karierę biznesową

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu karierę biznesową. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące karierę biznesową.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Sanofi inwestuje w ludzi

  Sanofi inwestuje w ludzi

  Wierzymy, że nasze działania związane z budowaniem atrakcyjnej kultury organizacyjnej i przyjaznego miejsca pracy są coraz bardziej widoczne na rynku pracy, ale nie ustajemy w naszych staraniach rozbudowywania oferty rozwojowo-benefitowej dla naszych pracowników. My po prostu inwestujemy w ludzi – mówi Małgorzata Jastrzębska, HR Head Central Europe Cluster & HR Director Poland

  czytaj więcej

 • Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  PKN ORLEN działa w branżach, w których jednym z wyzwań kadrowych jest znalezienie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jak skutecznie zapewnić zastępowalność i odpowiednie kompetencje na stanowiskach, na których fachowcy odchodzą na emeryturę? Na to oraz wiele pytań w dobie dzisiejszych wyzwań rynkowych odpowiadają sobie pracodawcy świadomie zarządzający kadrami i jednym z takich przykładów jest zadbanie o następców o wiele wcześniej.

  czytaj więcej

 • Ludzie dołączają do zmiany

  Ludzie dołączają do zmiany

  Sztywna hierarchia i nadmierna kontrola pracowników to droga donikąd, nie prowadzą bowiem do budowania silnych i współpracujących ze sobą zespołów

  czytaj więcej

 • Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  Borys Szyc: TheMuBa to projekt w kontrze do tego, czym nas karmi popkultura

  – themuba.com jest dla wszystkich, ale publiczność trochę się różnicuje zależnie od spektaklu, który pokazujemy. Jandę oglądają wszyscy. Kto inny ogląda Teatr STU w Krakowie, zupełnie inni ludzie oglądali Operę Narodową. A bajkę, którą zakończyliśmy ubiegły rok, "Byk Fernando" z IMKA, oglądały dzieciaki. Dla mnie, prywatnie, to jest punkt honoru, żeby dzieci miały alternatywę wobec komercyjnych głupot, żeby mogły z rodzicami w domu obejrzeć teatr na żywo – z Borysem Szycem o niezwykłym przedsięwzięciu łączącym transmisje z teatru na żywo z kamerami z backstage'u, czyli serwisie streamingowym TheMuBa, rozmawia Magda Sendecka.

  czytaj więcej

 • Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Poradnik dla pracodawcy. Jak formułować powód wypowiedzenia umowy

  Wyniki sprzedaży to podstawowy wskaźnik funkcjonowania firm ze sfery finansów i handlu. Spadek sprzedaży stanowi zagrożenie nie tylko dla funkcjonowania pracodawcy, ale i dla stabilności zatrudnienia załogi. W związku z tym na pracowników niejednokrotnie narzucane są tzw. plany sprzedażowe. Przy czym się uważa, że jedynym obiektywnym miernikiem oceny działań pracownika zajmującego się sprzedażą jest ocena jego pracy przez pryzmat wyników. Są one rozliczane na przestrzeni miesiąca lub kwartału. Ich osiągnięcie przekłada się na otrzymywaną przez pracownika premię albo inny benefit, np. wycieczkę zagraniczną. Ale czy brak realizacji odpowiednich wyników sprzedaży może być przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę?

  czytaj więcej

 • Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  Gwiazdowski: Pensja premiera nie wystarczyłaby mi na alimenty [WYWIAD]

  - Mój program jest znany od dawna i nikt się nim nie zainteresował, a ja nie chcę chodzić po prośbie i mówić: „Weźcie mnie do siebie”. Tym bardziej że te partie przez ostatnie 30 lat tak mnie zniesmaczyły, że nie mam ochoty wchodzić do żadnej z nich - mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Lubię budować od podstaw

  Lubię budować od podstaw

  To, co dziś robię, jest moją prawdziwą pasją. Nowe technologie, dynamiczny rozwój, praca z ludźmi to mnie pasjonuje i pochłania – mówi Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska

  czytaj więcej

 • BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  BGK spłaci kredyt innowacyjnego przedsiębiorcy

  Innowacyjność to słowo, które zrobiło w ostatnich latach zawrotną karierę. Dziś nie trzeba już nikogo przekonywać, że firmy, które szukają nowych rozwiązań i technologii zyskują na rynku przewagę konkurencyjną. Aby zbudować innowacyjną przewagę potrzeba dwóch rzeczy: dobrego pomysłu i pieniędzy na jego wdrożenie. Polskim przedsiębiorcom nigdy nie brakowało pomysłowości, a dostęp do środków na wykorzystanie tego potencjału umożliwiają Kredyt na innowacje technologiczne dofinansowany premią na spłatę kapitału i Gwarancje Biznesmax z dotacją na spłatę odsetek.

  czytaj więcej

 • Powstanie most między Europą, a USA

  Powstanie most między Europą, a USA

  Już niedługo wymiana technologii i handel z partnerami biznesowymi zza oceanu będą o wiele łatwiejsze. To wszystko, dzięki budowie strategicznego mostu, który ma połączyć oba kontynenty.

  czytaj więcej

 • Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  Już nie Uber ani Facebook. Teraz modny jest fintech

  W świecie uberów, airbnb i googli łatwo zapomnieć, że nie tylko firmy z Doliny Krzemowej mogą być warte miliardy dolarów – oraz że biznes można robić nie tylko na społecznościówkach, wyszukiwaniu i gospodarce współdzielenia. Inwestorzy na całym świecie zwrócili się w stronę firm działających na styku technologii i finansów. W tym sezonie modny jest fintech.

  czytaj więcej

 • Chcesz mieć u siebie nowoczesne usługi? Zadbaj o edukację, a potencjalnych inwestorów poprowadź za rękę

  Chcesz mieć u siebie nowoczesne usługi? Zadbaj o edukację, a potencjalnych inwestorów poprowadź za rękę

  Dobra koniunktura i popyt na pracę sprawiają, że inwestorzy zaczynają się rozglądać za miejscami bardziej konkurencyjnymi niż Kraków, Poznań czy Warszawa, jeśli chodzi o pozyskanie pracowników i ich oczekiwania płacowe.

  czytaj więcej

 • W USA mafia ma się dobrze. Oto sprawa bossa rodziny Gambino

  W USA mafia ma się dobrze. Oto sprawa bossa rodziny Gambino

  W jeden wieczór Amerykanie przenieśli się w czasie do lat 80. poprzedniego wieku. W luksusowej dzielnicy Nowego Jorku kule dosięgły bossa rodziny Gambino – niegdyś najpotężniejszej spośród nowojorskich mafii.

  czytaj więcej

 • Bzdura robi coraz większą karierę. Ile kitu można wcisnąć ludziom w XXI wieku

  Bzdura robi coraz większą karierę. Ile kitu można wcisnąć ludziom w XXI wieku

  Wciskanie kitu dzięki nowym technologiom staje się jeszcze skuteczniejsze. Bzdura robi coraz większą karierę.

  czytaj więcej

 • Kim jest bogacz, który stoi za Zełenskim?

  Kim jest bogacz, który stoi za Zełenskim?

  Znany komik, aktor i tancerz szedł do władzy jako nowa jakość spoza establishmentu, która zakwestionuje stare reguły gry. Faktycznie może być nową twarzą konserwującą stare układy oligarchiczne.

  czytaj więcej

 • Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Krzysztof Kalicki: Okazaliśmy się bazarem Wschodu [WYWIAD]

  Czy jest w Europie inny kraj, w którym koszt jest nazywany zyskiem i de facto trzeba od niego zapłacić podatek? Dopóki takie rzeczy w Polsce nie zostaną uporządkowane, nikt nie będzie nas traktował perspektywicznie

  czytaj więcej

 • Delfin w oceanie tajemnic. Recenzja książek o Mateuszu Morawieckim

  Delfin w oceanie tajemnic. Recenzja książek o Mateuszu Morawieckim

  O tym, skąd się wzięły zakręty w biografii Morawieckiego, wiele nie wiemy. A właśnie mamy okazję zapoznać się z dwoma większymi. Przed tygodniem ukazała się książka „Morawiecki i jego tajemnice” Tomasza Piątka. Teraz wychodzi „Delfin” Piotra i Jakuba Gajdzińskich.

  czytaj więcej

 • Rosja chce docisnąć prezydenta Zełenskiego

  Rosja chce docisnąć prezydenta Zełenskiego

  W sobotę Kreml wprowadzi w życie ograniczenia w handlu z Ukrainą. O kompromisie z Kijowem nie ma mowy.

  czytaj więcej

 • Kaszpirowski, inflacja i disco polo... Oto słownik polskiej transformacji

  Kaszpirowski, inflacja i disco polo... Oto słownik polskiej transformacji

  Czas, który wielu Polakom wydaje się być stracony, z perspektywy nabiera rumieńców jako osobna epoka. To w niej wykuwało się nasze poczucie estetyki, gustu, zamożności i sukcesu. Powstawała nowa drabina społeczna, a wraz z nią przymioty poszczególnych szczebli. Transformacja stworzyła wspólny katalog odniesień, z którego wciąż czerpiemy.

  czytaj więcej

 • Młoda gwardia Morawieckiego wychodzi z cienia. Kim są ludzie premiera?

  Młoda gwardia Morawieckiego wychodzi z cienia. Kim są ludzie premiera?

  Zamiast zlikwidować gabinety polityczne, PiS uczynił z nich kuźnię kadr. Szybkie kariery robią teraz niedawni doradcy premiera.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników