jakości wyrobów

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jakości wyrobów. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jakości wyrobów.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Split payment: Więcej płatności będzie gotówką

  Split payment: Więcej płatności będzie gotówką

  Sprzedający węgiel i części do aut będą dostawać należność na dwa odrębne rachunki, w tym jeden nadzorowany przez fiskusa. Wraca więc problem płynności.

  czytaj więcej

 • Więcej chleba, ale na masło już nam zabraknie. Na co możemy sobie pozwolić z przeciętnym wynagrodzeniem?

  Więcej chleba, ale na masło już nam zabraknie. Na co możemy sobie pozwolić z przeciętnym wynagrodzeniem?

  Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce zwiększyło się w ubiegłym roku realnie o 5,3 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny. To najlepszy wynik od 10 lat. DGP sprawdził, jak wygląda siła nabywcza naszych zarobków (pod uwagę wzięliśmy wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw) w odniesieniu do artykułów żywnościowych. Chociaż w przypadku zdecydowanej większości z nich dziś możemy sobie pozwolić na więcej niż przed dekadą, to są i takie, których za średnią pensję możemy kupić mniej. To np. drożejące w ostatnich kilkunastu miesiącach ze względu na sytuację na zagranicznych rynkach jaja i masło, ale też… parówki i kaszanka, które zdaniem ekspertów są dziś lepsze niż pod koniec minionej dekady.

  czytaj więcej

 • Hossa polskiego mleka

  Hossa polskiego mleka

  Rozmowa z Andrzejem Jarmaszem, założycielem i Prezesem Zarządu Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka (SSPM)

  czytaj więcej

 • Czy po 25 latach można zorganizować swój biznes na nowo?

  Czy po 25 latach można zorganizować swój biznes na nowo?

  W tym roku lęborska firma Farm Frites Poland, dostawca frytek dla restauracji McDonald’s w 10 krajach, kończy 25 lat. Pomimo wielu lat intensywnego rozwoju nie osiada jednak na laurach, ale deklaruje gotowość do sprostania nowym wyzwaniom i pokazuje jak można zorganizować swój biznes na nowo.

  czytaj więcej

 • Repolonizacja szkodzi? Patriotyzm ekonomiczny służy raczej politykom, niż kluczowym sektorom

  Repolonizacja szkodzi? Patriotyzm ekonomiczny służy raczej politykom, niż kluczowym sektorom

  Patriotyczne uniesienie, które każe politykom wspierać w gospodarce sektory strategiczne, częściej niż ojczyźnie służy im samym i ich znajomym.

  czytaj więcej

 • Konsekwencje brexitu dla polskiej gospodarki. Poradnik dla przedsiębiorców

  Konsekwencje brexitu dla polskiej gospodarki. Poradnik dla przedsiębiorców

  Brexit oznacza, że Zjednoczone Królestwo staje się krajem trzecim, dokładnie tak samo jak USA czy Indonezja. Towary, które dziś są wwożone do lub wywożone z Wielkiej Brytanii, po wyjściu kraju z Unii będą podlegać takiej samej odprawie, jak w przypadku handlu z państwami spoza UE.

  czytaj więcej

 • TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

  TTIP reaktywacja? Umowa handlowa USA-UE znowu na stole

  - Opublikowane w styczniu cele negocjacyjne USA to zbiór pobożnych życzeń, które administracja Trumpa chciałaby osiągnąć – ocenia dr Paweł Kowalski z Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS. - Ze strony USA to próba zachowania niesymetrycznego dostępu do rynku. Także rolnego. Te zapisy sugerują UE, że co do zasady powinna usunąć wszelkie bariery, podczas gdy USA zostawią sobie możliwości wykluczające pewne zapisy, np. dotyczące wszystkiego, co wiąże się z bezpieczeństwem kraju.

  czytaj więcej

 • Sprzedawcy węgla skontrolowani. Czy jakość surowca odpowiada nowym przepisom?

  Sprzedawcy węgla skontrolowani. Czy jakość surowca odpowiada nowym przepisom?

  Prawie wszyscy przedsiębiorcy skupieni w Izbie Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla zostali już skontrolowani pod kątem poprawności stosowania obowiązujących od jesieni ubiegłego roku przepisów dotyczących m.in. jakości tego surowca. Izba ocenia, że nowe przepisy znacząco wpłynęły na rynek węgla.

  czytaj więcej

 • Czy za pracę w smogu nalezy się urlop?

  Czy za pracę w smogu nalezy się urlop?

  NSZZ Policjantów domaga się dodatkowych dni urlopu dla funkcjonariuszy za pracę w smogu, a także wprowadzenia obowiązku stosowania masek ochronnych podczas służby. 10 stycznia podjął uchwałę dotyczącą wystąpienia w tej kwestii do ministra spraw wewnętrznych i administracji, a 27 lutego 2019 r. sprawą zajął się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego. Komenda Główna Policji zastrzega, że być może wymagałoby to zmian w prawie. Mimo że przepisy dotyczące policjantów przewidują już w niektórych przypadkach możliwość udzielania dodatkowych dni urlopu tym, którzy pełnią służbę w warunkach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia, to mogą one nie być wystarczające, aby objąć swym zastosowaniem również narażonych na smog. A przecież policjanci to niejedyna grupa zawodowa pracująca w smogu. Powstaje więc pytanie, czy należałoby wprowadzić odpowiednie regulacje (w tym np. urlopowe) w związku z zagrożeniami, jakie stwarza on także dla innych zatrudnionych? A jeśli tak, to kogo i w jaki sposób powinny objąć?

  czytaj więcej

 • Bliski kres podwójnej jakości produktów. Dyrektywa na ostatniej prostej

  Bliski kres podwójnej jakości produktów. Dyrektywa na ostatniej prostej

  Unia Europejska chce skończyć z podwójną jakością towarów. Stosowanie zamienników w wyrobach opatrzonych tą samą etykietą będzie zakazane – wynika z propozycji nowelizacji dyrektywy. Prace nad nią zakończyć się mają jeszcze w tej kadencji europarlamentu.

  czytaj więcej

 • Bądź nowoczesny, sięgnij do tradycji

  Bądź nowoczesny, sięgnij do tradycji

  Włocławek, to nie tylko stolica wschodnich Kujaw i ziemi Dobrzyńskiej, ale przede wszystkim miejsce kojarzące się z pięknymi i artystycznie zdobionymi wyrobami fajansowymi. Tradycja produkcji włocławskiego fajansu sięga roku 1873, kiedy to uruchomiono tu pierwszą fabrykę. Dzisiaj miasto znów może się pochwalić fajansem najwyższej jakości, który śmiało może aspirować do miana dzieła sztuki.

  czytaj więcej

 • Polska żywność smakuje obcokrajowcom

  Polska żywność smakuje obcokrajowcom

  Dla obcokrajowców kupowana w Polsce żywność jest lepsza niż w ich ojczystych krajach. Takiego zdania była niemal połowa przyjezdnych przebywających w naszym kraju nie krócej niż 3 miesiące i nie dłużej niż 3 lata, którzy wzięli udział w badaniu „Zwyczaje zakupowe i żywieniowe konsumentów” instytutu badawczego Mands.

  czytaj więcej

 • Najbardziej ekonomiczne ogrzewanie

  Najbardziej ekonomiczne ogrzewanie

  1,5 tony słomy daje tyle ciepła, ile ze spalenia tony węgla czy 500 litrów oleju. Przy obecnych cenach to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie (siedmiokrotnie tańsze od ogrzewania olejowego). Zakup kotła na słomę to inwestycja na lata, dlatego MetalERG (Oława, woj. dolnośląskie), wiodący polski producent kotłów i nagrzewnic EKOPAL, stawia na długowieczność i funkcjonalność swoich rozwiązań.

  czytaj więcej

 • Zakaz handlu w niedzielę na razie bez zmian

  Zakaz handlu w niedzielę na razie bez zmian

  Rząd nie złagodzi obostrzeń dotyczących niedzielnej sprzedaży. Na wsparcie będą jednak mogły liczyć małe placówki handlowe.

  czytaj więcej

 • Potencjał innowacyjny jest. Trzeba go wykorzystać

  Potencjał innowacyjny jest. Trzeba go wykorzystać

  Jeżeli ktoś ma pchać nasz eksport w nadchodzących latach do przodu, to będą to firmy działające w sektorze nowoczesnych technologii. Tam są największe możliwości konkurowania na zagranicznych rynkach

  czytaj więcej

 • 35-lecie marki „Adrian” – polskiego hitu sektora tekstylnego

  35-lecie marki „Adrian” – polskiego hitu sektora tekstylnego

  Fabryka Rajstop „Adrian” kontynuuje inwestycje, mające na celu dalszą ekspansję eksportową marki. Przedsiębiorstwo działa na rynku nieprzerwanie od 1984 r., konsekwentnie ugruntowując swoją pozycję polskiego lidera w swojej branży.

  czytaj więcej

 • Polska profesjonalna chemia budowlana

  Polska profesjonalna chemia budowlana

  CEKOL to najbardziej rozpoznawalna polska marka w segmencie gładzi. Ich producentem jest gdańska spółka Cedat. Firma zadebiutowała w 1991 r. pierwszymi polskimi, profesjonalnymi zaprawami klejącymi, a potem, kultową już dziś, białą gładzią szpachlową CEKOL C-45, która zrewolucjonizowała branżę. To od nazwy tego produktu pochodzi synonim  wygładzania  powierzchni, zwany w żargonie budowlanym cekolowaniem.

  czytaj więcej

 • Naszą dewizą jest rozwój

  Naszą dewizą jest rozwój

  Rozmowa z Małgorzatą Cebelińską, Dyrektor Handlu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników