jakości dźwięku

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jakości dźwięku. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jakości dźwięku.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Monitoring w pracy: Walka o toalety wolne od kamer

  Monitoring w pracy: Walka o toalety wolne od kamer

  Zasady stosowania monitoringu w firmach budzą wiele wątpliwości. Resort pracy chce uniemożliwić nagrywanie pomieszczeń sanitarnych i tych zajmowanych przez związki zawodowe.

  czytaj więcej

 • Proces Kaczyńskiego przeciwko Wałęsie – przesłuchanie telekonferencyjne nie powiodło się

  Proces Kaczyńskiego przeciwko Wałęsie – przesłuchanie telekonferencyjne nie powiodło się

  Z powodu złej jakości połączenia nie przeprowadzono w środę przed gdańskim sądem zaplanowanego w formie telekonferencji przesłuchania Jarosława Kaczyńskiego w procesie o ochronę dóbr osobistych, który prezes PiS wytoczył Lechowi Wałęsie. Proces odroczono do 22 listopada.

  czytaj więcej

 • Każdemu twórcy zdarza się popełnić dzieło, którego się powinien po latach wstydzić [WYWIAD]

  Każdemu twórcy zdarza się popełnić dzieło, którego się powinien po latach wstydzić [WYWIAD]

  - Współczesność jest naprawdę zorientowana wyłącznie na teraźniejszość i chcemy czytać tylko dzisiejszych autorów, reszta ginie. Czas jest strasznym katem, to on zabija literaturę - mówi prof. Grzegorz Leszczyński w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Mobbingowi w Polsce sprzyja brak wiedzy. Pracownicy korporacji zazwyczaj przegrywają sprawy sądowe [WYWIAD]

  Mobbingowi w Polsce sprzyja brak wiedzy. Pracownicy korporacji zazwyczaj przegrywają sprawy sądowe [WYWIAD]

  Istnieje wiele pokus, by zamiatać sprawy o nękanie pracowników pod dywan. Sprzyja temu m.in. hierarchiczna kultura organizacyjna - tłumaczy w wywiadzie dla DGP Grzegorz Ilnicki, prawnik, specjalista prawa pracy, który doradza przy wdrażaniu polityk antymobbingowych i antydyskryminacyjnych.

  czytaj więcej

 • Milion dolarów za jednego posta. Czy komercjalizacja Instagrama jest początkiem jego końca?

  Milion dolarów za jednego posta. Czy komercjalizacja Instagrama jest początkiem jego końca?

  Instagram to dla niektórych użytkowników żyła złota. Właśnie zapłacono rekordowy milion dolarów za publikację jednego posta. Nad serwisem zbierają się jednak czarne chmury. No i konkurencja nie śpi.

  czytaj więcej

 • Kinowe premiery stycznia: „Glass" z Brucem Willisem i „Mój piękny syn"

  Kinowe premiery stycznia: „Glass" z Brucem Willisem i „Mój piękny syn"

  Na początek nowego roku spora dawka kina w najlepszym wydaniu. Co warto zobaczyć? Oto kilka propozycji, które są najbardziej wyczekiwane. Wśród nich m.in. thriller o superbohaterze „Glass", dramat „Dom, który zbudował Jack" Larsa von Triera oraz opowieść o zagubionym synu i bezradnym ojcu, czyli „Mój piękny syn".

  czytaj więcej

 • Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Wygoda - gorsza chciwość, czyli jak sprzedamy ojca i matkę za jedno kliknięcie

  Oto krótki przegląd rzeczy, które ostatnio naprawdę zdenerwowały ludzi wokół mnie. Numer jeden: korek w Warszawie – bo wszyscy naraz muszą jechać do galerii. Numer dwa: internet, który niby jest, a jednak co chwilę zwalnia – i strony się ładują kilka sekund. Numer trzy: to, że kiedy ogląda się YouTube’a na iPhonie i chce się dać głośniej, na jakieś dwie sekundy klip jest częściowo przysłaniany przez ikonę dźwięku. Numer cztery: samolot się spóźnił pół godziny, a krzesła przy bramce były niewygodne.

  czytaj więcej

 • Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Oto najgorsze samochody 2018 roku

  Z generacji na generację samochody stają się doskonalsze i coraz trudniej znaleźć w nich poważne wady. Na szczęście raz na jakiś czas któremuś z producentów uda się zepsuć coś tak bardzo, że z czystym sumieniem mogę to rozjechać. Oto przegląd modeli, które w mijającym roku rozczarowały mnie najbardziej

  czytaj więcej

 • MKiDN łączy studia filmowe. Gliński: Powstanie profesjonalny ośrodek produkcji filmowej

  MKiDN łączy studia filmowe. Gliński: Powstanie profesjonalny ośrodek produkcji filmowej

  Szef MKIDN ogłosił zamiar połączenia państwowych instytucji kultury: WFDiF, Studiów Filmowych KADR, TOR, ZEBRA i KRONIKA oraz Studia Miniatur Filmowych. Dzięki temu powstanie profesjonalny publiczny ośrodek produkcji filmowej - podkreślił w komunikacie resort.

  czytaj więcej

 • Baca-Pogorzelska: Kto zje elektryczną żabę? URE nie chce

  Baca-Pogorzelska: Kto zje elektryczną żabę? URE nie chce

  Uchwalone w ekspresowym tempie przepisy, które mają na celu utrzymanie na niezmienionym poziomie rachunków za prąd, są warte 9 mld zł w skali tylko jednego roku. Procedowanie tak ważnych zmian, jak zmniejszenie akcyzy na energię elektryczną i opłaty przejściowej, wydanie 4 mld zł, czyli 80 proc. wpływów z handlu CO2 na rekompensaty dla spółek obrotu, czy wreszcie zmuszenie zarządów koncernów energetycznych do renegocjacji umów z przedsiębiorcami i samorządami zajęło posłom i senatorom niespełna 16 godzin. Ministerstwa na konsultacje ostatecznego tekstu dokumentu miały dokładnie 22 minuty – w piątek od godz. 21.53 do godz. 22.15. Podczas głosowania w Sejmie nawet ktoś, kto na bieżąco śledził temat, nie był w stanie zorientować się, jaka poprawka jest w danym momencie głosowana. Nie wierzę, że posłowie wiedzieli, o czym konkretnie decydują podnosząc rękę.

  czytaj więcej

 • Środowisko naukowe rozpalone do czerwoności. Przez rozporządzenie o kosztochłonności

  Środowisko naukowe rozpalone do czerwoności. Przez rozporządzenie o kosztochłonności

  Nie tylko humaniści, ale też przedstawiciele nauk społecznych – w tym ekonomii, pedagogiki, prawa oraz weterynarii – boją się o środki na badania i dydaktykę.

  czytaj więcej

 • Czemu osoby po czterdziestce rzadko chodzą do kina

  Czemu osoby po czterdziestce rzadko chodzą do kina

  Polskie kino pobiło kolejny rekord frekwencji. Nie porzucają go nawet osoby korzystające z serwisów VoD. Chyba że po czterdziestce.

  czytaj więcej

 • Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Bąk: Koliber z tektury [Suzuki Swift Sport]

  Jako dzieciak fascynowałem się wszelkiej maści filmami, książkami i albumami o zwierzętach. Do tego stopnia, że pewnej niedzieli podczas rodzinnego obiadu oświadczyłem, że ożenię się z Krystyną Czubówną. To, że wyjedziemy do Tanzanii, by wspinać się na baobaby, karmić małe gazele, jeździć na grzbietach słoni i kąpać się razem z flamingami w Jeziorze Wiktorii, już przemilczałem. I – wnioskując z podsłuchanych rozmów moich rodziców – uratowało mnie to przed lądowaniem w męskim liceum z internatem w Niepokalanowie.

  czytaj więcej

 • Trochę o nowym Mercedesie A200

  Trochę o nowym Mercedesie A200

  Eksperci donoszą, że nasze dzieci to mięczaki – ich mięśnie mają konsystencję purée ziemniaczanego, nie odróżniają piłki lekarskiej od piłki do metalu i są święcie przekonane, że „skok przez kozła” to nowa lektura szkolna. Badania przeprowadzone przez AWF dowodzą, że współczesny 10-latek utrzymuje się w zwisie na drążku najwyżej osiem sekund, podczas gdy my za młodu mogliśmy to robić na trzepaku pod blokiem przez całą dobę. I wyłącznie wrzeszcząca „Obiad!!! Do domu!!!!” z trzeciego piętra matka była w stanie sprawić, że kurczowy uścisk puszczał. Nasze potomstwo ma słabsze wyniki w bieganiu i skakaniu niż my, gdy byliśmy w ich wieku. Prawdopodobnie nawet dzisiaj będziecie w stanie zrobić więcej pompek niż wasz nastoletni syn. Zresztą niewykluczone, że jedyna pompka, jaką zna, to ta od roweru. Oczywiście pod warunkiem, że jest hipsterem. Bo w przeciwnym wypadku nie wie nawet, co to rower.

  czytaj więcej

 • Program antyhałasowy: Zmiany idą w dobrym kierunku?

  Program antyhałasowy: Zmiany idą w dobrym kierunku?

  Jeśli przygotowane przez Ministerstwo Środowiska przepisy wejdą w życie, miasta nie będą musiały przygotowywać programów ochrony środowiska przed hałasem. Ale zamiast się cieszyć, mają obawy, czy bez ich udziału antyhałasowe projekty przyniosą wymierne korzyści.

  czytaj więcej

 • Zmiany w przetargach: Jeszcze sporo trzeba poprawić, by ulżyć stronom postępowania

  Zmiany w przetargach: Jeszcze sporo trzeba poprawić, by ulżyć stronom postępowania

  Projekt nowego prawa zamówień publicznych (dalej: p.z.p.) przewiduje bardzo duże zmiany dla zamawiających. Wiele z nich ma dotyczyć postępowań udzielanych w progach krajowych, szczególnie istotnych dla samorządów. Część proponowanych zmian omówiliśmy szerzej przed dwoma tygodniami, dziś przedstawiamy kolejne, jedynie w niektórych aspektach wracamy do wcześniej omawianych.

  czytaj więcej

 • 39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne ruszają już 3 kwietnia [PROGRAM, SPEKTAKLE]

  39. Warszawskie Spotkania Teatralne potrwają od 3 do 16 kwietnia 2019 roku. Stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 specjalnie dobranych spektakli, m.in. „Pod presją" w reżyserii Mai Kleczewskiej (Teatr Śląski w Katowicach) oraz „Trojanki" Jana Klaty (Teatr Wybrzeże). W ramach 39. WST odbędzie się także interdyscyplinarny i międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający wybitną postać polskiego teatru XX wieku, Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach małych WST.

  czytaj więcej

 • Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Impreza w Genewie coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny

  Szwajcarska impreza coraz mniej przypomina salon motoryzacyjny, a coraz bardziej targi sprzętu elektrycznego. A jednocześnie oddział szpitala psychiatrycznego, na którym ulokowano pacjentów myślących, że są nieślubnym dzieckiem Ferdynanda Porsche'a i Carla Benza

  czytaj więcej

 • Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Ten wynalazek zamienił świat w globalną wioskę. I nie był to internet

  Radykalna zmiana biegu dziejów nie wymaga większego wysiłku. Wystarczy wpaść na pomysł, jak zaburzać w przestrzeni pola magnetyczne i elektryczne, po czym to skomercjalizować.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników