Katarzyna Urbaniak

Katarzyna Urbaniak (ur.


 • Rok 2010: Najważniejsze wydarzenia w Polsce (ZDJĘCIA)

  Rok 2010: Najważniejsze wydarzenia w Polsce (ZDJĘCIA)

  Śmierć prezydenta, przedstawicieli najwyższych urzędów państwowych oraz partii politycznych w katastrofie smoleńskiej, a w konsekwencji wybory prezydenckie oraz zmiany w ugrupowaniach - to najważniejsze wydarzenia na scenie politycznej w mijającym roku. Polacy wybierali także samorządowców.

  czytaj więcej

 • Najlepsze prezenty świąteczne. Książki, płyty, filmy...

  Najlepsze prezenty świąteczne. Książki, płyty, filmy...

  Do świąt został już tylko tydzień i to ostatni moment, na szukanie prezentów (choć kolejek i tak nie unikniemy). Przedstawiamy najlepsze kulturalne podarunki

  czytaj więcej

 • Znamy nominowanych do Orłów 2013

  Znamy nominowanych do Orłów 2013

  "Obława", "Pokłosie", "Jesteś Bogiem" i "Drogówka" - te filmy otrzymały najwięcej nominacji do Orłów. Laureatów Polskich Nagród Filmowych, zwanych polskimi Oscarami, poznamy 4 marca.

  czytaj więcej

 • Opłata reprograficzna to nie haracz od smartfonów, ale ustawowy obowiązek

  Opłata reprograficzna to nie haracz od smartfonów, ale ustawowy obowiązek

  Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE ) nie zgadza się, by smartfony i tablety zostały obłożone opłatą reprograficzną. Z kolei przedstawiciele Organizacji Zbiorowego Zarządzania, w tym ZAiKS, oczekują szybkiej decyzji ministra kultury, która spowoduje, że pieniądze należne z mocy ustawy, będą mogły trafiać do artystów. - To nie jest żadna „opłata za piractwo”, żaden podatek , ani żaden haracz od smartfonów! – prostuje upowszechniane nieścisłości prof. Dorota Sokołowska z UAM w Poznaniu.

  czytaj więcej

 • Adam Makowicz: Jazz jest jak rozmowa

  Adam Makowicz: Jazz jest jak rozmowa

  W jazzie potrzebna jest dusza, emocje. Takie potrafi dawać m.in. Herbie Hancock – mówi wybitny polski pianista jazzowy Adam Makowicz. Opowiedział nam o swoim spotkaniu z Hancockiem, początkach kariery i istocie dobrego jazzu

  czytaj więcej

 • Natalia Nykiel i inne gwiazdy muzyki na festiwalu Wschód Kultury

  Natalia Nykiel i inne gwiazdy muzyki na festiwalu Wschód Kultury

  Zespół Within Temptation, Kortez, Natalia Nykiel, Sarsa to niektóre z gwiazd, jakie wystąpią w Rzeszowie na tegorocznym festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury. Impreza rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli.

  czytaj więcej

 • Rusza Kultura na Widoku. Poznaj zasoby z legalnych źródeł

  Rusza Kultura na Widoku. Poznaj zasoby z legalnych źródeł

  Danuta Stenka, Grażyna Torbicka, Janusz Głowacki, Marieta Żukowska, Rafał Królikowski, Kasia Klich, Katarzyna Maciąg, Olga Bończyk, Michał Urbaniak, Joanna Chacińska, Bartosz Gelner - to tylko część twórców i ludzi kultury, którzy 2 września razem z nami zainaugurowali na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie III edycję ogólnopolskiego projektu Kultura Na Widoku.

  czytaj więcej

 • Łódź: Bez decyzji sądu ws. postanowienia o odebrania ojcu sześciorga dzieci z powodu biedy

  Łódź: Bez decyzji sądu ws. postanowienia o odebrania ojcu sześciorga dzieci z powodu biedy

  Z powodu późnej pory Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia nie rozpoznał w czwartek zażalenia na postanowienie o odebranie sześciorga dzieci mężczyźnie bytującemu z rodziną w trudnych warunkach socjalnych - poinformował PAP rzecznik łódzkiego sądu Paweł Urbaniak.

  czytaj więcej

 • Holland, Gajos, Dehnel i inni artyści w liście otwartym do prezydenta: Podstawy naszego państwa są burzone

  Holland, Gajos, Dehnel i inni artyści w liście otwartym do prezydenta: Podstawy naszego państwa są burzone

   - My, polscy pisarze, artyści, naukowcy, wiemy aż za dobrze, że w bezpośrednim starciu słowa są słabsze od siły. Nie możemy jednak milczeć, kiedy podstawy naszego wspólnego państwa są burzone - piszą w zdecydowanym tonie piszą przedstawiciele środowiska kultury w liście otwartym adresowanym do prezydenta Andrzeja Dudy. Wśród sygnatariuszy listu są m.in. Janusz Anderman, Filip Bajon, Joanna Bator, prof. Jerzy Bralczyk, Jacek Dehnel, Artur Domosławski, Janusz Gajos, Janusz Głowacki oraz Agnieszka Holland. Apelują oni, by prezydent nie podpisywał ustaw, "które podporządkowują władzę sądowniczą władzy ustawodawczej i wykonawczej".

  czytaj więcej

 • Michał Urbaniak bezczelnie żeni jazz z hip-hopem. „Urbanator Days"

  Michał Urbaniak bezczelnie żeni jazz z hip-hopem. „Urbanator Days"

  Jazz to muzyka buntu i kontrkultury, spotkanie afrykańskich rytmów i europejskiej muzyki na terytorium Stanów Zjednoczonych. Wkrótce zamiast do disco polo będziemy tańczyć do jazzu – mówi Michał Urbaniak, polski skrzypek, który grał z tak wybitnymi osobowościami jak Miles Davis, Herbie Hancock i Krzysztof Komeda. Po czterech latach milczenia wydał nowa płytę „Urbanator Days: Beats & Pieces”, na której bezczelnie żeni jazz z hip-hopem.

  czytaj więcej

 • „Kilka obcych słów po polsku” w Teatrze Żydowskim na 50 rocznicę Marca '68

  „Kilka obcych słów po polsku” w Teatrze Żydowskim na 50 rocznicę Marca '68

  10 marca, w związku z mijającą w tym roku 50 rocznicą emigracji marcowej, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich oraz Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zapraszają na prapremierę „Kilka obcych słów po polsku” w reżyserii Anny Smolar, na podstawie tekstu Michała Buszewicza.

  czytaj więcej

 • Piotr Zubek laureatem Festiwalu "Serca bicie" Pamięci Andrzeja Zauchy

  Piotr Zubek laureatem Festiwalu "Serca bicie" Pamięci Andrzeja Zauchy

  Piotr Zubek został laureatem 10. edycji Festiwalu "Serca Bicie" Pamięci Andrzeja Zauchy. Wokalista otrzymał złotą nagrodę imienia piosenkarza. Gala finałowa odbyła się w niedzielę w Operze Nova w Bydgoszczy.

  czytaj więcej

 • Obniżka diety posła za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją. Sejm uchwalił zmiany

  Obniżka diety posła za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją. Sejm uchwalił zmiany

  Obniżanie uposażenia lub diety parlamentarzysty za zachowanie nielicujące z pełnioną funkcją na sali posiedzeń oraz innych miejscach, w których przebywają posłowie i senatorowie - przewiduje przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

  czytaj więcej

 • Warszawa Singera 2019 nasyci widzów dobrym teatrem

  Warszawa Singera 2019 nasyci widzów dobrym teatrem

  Najgłośniejsze i najnowsze realizacje Teatru Żydowskiego w Warszawie, zespoły teatralne z Hiszpanii i Włoch, spektakle dla dzieci i dorosłych, różnorodność gatunków i form teatralnych, język jidysz, hiszpański, włoski i polski – to wszystko czeka nas w teatralnej części 16. Edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera (24 sierpnia-1 września 2019) – unikalnego w Europie wydarzenia kultury żydowskiej.

  czytaj więcej

 • Znamy już wyborcze "jedynki" KO

  Znamy już wyborcze "jedynki" KO

  Obecni posłowie Tomasz Cimoszewicz, Jerzy Meysztowicz i Piotr Misiło kandydują z ostatnich miejsc, a najbardziej liczna jest lista warszawska, na której jest aż 40 nazwisk - wynika z zatwierdzonych w poniedziałek przez Radę Krajową PO list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników