karabiny maszynowe

Karabiny maszynowe Diegtiariowa to kilka wzorów karabinów maszynowych konstrukcji rosyjskiego konstruktora broni strzeleckiej Wasilija Diegtiariowa, nazywane też popularnie Diegtariew lub Diegtiariow.


 • Warszawa: Sprawca strzelaniny w Markach zatrzymany

  Warszawa: Sprawca strzelaniny w Markach zatrzymany

  Policja w poniedziałek po południu zatrzymała mężczyznę, który w podwarszawskich Markach usiłował dokonać zabójstwa. Przemysław M. strzelił do nowego partnera swojej byłej partnerki. W czerwcu M. został skazany za nękanie kobiety i groźby pod jej adresem.

  czytaj więcej

 • Niedyskretny urok dyktatorów. Dlaczego demokraci tak łatwo dają się uwodzić?

  Niedyskretny urok dyktatorów. Dlaczego demokraci tak łatwo dają się uwodzić?

  To, jak zachodni politycy odnajdują się w relacjach z dyktatorami, miewa posmak perwersji. Tyrani wchodzą w rolę macho, a przywódcy potężnych demokratycznych krajów sprawiają wrażenie onieśmielonych dziewic.

  czytaj więcej

 • Separatyści w Donbasie nasilają ataki na siły rządowe mimo rozejmu

  Separatyści w Donbasie nasilają ataki na siły rządowe mimo rozejmu

  Mimo obowiązującego od 1 lipca rozejmu separatyści prorosyjscy w Donbasie na wschodzie Ukrainy nasilają ataki na siły rządowe. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam 30 ostrzałów – poinformował w poniedziałek sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy.

  czytaj więcej

 • Podczas Powstania Warszawskiego zawarto 256 związków małżeńskich

  Podczas Powstania Warszawskiego zawarto 256 związków małżeńskich

  Podczas Powstania Warszawskiego zawarto 256 związków małżeńskich, co statystycznie daje cztery śluby dziennie – powiedział PAP historyk i varsavianista Adrian Sobieszczański. Jak podkreślił, zjawisko było tak powszechne, że wydany został specjalny rozkaz dotyczący ślubów powstańczych.

  czytaj więcej

 • Powstanie Warszawskie: 74 lata temu zaczęła się rzeź Ochoty

  Powstanie Warszawskie: 74 lata temu zaczęła się rzeź Ochoty

  To była bardzo krótka bitwa. 1 sierpnia, tuż przed godz. 17, rozległy się pierwsze strzały w okolicach domu akademickiego przy placu Narutowicza. „Salwa! Chyba się zaczyna, jest za minutę piąta. Piąta dwadzieścia. Grzeją jak jasna cholera” – wspominała ten moment Anna Bagieńska, wówczas dwudziestotrzyletnia harcerka przydzielona do pomocy medycznej w budynku przy ul. Grójeckiej 45.

  czytaj więcej

 • Żołnierze pod Donieckiem: Odzyskamy Ukrainę z powrotem

  Żołnierze pod Donieckiem: Odzyskamy Ukrainę z powrotem

  Odzyskamy Ukrainę z powrotem, czyli w granicach sprzed agresji Rosji. Nie oddamy naszej ziemi - zapewnili m.in. PAP ukraińscy żołnierze, którzy stacjonują w Awdijiwce pod Donieckiem - na froncie walk z separatystami prorosyjskimi. Będziemy tu do końca - dodają.

  czytaj więcej

 • Pierwsza egzekucja w KL Auschwitz. Niemcom zależało na utrzymaniu mordu w tajemnicy

  Pierwsza egzekucja w KL Auschwitz. Niemcom zależało na utrzymaniu mordu w tajemnicy

  78 lat temu Niemcy dokonali pierwszej egzekucji w obozie Auschwitz. 22 listopada 1940 r. rozstrzelali 40 Polaków z więzienia w Katowicach. Wydarzenie dało początek rozstrzeliwaniom w obozie. W ten sposób zgładzono później wiele tysięcy osób, głównie Polaków.

  czytaj więcej

 • Zapomniana wojna rosyjsko-ukraińska [OPINIA]

  Zapomniana wojna rosyjsko-ukraińska [OPINIA]

  Będzie wojna czy nie? – to pytanie zalało polskie media w niedzielny wieczór, gdy Rosjanie zaatakowali na Morzu Czarnym trzy ukraińskie okręty wojenne, przejęli je i wzięli do niewoli 24 marynarzy. Jest ono bezpodstawne. Bo wojna rosyjsko-ukraińska trwa już od prawie pięciu lat.

  czytaj więcej

 • Wojsko kupuje dwa miliony ślepych naboi

  Wojsko kupuje dwa miliony ślepych naboi

   Inspektorat Uzbrojenia opublikował ogłoszenie o zamówieniu ponad dwóch milionów sztuk ślepej amunicji. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wyjaśniło PAP, że ślepe naboje mają służyć do ćwiczeń, w tym do oswojenia nowych żołnierzy z hukiem wystrzałów.

  czytaj więcej

 • Reforma zawodówek to klapa? Lista absurów jest długa

  Reforma zawodówek to klapa? Lista absurów jest długa

  Edukacja zawodowa miała odpowiadać na potrzeby rynku i zaangażować pracodawców. W rzeczywistości dyrektorzy szkół nie wiedzą nawet, jakie kierunki otworzą we wrześniu. MEN nadal nie przygotowało podstawy programowej. Kuleje też współpraca z firmami. Środowisko mówi dość zgodnie: to wina resortu edukacji, który wprowadza zmiany chaotycznie, strzelając pomysłami jak z karabinu maszynowego. Resort edukacji przekonuje zaś, że ustawa o szkolnictwie branżowym jest przemyślana, a jej wdrażanie będzie na bieżąco weryfikowane i w ramach potrzeby korygowane.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników