jednym zbiorniku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jednym zbiorniku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jednym zbiorniku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  Bezpieczeństwo surowcowe oznacza inwestycje

  By poprawić bezpieczeństwo surowcowe Polski potrzebne są nie tylko połączenie Polski ze złożami norweskimi i inwestycje w infrastrukturę gazową, ale także naftową i paliwową w Polsce.

  czytaj więcej

 • Surowce: Bardziej niezależni

  Surowce: Bardziej niezależni

  Odpowiednia infrastruktura oraz nowe kierunki importu ropy i gazu umożliwiają osiągnięcie suwerenności surowcowej, a to jeden z elementów szeroko rozumianego bezpieczeństwa gospodarczego kraju. Dyskutowali o tym uczestnicy drugiej edycji konferencji „Bezpieczeństwo surowcowe Polski”.

  czytaj więcej

 • Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Ustrzyki Dolne – zimowa stolica Bieszczad i matecznik polskiego punk rocka – nagle zaczęły budzić zainteresowanie lokalnych i ogólnopolskich mediów. Powód? Mająca w nich powstać do końca 2020 roku fabryka węgla drzewnego.

  czytaj więcej

 • Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Escape room: Ucieczka z pokoju zdrowego rozsądku

  Do niedawna świat z szacunkiem patrzył na to, jak rośnie nasz pokojowo-zagadkowy biznes, ale teraz dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć. Dla prężnie rozwijającej się branży to może być nokautujący cios.

  czytaj więcej

 • Autogaz trafi pod lupę fiskusa. Trwają konsultacje

  Autogaz trafi pod lupę fiskusa. Trwają konsultacje

  Ministerstwo Finansów chce objąć monitoringiem transporty gazu LPG. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że miałoby to dotyczyć tylko paliwa do pojazdów silnikowych.

  czytaj więcej

 • Coraz więcej dzikich wysypisk i kolejne zatrzymania. Ekopolicja walczy z mafią śmieciową

  Coraz więcej dzikich wysypisk i kolejne zatrzymania. Ekopolicja walczy z mafią śmieciową

  Służby wykrywają coraz więcej dzikich wysypisk i zatrzymują kolejnych podejrzanych. Interwencje są zdecydowanie częstsze niż przed rokiem. Mimo to dalej jesteśmy bezsilni wobec wielu patologii.

  czytaj więcej

 • Wpływ stanu Renu na PKB. Jest nadzieja na ponowne ożywienie niemieckiego rynku

  Wpływ stanu Renu na PKB. Jest nadzieja na ponowne ożywienie niemieckiego rynku

  Według prognoz koniec problemów z rzeką ma w I kw. tego roku popchnąć PKB naszych sąsiadów o dodatkowe 0,55 pkt proc.

  czytaj więcej

 • Kleszczów i Bełchatów walczą o ziemię i pieniądze. Prawo wobec takich sporów jest niestety bezradne

  Kleszczów i Bełchatów walczą o ziemię i pieniądze. Prawo wobec takich sporów jest niestety bezradne

  W tym tygodniu gmina Bełchatów składa wniosek o zmianę granic. Chce przejąć od najbogatszego w Polsce Kleszczowa tylko jeden rejon geodezyjny – ale za to jaki! Ten z Elektrownią Bełchatów. Jeśli się to uda, ponad 50-milionowy zastrzyk gotówki zasili borykającą się dzisiaj z kłopotami finansowymi gminę. Co na to Kleszczów? Zamierza się przed takim przejęciem bronić, choć praktycznie nie ma jak. Z obu stron, z którymi rozmawialiśmy, pada wiele argumentów, ale oczywiście najistotniejszym są pieniądze, z czym przedstawiciele Bełchatowa i Kleszczowa się nie kryją. A akurat możliwość przejęcia terenu z tego powodu wcale nie wynika z przepisów o samorządzie gminnym.

  czytaj więcej

 • Najbardziej ekonomiczne ogrzewanie

  Najbardziej ekonomiczne ogrzewanie

  1,5 tony słomy daje tyle ciepła, ile ze spalenia tony węgla czy 500 litrów oleju. Przy obecnych cenach to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie (siedmiokrotnie tańsze od ogrzewania olejowego). Zakup kotła na słomę to inwestycja na lata, dlatego MetalERG (Oława, woj. dolnośląskie), wiodący polski producent kotłów i nagrzewnic EKOPAL, stawia na długowieczność i funkcjonalność swoich rozwiązań.

  czytaj więcej

 • Powstanie nowe uzdrowisko w woj. świętokrzyskim

  Powstanie nowe uzdrowisko w woj. świętokrzyskim

  Reumatyzm, nadciśnienie, osteoporoza, stany zapalne mięśni i stawów – to niektóre ze schorzeń, które będą mogły być leczone w gminie Kazimierza Wielka starającej się o uznanie za obszar uzdrowiskowy. Minister zdrowia wydał już decyzję stwierdzającą możliwość prowadzenia lecznictwa na tym obszarze. To oznacza, że po przeprowadzeniu odpowiednich inwestycji gmina będzie mogła wystąpić o przyznanie statusu uzdrowiska.

  czytaj więcej

 • Po rozbudowie terminala LNG przepustowość sięgnie 7,5 mld m sześc.

  Po rozbudowie terminala LNG przepustowość sięgnie 7,5 mld m sześc.

  Przepustowość terminala LNG w Świnoujściu po prowadzonej rozbudowie sięgnie 7,5 mld metrów sześciennych gazu – powiedział w środę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

  czytaj więcej

 • Patrzą, ile zużyto wody, i dopiero naliczają opłatę za śmieci

  Patrzą, ile zużyto wody, i dopiero naliczają opłatę za śmieci

  Niektóre gminy ustalają opłaty za odbiór odpadów na podstawie ilości zużytej wody. Jest to niekorzystne dla osób, które podlewają ogrody. Płacą oni bowiem bezzasadnie wyższe stawki za śmieci.

  czytaj więcej

 • Niezwykłe miejsca na Śląsku na udany weekend

  Niezwykłe miejsca na Śląsku na udany weekend

  Magiczne miejsca z bogatą przeszłością, przysmaki tutejszej kuchni i piękna przyroda z Beskidami na czele powodują, że można tu znakomicie wypocząć. Oto kilka propozycji na udany weekend w Śląskiem.

  czytaj więcej

 • Niezwykłe miejsca na Podlasiu. Gdzie warto pojechać?

  Niezwykłe miejsca na Podlasiu. Gdzie warto pojechać?

  Unikatowa w skali Europy przyroda z Puszczą Białowieską na czele to główny, choć niejedyny, walor malowniczego Podlasia. Zabytkowa zabudowa podlaskiej wsi, najgłębsze jezioro w Polsce, polsko-litewskie pogranicze z bogata historią oraz mniej znana Puszcza Knyszyńska to miejsca, które również warto odwiedzić.

  czytaj więcej

 • Energopol-Szczecin - podołamy każdemu wyzwaniu

  Energopol-Szczecin - podołamy każdemu wyzwaniu

  Jeszcze w tym roku ruszy w Łodzi budowa największego tunelu kolejowego w Polsce (nie licząc warszawskiego metra, które należy do innej kategorii). Łódzki tunel przejdzie pod całym śródmieściem i połączy stację Łódź Fabryczna z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieniec. Ponad trzykilometrowy odcinek dwutorowy plus cztery kilometrowe odcinki z pojedynczym torem – to w największym skrócie rozmiar inwestycji. Wykonania tego gigantycznego przedsięwzięcia podjęła się polska firma Energopol-Szczecin S.A.

  czytaj więcej

 • Ekologia wpisana w strategię

  Ekologia wpisana w strategię

  Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., jako największe w województwie opolskim przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, obsługujące ok. 20 tys. odbiorców, realizuje wielomilionowe inwestycje i wdraża najnowocześniejsze technologie, w ramach polityki biznesu społecznie odpowiedzialnego, zwłaszcza w aspekcie ekologii. Obecnie spółka realizuje jedną z największych inwestycji w historii miasta Opola – projekt pn. Kompleksowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu wraz z poprawą gospodarki wodno-ściekowej, którego wartość wynosi ponad 207 mln zł.

  czytaj więcej

 • Daca: Sytuacja jest katastrofalna. W Polsce mamy tyle wody co w Egipcie [WYWIAD]

  Daca: Sytuacja jest katastrofalna. W Polsce mamy tyle wody co w Egipcie [WYWIAD]

  Zatrzymywanie wody to praca samorządów i społeczności lokalnych – np. przy zbieraniu deszczówki. Jesteśmy w Europie drudzy od końca pod względem zasobów wody pitnej - mówi Przemysław Daca prezes Wód Polskich.

  czytaj więcej

 • Brudna ropa to dowód kryzysu rynku paliw w Rosji

  Brudna ropa to dowód kryzysu rynku paliw w Rosji

  Moskwa oblicza straty wstrzymania dostaw ropy naftowej za pośrednictwem naftociągu Przyjaźń. Mogą iść w dziesiątki miliardów dolarów, nie licząc utraty rynku, o reputacji nie wspominając.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników