jednego obozu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jednego obozu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jednego obozu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Szykuje się rekordowo droga eurokampania

  Szykuje się rekordowo droga eurokampania

  Zacięta walka napędzi wydatki. W tym roku limity dla komitetów wyborczych podniesiono niemal o milion złotych. Główni rywale – PiS i PO – nie będą oszczędzać na bitwach o brukselskie mandaty

  czytaj więcej

 • Ziobro: PE to miejsce dla ludzi odważnych, którzy potrafią bronić interesów Polski

  Ziobro: PE to miejsce dla ludzi odważnych, którzy potrafią bronić interesów Polski

  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poparł w środę kandydaturę minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy w wyborach europejskich. "Parlament Europejski to miejsce dla ludzi odważnych, którzy potrafią bronić interesów Polski" - podkreślił Ziobro.

  czytaj więcej

 • Prezes Kaczyński ma ofertę dla nauczycieli. Oto propozycje PiS

  Prezes Kaczyński ma ofertę dla nauczycieli. Oto propozycje PiS

  Powrót do wcześniejszej emerytury i dobrowolny wybór czasu pracy – takie propozycje mają doprowadzić do „bezbolesnego” zwiększenia pensum.

  czytaj więcej

 • Strachy Polski przy drodze do Europy

  Strachy Polski przy drodze do Europy

  Na progu wejścia do Unii zarówno liberalne elity, jak i środowiska prawicowe padały ofiarą własnych lęków i fobii, których echa słychać do dziś.

  czytaj więcej

 • Brexit: Czy Polska ma szansę odegrać w Unii ważną rolę?

  Brexit: Czy Polska ma szansę odegrać w Unii ważną rolę?

  Po brexicie Polacy maja szansę odegrać w Unii ważną rolę. Ale nie udźwigną jej ludzie zainteresowani głównie podpisywaniem list obecności w europarlamencie i rytualnym narzekaniu "brukselskie elity".

  czytaj więcej

 • Bodnar: Wciąż obowiązują patologiczne przepisy, które pozwalają służbom na jawne łamanie prawa [WYWIAD]

  Bodnar: Wciąż obowiązują patologiczne przepisy, które pozwalają służbom na jawne łamanie prawa [WYWIAD]

  - Ostatnie 30 lat postrzegam również przez pryzmat wielu zaniedbań. Za mało mówiliśmy o ochronie praw człowieka i praw obywatelskich, i może za szybko stwierdziliśmy, że są przyznane raz na zawsze. Byliśmy w ciągłej gonitwie za czymś nowym, chcieliśmy wszystko reformować, szukaliśmy wyzwań intelektualnych, ścigaliśmy się na liczby i porównania. Jakby nie dostrzegaliśmy, że nagle mogą powrócić stare zagrożenia, że się przed nimi nie zabezpieczyliśmy - mówi w rozmowie z gazetaprawna.pl dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

  czytaj więcej

 • 228 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja

  228 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja

  228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

  czytaj więcej

 • Gowin: Uważam Tuska za zawodnika politycznego wagi ciężkiej

  Gowin: Uważam Tuska za zawodnika politycznego wagi ciężkiej

  Uważam Donalda Tuska za zawodnika politycznego wagi ciężkiej, jestem przekonany, że wystartuje w wyborach prezydenckich, ale spoiwem Zjednoczonej Prawicy jest nie dopuścić do recydywy "ciepłej wody w kranie" - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

  czytaj więcej

 • Miłosz: Upadek mitu WSI, czyli bardziej o nielocie niż cabinet noir

  Miłosz: Upadek mitu WSI, czyli bardziej o nielocie niż cabinet noir

  Wojskowe Służby Informacyjne w III RP są synonimem spisku i zła. Jako instytucja miały wyrwać się spod kontroli państwa. Do tego były siedliskiem funkcjonariuszy z rodowodem w PRL. Mówiono o nich jako organizacji – spadochronie dla funkcjonariuszy dawnych: Wojskowej Służby Wewnętrznej (kontrwywiad) i II Zarządu Sztabu Generalnego (wywiad wojskowy). I faktycznie, zdecydowana większość ludzi przyjętych do WSI w momencie powstania w 1991 r. miała za sobą karierę w komunistycznych służbach przed upadkiem komunizmu. Dla jej opisu funkcjonowało także określenie „długie ramię Moskwy”, które było tytułem książki historyka Sławomira Cenckiewicza. Publikacja dotyczyła wywiadu wojskowego w latach 1943–1991. Dziś chyba najbardziej znanym przedstawicielem tej służby jest generał Marek Dukaczewski, który był przez kilka lat, w czasach gdy rządziła koalicja SLD-PSL, jej szefem.

  czytaj więcej

 • Prof. Antoni Dudek o kampanii wyborczej do PE: Została już tylko gra na emocjach

  Prof. Antoni Dudek o kampanii wyborczej do PE: Została już tylko gra na emocjach

  Zdaniem politologa prof. Antoniego Dudka sprawy Podleśnej i Jażdżewskiego wpłyną na wynik wyborów europejskich.

  czytaj więcej

 • Rusza 16. Docs Against Gravity: Oto 7 filmów, które trzeba obejrzeć

  Rusza 16. Docs Against Gravity: Oto 7 filmów, które trzeba obejrzeć

  10 maja 2019 r. rusza 16. edycja Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. To prawdziwa uczta ze światowej klasy dokumentem, w której uczestniczyć będzie można w kinach w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdyni, Katowicach i Bydgoszczy. Jeśli na czas festiwalu nie wziąłeś urlopu, stoisz właśnie przed dylematem, na które filmy się wybrać. Wraz z organizatorami postanowiliśmy ci nieco ułatwić to zadanie. Przedstawiamy 7 najważniejszych filmów na tegorocznym Docs Against Gravity.

  czytaj więcej

 • Bielan: W Unii musimy walczyć o swoje [WYWIAD]

  Bielan: W Unii musimy walczyć o swoje [WYWIAD]

  - Ubolewam nad temperaturą sporu, ale wymusza ją też logika wojny politycznej. Jeśli wygramy wybory, ta temperatura spadnie, a polityka polaryzacji odejdzie wraz ze Schetyną. - mówi w rozmowie z DGP Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego.

  czytaj więcej

 • Kościół we Francji. Krótka historia upadku

  Kościół we Francji. Krótka historia upadku

  Pech francuskiego Kościoła polegał na tym, że zwalczanie jego nadużyć okazało się idealnym paliwem dla wszystkich partii wspierających III Republikę

  czytaj więcej

 • Kolejna kontrowersyjna kompetencja Izby Dyscyplinarnej. Spór o właściwość miejscową

  Kolejna kontrowersyjna kompetencja Izby Dyscyplinarnej. Spór o właściwość miejscową

  O tym, czy sprawa zostanie przeniesiona do innego sądu niż ten właściwy miejscowo, nie będzie już decydować Izba Karna Sądu Najwyższego.

  czytaj więcej

 • Jurasz: Romans nacjonalizmu z religią może nas wiele kosztować [OPINIA]

  Jurasz: Romans nacjonalizmu z religią może nas wiele kosztować [OPINIA]

  W przewidywalnej do bólu propagandzie obozu rządzącego pojawiły się ostatnio dwa nowe elementy. Po pierwsze, strach przed Konfederacją – sojuszem narodowców i skrajnej prawicy z udziałem Grzegorza Brauna, działaczki ruchów chcących całkowitego zakazu aborcji Kai Godek i innych. Po drugie – próby sugerowania, że PiS to tak naprawdę partia obrońców wiary katolickiej. Wszystko powyższe to novum na polskiej scenie politycznej. Nigdy do tej pory partia rządząca nie czuła się zagrożona realnie przez skrajną prawicę, skutecznie zagospodarowując również ten elektorat. Nigdy też do tej pory aż tak jawnie nie sugerowano związków PiS z Kościołem i katolicyzmem. Okazuje się jednak, że w historii wszystko już było. Tyle że skończyło się zupełnie inaczej, niż było to planowane.

  czytaj więcej

 • Dulkiewicz: Tusk przemówi w Gdańsku [WYWIAD]

  Dulkiewicz: Tusk przemówi w Gdańsku [WYWIAD]

  Mamy potwierdzenie od trzech byłych prezydentów i pięciu byłych premierów. Będzie też komisarz Elżbieta Bieńkowska – mówi o obchodach 30. rocznicy wyborów czerwcowych prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

  czytaj więcej

 • Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Pakiet zachęt dla Polaków w Wielkiej Brytanii? Emilewicz: Będziemy o tym rozmawiać

  Rząd rusza z pracami nad systemem zachęt, które mają skłonić Polaków mieszkających za granicą do powrotu do kraju. - Myślę, że po eurowyborach będziemy o tym rozmawiać z panem premierem - zapowiada minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Opowiada też, co dalej z Uberem w Polsce i zdradza swój pomysł, jak uregulować funkcjonowanie hulajnóg elektrycznych w dużych miastach.

  czytaj więcej

 • Wróbel: Nie prawo zawiodło, tylko Kościół [OPINIA]

  Wróbel: Nie prawo zawiodło, tylko Kościół [OPINIA]

  Gdyby nie Kościół, byłbym gorszym człowiekiem – czuję się dłużnikiem jego ludzi, nie ich wierzycielem. Jednak wniosek płynący z filmu braci Sekielskich oraz innych dziennikarskich relacji jest jeden – polski Kościół zawiódł w sprawie ochrony ofiar pedofilii. Państwowy i społeczny nadzór nad działalnością księży i zakonników jest więc konieczny.

  czytaj więcej

 • Załamały się rozmowy między rządem a opozycją w sprawie brexitu

  Załamały się rozmowy między rządem a opozycją w sprawie brexitu

  Załamały się negocjacje miedzy rządzącą Partią Konserwatywną a opozycyjną Partią Pracy w sprawie znalezienia wspólnego stanowiska w kwestii wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformowały w piątek oba ugrupowania.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników