Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld (prawdziwe nazwisko Karl Otto Lagerfeld, ur.


 • Polska moda pojechała do Londynu

  Polska moda pojechała do Londynu

  Polski dom mody La Mania, choć młody stażem, podbija z sukcesem rynek brytyjski. Do końca tego miesiąca w Londynie będzie można wybrać się na multimedialne wydarzenie „Fairy Tale Mania” prezentujące najnowszą kolekcję La Manii na sezon Jesień/Zima 2012/13 – podaje serwis PAIiIZ.

  czytaj więcej

 • H&M od wiosny w luksusowym wydaniu

  H&M od wiosny w luksusowym wydaniu

  & Other Stories, długo oczekiwana luksusowa linia sieci sklepów H&M, otworzy drzwi do swoich sklepów wiosną 2013 roku. W przeciwieństwie do COS, siostrzanej marki spod skrzydeł szwedzkiego giganta odzieżowego, kolekcje skierowane będą tylko do pań.

  czytaj więcej

 • Keira Knightley wcięli się w królową mody

  Keira Knightley wcięli się w królową mody

  Przed czołową brytyjską aktorką młodego pokolenia, Keirą Knightley, kolejne wyzwanie. Wcieli się w postać legendarnej Coco Chanel. Obraz wyreżyseruje projektant domu mody Chanel, sam Karl Lagerfeld.

  czytaj więcej

 • Nie przegap w TV: Mademoiselle Chanel

  Nie przegap w TV: Mademoiselle Chanel

  O Coco Chanel powstało kilka filmów. Żaden nie wykorzystał w pełni potencjału tej intrygującej i pełnej sprzeczności postaci.

  czytaj więcej

 • Puszyste kobiety pozywają słynnego projektanta za krytyczne uwagi pod swoim adresem

  Puszyste kobiety pozywają słynnego projektanta za krytyczne uwagi pod swoim adresem

  We Francji puszyste kobiety pozwały do sądu słynnego dyktatora mody Karla Lagerfelda. Przyczyną są jego krytyczne wypowiedzi pod adresem osób z nadwagą.

  czytaj więcej

 • Anna Calvi: Mrok i krwiste usta

  Anna Calvi: Mrok i krwiste usta

  Jej głos, gra na gitarze i skrzypcach oraz pełne mroku teksty o miłości, które znaleźć można na dwóch płytach „Anna Calvi” oraz „One Breath”, już dały jej nominację do Mercury Prize i Brit Awards, szacunek Nicka Cave’a i Briana Eno oraz porównania do PJ Harvey i Patti Smith.

  czytaj więcej

 • Z szykowną torbą na ramieniu na podbój modowego świata

  Z szykowną torbą na ramieniu na podbój modowego świata

  Wszystkie kobiety uwielbiają torby i buty. Dwie przyjaciółki pasję do mody przekuły w biznes, i to taki, który coraz odważniej wypływa na międzynarodowe wody

  czytaj więcej

 • Na otwarcie festiwalu Netia Off Camera premiera „Lolo” Julie Delpy

  Na otwarcie festiwalu Netia Off Camera premiera „Lolo” Julie Delpy

  Pokazem „Lolo”, nowego filmu Julie Delpy, rozpocznie się w Krakowie 29 kwietnia międzynarodowy festiwal kina niezależnego Netia Off Camera. Będzie to polska premiera tego tytułu, który na ekrany kin w całym kraju trafi 17 czerwca.

  czytaj więcej

 • Bąk: Jesteś świetny. Brakuje ci tylko kultury [Mercedes E220d]

  Bąk: Jesteś świetny. Brakuje ci tylko kultury [Mercedes E220d]

  Zdecydowana większość samochodów z segmentu premium jest dziś tak dobra, że porównywanie ich ze sobą i wybieranie najlepszego nie ma sensu. Doskonale zdają sobie z tego sprawę nawet sami producenci. Oczywiście w oficjalnych rozmowach ich przedstawiciele będą temu głośno zaprzeczali i przekonywali, że to ich model wyznacza standardy i zasługuje na koronę. Ale gdy tylko wypijecie z nimi po butelce wina, a następnie odciągniecie na bok, usłyszycie: „Szczerze? Jest taki sam jak BMW” albo „Taki sam jak Audi”.

  czytaj więcej

 • 10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  10 nietypowych ciekawostek o hotelach z całego świata

  Czy z hotelowego łóżka można zmienić świat? O jakim hotelu mówi się, że jest galerią sztuki? Czy rzeczywiście ściany hoteli skrywają tyle tajemnic? O hotelowych historiach można rozmawiać godzinami – kryminalne tajemnice, wielkie romanse, piękne wnętrza – niektóre z tych faktów mogą naprawdę zaskoczyć. Przygotowaliśmy 10 najbardziej niecodziennych ciekawostek o hotelach z całego świata. Ciekawe, ile z nich już znałeś!Istnieją na świecie hotele, które stały się legendarne – napisano o nich książki, nakręcono filmy, a nawet nagrano piosenki. Inne były ulubionymi miejscami znanych gwiazd lub odznaczają się wyjątkowym designem czy formą. W zestawieniu przygotowanym przez sieć hoteli AccorHotels znajdują się najciekawsze z nich.

  czytaj więcej

 • Bąk: Polski samochód elektryczny. Tego nie da się odzobaczyć

  Bąk: Polski samochód elektryczny. Tego nie da się odzobaczyć

  Już wiem, dlaczego z początkiem maja Krzysztof Kowalczyk zrezygnował z funkcji prezesa spółki ElectroMobility Poland powołanej w celu przygotowania projektu narodowego samochodu elektrycznego.

  czytaj więcej

 • Frida Kahlo - mistrzyni symbolicznych autoportretów

  Frida Kahlo - mistrzyni symbolicznych autoportretów

  Meksykańska malarka Frida Kahlo pomysły na swoje obrazy czerpała głównie z własnego, burzliwego życia. Była żoną Diego Rivery i to właśnie związek z nim, a także fizyczne cierpienie, odcisnęły na twórczości artystki największe piętno.

  czytaj więcej

 • Ponad 800 filmów, klipów i ebooków dostępnych legalnie w sieci. Gdzie je znaleźć?

  Ponad 800 filmów, klipów i ebooków dostępnych legalnie w sieci. Gdzie je znaleźć?

  To multimedialny projekt, który rekomenduje ponad 800 utworów (filmów, muzyki, spektakli, ebooków i audiobooków) i prezentuje legalne źródła, w których są one dostępne. Celem jest promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i pokazanie bogactwa legalnych źródeł. Projekt jest skierowany do wszystkich odbiorców, niezależnie od wieku, gustu, zasobności portfela i miejsca zamieszkania.

  czytaj więcej

 • Nie żyje słynny kreator mody. Karl Lagerfeld miał 85 lat

  Nie żyje słynny kreator mody. Karl Lagerfeld miał 85 lat

  We Francji we wtorek zmarł słynny niemiecki kreator mody, fotograf, dyrektor artystyczny domu mody Chanel Karl Lagerfeld. Miał 85 lat.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników