kalkulator

Kalkulator to niewielkich rozmiarów, przenośne (najczęściej kieszonkowe) elektroniczne urządzenie liczące (początkowo mechaniczne), służące do wykonywania obliczeń matematycznych.


 • Jak wybrać instytucję finansową, która wdroży i poprowadzi PPK w firmie?

  Jak wybrać instytucję finansową, która wdroży i poprowadzi PPK w firmie?

  To pytanie zadają sobie specjaliści w największych firmach, które już od 1 lipca tego roku będą wdrażać PPK w swoich organizacjach. Pracodawca, w porozumieniu z reprezentacją pracowników, wybierze instytucję finansową, z którą zawrze umowę o zarządzanie PPK, a w imieniu i na rzecz pracowników umowy o prowadzenie PPK. Pracodawca będzie także wpłacał na PPK każdego pracownika minimum 1,5 proc. jego wynagrodzenia.

  czytaj więcej

 • 10 rzeczy, które warto wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  10 rzeczy, które warto wiedzieć o PPK [KALKULATOR, SKŁADKI, TERMINY I INNE]

  Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to nowy system oszczędzania, w którym oszczędności pracownika będą gromadzone do wykorzystania przez niego po 60. roku życia. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o pracowniczych planach kapitałowych, które ruszają 1 lipca.

  czytaj więcej

 • Ósmoklasisto, do rachunków!

  Ósmoklasisto, do rachunków!

  Liczenie, lektury i poprawna polszczyzna – te obszary sprawiały kłopoty uczniom na próbnym teście kończącym podstawówkę.

  czytaj więcej

 • Będziemy żyli coraz krócej. Oto najnowsze dane GUS

  Będziemy żyli coraz krócej. Oto najnowsze dane GUS

  Nowe dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że pogarsza się stan zdrowia Polaków.

  czytaj więcej

 • Matura: Na matematyce m.in. funkcje i figury geometryczne

  Matura: Na matematyce m.in. funkcje i figury geometryczne

  Maturzyści, którzy pisali we wtorek obowiązkowy egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, musieli wykazać się m.in. znajomością pojęcia funkcji, własności figur geometrycznych oraz umiejętnością rozwiązywania równań i nierówności.

  czytaj więcej

 • Czy warto odkładać w PPK?

  Czy warto odkładać w PPK?

  Choć uczestnictwo w pracowniczym planie kapitałowym jest dla pracownika dobrowolne, zapis wszystkich między 18. a 55. rokiem życia jest obligatoryjny. Jeśli ktoś nie chce w PPK uczestniczyć, może wypełnić stosowną deklarację i się z programu wypisać. Tylko czy za cenę niezmniejszania pensji o 2 do 4 proc. warto rezygnować z dopłat od pracodawcy i państwa?

  czytaj więcej

 • Marczuk: PPK to szansa, by zwiększyć emeryturę [WYWIAD]

  Marczuk: PPK to szansa, by zwiększyć emeryturę [WYWIAD]

  - Gospodarstwa domowe mają nadwyżki. To idealny moment, by zacząć dodatkowo oszczędzać na starość - mówi w wywiadzie dla DGP Bartosz Marczuk wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

  czytaj więcej

 • Czy warto pozostać w PPK? Każdy musi zdecydować sam

  Czy warto pozostać w PPK? Każdy musi zdecydować sam

  Ten proces potrwa co prawda dwa lata, bo do połowy 2021 r., ale gdy się zakończy, większość pracowników i zleceniobiorców stanie się członkami pracowniczych planów kapitałowych.

  czytaj więcej

 • Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących się z aktach Ksiąg Hipotecznych Nr…”. I dalej wyliczanka na pięciu stronach: numery ksiąg, decyzje, pełnomocnictwa, postanowienia, akty urodzenia i zgonu, opłaty stemplowe, decyzje urzędu skarbowego, tytuły wykonawcze, nakazy egzekucyjne. Wszystko, co pomoże w ustaleniu prawa do dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • PPK – symulacja oszczędności w pracowniczych planach kapitałowych

  PPK – symulacja oszczędności w pracowniczych planach kapitałowych

  Od 1 lipca 2019 do PPK włączeni zostali pracownicy w firmach zatrudniających minimum 250 pracowników. Od 1 stycznia 2020 firmy zatrudniające co najmniej 50 pracowników, od 1 lipca 2020 co najmniej 20 pracowników, a od 1 stycznia 2021 pozostałe podmioty zatrudniające i jednostki sektora publicznego. Czy warto zostać w PPK? Co można wyliczyć na kalkulatorze ppk?

  czytaj więcej

 • Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK

  Ponad 200 firm podpisało umowy w ramach PPK

  W systemie ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, mamy już ponad 200 firm - poinformował w środę PAP prezes PFR Paweł Borys. Jak dodał, ponad 3 mln osób odwiedziło już portal www.mojeppk.pl.

  czytaj więcej

 • Czy PPK się opłaca? Najlepiej sprawdzić samemu [OPINIA]

  Czy PPK się opłaca? Najlepiej sprawdzić samemu [OPINIA]

  Nie ma, i trudno się spodziewać, że będzie, atrakcyjniejszej formy superbezpiecznego odkładania pieniędzy niż pracownicze plany kapitałowe. Jeśli porównamy PPK do oszczędzania w banku, to można powiedzieć, że jest to lokata oprocentowana na 100 proc.

  czytaj więcej

 • Smutny los kraju samurajów. Polska będzie mieć te same problemy co Japonia

  Smutny los kraju samurajów. Polska będzie mieć te same problemy co Japonia

  Japonia przeżywa problemy, których wkrótce doświadczymy i my.

  czytaj więcej

 • Czy warto wypisać się z PPK?

  Czy warto wypisać się z PPK?

  Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę internetową hasło „PPK”, to wśród najpopularniejszych pozycji pojawią się artykuły z gatunku: Jak się wypisać z PPK. Zanim jednak zechcecie z nich skorzystać, sprawdźcie, czy warto rezygnować z pracowniczych planów kapitałowych. Ten artykuł nie da gotowej odpowiedzi, ale przybliży zasady PPK, zaprezentuje naprawdę atrakcyjne obliczenia na kalkulatorze PPK i  wyjaśni, dlaczego pracownicze plany kapitałowe to nie to samo co OFE.

  czytaj więcej

 • Walka o miliardy z podatków na wszystkich frontach

  Walka o miliardy z podatków na wszystkich frontach

  Prawnicy zwracają uwagę, że to nieuchronność kary wpływa na zniechęcenie do oszustw podatkowych. Dlatego wszystkie służby traktują sprawę priorytetowo.

  czytaj więcej

 • MF wyjaśnia wątpliwości dotyczące obowiązkowego split paymentu

  MF wyjaśnia wątpliwości dotyczące obowiązkowego split paymentu

  Od 1 listopada podzieloną płatność będą obligatoryjnie stosować firmy działające w takich branżach jak np. elektroniczna, budowlana, paliwowa, stalowa, metali nieżelaznych czy recyklingu. Na łamach DGP zwracaliśmy uwagę, że regulacje wprowadzające obowiązek stosowania tego mechanizmu zostały nieprecyzyjnie sformułowane, więc ich stosowanie może sprawić podatnikom w praktyce wiele kłopotów. Aby rozwiać ich wątpliwości, poprosiliśmy resort finansów o wyjaśnienie kwestii, które według ekspertów nie zostały jednoznacznie rozstrzygnięte w przepisach. 

  czytaj więcej

 • Dywersyfikacja biznesu kluczem do sukcesu

  Dywersyfikacja biznesu kluczem do sukcesu

  czytaj więcej

 • Anna Korzeniewska: Chcemy, by było więcej mądrego pomagania [WYWIAD]

  Anna Korzeniewska: Chcemy, by było więcej mądrego pomagania [WYWIAD]

  By mądrego pomagania było więcej, trzeba edukacji i odpowiednich narzędzi. O idei pomagania oraz o jednym z narzędzi, które to ułatwia opowiada Anna Korzeniewska, założycielka w Fundacji Rozwoju Talentów w rozmowie z Markiem Tejchmanem, z-cą redaktora naczelnego DGP.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników