kategorii produktów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kategorii produktów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kategorii produktów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Merlin.pl zarzuca sieć na młode kobiety

  Merlin.pl zarzuca sieć na młode kobiety

  Topmall, który wydzierżawił markę, chce, aby sklep jeszcze w tym roku wrócił do czołówki największych polskich księgarń internetowych.

  czytaj więcej

 • Samochody, alkohol, tytoń. Podatnicy przegrywają z fiskusem walkę o akcyzę

  Samochody, alkohol, tytoń. Podatnicy przegrywają z fiskusem walkę o akcyzę

  Podatnicy w sporach o akcyzę od aut nie mogą już liczyć ani na sądy administracyjne, ani na Trybunał Konstytucyjny. Akcyza płacona jest tylko od samochodów osobowych, a problemy dotyczą określenia rodzaju danego pojazdu. Podatnicy uważają, że sprowadzają auta ciężarowe, powołując się przy tym np. na wpis w dowodzie rejestracyjnym. Urzędy celne to kwestionują i nakazują zapłatę podatku.

  czytaj więcej

 • Akcyza na alkohol: To jasne przepisy powinny decydować o podatku

  Akcyza na alkohol: To jasne przepisy powinny decydować o podatku

  Obserwując doświadczenia różnych producentów napojów alkoholowych, niekiedy odnoszę wrażenie, że jedynie produkcja alkoholu etylowego nie wiąże się z ryzykiem przeklasyfikowania do innego kodu CN. Przyczyna jest prosta – w tym przypadku akcyza już jest najwyższa. Natomiast w odniesieniu do pozostałych rodzajów napojów alkoholowych, przy obecnym podejściu organów, ryzyko istnieje - mówi w wywiadzie dla DGP Karolina Han prawnik, starszy konsultant w KDCP.

  czytaj więcej

 • Polskie firmy boją się korzystać z Internetu Rzeczy

  Polskie firmy boją się korzystać z Internetu Rzeczy

  Technologia dająca możliwość monitorowania istotnych parametrów w logistyce czy produkcji nie jest wdrażana ze względu na zagrożenie utraty danych.

  czytaj więcej

 • Łatwiej dostać się do CBA: Mniejsze wymagania zdrowotne dla agentów specjalnych

  Łatwiej dostać się do CBA: Mniejsze wymagania zdrowotne dla agentów specjalnych

  Osoby posiadające unikalne kwalifikacje dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego będą mogły łatwiej dostać się do tej służby, bowiem stawiane im wymagania zdrowotne będą zależeć od stanowiska i rodzaju pracy. Takie zmiany wprowadza projekt rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do służby w CBA. Podstawą jego wydania jest art. 8 ust. 1 ustawy z 28 listopada 2014 r. o komisjach lekarskich podległych ministrowi spraw wewnętrznych (Dz.U. z 2014 r., poz. 1822).

  czytaj więcej

 • Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Polscy konsumenci chcą zmian. W siłę rosną bazary i manufaktury

  Po latach zachłyśnięcia się konsumpcjonizmem wolimy kupować mniej, lecz za to z głową. I ze smakiem. Do łask wracają bazary oraz manufaktury. Farmy, gdzie każdy mieszczuch kupuje niepryskane ziemniaki, pomidory lub truskawki. Hodowle kur z wolnego wybiegu, małe mleczarnie. I tylko jeden warunek. Przed zakupem trzeba samemu sobie wszystko zebrać. Wykopać ziemniaki, zebrać truskawki, jajka czy wydoić krowę.

  czytaj więcej

 • Monteria – rowery dla każdego

  Monteria – rowery dla każdego

  Nareszcie nadeszła wiosna, co dla amatorów sportów na świeżym powietrzu oznacza start sezonu, na który z niecierpliwością przygotowywali swój sprzęt. Często w trakcie tego procesu dochodzimy do wniosku, że pora na zakup czegoś nowego lub rozpoczęcie przygody w innej dyscyplinie. Właśnie w takiej sytuacji, z pomocą przychodzi Monteria - polska marka rowerów dla każdego.

  czytaj więcej

 • TFI: Można więcej stracić niż zyskać

  TFI: Można więcej stracić niż zyskać

  TFI Z największym ryzykiem kojarzone są fundusze akcyjne. Ale bywa, że duże uszczerbki ponoszą nabywcy produktów z założenia bezpiecznych. Bolesną lekcję przyniosły też pionierskie na polskim rynku inwestycje w nieruchomości

  czytaj więcej

 • Uleczyć rynek reklamy leków

  Uleczyć rynek reklamy leków

  Rosną wydatki na reklamę produktów farmaceutycznych. Z raportu firmy Kantar Media wynika, że w 201 5 r . był to największy rynek reklamy w Polsce. Firmy z branży farmaceutycznej wydały na reklamę leków OTC (bez recepty) 4,3 0 m ld zł: w telewizji 2,8 2 m ld zł, w stacjach radiowych 1,1 2 m ld zł, w gazetach i magazynach 0,3 6 m ld zł. To zatrważające dane.

  czytaj więcej

 • Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Nowa polityka cookies kalifornijskiego giganta niepokoi i ekspertów, i zwykłych internautów. Chodzi o to, że firma zaczyna śledzić ruch w internecie już nie tylko swoich użytkowników, lecz także niemal wszystkich bywalców sieci.

  czytaj więcej

 • Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Sezonowa działalność to też ogrom prawnych problemów

  Okres wakacji pozwala na rozkręcenie sezonowego biznesu. W tym czasie jak grzyby po deszczu powstają lodziarnie, małe przydrożne bary (nierzadko w prowizorycznych warunkach), smażalnie ryb. Intratną inwestycją jest także założenie pola biwakowego lub kempingu. To, że jest to tymczasowa działalność, która prowadzona jest niekiedy zaledwie przez 2-3 miesiące, wcale nie oznacza, iż nie wiążą się z nią określone problemy, równie istotne jak w przypadku działalności całorocznej. Przedstawiamy odpowiedzi na wybrane pytania przedsiębiorców, uwzględniając najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych. Bierzemy też pod uwagę ostatnie zmiany przepisów, a wśród nich m.in. znowelizowane od 16 kwietnia br. rozporządzenie ministra gospodarki i pracy z 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 22, poz. 169 ze zm.).

  czytaj więcej

 • Uwaga na niebezpieczne zioła z aptek

  Uwaga na niebezpieczne zioła z aptek

  Pani Anna kupiła w aptece zielarskiej zioła na odchudzanie. – Zażywałam je przez trzy miesiące, stosując się do zaleceń producenta – opowiada czytelniczka. Problem polega na tym, że o ile na pudełku znalazła się informacja o przeznaczeniu ziół i sposobie ich użycia, o tyle skład mieszanki podano wyłącznie po łacinie. – Nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić, co zawiera – tłumaczy pani Anna. Twierdzi, że sprzedający zioła farmaceuta też jej nie ostrzegł. O tym, że w mieszance jest spora ilość dziurawca, dowiedziała się, gdy poparzyła się na słońcu. Pyta, czy skład ziół nie powinien być podany po polsku albo czy na pudełku nie powinno znaleźć się jakieś ostrzeżenie. – Przecież gdyby napisano „uwaga, zawiera dziurawiec”, to nie wyszłabym na plażę – zwraca uwagę czytelniczka.

  czytaj więcej

 • 60-lecie European Organization for Quality

  60-lecie European Organization for Quality

  Podczas Walnego Zgromadzenia European Organization for Quality (EOQ) w Helsinkach pod koniec maja uroczyście świętowano 60-lecie tej organizacji. Z tej okazji życzenia wszelkiej pomyślności i dalszych 60 lat sukcesów na drodze doskonalenia jakości składał Marcin Kałużny, Przewodniczący Kapituły Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®, który – z ramienia Fundacji Qualitas, jako jedyny przedstawiciel na sali, reprezentował Polskę.

  czytaj więcej

 • 376 wydarzeń jednego dnia. W sobotę na Śląsku rusza Industriada

  376 wydarzeń jednego dnia. W sobotę na Śląsku rusza Industriada

  Koncert pieśni górniczych „Rasa. Pieśni antracytu" w Katowicach oraz otwarcie Parku 12C, czyli podziemi z maszynami górniczymi i naziemnej strefy wynalazków w Zabrzu, to jedne z głównych wydarzeń sobotniego święta Szlaku Zabytków Techniki Woj. Śląskiego - Industriady.

  czytaj więcej

 • Rewolucja na rynku audytu: Nowe zadania komitetów audytu i biegłych rewidentów

  Rewolucja na rynku audytu: Nowe zadania komitetów audytu i biegłych rewidentów

  Już od piątku komitety audytu i biegli rewidenci będą mieli nowe zadania. A wszystko za sprawą unijnych przepisów. Rozmowa z Ewą Jakubczyk-Cały, partnerem zarządzającym w PKF Consult.

  czytaj więcej

 • Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Ustawa refundacyjna: Pacjent dopłaci, by dostać lepsze soczewki czy protezy

  Soczewki, protezy, stenty, pieluchomajtki – mają być wkrótce refundowane w podobny sposób do leków. Tak przewiduje nowelizacja ustawy refundacyjnej, która trafiła właśnie do konsultacji. Zmiany miały się znaleźć w osobnej ustawie o wyrobach medycznych, ale resort zdrowia zmienił zdanie. Chodzi o to, by kupować taniej i mieć większą kontrolę nad jakością, zarówno w przypadku wyrobów, które pacjent kupuje np. w aptece, jak i tych, z których korzystają szpitale. Teraz każda placówka medyczna zakupy robi sama. Od lat dyskutowano o powołaniu grup zakupowych, które mogłyby liczyć na lepsze ceny. Ale pomysł się nie przyjął.

  czytaj więcej

 • Raport o "zrób to sam”, czyli jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym

  Raport o "zrób to sam”, czyli jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym

  Najnowszy raport przygotowany przez Allegro, Majsterki.pl i Mobile Institute pokazuje jak duża jest skala zjawiska „zrób to sam” w Polsce. Spytaliśmy Polaków o wszelkie prace w domu i ogrodzie, jakie realizują samodzielnie, dlaczego to robią, z jakim skutkiem, a także - co im to daje. Odpowiedzieli nam, że przynosi im to wiele radości i zadowolenia, a także uznanie w oczach rodziny i znajomych. Dodatkowo mogą wyrazić swój indywidualny styl i realizować własne projekty. Działania w zakresie "zrób to sam" to pasja, która łączy Polaków niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkania, czy statusu rodzinnego. Efektem naszego badania jest raport “Zrób to sam. Jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym?”.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników