zapisana na subkontach ubezpieczonych w ZUS

  czytaj więcej

 • Zmiany w prawie pracy: Świadectwa pracy po nowemu, więcej dni na odwołanie się od wypowiedzenia

  Zmiany w prawie pracy: Świadectwa pracy po nowemu, więcej dni na odwołanie się od wypowiedzenia

  Partnerzy społeczni chwalą uproszczenie zasad potwierdzania zatrudnienia. Związki zawodowe krytykują jednak ograniczenie obowiązku tworzenia zakładowych regulaminów i zakładowych funduszy świadczeń socjalnych.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż towarów na raty ewidencjonuje się na koncie „Rozrachunki z odbiorcami”

  Sprzedaż towarów na raty ewidencjonuje się na koncie „Rozrachunki z odbiorcami”

  Do tego konta konieczne jest prowadzenie analityki. Trzeba bowiem wyszczególnić konta imienne nabywców. Jeśli zaś umowa przewiduje obowiązek zapłaty odsetek, to powinny być one zaliczane do przychodów finansowych sprzedawcy.

  czytaj więcej

 • Większe szanse na leczenie chorób rzadkich. Zobacz, jak jeszcze zmieni się ustawa refundacyjna

  Większe szanse na leczenie chorób rzadkich. Zobacz, jak jeszcze zmieni się ustawa refundacyjna

  Budżet szybciej sfinansuje leki na choroby rzadkie. Będą też preferencje dla koncernów inwestujących w Polsce. W połowie sierpnia do konsultacji zewnętrznych trafi projekt dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej. Oto główne propozycje zmian, które w nim się znajdą.

  czytaj więcej

 • Sklepy na 500-złotowym dopingu. Rządowy program ratuje handel

  Sklepy na 500-złotowym dopingu. Rządowy program ratuje handel

  Dwie branże bronią się przed trendem spadkowym: salony meblowe oraz ze sprzętem RTV, AGD i komputerowym.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników