Janusz Radomski

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu Janusz Radomski. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące Janusz Radomski.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Duda: Wydarzenia Radomskie to moment narodzin sojuszu robotników i inteligencji

  Duda: Wydarzenia Radomskie to moment narodzin sojuszu robotników i inteligencji

  Od Wydarzeń Radomskich '76 narodził się sojusz między polską inteligencją a robotnikami, na kanwie którego powstała Solidarność - mówił prezydent Andrzej Duda podczas sobotnich obchodów czterdziestej rocznicy Wydarzeń Radomskich.

  czytaj więcej

 • 2-latek z potencjałem lidera

  2-latek z potencjałem lidera

  W czerwcu 2014 roku na tory, prowadzące z Łodzi Kaliskiej do Sieradza, wyjechały pierwsze pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Start spółki uznany został za zdecydowanie udany, a kolejne miesiące stanowiły jego dobrą kontynuację. Dwa lata działalności to nie tylko czas uruchamiania kolejnych połączeń, ale generalnie miesiące intensywnego rozwoju w każdym aspekcie funkcjonowania firmy. Co szczególnie istotne, przewoźnik zdobył ogromne zaufanie i sympatię, co dziś przejawia się rekordowymi liczbami przewiezionych pasażerów.

  czytaj więcej

 • Spółka (ponad)regionalna podbiera pasażerów PKP Intercity

  Spółka (ponad)regionalna podbiera pasażerów PKP Intercity

  Łódzki przewoźnik w dwóch etapach zwiększy częstotliwość kursów do Warszawy, poza swój macierzysty rynek – dowiedział się DGP. A samorząd chce dokupić spółce taboru, żeby umożliwić dalszą ekspansję.

  czytaj więcej

 • Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  Diamenty Polskiej Chemii Rozdane

  21 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbyła się V edycja „Chemical Industry Summit & Awards Gala” zwieńczona uroczystością Diamentów Polskiej Chemii. Tematami tegorocznego szczytu były m/in. konkurencyjność polskiej i europejskiej chemii, projekt zgazowania węgla, przemysł chemiczny w kontekście „planu Morawieckiego” i metody podniesienia innowacyjności rodzimych firm. Wśród laureatów Diamentów znalazły się spółki takie jak Grupa Azoty Puławy, Fluor czy BASF Polska.

  czytaj więcej

 • Radom: Szef Straży Miejskiej stracił pracę. Pokłosie wydarzeń na manifestacji KOD

  Radom: Szef Straży Miejskiej stracił pracę. Pokłosie wydarzeń na manifestacji KOD

  Komendant Straży Miejskiej w Radomiu stracił pracę. Decyzja prezydenta miasta w tej sprawie związana jest m.in. z wydarzeniami z czerwca, kiedy działacz KOD został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Straż Miejska nie podjęła wówczas interwencji.

  czytaj więcej

 • IPN zapowiedział apelację od wyroku w sprawie dot. Anny Walentynowicz

  IPN zapowiedział apelację od wyroku w sprawie dot. Anny Walentynowicz

  IPN zapowiedział, że odwoła się od sądowego wyroku, który zapadł w procesie dot. zamiaru podania w 1981 r. legendzie NSZZ "Solidarność" Annie Walentynowicz leku, który mógłby zagrozić jej zdrowiu lub życiu. Sąd w Radomiu uniewinnił trzech b. funkcjonariuszy SB.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Radomsko musi otworzyć się na świat

  Radomsko musi otworzyć się na świat

  Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.

  czytaj więcej

 • Bezrobocie w Polsce: Na Mazowszu jak na Mazurach

  Bezrobocie w Polsce: Na Mazowszu jak na Mazurach

  W woj. mazowieckim – po wyłączeniu Warszawy i przylegających do niej powiatów – bezrobocie w maju wyniosło 10,1 proc. i było aż o 66 proc. wyższe niż krajowe.

  czytaj więcej

 • PKW wylosowała numery list wyborczych

  PKW wylosowała numery list wyborczych

  10 dla PiS, 4 dla Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna, 8 - Kukiz'15, 2 - PSL, 5 - SLD Lewica Razem, 6 - Partia Razem, 7 - Ruch Narodowy RP, 3 - Partia Zieloni, 1 - Bezpartyjni Samorządowcy i 9 - Wolność w Samorządzie - to numery list w wyborach samorządowych, które komitetom wylosowała PKW.

  czytaj więcej

 • II tura wyborów: W niedzielę głosowanie na prezydenta w 43 miastach

  II tura wyborów: W niedzielę głosowanie na prezydenta w 43 miastach

  W niedzielę w 43 miastach odbędzie się II tura wyborów na prezydenta, w tym w pięciu miastach wojewódzkich: Gdańsku, Krakowie, Olsztynie, Kielcach i Szczecinie. Ciekawe pojedynki zapowiadają się także m.in. w Radomiu, Nowym Sączu, Elblągu, Chełmie i Przemyślu.

  czytaj więcej

 • 1862 zł na rękę? Nie, dziękuję. Brakuje nauczycieli do kształcenia zawodowego

  1862 zł na rękę? Nie, dziękuję. Brakuje nauczycieli do kształcenia zawodowego

  Reaktywacja szkolnictwa zawodowego stoi pod znakiem zapytania. Może dlatego, że sprzątaczka zarabia więcej niż nowo przyjęty nauczyciel

  czytaj więcej

 • PiS zwyciężyło w siedmiu okręgach, Koalicja Europejska w sześciu [NAZWISKA Z OKRĘGÓW]

  PiS zwyciężyło w siedmiu okręgach, Koalicja Europejska w sześciu [NAZWISKA Z OKRĘGÓW]

  PKW podała wyniki po przeliczeniu 99,31 proc. obwodowych komisji. Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrywa Prawo i Sprawiedliwość z 45,6 proc. głosów. Niektórych wygranych w okręgach ujawniła już PKW.

  czytaj więcej

 • Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Wszystkie kamienice Willy’ego Goldberga

  Do Sądu Rejonowego w Radomsku: Ja, niżej podpisany Willy Goldberg, oświadczam, że jestem jedynym spadkobiercą rodziny Goldbergów, której wszyscy członkowie zginęli w czasie II wojny światowej. Do dnia dzisiejszego nie toczyło się po żadnej z tych osób postępowanie spadkowe. Moim zamiarem jest uregulowanie stanu prawnego po moich przodkach i na dzień dzisiejszy ustalam majątek, który był kiedyś w ich posiadaniu. Zwracam się o wydanie odpisów poszczególnych dokumentów, znajdujących się z aktach Ksiąg Hipotecznych Nr…”. I dalej wyliczanka na pięciu stronach: numery ksiąg, decyzje, pełnomocnictwa, postanowienia, akty urodzenia i zgonu, opłaty stemplowe, decyzje urzędu skarbowego, tytuły wykonawcze, nakazy egzekucyjne. Wszystko, co pomoże w ustaleniu prawa do dziedziczenia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników