kasa fiskalna limit

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kasa fiskalna limit. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kasa fiskalna limit.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jak rozliczać najem nieruchomości?

  Jak rozliczać najem nieruchomości?

  Najważniejsze jest ustalenie, czy robimy to w ramach działalności gospodarczej, czy prywatnie. Jako formę opodatkowania można wybrać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, z niską 8,5-proc. stawką, lecz trzeba być ostrożnym, bo nie zawsze się to opłaca.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż lodów z okienka nie wymaga kasy fiskalnej

  Sprzedaż lodów z okienka nie wymaga kasy fiskalnej

  Pan Andrzej chce w czasie wakacji sprzedawać lody z automatu. Zaplanował przedsięwzięcie w ten sposób: masę lodową będzie przygotowywał z gotowego proszku rozpuszczanego w wodzie. Sprzedawać lody będzie w okienku budki. Klient będzie płacił bezpośrednio w chwili zakupu. Informację o sprzedawanych lodach pan Andrzej umieści przy okienku na tablicy. – Klienci będą więc kupować gotowy produkt i odchodzić – tłumaczy. I dodaje, że nie spodziewa się, by w tej działalności obrót przekroczył 20 tys. zł . – Czy muszę stosować kasę fiskalną – zastanawia się czytelnik

  czytaj więcej

 • W stołówkach zakładowych kasa fiskalna obowiązkowa

  W stołówkach zakładowych kasa fiskalna obowiązkowa

  Przedsiębiorstwa, które na miejscu przygotowują posiłki i sprzedają je swoim pracownikom, muszą ewidencjonować obrót nimi. Taką interpretację potwierdza Ministerstwo Finansów.

  czytaj więcej

 • Jak uratować budżety samorządów, gdy wzrośnie kwota wolna

  Jak uratować budżety samorządów, gdy wzrośnie kwota wolna

  Korzystne dla podatników zmiany w podatku PIT mogą spowodować, że około 500 samorządów straci płynność finansową. Trzeba znaleźć sposób, by temu zaradzić.

  czytaj więcej

 • Kasy fiskalne: Powrót do biznesu nie przywróci zwolnienia

  Kasy fiskalne: Powrót do biznesu nie przywróci zwolnienia

  Kto ponownie rozpoczyna działalność gospodarczą, nie może skorzystać ze zwolnienia z kas fiskalnych, jeżeli wcześniej utracił już prawo do takiej preferencji – wynika z wyjaśnień katowickiego organu.

  czytaj więcej

 • Budżet 2016: Naprężony do wytrzymałości i sztywny

  Budżet 2016: Naprężony do wytrzymałości i sztywny

  Przyszłoroczny plan finansowy może mieć o ok. 8 mld zł przeszacowane wydatki: założono za wysoką inflację

  czytaj więcej

 • Kto ze świadczących usługi nie ma obowiązku korzystania z kasy fiskalnej

  Kto ze świadczących usługi nie ma obowiązku korzystania z kasy fiskalnej

  Jeżeli przedsiębiorca przewozi turystów meleksem, a nie taksówką, może nie ewidencjonować obrotu, pod warunkiem że nie przekroczy limitu w wysokości 20 tys. zł. Tak samo jest w przypadku weterynarzy czy psychologów. Bezwzględny obowiązek stosowania kas fiskalnych mają natomiast lekarze

  czytaj więcej

 • Jak rozliczać VAT: Niezbędne dostosowanie formalne

  Jak rozliczać VAT: Niezbędne dostosowanie formalne

  Scalenie gminy z jej jednostkami budżetowymi na potrzeby VAT wiąże się m.in. z koniecznością przedefiniowania sposobu opodatkowania sprzedaży dokonywanej przez niektóre jednostki budżetowe.

  czytaj więcej

 • Jedlak: Wspólny cel fiskalny

  Jedlak: Wspólny cel fiskalny

  W jednym wszyscy – i ci, których wybraliśmy do parlamentu, i ci, którym nie udało się przeskoczyć progu – byli zgodni. Trzeba uszczelnić system podatkowy.

  czytaj więcej

 • Usługi medyczne nie zawsze z rejestracją na kasie

  Usługi medyczne nie zawsze z rejestracją na kasie

  To dobra wiadomość dla centrów medycznych i stomatologicznych, które większość usług wykonują na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia, a tylko marginalną ich część na rzecz pacjentów prywatnych. Jeżeli wartość świadczeń dla tych ostatnich nie przekracza 20 tys. zł rocznie (lub proporcjonalnie w danym roku), nie muszą one ewidencjonować obrotu na kasie. Potwierdził to minister finansów w interpretacji zmieniającej z 28 października 2015 r., nr PT8.8101.354.2015TKE.

  czytaj więcej

 • Doradca prezydenta: Repolonizacja banków? Nie będzie nacisków

  Doradca prezydenta: Repolonizacja banków? Nie będzie nacisków

  - Jestem przeciwnikiem doktrynalnego podejścia. Zmiany w sektorze bankowym powinny być realizowane w sposób spokojny, racjonalny i przemyślany – mówi ekonomiczny doradca prezydenta, Zdzisław Sokal.

  czytaj więcej

 • Stosowanie kas fiskalnych. Zasady obowiązujące w 2016 roku

  Stosowanie kas fiskalnych. Zasady obowiązujące w 2016 roku

  Obowiązek stosowania kas fiskalnych obejmuje co do zasady wszystkich przedsiębiorców dokonujących sprzedaży na rzecz osób fizycznych oraz rolników ryczałtowych. Stanowi o tym art. 111 ustawy o VAT. Jednak co ważne, ustawodawca przewidział zarówno szereg przedmiotowych jak i podmiotowych zwolnień z kasy fiskalnej, jak również grupy działalności, które bezwzględnie muszą ją posiadać.

  czytaj więcej

 • Łaszek: PiS chce zwiększyć limit wydatków z budżetu

  Łaszek: PiS chce zwiększyć limit wydatków z budżetu

  Zaproponowane przez PiS zmiany w regule wydatkowej są niepokojące - uważa główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju Aleksander Łaszek. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w sejmie projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych, który pozwoli na zwiększenie limitu wydatków z budżetu państwa.

  czytaj więcej

 • Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Sprzedaż internetowa: Do handlu na portalach należy się przygotować

  Pan Robert zamierza rozpocząć działalność w internecie. Prawdopodobnie będzie handlował elektroniką. W jego ofercie znajdą się więc telefony komórkowe, tablety, laptopy, a niewykluczone, że również telewizory, monitory i drukarki. Znalazł już dostawcę sprzętu i doszedł do wniosku, że będzie w stanie konkurować z innymi małymi podmiotami działającymi w internecie, które oferują podobny asortyment klientom indywidualnym. Zamierza handlować głównie na portalach aukcyjnych, oferując produkty w opcji pozwalającej na zakup po określonej cenie. – Jak powinienem rozliczać podatki w takiej działalności? I na co uważać, żeby nie narazić się fiskusowi – pyta czytelnik.

  czytaj więcej

 • Stosowanie kas fiskalnych w 2016. Kto musi, a kto jest zwolniony?

  Stosowanie kas fiskalnych w 2016. Kto musi, a kto jest zwolniony?

  Obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie w 2016 roku dotyczy przedsiębiorców, którzy dokonują transakcji z klientami indywidualnymi oraz rolnikami ryczałtowymi. Spać spokojnie mogą drobni przedsiębiorcy z niewielkim obrotem (do 20 000 zł w roku podatkowym). Zwolnione z rejestracji na kasie są także m.in. usługi opłacone przelewem i sprzedaż wysyłkowa, ale tylko pod pewnymi warunkami.

  czytaj więcej

 • VAT: Przejście z deklaracji kwartalnych na miesięczne nie wymaga rezygnacji z metody kasowej

  VAT: Przejście z deklaracji kwartalnych na miesięczne nie wymaga rezygnacji z metody kasowej

  Jestem małym podatnikiem rozliczającym się metodą kasową od 2010 r. Zajmuję się handlem, w tym wyrobami stalowymi z załącznika nr 13 do ustawy o VAT, tj. towarami wrażliwymi, choć jest to poboczna część działalności. Moje obroty nigdy nie przekroczyły 2 mln zł.

  czytaj więcej

 • Miasta ratują budżet państwa ostatni raz? Samorządy boją się pomysłów PiS

  Miasta ratują budżet państwa ostatni raz? Samorządy boją się pomysłów PiS

  Wyniki największych gmin napawają optymizmem. Ale eksperci i lokalne władze obawiają się skutków reform planowanych przez PiS.

  czytaj więcej

 • Kasy fiskalne dla rolników?

  Kasy fiskalne dla rolników?

  Czy rolnik musi ewidencjonować sprzedaż własnych produktów rolnych w kasie fiskalnej, skoro kupującymi są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników

Galeria

Inne