jakość zarządzania

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jakość zarządzania. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jakość zarządzania.Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Bankowcy boją się wyroku unijnego trybunału. Czy TSUE wstawi się za frankowiczami?

  Bankowcy boją się wyroku unijnego trybunału. Czy TSUE wstawi się za frankowiczami?

  Prezydent podpisał wczoraj nowelizację ustawy o wsparciu frankowiczów. Bankowcy i spłacający walutowe hipoteki czekają teraz na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie zgodności z prawem zapisów w tego typu umowach. Zapytaliśmy przedstawicieli sektora o ocenę potencjalnych konsekwencji decyzji trybunału.

  czytaj więcej

 • Prawo z tektury. Państwo mogło zapobiec problemom frankowiczów [HISTORIA KRYZYSU]

  Prawo z tektury. Państwo mogło zapobiec problemom frankowiczów [HISTORIA KRYZYSU]

  Państwo, choć mogło, nie zapobiegło kryzysowi frankowemu, a teraz nie potrafi skutecznie tym kryzysem zarządzać. Na placu boju pozostały sądy.

  czytaj więcej

 • To miał być artykuł o tym, jakiej szkoły chcą poszczególne komitety wyborcze. Na nasze pytania odpowiedział jeden

  To miał być artykuł o tym, jakiej szkoły chcą poszczególne komitety wyborcze. Na nasze pytania odpowiedział jeden

  Lektura programów wyborczych partii pod kątem ich pomysłu na edukację była mocno niesatysfakcjonująca. Wszystkie można streścić w jednym zdaniu: „Będzie dobrze”. Postanowiliśmy więc dopytać wiodące komitety wyborcze co to „dobrze” oznacza. Tylko jeden był zainteresowany wyjaśnieniem swoich propozycji.

  czytaj więcej

 • UE da 676 mln euro na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej w Polsce

  UE da 676 mln euro na poprawę infrastruktury kolejowej i drogowej w Polsce

  Komisja Europejska przyjęła w piątek trzy duże projekty w ramach polityki spójności, dotyczące modernizacji polskiej sieci kolejowej i drogowej oraz poprawy bezpieczeństwa podróży. Łączna wartość projektów to 676 mln euro.

  czytaj więcej

 • Jak kulą w płot. Czego nie wiemy o systemie ochrony zdrowia

  Jak kulą w płot. Czego nie wiemy o systemie ochrony zdrowia

  W małym francuskim miasteczku Tarn, niedaleko Tuluzy, lokalne pielęgniarki wypuściły do sieci klip z chwytliwą, rzewną piosenką, którą same napisały i nagrały. Postanowiły śpiewem i tańcem skusić do przyjazdu do ich miejscowości… lekarza rodzinnego. Pracujący tu od lat 68-letni doktor przechodzi na emeryturę i choć lokalne władze zabrały się za rekrutację z odpowiednim wyprzedzeniem, okazało się, że kłopot ze znalezieniem zastępcy jest ogromny. Wideoklip, w którym biorą udział niemal wszyscy mieszkańcy wioski, jest ostatnią nadzieją na zmianę sytuacji. Mieszkańcy wioski się starzeją, od lat działa tu dom spokojnej starości – brak lekarza na miejscu byłby dla nich ciosem. Burmistrz obiecywał ulgi podatkowe oraz pomoc w znalezieniu lokum, jednak na ogłoszenia w prasie nikt nie odpowiadał. To historia z gatunku tych, które w sieci czyta się w dziale „ciekawostki”. Pokazuje ona poziom desperacji: Tarn to nie Afryka czy teren objęty wojną, tylko środek Europy – małe francuskie miasteczko, które boryka się z brakiem dostępu do opieki medycznej.

  czytaj więcej

 • Kopciuchy ostatecznie wylecą z rynku. I to już jesienią

  Kopciuchy ostatecznie wylecą z rynku. I to już jesienią

  Szara strefa w obrocie pozaklasowymi kotłami na paliwo stałe już wkrótce znajdzie się pod ostrzałem inspekcji handlowej, która ruszy w teren jeszcze przed sezonem grzewczym.

  czytaj więcej

 • Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Wygra, kto szerzej otworzy wrota czwartej rewolucji przemysłowej

  Jaka powinna być rola państwa w nowoczesnej gospodarce i jak budować odpowiednią kulturę działania firmy – tego dotyczyła dyskusja „Przedsiębiorca i gospodarka – Nie ma przyszłości bez mądrej lekcji z gospodarczej przeszłości”

  czytaj więcej

 • Reforma kształcenia lekarzy receptą na brak kadr

  Reforma kształcenia lekarzy receptą na brak kadr

  Bez wprowadzania istotnych zmian w systemie kształcenia Polska nie dogoni Europy pod względem liczby lekarzy. Zwiększenie limitów, a nawet skrócenie studiów medycznych to pomysły, które co jakiś czas wracają w obliczu problemów kadrowych.

  czytaj więcej

 • 21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

  21 nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

  Kapituła XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP ogłosiła listę 21 przedsiębiorstw nominowanych do nagrody. Uroczyste ogłoszenie laureatów oraz wręczenie statuetek przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odbędzie się 7 października 2019 r., podczas „Kongresu 590” w Jasionce k. Rzeszowa.

  czytaj więcej

 • Gminy zmierzą smog, ale nie ogłoszą alarmu [WYWIAD]

  Gminy zmierzą smog, ale nie ogłoszą alarmu [WYWIAD]

  - W tysiącach miejscowości będzie dochodzić do sytuacji, gdy stężenie pyłu osiągnie poziom alarmowy, natomiast nie będzie państwowej stacji, która będzie w stanie to stężenie potwierdzić - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

  czytaj więcej

 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Gowin: Reforma samorządowa jest najbardziej udaną reformą przeprowadzoną po 1989 r.

  Gowin: Reforma samorządowa jest najbardziej udaną reformą przeprowadzoną po 1989 r.

  Reforma samorządowa jest bezsprzecznie najbardziej udaną reformą którą przeprowadzono w Polsce po 1989 r; teraz musimy zastanowić się nad kolejną fazą tej reformy - powiedział wicepremier, minister nauki i lider Porozumienia Jarosław Gowin.

  czytaj więcej

 • Promujmy innowacyjne rozwiązania w budownictwie

  Promujmy innowacyjne rozwiązania w budownictwie

  Budownictwo mieszkaniowe musi stać się jednym z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych sektorów polskiej gospodarki – uważa Piotr Hofman, prezes i główny akcjonariusz HM Inwest SA.

  czytaj więcej

 • Demograficzne tabu: O dzietności w Afryce

  Demograficzne tabu: O dzietności w Afryce

  Do połowy XXI w. Afrykę będzie zamieszkiwać blisko dwa razy więcej mieszkańców niż obecnie, czyli ok. 2,5 mld osób.

  czytaj więcej

 • Szumowski: Podwojenie nakładów finansowych na służbę zdrowia to krok milowy

  Szumowski: Podwojenie nakładów finansowych na służbę zdrowia to krok milowy

  Podwojenie finansów na służbę zdrowia oraz nadanie polityce zdrowotnej priorytetu w programie wyborczym PiS "Piątka dla zdrowia” jest krokiem milowym - poinformował PAP minister zdrowia Łukasz Szumowski.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Nie ma przyszłości bez współpracy biznesu i państwa

  Na ile władza powinna się angażować w różne projekty unowocześniające gospodarkę, jak powinna wyglądać współpraca urzędników i przedsiębiorców, jak ci ostatni mogą wpływać na ważne polityczne decyzje – o tych sprawach dyskutowano w redakcji Dziennika Gazety Prawnej w ramach projektu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”.

  czytaj więcej

 • Kto załata dziurę po Huaweiu

  Kto załata dziurę po Huaweiu

  Rynek smartfonów w Polsce czekają spore przetasowania. Chiński gigant w spektakularny sposób stracił w II kwartale tego roku pozycję lidera, a kolejne miesiące mogą być dla niego jeszcze gorsze.

  czytaj więcej

 • Reforma edukacji to nie zmiana tabliczek na budynkach. Czy rewolucja w oświacie przyniosła jakieś pozytywne efekty?

  Reforma edukacji to nie zmiana tabliczek na budynkach. Czy rewolucja w oświacie przyniosła jakieś pozytywne efekty?

  - Wydaje nam się, że im ciężej dzieci pracują, tym lepiej dla nich. Nic bardziej błędnego - mówi w wywiadzie dla DGP Mikołaj Herbst, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, adiunkt w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych na UW. Specjalizuje się w problematyce ekonomii edukacji i rozwoju regionalnego.

  czytaj więcej

 • CIMAT – wyważony sukces

  CIMAT – wyważony sukces

  Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. powstało ponad 30 lat temu w Bydgoszczy. Zostało utworzone przez trzech wykładowców ówczesnej Akademii Techniczno-Rolniczej. Spółka od tego czasu przebyła długą drogę, stając się liderem w produkcji i sprzedaży wyważarek dla różnych branż przemysłu w Polsce, a także liczącym się dostawcą tych rozwiązań na świecie. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników