kategorii produktów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kategorii produktów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kategorii produktów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Lewestam: Postęp to podstęp

  Lewestam: Postęp to podstęp

  Czy istnieje postęp? Innymi słowy, czy aby na pewno rozwijamy świat tak, żeby człowiek miał się coraz lepiej?

  czytaj więcej

 • Raport: Polska wśród państw o najwyższym średnim zysku za wynajem mieszkania

  Raport: Polska wśród państw o najwyższym średnim zysku za wynajem mieszkania

  Polska znalazła się w grupie państw, w których wynajmowanie mieszkania przynosi najwyższy średni zysk – wynika z 6. edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets” firmy doradczej Deloitte.

  czytaj więcej

 • Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Eksport, czyli nasz narodowy bohater. Powiedzmy jasno: To kolos na glinianych nogach

  Tylko w 2016 r. świat nabył towary znad Wisły o wartości 176 mld euro. Odkąd prowadzone są statystyki, nie mieliśmy takiego wyniku. Cieszą się wszyscy. Biznes, bo zarabia. Ludzie, bo mają pracę. Zanim jednak popadniemy w samozachwyt, warto się zastanowić, czy nasz narodowy bohater faktycznie daje takie powody do zadowolenia. Bo duża wartość eksportu nie świadczy jeszcze o gospodarczej sile. Oprócz tego, ile sprzedajemy, liczy się również to, co produkujemy nad Wisłą, a potem wysyłamy za granicę. A jeśli się temu przyjrzymy, to już nie wygląda tak dobrze.

  czytaj więcej

 • Między Odessą a Stambułem. Nostalgia, wróg historii

  Między Odessą a Stambułem. Nostalgia, wróg historii

  Dzieje Odessy i Stambułu to opowieści o złożonym losie wielokulturowych i niejednorodnych religijnie miast, które wkroczyły w nowoczesność.

  czytaj więcej

 • MF: Firmy nie zapłacą podatku od bonusów dla pracowników

  MF: Firmy nie zapłacą podatku od bonusów dla pracowników

  Pracodawca nie zapłaci CIT od organizacji imprez integracyjnych, przekazania pakietów medycznych, karnetów na siłownię ani innych benefitów związanych z pracą podwładnego – zapewniło DGP Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Co zrobić, żeby czas nie przeciekał nam przez palce

  Co zrobić, żeby czas nie przeciekał nam przez palce

  Powiedzmy, że zostało nam 30 lat życia, czyli nieco ponad 260 tys. godzin do śmierci. A teraz przeliczmy godziny na złotówki i zastanówmy się, jak wydatkować tę sumę, której co dzień ubywa o 24 złote. Nie da się więcej zarobić, można tylko mądrze tracić

  czytaj więcej

 • Stawki podatku VAT w Europie

  Stawki podatku VAT w Europie

  Wysokość podatku od towarów i usług (VAT) w Unii Europejskiej jest regulowana przede wszystkim przez przepisy prawa wspólnotowego m.in. dyrektywę w sprawie podatku od wartości dodanej. Jednakże mogą być one stosowane odmiennie w zależności od państwa członkowskiego, a co za tym idzie jego stawki nie są zharmonizowane. Ich wysokość waha się między 17 a 27 procent.

  czytaj więcej

 • Strażnik danych osobowych pilnie poszukiwany

  Strażnik danych osobowych pilnie poszukiwany

  Choć nowe unijne prawo dotyczące ochrony danych osobowych wchodzi w życie dopiero w maju 2018 r., to już zaczęło się polowanie na fachowców w tej dziedzinie. A jest ich bardzo niewielu.

  czytaj więcej

 • Jesteśmy liderem UE. W kategorii niestabilności prawa

  Jesteśmy liderem UE. W kategorii niestabilności prawa

  Obraz rodzimej legislacji można sprowadzić do dwóch wiadomości. Dobra jest taka, że jesteśmy liderem UE. Zła jest taka, że w kategorii niestabilności prawa.

  czytaj więcej

 • Biznes i nauka muszą łączyć siły

  Biznes i nauka muszą łączyć siły

  Dotacje na współpracę firm z przedstawicielami świata nauki zadomowiły się już w naszym kraju na dobre. Przedsiębiorcy mają do wyboru kilka opcji dostosowanych do różnych potrzeb i możliwości.

  czytaj więcej

 • Ryszard Pieńkowski: Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

  Ryszard Pieńkowski: Granice naszych możliwości wyznacza wyobraźnia

  - Praca nieuchronnie będzie się automatyzować, również w mediach. Ale na mądrych, zaangażowanych ludzi z inicjatywą zawsze będzie zapotrzebowanie - zdradza w rozmowie z Barbarą Kasprzycką, Ryszard Pieńkowski - Prezes Infor PL S.A.

  czytaj więcej

 • Markowe skarby z Europy Środkowo-Wschodniej

  Markowe skarby z Europy Środkowo-Wschodniej

  W naszym regionie nie brak brandów, które przetrwały czasy poprzedniego systemu, ale niewiele jest naprawdę „naszych”. Te, które trafiły pod skrzydła zagranicznych inwestorów, świetnie sobie radzą.

  czytaj więcej

 • Czy akcyza od płynu do e-papierosów pomoże w walce z szarą strefą

  Czy akcyza od płynu do e-papierosów pomoże w walce z szarą strefą

  Rząd w najbliższym czasie powinien przyjąć projekt nowelizacji, który wprowadza akcyzę na płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie. Cel resortu? Zwiększenie bezpieczeństwa ich użytkowników. Natomiast w opinii branży – podwyżka cen takich produktów

  czytaj więcej

 • PiS za i przeciw odwróconemu VAT

  PiS za i przeciw odwróconemu VAT

  Paweł Szałamacha w 2013 r. wątpił w odwrócony VAT, ale jako minister finansów rozszerzał jego stosowanie. Mechanizm budzi kontrowersje, choć okazał się skuteczny w walce z oszustami.

  czytaj więcej

 • Eko-jakość w Rekopolu

  Eko-jakość w Rekopolu

  „Jak projektować, żeby recyklingować” to innowacyjny projekt Rekopolu Organizacji Odzysku Opakowań S.A., Laureata Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® oraz naszego partnera merytorycznego kategorii EKOLOGIA. Inicjatywa została podjęta naprzeciw wyzwaniom przedsiębiorców w gospodarce o obiegu zamkniętym.

  czytaj więcej

 • Jak ujmować niskocenny majątek firmowy o wartości nieprzekraczającej 3500 zł

  Jak ujmować niskocenny majątek firmowy o wartości nieprzekraczającej 3500 zł

  Firma nabyła składnik majątku o wartości nieprzekraczającej 3500 zł. Czy należy zaliczyć go do niskocennych środków trwałych? Jeśli tak, to w jaki sposób ująć tego typu operację gospodarczą w księgach rachunkowych?

  czytaj więcej

 • „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości". Zgłoś super firmę do konkursu DGP!

  „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości". Zgłoś super firmę do konkursu DGP!

  Pod hasłem „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” w październiku 2017 roku z inicjatywy „Dziennika Gazety Prawnej” odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiego miesiąca przedsiębiorcy – wydarzenia, w ramach którego redaktorzy „Dziennika Gazety Prawnej”, przedsiębiorcy i przedstawiciele rządu wspólnie podejmują działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. A już teraz zachęcamy przedsiębiorców do wzięcia udziału w konkursie!

  czytaj więcej

 • Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Jak zgodnie z prawem uznać odpad za produkt uboczny

  Nie wszystkie pozostałości produkcyjne muszą być w myśl prawa odpadami. Część z nich ma szansę być uznana za produkt uboczny. Takie zakwalifikowanie może być dla przedsiębiorcy atrakcyjne z prostego powodu: skoro produkt uboczny nie jest odpadem, to nie podlega rygorom szeroko pojętego prawa odpadowego. A to przekłada się na oszczędności, korzyści i generalnie większą wygodę, np. brak obowiązków sprawozdawczych i innych wynikających z przepisów środowiskowych. Aby jednak zakwalifikować pozostałości produkcyjne jako produkt uboczny, trzeba najpierw dokonać zgłoszenia marszałkowi województwa właściwemu ze względu na miejsce ich wytwarzania. Problem w tym, że powinny być przy tym spełnione określone w ustawie warunki. Jak się okazuje w praktyce, wykazanie przed organami administracji publicznej, że mamy do czynienia z produktem ubocznym, a nie odpadem, nie jest wcale zadaniem łatwym, nie tylko ze względu na brak rozporządzenia (które powinno zostać wydane na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy o odpadach), ale i z powodu wątpliwości interpretacyjnych, jakie niosą za sobą te relatywnie nowe przepisy. Jakie warunki trzeba spełnić, jak wygląda procedura i jak zwiększyć szansę na uznanie produktu za uboczny?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników