jakości dźwięku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jakości dźwięku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jakości dźwięku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Oto krótki przegląd rzeczy, które ostatnio naprawdę zdenerwowały ludzi wokół mnie. Numer jeden: korek w Warszawie – bo wszyscy naraz muszą jechać do galerii. Numer dwa: internet, który niby jest, a jednak co chwilę zwalnia – i strony się ładują kilka sekund. Numer trzy: to, że kiedy ogląda się YouTube’a na iPhonie i chce się dać głośniej, na jakieś dwie sekundy klip jest częściowo przysłaniany przez ikonę dźwięku. Numer cztery: samolot się spóźnił pół godziny, a krzesła przy bramce były niewygodne.

  czytaj więcej

 • Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Z generacji na generację samochody stają się doskonalsze i coraz trudniej znaleźć w nich poważne wady. Na szczęście raz na jakiś czas któremuś z producentów uda się zepsuć coś tak bardzo, że z czystym sumieniem mogę to rozjechać. Oto przegląd modeli, które w mijającym roku rozczarowały mnie najbardziej

  czytaj więcej

 • MKiDN łączy studia filmowe. Gliński: Powstanie profesjonalny ośrodek produkcji filmowej

  MKiDN łączy studia filmowe. Gliński: Powstanie profesjonalny ośrodek produkcji filmowej

  Szef MKIDN ogłosił zamiar połączenia państwowych instytucji kultury: WFDiF, Studiów Filmowych KADR, TOR, ZEBRA i KRONIKA oraz Studia Miniatur Filmowych. Dzięki temu powstanie profesjonalny publiczny ośrodek produkcji filmowej - podkreślił w komunikacie resort.

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Kto zje elektryczną żabę? URE nie chce

  Baca-Pogorzelska: Kto zje elektryczną żabę? URE nie chce

  Uchwalone w ekspresowym tempie przepisy, które mają na celu utrzymanie na niezmienionym poziomie rachunków za prąd, są warte 9 mld zł w skali tylko jednego roku. Procedowanie tak ważnych zmian, jak zmniejszenie akcyzy na energię elektryczną i opłaty przejściowej, wydanie 4 mld zł, czyli 80 proc. wpływów z handlu CO2 na rekompensaty dla spółek obrotu, czy wreszcie zmuszenie zarządów koncernów energetycznych do renegocjacji umów z przedsiębiorcami i samorządami zajęło posłom i senatorom niespełna 16 godzin. Ministerstwa na konsultacje ostatecznego tekstu dokumentu miały dokładnie 22 minuty – w piątek od godz. 21.53 do godz. 22.15. Podczas głosowania w Sejmie nawet ktoś, kto na bieżąco śledził temat, nie był w stanie zorientować się, jaka poprawka jest w danym momencie głosowana. Nie wierzę, że posłowie wiedzieli, o czym konkretnie decydują podnosząc rękę.

  czytaj więcej

 • Środowisko naukowe rozpalone do czerwoności. Przez rozporządzenie o kosztochłonności

  Środowisko naukowe rozpalone do czerwoności. Przez rozporządzenie o kosztochłonności

  Nie tylko humaniści, ale też przedstawiciele nauk społecznych – w tym ekonomii, pedagogiki, prawa oraz weterynarii – boją się o środki na badania i dydaktykę.

  czytaj więcej

 • Czemu osoby po czterdziestce rzadko chodzą do kina

  Czemu osoby po czterdziestce rzadko chodzą do kina

  Polskie kino pobiło kolejny rekord frekwencji. Nie porzucają go nawet osoby korzystające z serwisów VoD. Chyba że po czterdziestce.

  czytaj więcej

 • Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Jako dzieciak fascynowałem się wszelkiej maści filmami, książkami i albumami o zwierzętach. Do tego stopnia, że pewnej niedzieli podczas rodzinnego obiadu oświadczyłem, że ożenię się z Krystyną Czubówną. To, że wyjedziemy do Tanzanii, by wspinać się na baobaby, karmić małe gazele, jeździć na grzbietach słoni i kąpać się razem z flamingami w Jeziorze Wiktorii, już przemilczałem. I – wnioskując z podsłuchanych rozmów moich rodziców – uratowało mnie to przed lądowaniem w męskim liceum z internatem w Niepokalanowie.

  czytaj więcej

 • Trochę o nowym Mercedesie A200

  Trochę o nowym Mercedesie A200

  Eksperci donoszą, że nasze dzieci to mięczaki – ich mięśnie mają konsystencję purée ziemniaczanego, nie odróżniają piłki lekarskiej od piłki do metalu i są święcie przekonane, że „skok przez kozła” to nowa lektura szkolna. Badania przeprowadzone przez AWF dowodzą, że współczesny 10-latek utrzymuje się w zwisie na drążku najwyżej osiem sekund, podczas gdy my za młodu mogliśmy to robić na trzepaku pod blokiem przez całą dobę. I wyłącznie wrzeszcząca „Obiad!!! Do domu!!!!” z trzeciego piętra matka była w stanie sprawić, że kurczowy uścisk puszczał. Nasze potomstwo ma słabsze wyniki w bieganiu i skakaniu niż my, gdy byliśmy w ich wieku. Prawdopodobnie nawet dzisiaj będziecie w stanie zrobić więcej pompek niż wasz nastoletni syn. Zresztą niewykluczone, że jedyna pompka, jaką zna, to ta od roweru. Oczywiście pod warunkiem, że jest hipsterem. Bo w przeciwnym wypadku nie wie nawet, co to rower.

  czytaj więcej

 • Program antyhałasowy: Zmiany idą w dobrym kierunku?

  Program antyhałasowy: Zmiany idą w dobrym kierunku?

  Jeśli przygotowane przez Ministerstwo Środowiska przepisy wejdą w życie, miasta nie będą musiały przygotowywać programów ochrony środowiska przed hałasem. Ale zamiast się cieszyć, mają obawy, czy bez ich udziału antyhałasowe projekty przyniosą wymierne korzyści.

  czytaj więcej

 • Zmiany w przetargach: Jeszcze sporo trzeba poprawić, by ulżyć stronom postępowania

  Zmiany w przetargach: Jeszcze sporo trzeba poprawić, by ulżyć stronom postępowania

  Projekt nowego prawa zamówień publicznych (dalej: p.z.p.) przewiduje bardzo duże zmiany dla zamawiających. Wiele z nich ma dotyczyć postępowań udzielanych w progach krajowych, szczególnie istotnych dla samorządów. Część proponowanych zmian omówiliśmy szerzej przed dwoma tygodniami, dziś przedstawiamy kolejne, jedynie w niektórych aspektach wracamy do wcześniej omawianych.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Szwajcarska impreza coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny, a coraz bardziej targi sprzętu elektrycznego. A jednocześnie oddział szpitala psychiatrycznego, na którym ulokowano pacjentów myślących, że są nieślubnym dzieckiem Ferdynanda Porsche'a i Carla Benza

  czytaj więcej

 • Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Radykalna zmiana biegu dziejów nie wymaga większego wysiłku. Wystarczy wpaść na pomysł, jak zaburzać w przestrzeni pola magnetyczne i elektryczne, po czym to skomercjalizować.

  czytaj więcej

 • Radio cyfrowe? Wolimy internet

  Radio cyfrowe? Wolimy internet

  Lada dzień wystartują konkursy na DAB+. Dla największych nadawców to jednak zbędne ogniwo ewolucji.

  czytaj więcej

 • Produkcja samolotów. Amerykański rząd zawsze pomoże

  Produkcja samolotów. Amerykański rząd zawsze pomoże

  Amerykańscy producenci samolotów mieli po II wojnie światowej Europę na widelcu. Ale Stary Kontynent stanął im ością w gardle

  czytaj więcej

 • Odbiorniki gotowe na nowy standard emisji sygnału naziemnego

  Odbiorniki gotowe na nowy standard emisji sygnału naziemnego

  Za dwa lata sprzęt przystosowany do odbioru DVB-T2 będzie w ponad 90 proc. domów – prognozuje Związek Cyfrowa Polska.

  czytaj więcej

 • Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video. Który z serwisów ma najlepszą ofertę?

  Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video. Który z serwisów ma najlepszą ofertę?

  Serwisy streamingowe oferujące możliwość oglądania nieograniczonej ilości seriali,  filmów i programów zyskują coraz większą popularność. Porównaliśmy ofertę trzech najpopularniejszych z nich: Netflixa, HBO GO i Amazon Prime Video.

  czytaj więcej

 • TVP chce mocniej wejść w internet. Oto nowa strategia Telewizji Polskiej

  TVP chce mocniej wejść w internet. Oto nowa strategia Telewizji Polskiej

  Na rynku może się pojawić dekoder kolejnej dużej telewizji.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorca może zarejestrować nazwisko jak znak towarowy

  Przedsiębiorca może zarejestrować nazwisko jak znak towarowy

  Do niedawna z przepisów nie wynikało wprost, czy nazwisko przedsiębiorcy może być uznane za odrębną kategorię znaków towarowych. Były wątpliwości co do możliwości jego rejestracji w Urzędzie Patentowym. Co zmieniła nowelizacja prawa własności przemysłowej?

  czytaj więcej

 • Radio cyfrowe się rozpędzi i wejdzie na główne szlaki

  Radio cyfrowe się rozpędzi i wejdzie na główne szlaki

  Producenci i dystrybutorzy odbiorników chcą, aby nowa technologia rozwijała się w pobliżu autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników