jarosław dąbrowski

Jarosław Dąbrowski przydomek "Żądło", ps.


 • Sellin: Koncert dla Niepodległej na trzech antenach tv - TVP, TVN i Polsat

  Sellin: Koncert dla Niepodległej na trzech antenach tv - TVP, TVN i Polsat

  Koncert dla Niepodległej 10 listopada PGE Narodowym będzie transmitowany przez TVP1 o godz. 20.15, a o godz. 21.45 retransmitowany na antenach - TVN i Polsat - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie wiceminister kultury Jarosław Sellin. To wydarzenie bez precedensu - ocenił.

  czytaj więcej

 • Warszawa: Przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczyna się uroczysta odprawa wart

  Warszawa: Przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczyna się uroczysta odprawa wart

  Na placu Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczyna się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczą m.in. władze państwowe z prezydentem Andrzejem Dudą, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

  czytaj więcej

 • PO: Jest duża szansa na współrządzenie we wszystkich stołecznych dzielnicach

  PO: Jest duża szansa na współrządzenie we wszystkich stołecznych dzielnicach

  Władze stołecznej PO prowadzą rozmowy z lokalnymi komitetami nt. obsady zarządów dzielnic i - jak twierdzą - jest szansa, by Koalicja Obywatelska współrządziła w każdej z nich. W kilku dzielnicach zmienią się burmistrzowie - na Bielanach rządzić ma kojarzony z lewicą Grzegorz Pietruczuk.

  czytaj więcej

 • „Solaris" Lema zwycięzcą w plebiscycie słuchaczy Trójki

  „Solaris" Lema zwycięzcą w plebiscycie słuchaczy Trójki

  „Solaris" Stanisława Lema zwyciężyło w plebiscycie słuchaczy Trójki „100 książek na 100-lecie niepodległości" na najważniejsze dzieła polskiej literatury po 1918 r. Na kolejnych miejscach znalazły się „Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i „Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.

  czytaj więcej

 • Naukowcy do premiera: Masowy odstrzał dzika nie zatrzyma ekspansji wirusa ASF, za to niesie ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych

  Naukowcy do premiera: Masowy odstrzał dzika nie zatrzyma ekspansji wirusa ASF, za to niesie ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych

  - Apelujemy o natychmiastowe cofnięcie decyzji o odstrzale redukcyjnym dzików i wdrożenie alternatywnych działań na bazie wiedzy naukowej i eksperckich opinii, mających na celu wstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się tej choroby w Polsce - napisali naukowcy w liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego. Według ekspertów, zajmujących się profesjonalnie ochroną i zarządzaniem zasobami środowiska przyrodniczego, w tym także leśnictwem i gospodarką łowiecką, prawie całkowita eliminacja dzika nie zatrzyma wirusa ASF, a niesie ogromne ryzyko trudnych do przewidzenia skutków przyrodniczych. Apel podpisało ponad 300 naukowców.Jego pełną treść publikujemy niżej.

  czytaj więcej

 • Orły 2019: Wśród nominowanych „Kamerdyner", „Zimna wojna" i „Kler"

  Orły 2019: Wśród nominowanych „Kamerdyner", „Zimna wojna" i „Kler"

  "Kamerdyner", "Zimna wojna" i "Kler" powalczą o miano filmu roku w tegorocznej, 21. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły. Nominacje zostały podane w środę na konferencji prasowej w Warszawie. Laureatów poznamy 25 marca.

  czytaj więcej

 • Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  Big Book Festival już w czerwcu. Mamy pełny program wydarzeń

  - Zawodowo zajmujemy się sprawieniem radości poprzez czytanie i w tym roku doprowadzamy to rzemiosło do zenitu – żartują Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, twórczynie Big Book Festival. Festiwal odbędzie się w weekend 21-23 czerwca, potrwa od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora na Starym Mokotowie w Warszawie. W ramach festiwalu odbędzie się łącznie 56 wydarzeń.

  czytaj więcej

 • Dulkiewicz: Tusk przemówi w Gdańsku [WYWIAD]

  Dulkiewicz: Tusk przemówi w Gdańsku [WYWIAD]

  Mamy potwierdzenie od trzech byłych prezydentów i pięciu byłych premierów. Będzie też komisarz Elżbieta Bieńkowska – mówi o obchodach 30. rocznicy wyborów czerwcowych prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

  czytaj więcej

 • Mieszkowski: LGBT to normalni ludzie, a PiS stawia ich pod pręgierzem [WYWIAD]

  Mieszkowski: LGBT to normalni ludzie, a PiS stawia ich pod pręgierzem [WYWIAD]

  Trzeba wyłonić reprezentację społeczną, która mając kompetencje zawodowe, dokona weryfikacji w mediach publicznych. Trzeba też przywrócić do pracy tych, których zwolniono, albo sami odeszli przed „dobrą zmianą”, „Wiadomości” mogłaby prowadzić Beata Tadla, dlaczego nie? Z Krzysztofem Mieszkowskim, krytykiem teatralnym i dziennikarzem, w latach 2006–2016 dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu, obecnie posłem Nowoczesnej - rozmawia Robert Mazurek.

  czytaj więcej

 • II Rzeczpospolita tak potrzebowała Górnego Śląska, że musiała dać mu autonomię

  II Rzeczpospolita tak potrzebowała Górnego Śląska, że musiała dać mu autonomię

  Jednak skrojono ją w ten sposób, by wiązała region z Polską mocniej, niż gdyby jej nie było.

  czytaj więcej

 • Uczniowie o reformie edukacji: Niektórzy przestali się do siebie uśmiechać. Bo kolega z ławki stał się konkurentem"

  Uczniowie o reformie edukacji: Niektórzy przestali się do siebie uśmiechać. Bo kolega z ławki stał się konkurentem"

  Wiele razy mówiłam bliskim, że czuję się jak jakiś laboratoryjny zwierzak. Świnka w klatce, na której ktoś przeprowadza eksperymenty. Ci, co wcielili reformę edukacji w życie, tak mnie potraktowali.

  czytaj więcej

 • Halbersztadt: W Polin polityka była zawsze [WYWIAD]

  Halbersztadt: W Polin polityka była zawsze [WYWIAD]

  W muzeum polityka była od początku. To znaczy politycy próbowali wpływać, ingerować, stawiać na swoim. W 2007 r., kiedy w Warszawie i całej Polsce zaczęła rządzić PO, szybko się okazało, że politycy tej partii chcieli zrobić z POLIN swoje własne osiągnięcie – mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Jerzy Halbersztadt.

  czytaj więcej

 • PiS zarejestrowało listy wyborcze w Krakowie. Do Senatu kandyduje m.in. ojciec prezydenta Dudy

  PiS zarejestrowało listy wyborcze w Krakowie. Do Senatu kandyduje m.in. ojciec prezydenta Dudy

  PiS zarejestrowało listy wyborcze we wszystkich okręgach w województwie małopolskim. W sobotę przedstawiciele tego ugrupowania złożyli dokumenty w okręgu nr 13 obejmującym miasto Kraków, a także powiaty: krakowski, miechowski i olkuski.

  czytaj więcej

 • Lewestam o polaryzacji mediów: Gięcie pały, czyli szaleństwo jako narzędzie normalności

  Lewestam o polaryzacji mediów: Gięcie pały, czyli szaleństwo jako narzędzie normalności

  W pewnym momencie – pewnie gdzieś w okolicach katastrofy smoleńskiej – polski obywatel miał okazję na własnej skórze doświadczyć Wielkiego Wybuchu. Wybuch ów nie dotyczył co prawda całości wszechświata, a jedynie jego medialnego podzbioru: oto media z hukiem rozpadły się na dwoje i zaczęły się od siebie oddalać, mknąc jak gwiazdy i planety w coraz dalszą i dalszą nieskończoność. Innymi słowy, mamy do czynienia z coraz bardziej szaloną polaryzacją. Im „Newsweek” bardziej liberalnie, tym „Do Rzeczy” bardziej w prawo; im NaTemat dalej w III RP, tym wPolityce bardziej w IV RP. TVP z prędkością światła rozjeżdża się z TVN; co zhejtuje „Wyborcza”, to hejtuje ją w trójnasób. Także i w ramach większych skupisk gwiezdnych powiększają się odległości – media lewicowe oddalają się od tych lewicowszych; Polskie Radio idzie w prawo nieporównanie wolniej niż taka na przykład „Gazeta Warszawska”, która, całkiem możliwe, dotarła już na sam skraj nieskończoności. Czy tylko w Polsce? Ależ nie. Widmo polaryzacji krąży nad Zachodem i rozstrzeliwuje media, coraz częściej napędzane radykalizującymi z natury algorytmami Facebooka, YouTube’a i Twittera. Wraz z mediami, jak sądzimy, na gwiezdnych archipelagach oddala się od siebie sfragmentaryzowana populacja.

  czytaj więcej

 • Szkoła i reforma edukacji oczami uczniów

  Szkoła i reforma edukacji oczami uczniów

  900 zł za komplet podręczników. Korytarze tak zatłoczone, że trzeba czekać w kolejce, aby dostać się na schody. A jedzenie w szkolnym bufecie lepiej zamówić z wyprzedzeniem. Dwa miesiące temu absolwenci podstawówek i gimnazjów opowiadali nam o lękach związanych z egzaminami i wyborem szkoły średniej. Wszystko ze świadomością, że do rywalizacji o miejsce staje nie jeden, lecz trzy roczniki uczniów. Teraz zasiedli w szkolnych ławkach, ale czy są to te wymarzone?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników