jones tąpnął

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jones tąpnął. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jones tąpnął.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Na świecie hossa, w Warszawie zagadka

  Na świecie hossa, w Warszawie zagadka

  Dziś na giełdach szaleństwa raczej nie będzie, ale zwyżka ma szanse być kontynuowana. Zagadkowe osłabienie na naszym rynku powoduje, że sytuacja stała się mało przewidywalna.

  czytaj więcej

 • Wall Street martwi się dobrymi danymi

  Wall Street martwi się dobrymi danymi

  Seria dobrych informacji gospodarczych nie powstrzymała amerykańskich niedźwiedzi. Możemy zobaczyć przyspieszenie korekty. Tym bardziej, że straszy wzrost społecznego napięcia w Hiszpanii.

  czytaj więcej

 • Giełdowy świat nie kończy się na telekomunikacji

  Giełdowy świat nie kończy się na telekomunikacji

  Amerykańska maszynka do robienia hossy nie przestaje działać. Tęsknota za korektą wciąż zderza się z kolejnymi rekordami na Wall Street. Warszawskie tęsknoty idą w zupełnie innym kierunku, podobnie jak indeksy. Dziś ważny test na wychodzenie rynku z telekomunikacyjnego szoku.

  czytaj więcej

 • Bernanke krzywdy rynkom nie zrobi, Włochy niepokoją

  Bernanke krzywdy rynkom nie zrobi, Włochy niepokoją

  Reakcja na deklaracje Bena Bernanke w kwestii skupu obligacji była umiarkowanie pozytywna, choć była też chwila rozczarowania. Można być pewnym, że Fed nerwowych ruchów nie wykona. Nerwowo będzie za to we Włoszech, które muszą zjeść powyborczą żabę.

  czytaj więcej

 • Rynki muszą przełknąć cypryjską żabę

  Rynki muszą przełknąć cypryjską żabę

  Próba narzucenia Cyprowi przez „trojkę” podatkowego dyktatu zakończyła się niepowodzeniem. Obie strony znalazły się w sytuacji patowej. To spowoduje jeszcze większe napięcie na rynkach. Trudno przewidzieć, jak sprawy się potoczą.

  czytaj więcej

 • Wszystko sprzyja niedźwiedziom

  Wszystko sprzyja niedźwiedziom

  Po okresie, gdy byki niczym się nie przejmując prowadziły indeksy na nowe szczyty, nadszedł czas przewagi niedźwiedzi. Teraz negatywne impulsy są wyolbrzymiane, a dobre wieści ignorowane lub interpretowane zgodnie z dominującymi minorowymi nastrojami. Te pierwsze zdecydowanie dominują.

  czytaj więcej

 • Sam luz może nie wystarczyć do kontynuacji hossy

  Sam luz może nie wystarczyć do kontynuacji hossy

  Wtorkowe silne spadki, zdaniem komentatorów wywołane brakiem poluźnienia i tak już super luźnej polityki japońskiego banku centralnego, pokazuje, że obecna fala hossy zasługuje na większą korektę. Trwały wzrost musi mieć bardziej solidne podstawy. Tym bardziej, że w perspektywie wciąż mamy ograniczenie skupu obligacji przez Fed.

  czytaj więcej

 • Byki mają szansę, ale zagrożeń nie brakuje

  Byki mają szansę, ale zagrożeń nie brakuje

  Początek tygodnia zapowiada się spokojnie. Ważniejsze dane makroekonomiczne pojawią się dopiero w środę. Przebieg handlu w ostatnich dniach lekko faworyzuje byki. Pomóc im może dziś deklaracja państw G20, mówiąca, że od oszczędności ważniejszy jest wzrost gospodarczy. Na krótką metę to informacja pozytywna dla rynków.

  czytaj więcej

 • Wall Street nie boi się Fed

  Wall Street nie boi się Fed

  Po kilkunastodniowej, łagodnej korekcie, S&P500 we wtorek śmielej poszedł w górę. Zdobył się na to w przeddzień publikacji protokołu z posiedzenia Fed, demonstrując niewiarę w rychłe ograniczenie skupu obligacji. Taka postawa może podbudować mocno nadszarpnięte morale europejskich byków.

  czytaj więcej

 • Święty Mikołaj poczeka na dane

  Święty Mikołaj poczeka na dane

  Grudzień, zamiast oczekiwanego rajdu, przynosi jak na razie równie spodziewaną korektę. Święty Mikołaj ma jeszcze czas, ale wygląda na to, że zanim nadjedzie, poczeka na wieści z gospodarki. Od nich też zależeć będzie obfitość prezentów, jakie przyniesie. Problem w tym, że dobre informacje mogą skłonić Fed do szybszego działania.

  czytaj więcej

 • Wiedźmy mogą odczarować WIG20

  Wiedźmy mogą odczarować WIG20

  Wkrótce przekonamy się, czy jedną z przyczyn słabości indeksu największych spółek było dążenie dużego inwestora lub inwestorów do korzystnego dla siebie rozliczenia kontraktów terminowych. Być może WIG20 odzyska wigor, gdy minie godzina trzech wiedźm. Jeśli tak się stanie, zostałoby jeszcze kilka dni na rajd Świętego Mikołaja. Jest jednak mało realne, by indeks zakończył rok na plusie.

  czytaj więcej

 • Dane ze Stanów Zjednoczonych mogą być rozstrzygające

  Dane ze Stanów Zjednoczonych mogą być rozstrzygające

  Inwestorzy przestali już deliberować nad ograniczaniem QE3, skoncentrowali się zaś najwyraźniej na informacjach gospodarczych. Dziś dostaną solidną ich porcję i na tej podstawie będą podejmować decyzje. Kluczowe będą dane zza oceanu dotyczące aktywności w usługach oraz sytuacji na rynku pracy. To one przesądzą o kierunku ruchu na giełdach.

  czytaj więcej

 • Zerwaliśmy z Chinami, ale Ameryka nam nie pomaga

  Zerwaliśmy z Chinami, ale Ameryka nam nie pomaga

  Na szczęście od kilku dni WIG20 nie podąża już śladem indeksów w Szanghaju, lecz stara się naśladować dojrzałe parkiety. Ale z tych ostatnich także przestały płynąć sygnały korzystne dla byków. Wtorkowe spadki na Wall Street nie nastrajają optymistycznie.

  czytaj więcej

 • Nadzieja na powstrzymanie spadków

  Nadzieja na powstrzymanie spadków

   Choć na giełdach nadal może być nerwowo, jest pewna szansa na chwilowe choćby złagodzenie presji podaży. Trudno liczyć na konkretny powód poprawy nastrojów, ale dynamika ostatnich spadków była wystarczająco duża, by mogło pojawić się odreagowanie. Jego sygnałów należy wypatrywać na rynkach surowcowych.

  czytaj więcej

 • Rejterada byków na Wall Street

  Rejterada byków na Wall Street

  Początek czwartkowej sesji za oceanem nie zwiastował wielkich wydarzeń. Jednak jej ostateczny bilans był fatalny dla posiadaczy akcji. Silne spadki objęły zdecydowaną większość spółek, a najmocniej ucierpiał sektor technologiczny, z jego dotychczasowymi liderami na czele. Zarówno zasięg, jak i skala przeceny, wskazuje na możliwość wystąpienia poważniejszej korekty. Nie ominie ona również naszego rynku.

  czytaj więcej

 • Amerykańskie stopy wracają na wokandę

  Amerykańskie stopy wracają na wokandę

  Dziś, za sprawą publikacji protokołu z poprzedniego posiedzenia Fed, na pierwszy plan wysunąć się może sprawa terminu rozpoczęcia zaostrzania amerykańskiej polityki pieniężnej. Tym bardziej, że dzień później rozpoczyna się konferencja bankierów centralnych w Jackson Hole. Trwająca od kilku dni zwyżka na Wall Street może więc być wystawiona na próbę, co nie pozostanie bez wpływu na pozostałe parkiety.

  czytaj więcej

 • Amerykanie nie palą się do sprzedaży akcji

  Amerykanie nie palą się do sprzedaży akcji

  Choć pierwsze dwa dni kończącego się tygodnia wyraźnie sygnalizowały wchodzenie amerykańskiego rynku akcji w fazę spadkowej korekty, kolejne sesje nie przyniosły jej pogłębienia. Powrót S&P500 w okolice 2000 punktów nie powinien jednak usypiać czujności. Emocje mogą rosnąć wraz ze zbliżaniem się środowego posiedzenia Fed.

  czytaj więcej

 • Duże spadki na Wall Street

  Duże spadki na Wall Street

   Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się znacznymi spadkami po groźbach handlowych Donalda Trumpa w reakcji na ogłoszenie przez Chiny nowych ceł na amerykański import. Twitty prezydenta przyćmiły gołębie przemówienie prezesa Fed.

  czytaj więcej

 • Mocne spadki na Wall Street

  Mocne spadki na Wall Street

  Środa na Wall Street zakończyła się mocnymi, ponad 4-proc. spadkami indeksów. Inwestorzy obawiają się, że zamknięcie amerykańskiej gospodarki potrwa dłużej niż sądzono, a tym samym skutki pandemii koronawirusa będą bardziej dotkliwe.

  czytaj więcej

 • Mocne wzrosty na Wall Street mimo rekordowego bezrobocia

  Mocne wzrosty na Wall Street mimo rekordowego bezrobocia

  Indeksy giełdowe w USA wyraźnie wzrosły w piątek. Pojawiły się opinie, że mimo wzrastającego bezrobocia, najgorsza faza załamania gospodarki już minęła. Poprawie nastrojów na giełdzie służą też doniesienia z rozmów handlowych USA-Chiny.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników