John Boehner

John Andrew Boehner (ur.


 • Kulisy decyzji Fed

  Kulisy decyzji Fed

  W tym tygodniu tematem numer jeden jest limit zadłużenia w USA. Jest jednak wielce prawdopodobne, iż w tym tygodniu niewiele się w tym temacie wydarzy. Dlatego o ruchach na rynku decydować mogą także inne kwestie, takie jak dane z USA, czy wystąpienia członków Fed.

  czytaj więcej

 • Wzrost zmienności dopiero po weekendzie

  Wzrost zmienności dopiero po weekendzie

  Od rana wspólna waluta umacnia się wobec amerykańskiego dolara. Kurs EUR/USD wzrasta do 1,35. Tym samym cały czas pozostajemy w konsolidacji, w którą rynek wszedł w ubiegłym tygodniu, po posiedzeniu Fed. Uważamy, że dopiero wybicie z przedziału 1,3450 – 1,3565 powinno wyznaczyć kierunek notowań na najbliższe dni.

  czytaj więcej

 • Złoty trzyma się mocno

  Złoty trzyma się mocno

  Wczoraj, kolejny raz już w tym tygodniu, nie udała się próba osłabienia złotego. W drugiej części dnia wyraźnie umocnił się on do głównych walut. Dziś rano obserwujemy kolejną próbę doprowadzenia do przeceny. Szanse nie są duże.

  czytaj więcej

 • Draghi zmarnował okazję

  Draghi zmarnował okazję

  Euro jest już najmocniejsze względem dolara od 8 miesięcy. To efekt dość mdłej konferencji prezesa EBC, który skutecznie odmawiał uderzenia w gołębie tony. W rezultacie coraz niżej jest także para USDPLN, pomimo gołębiej postawy RPP, która wczoraj nie zmieniła poziomu stóp. W USA nadal mamy polityczny spektakl, który naszym zdaniem potrwa jeszcze dwa tygodnie.

  czytaj więcej

 • Wzrost zmienności „odwołany”

  Wzrost zmienności „odwołany”

  Eurodolar stopniowo pnie się do góry. Dziś nad ranem kurs EUR/USD znajduje się na poziomie 1,3625. Złoty od rana umacnia się. Kurs EUR/PLN zniżkuje do 4,1950, a USD/PLN poniżej 3,08. Tak jak pisaliśmy wczoraj, uważamy, ze przestrzeń do dalszych wzrostów eurodolara jest już mocno ograniczona.

  czytaj więcej

 • Ciąg dalszy politycznej gry

  Ciąg dalszy politycznej gry

  Po piątkowym umocnieniu, dziś od rana dolar amerykański ponownie traci wobec wspólnej waluty. Kurs EUR/USD obecnie znajduje się na 1,3570. Od rana osłabia się polski złoty. Kurs EUR/PLN wzrasta pod 4,21, a USD/PLN do 3,10. Na dziś nie ma zaplanowanych ważnych wydarzeń. Największe zainteresowanie powinien wzbudzić odczyt indeksu Sentix ze strefy euro (10:30).

  czytaj więcej

 • Obama odrzuca propozycję Republikanów

  Obama odrzuca propozycję Republikanów

  Ze względu na niewielką ilość publikacji, wtorkowa sesja na światowych rynkach finansowych upłynęła dosyć spokojnie. Uwagę inwestorów po obu stronach Oceanu przyciągnęły informacje napływające ze Stanów Zjednoczonych. Z artykułu opublikowanego we wczorajszym wydaniu Forbes'a wynika, że nominacja Yanet Yellen na nowego szefa Fed nie jest jeszcze przesądzona.

  czytaj więcej

 • Maleją szanse na zniesienie wiz dla Polaków do USA

  Maleją szanse na zniesienie wiz dla Polaków do USA

  Maleją szanse na zniesienie w tym roku wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków. Przywódca Republikanów w Izbie Reprezentantów John Boehner oświadczył, że nie będzie negocjacji z Senatem w sprawie kompleksowej reformy prawa imigracyjnego.

  czytaj więcej

 • Amerykański Kongres zaprosi prezydenta Ukrainy

  Amerykański Kongres zaprosi prezydenta Ukrainy

  Kongres zaprosi Petra Poroszenkę do wygłoszenia przemówienia na wspólnym posiedzeniu obu izb amerykańskiego parlamentu, które odbędzie się 18 września. Poinformował o tym spiker Izby Reprezentantów, John Boehner.

  czytaj więcej

 • Zamiast deportacji pozwolenie na pracę. Obama zmienia politykę imigracyjną

  Zamiast deportacji pozwolenie na pracę. Obama zmienia politykę imigracyjną

  Miliony nielegalnych imigrantów w Stanach Zjednoczonych unikną groźby deportacji i dostaną pozwolenie na pracę. Decyzje w tej sprawie ogłosił Barack Obama. Republikanie zarzucają amerykańskiemu prezydentowi, że nadużywa władzy.

  czytaj więcej

 • Ubezpieczenie na wypadek porwania to nowe eldorado

  Ubezpieczenie na wypadek porwania to nowe eldorado

  Biały Dom oficjalnie poluzował wieloletnią politykę „żadnych ustępstw wobec terrorystów”.

  czytaj więcej

 • Jak Donald Trump zmieni Sąd Najwyższy

  Jak Donald Trump zmieni Sąd Najwyższy

  Jeśli pozwolą na to okoliczności, nowy prezydent ukształtuje jedną z najważniejszych instytucji amerykańskiej demokracji na najbliższych kilkanaście lat.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników