kalkulator wynagrodzeń

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu kalkulator wynagrodzeń. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące kalkulator wynagrodzeń.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Rynek pracy: Co w kadrach piszczy, tego nie wiedzą nawet one same

  Rynek pracy: Co w kadrach piszczy, tego nie wiedzą nawet one same

  Czterech na dziesięciu specjalistów jest niedoinformowanych w zakresie zmian w przepisach potrzebnych do wykonywania pracy

  czytaj więcej

 • 595 doradców emerytalnych czeka w ZUS na przyszłych emerytów

  595 doradców emerytalnych czeka w ZUS na przyszłych emerytów

  595 doradców emerytalnych czeka w placówkach ZUS w całym kraju na przyszłych emerytów. Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zainaugurowały II etap przygotowań do obniżenia wieku emerytalnego od 1 października.

  czytaj więcej

 • Nie wszystkie wydatki zalicza się do wartości początkowej

  Nie wszystkie wydatki zalicza się do wartości początkowej

  Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne wycenia się różnymi metodami. Wszystko zależy od sposobu ich nabycia lub wejścia w ich posiadanie. Pomocne mogą być przy tym MSR.

  czytaj więcej

 • Emerytury na nowych zasadach. Jak ubiegać się o świadczenie?

  Emerytury na nowych zasadach. Jak ubiegać się o świadczenie?

   Od 1 października br. wejdą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Dzięki nowym regulacjom wiele osób zyska możliwość wcześniejszego zakończenia pracy.

  czytaj więcej

 • Umowa o dzieło a rozliczenie podatku

  Umowa o dzieło a rozliczenie podatku

  W przypadku umowy o dzieło to zlecający pobiera zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych i przekazuje je do urzędu. Osoba, która pracowała na podstawie umowy o dzieło w danym roku podatkowym, po zakończeniu roku (maksymalnie do końca lutego) powinna otrzymać informację podatkową PIT-11, na podstawie której może się rozliczyć z fiskusem. Deklaracja ta zawiera informacje o wysokości: osiągniętego przychodu z tytułu umowy o dzieło, kosztów uzyskania przychodów, zaliczek pobranych na podatek dochodowy oraz w niektórych przypadkach o wysokość pobranych składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

  czytaj więcej

 • Uścińska: Ponad 160 tys. osób z emeryturą poniżej minimalnej, a będzie ich więcej

  Uścińska: Ponad 160 tys. osób z emeryturą poniżej minimalnej, a będzie ich więcej

  Rośnie liczba osób o krótkich karierach zawodowych lub zatrudnianych w ramach umów, od których nie są odprowadzane składki lub odprowadza się je w minimalnej wysokości. Takich osób jest o wiele za dużo, najwięcej w całej Unii Europejskiej - mówi w wywiadzie dla DGP Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

  czytaj więcej

 • Newsweek: Mateusz Morawiecki żongluje majątkiem i przepisuje go na żonę. Dworczyk: Premier wykazuje cały majątek

  Newsweek: Mateusz Morawiecki żongluje majątkiem i przepisuje go na żonę. Dworczyk: Premier wykazuje cały majątek

  Premier Mateusz Morawiecki zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy swojego stanu majątkowego - powiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, odnosząc się do doniesień tygodnika "Newsweek". Według ministra to "oburzające", że wobec premiera formułowane są pomówienia.

  czytaj więcej

 • Stowarzyszenia twórców w świetle prawa autorskiego [PORADNIK]

  Stowarzyszenia twórców w świetle prawa autorskiego [PORADNIK]

  Jakie stowarzyszenia w Polsce reprezentują twórców kultury? W których przypadkach należy zwracać się do nich, by uzyskać licencję na odtwarzanie utworu, a kiedy publiczne korzystanie z cudzej twórczości nie wymaga zgody organizacji zbiorowego zarządzania?

  czytaj więcej

 • Haładyj: Beneficjentami małego ZUS będą najmniejsi przedsiębiorcy

  Haładyj: Beneficjentami małego ZUS będą najmniejsi przedsiębiorcy

  Mały ZUS to projekt, o którego realizację polscy przedsiębiorcy zwracali się od dłuższego czasu. Ma pomóc przede wszystkim najmniejszym przedsiębiorcom, którzy prowadzą już działalność gospodarczą. Dla nich to realna ulga i szansa na poprawę sytuacji - powiedział PAP wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj.

  czytaj więcej

 • 500 zł progiem kradzieży. Ustawa czeka na podpis prezydenta

  500 zł progiem kradzieży. Ustawa czeka na podpis prezydenta

  Parlament zakończył prace nad nowelizacją kodeksu wykroczeń. Najważniejsza zmiana to zastąpienie progu kradzieży stanowiącego dotąd ¼ minimalnego wynagrodzenia, stałą kwotą wynoszącą 500 zł (to obniżenie progu, który od przyszłego roku miał wynosić 562,50 zł).

  czytaj więcej

 • Żeby młodym było łatwiej

  Żeby młodym było łatwiej

  Coca-Cola uruchomiła cały system wsparcia dla młodych ludzi, pomagający im wybrać drogę kariery i przygotować się do wejścia na rynek pracy. I nie robi tego, żeby zapewnić sobie pracowników.

  czytaj więcej

 • Jak wybrać instytucję finansową, która wdroży i poprowadzi PPK w firmie?

  Jak wybrać instytucję finansową, która wdroży i poprowadzi PPK w firmie?

  To pytanie zadają sobie specjaliści w największych firmach, które już od 1 lipca tego roku będą wdrażać PPK w swoich organizacjach. Pracodawca, w porozumieniu z reprezentacją pracowników, wybierze instytucję finansową, z którą zawrze umowę o zarządzanie PPK, a w imieniu i na rzecz pracowników umowy o prowadzenie PPK. Pracodawca będzie także wpłacał na PPK każdego pracownika minimum 1,5 proc. jego wynagrodzenia.

  czytaj więcej

 • 10 rzeczy, które warto wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  10 rzeczy, które warto wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to nowy system oszczędzania, w którym oszczędności pracownika będą gromadzone do wykorzystania przez niego po 60. roku życia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o pracowniczych planach kapitałowych, które ruszają 1 lipca.

  czytaj więcej

 • Czy warto odkładać w PPK?

  Czy warto odkładać w PPK?

  Choć uczestnictwo w pracowniczym planie kapitałowym jest dla pracownika dobrowolne, zapis wszystkich między 18. a 55. rokiem życia jest obligatoryjny. Jeśli ktoś nie chce w PPK uczestniczyć, może wypełnić stosowną deklarację i się z programu wypisać. Tylko czy za cenę niezmniejszania pensji o 2 do 4 proc. warto rezygnować z dopłat od pracodawcy i państwa?

  czytaj więcej

 • Czy warto pozostać w PPK? Każdy musi zdecydować sam

  Czy warto pozostać w PPK? Każdy musi zdecydować sam

  Ten proces potrwa co prawda dwa lata, bo do połowy 2021 r., ale gdy się zakończy, większość pracowników i zleceniobiorców stanie się członkami pracowniczych planów kapitałowych.

  czytaj więcej

 • PPK – symulacja oszczędności w pracowniczych planach kapitałowych

  PPK – symulacja oszczędności w pracowniczych planach kapitałowych

  Od 1 lipca 2019 do PPK włączeni zostali pracownicy w firmach zatrudniających minimum 250 pracowników. Od 1 stycznia 2020 firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników, od 1 lipca 2020 co najmniej 20 pracowników, a od 1 stycznia 2021 pozostałe podmioty zatrudniające i jednostki sektora publicznego. Czy warto zostać w PPK? Co można wyliczyć na kalkulatorze ppk?

  czytaj więcej

 • Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK

  Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK

  W systemie ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm - poinformował w środę PAP prezes PFR Paweł Borys. Jak dodał, ponad 3 mln osób odwiedziło już portal www.mojeppk.pl.

  czytaj więcej

 • Czy warto wypisać się z PPK?

  Czy warto wypisać się z PPK?

  Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło „PPK”, to wśród najpopularniejszych pozycji pojawią się artykuły z gatunku: Jak się wypisać z PPK. Zanim jednak zechcecie z nich skorzystać, sprawdźcie, czy warto rezygnować z pracowniczych planów kapitałowych. Ten artykuł nie da gotowej odpowiedzi, ale przybliży zasady PPK, zaprezentuje naprawdę atrakcyjne obliczenia na kalkulatorze PPK i  wyjaśni, dlaczego pracownicze plany kapitałowe to nie to samo co OFE.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników