kategorii produktów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kategorii produktów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kategorii produktów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zdrowie - nasze drugie imię

  Zdrowie - nasze drugie imię

  Właściwe odżywianie jest kluczem do zdrowia, dobrej formy oraz długiego życia. Na szczęście coraz bardziej zwracamy uwagę na to, co jemy i pijemy. W ten trend doskonale wpisuje się firma Marwit- w 100% polska, istniejąca już 23 lata na rynku. Marwit dostarcza konsumentom każdego dnia świeże i zdrowe produkty. Spółka została rekomendowana do Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® ze względu na wysoką jakość swoich produktów, fenomenalny system dystrybucji i konsekwentne realizowanie swojej misji.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • Spory dotyczące rozpoznawania kosztów pośrednich w czasie trwają od lat

  Spory dotyczące rozpoznawania kosztów pośrednich w czasie trwają od lat

  PROBLEM: Od wprowadzenia przepisów różnicujących zasady potrącalności od przychodów bezpośrednich i pośrednich kosztów uzyskania przychodów minęła prawie dekada. W odpowiedzi na pytanie, czy nowelizacja ustawy o CIT, jaka weszła w życie 1 stycznia 2007 r., rozwiała spory interpretacyjne co do rozpoznawalności kosztów podatkowych w czasie, należy zaprzeczyć. Wprowadzenie podziału na koszty bezpośrednie i pośrednie było ukierunkowane na zakończenie sporów interpretacyjnych i wprowadzenie zasady, że koszty bezpośrednie są, z wyjątkami, potrącalne w momencie powstania związanych z nimi przychodów podatkowych, a koszty pośrednie na bieżąco, tj. w momencie ich poniesienia. Te spory się jednak nie zakończyły.

  czytaj więcej

 • Jak ująć koszty pozyskiwania finansowania

  Jak ująć koszty pozyskiwania finansowania

  Jesteśmy firmą deweloperską działającą zarówno w segmencie budownictwa mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Obecnie realizujemy kilka inwestycji, które są przez nas finansowane środkami własnymi, jak również środkami pozyskanymi z zewnątrz – kredytem bankowym inwestycyjnym w euro oraz pożyczką na bieżącą działalność od jednej ze spółek z grupy, którą również możemy częściowo przeznaczyć inwestycyjnie. Czy całość kosztów związana z obsługą zadłużenia może być przez nas zaklasyfikowana jako zwiększenie wartości powstających inwestycji, czy też nie?

  czytaj więcej

 • Czy rządowi uda się ochronić drobnych polskich producentów? [DEBATA DGP]

  Czy rządowi uda się ochronić drobnych polskich producentów? [DEBATA DGP]

  Projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi jest już po drugim czytaniu w Sejmie. Nowe regulacje miały w założeniu chronić mniejszych producentów przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez wielkie sieci handlowe. Jak się jednak okazuje, to, co zaproponował rząd, nie spełnia oczekiwań żadnej ze stron sporu

  czytaj więcej

 • Dodatki na dzieci wypływają (częściowo) za granicę

  Dodatki na dzieci wypływają (częściowo) za granicę

  Od dwóch miesięcy import rośnie dużo szybciej od eksportu. To może być efekt uboczny programu „Rodzina 500 plus”.

  czytaj więcej

 • NSA: Budynek nie może być w ewidencji dwóch podmiotów naraz

  NSA: Budynek nie może być w ewidencji dwóch podmiotów naraz

  Podatnik, który zaciągnął kredyt w banku na zakup nieruchomości, a później wniósł ją aportem do spółki, nie może odsetek od tego kredytu zaliczyć do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej – orzekł NSA.

  czytaj więcej

 • Raport: Różnice w cenach w e-sklepach sięgają nawet kilkuset procent

  Raport: Różnice w cenach w e-sklepach sięgają nawet kilkuset procent

  Blisko 40 proc. pieniędzy przeznaczonych w tym roku na prezenty zostawimy w e-sklepach. Tymczasem różnice w cenach pojedynczych produktów sięgają nawet kilkuset procent - wynika z badania "Świąteczny barometr cenowy" przeprowadzonego przez Deloitte, Dealavo i Google.

  czytaj więcej

 • Tańsze OC dla tego, kto zgodzi się na inwigilację

  Tańsze OC dla tego, kto zgodzi się na inwigilację

  Ceny polis rosną w tempie kilkunastu procent miesięcznie. Ubezpieczyciele nie rezygnują ze zniżek, ale wyłuskują z rynku najmniej szkodowych kierowców.

  czytaj więcej

 • Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  Jak finansować działalność spółki z pożyczek od członków zarządu

  OPIS SYTUACJI: Bestbox sp. z o.o. jest prężnie rozwijającym się producentem opakowań do żywności. W ostatnim czasie realizacja bieżących zamówień od stałych klientów wymagała wykorzystania wszystkich maszyn i sprawnego zarządzania grafikiem pracy obsługujących je pracowników. Dyrektorowi sprzedaży udało się pozyskać nowego klienta, który złożył duże zamówienie. Prezes zarządu spółki będący jednocześnie wspólnikiem większościowym poprosił o przeprowadzenie szczegółowej analizy w celu rozplanowania produkcji w taki sposób, aby zmieścić się w terminie realizacji i nie zawieść stałych klientów spółki. W trakcie spotkania z prezesem zarządu dyrektor produkcji wyraził obawę, że nawet gdyby spółka zatrudniła dodatkowych operatorów, zdolności produkcyjne mogą nie wystarczyć. Aby zrealizować wszystkie zamówienia, konieczne byłoby wykorzystanie pełnej mocy produkcyjnej parku maszynowego. Jeśli natomiast choć jedna maszyna uległaby awarii, spółka narażona byłaby na poważne opóźnienia. W ocenie dyrektora produkcji najbardziej wskazanym rozwiązaniem byłaby rozbudowa parku maszynowego o kolejną jednostkę produkcyjną. Pozwoliłoby to na zmniejszenie eksploatacji maszyn, którymi spółka już dysponuje, i uwolnienie się od ryzyka wynikającego z potencjalnego wyłączenia którejś z nich z produkcji. Za zakupem nowej maszyny przemawiało również to, że nowe modele zużywają mniej energii i charakteryzują się lepszymi parametrami prędkości pracy i zużycia materiałów. Prezes spółki postanowił sprawdzić możliwości sfinansowania zakupu nowej maszyny. W tym celu zorganizowano spotkanie z dyrektorem finansowym spółki Anną Jasińską oraz radcą prawnym Moniką Puławską.

  czytaj więcej

 • "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  "Gwiezdne Wojny" patentowe. Jak prawo chroni Dartha Vadera i spółkę?

  - „Gwiezdne wojny” z perspektywy prawa własności intelektualnej to temat niezwykle obszerny. Można by powiedzieć „temat rzeka” zważywszy, że od lat 70-tych ubiegłego wieku cieszy się on nieustającą aktualnością podtrzymywaną kolejnymi filmami tej serii. - zauważa Dr Igor B. Nestoruk.

  czytaj więcej

 • Struzik: Przez Brexit polskie regiony mogą okazać się za bogate na pomoc unijną

  Struzik: Przez Brexit polskie regiony mogą okazać się za bogate na pomoc unijną

  Brexit może doprowadzić do efektu statystycznego, a polskie regiony mogą stracić część unijnych dotacji - ostrzegł marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podczas spotkania w Komitecie Regionów UE.

  czytaj więcej

 • Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  Lewestam: Marks 2.0, czyli konsumenci populizmu [OPINIA]

  O tym, dlaczego wydaje nam się, że nikt lepiej nie opisał dzisiejszego świata niż Karol Marks.

  czytaj więcej

 • Myśląc o ochronie zdrowia, trzeba być wizjonerem

  Myśląc o ochronie zdrowia, trzeba być wizjonerem

  Sprzęt medyczny, biotechnologia i farmaceutyka oraz sektor usług prozdrowotnych to cztery z zaledwie kilkunastu branż, które według Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Ministerstw Rozwoju i Finansów planuje priorytetowo promować. Inwestowanie w te obszary powinno oznaczać przede wszystkim tworzenie warunków, które zachęcą do inwestycji kapitał krajowy i zagraniczny.

  czytaj więcej

 • Czy czeka nas reglamentacja wody? "Popyt rośnie dwa razy szybciej niż ludność Ziemi"

  Czy czeka nas reglamentacja wody? "Popyt rośnie dwa razy szybciej niż ludność Ziemi"

  Obecny system gospodarczy sprawia, że człowiek jako jedyny gatunek na Ziemi produkuje odpady, z którymi nie mogą sobie potem poradzić ani on, ani natura.

  czytaj więcej

 • Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o inflacji

  Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o inflacji

  Wkrótce przy wyliczaniu wzrostu cen GUS będzie badał wszystkie, a nie tylko wybrane, towary sprzedawane przez sieci handlowe. Prace nad tym rozwiązaniem są zaawansowane, prowadzi się pilotaże.

  czytaj więcej

 • Ruszyła 12. edycja Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®

  Ruszyła 12. edycja Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®

  Oferowane przez Ciebie produkty, usługi czy rozwiązania charakteryzuje wysoka jakość? Jesteś nastawiony na rozwój, a jednym z priorytetów Twojej działalności jest udoskonalanie? Zgłoś się do 12. edycji Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU®! Poddaj się weryfikacji, potwierdź swoją jakość i dołącz do grona Laureatów.

  czytaj więcej

 • Jakie leki będzie można kupić poza apteką? MZ wprowadza ograniczenia

  Jakie leki będzie można kupić poza apteką? MZ wprowadza ograniczenia

  Środki przeciwbólowe, stosowane w chorobach gardła, uzależnieniach od nikotyny, środki antyseptyczne i dezynfekujące - to niektóre z leków, które będą mogły być sprzedawane w sklepach ogólnodostępnych.

  czytaj więcej

 • II tura CERTYFIKATU JAKOŚĆ ROKU® 2016 rozstrzygnięta!

  II tura CERTYFIKATU JAKOŚĆ ROKU® 2016 rozstrzygnięta!

  Znamy już Laureatów drugiej tury Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® 2016. Kapituła po raz kolejny wyłoniła firmy, organizacje i jednostki naukowo-badawcze odznaczające się projakościowym działaniem i podejściem w zarządzaniu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników