jak handlowa

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu jak handlowa. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące jak handlowa.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Zamówienia publiczne: Doświadczenie też jest na sprzedaż

  Zamówienia publiczne: Doświadczenie też jest na sprzedaż

  Pan Paweł prowadzi działalność gospodarczą. – Przedsiębiorstwo stale się rozwija – mówi czytelnik. – Zacząłem nawet startować w publicznych przetargach na drobne zamówienia. Do tej pory składałem dokumenty wspólnie z przyjacielem, który ma bardzo dobre kwalifikacje. Mój wspólnik stwierdził jednak ostatnio, że ma zamiar zakończyć działalność. Byłoby szkoda, gdyby jego doświadczenie tak po prostu się zmarnowało. Czy mogę kupić lub otrzymać w darowiźnie jego referencje – zastanawia się pan Paweł

  czytaj więcej

 • Organizacje pracodawców przeciwko nowej płacy minimalnej

  Organizacje pracodawców przeciwko nowej płacy minimalnej

  Organizacje pracodawców reprezentowane w Radzie Dialogu Społecznego: Pracodawcy RP, Konfederacja "Lewiatan" i Business Centre Club są przeciw rządowej propozycji płacy minimalnej na 2017 r. na poziomie 2 tys. zł. Związek Rzemiosła Polskiego opowiada się za nią.

  czytaj więcej

 • Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  Zmiana kryteriów doboru do zwolnienia tylko wyjątkowo

  TEZA: Pracodawca może wprawdzie w wyjątkowych sytuacjach, gdy jest to motywowane szczególnymi okolicznościami, odstąpić od przyjętych wcześniej kryteriów doboru pracowników do zwolnienia, ale powinien przekonująco uzasadnić to odstępstwo, a zastosowane w miejsce dotychczasowych nowe kryteria oceny powinny być obiektywne i niedyskryminacyjne dla zwalnianego pracownika (art. 45 par. 1 kodeksu pracy).

  czytaj więcej

 • Sąd Najwyższy wskazał bezpieczną drogę dla menedżerów

  Sąd Najwyższy wskazał bezpieczną drogę dla menedżerów

  - Zasadniczo wypowiedź składu siedmiu sędziów SN ma dla przedsiębiorców znaczenie praktyczne, a nie jedynie teoretyczne. Wskazuje im bezpieczną drogę do składania rezygnacji w spółce - mówi Dr Agnieszka Hajos-Iwańska adwokat w kancelarii JSLegal.

  czytaj więcej

 • Chińczycy ekspresem wjeżdżają do Polski

  Chińczycy ekspresem wjeżdżają do Polski

  Państwo Środka wysyła sygnał, że chce naszej obecności na jedwabnym szlaku. To ważne z powodów biznesowych i geopolitycznych.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Inwestycja Daimlera w Polsce prawie przesądzona

  Morawiecki: Inwestycja Daimlera w Polsce prawie przesądzona

  Inwestycja Daimlera w Polsce jest prawie przesądzona. Możliwe, że przysłowiowe pierwsze łopaty zostaną wbite w ziemię jeszcze w tym roku - mówi w wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Raport o "zrób to sam”, czyli jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym

  Raport o "zrób to sam”, czyli jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym

  Najnowszy raport przygotowany przez Allegro, Majsterki.pl i Mobile Institute pokazuje jak duża jest skala zjawiska „zrób to sam” w Polsce. Spytaliśmy Polaków o wszelkie prace w domu i ogrodzie, jakie realizują samodzielnie, dlaczego to robią, z jakim skutkiem, a także - co im to daje. Odpowiedzieli nam, że przynosi im to wiele radości i zadowolenia, a także uznanie w oczach rodziny i znajomych. Dodatkowo mogą wyrazić swój indywidualny styl i realizować własne projekty. Działania w zakresie "zrób to sam" to pasja, która łączy Polaków niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkania, czy statusu rodzinnego. Efektem naszego badania jest raport “Zrób to sam. Jak Polacy łączą przyjemne z pożytecznym?”.

  czytaj więcej

 • Najważniejsze regulacje dyrektywy 2014/67/UE istotne dla polskich firm delegujących

  Najważniejsze regulacje dyrektywy 2014/67/UE istotne dla polskich firm delegujących

  Oto najważniejsze regulacje dyrektywy 2014/67/UE istotne dla polskich firm delegujących.

  czytaj więcej

 • Alternatywna ścieżka dla programistów

  Alternatywna ścieżka dla programistów

  Polscy specjaliści są cenionymi pracownikami korporacji z branży IT nie tylko w kraju, ale i na świecie. Dla tych, którzy chcą spróbować sił w biznesie, są pieniądze na projekty rozwiązujące problemy społeczne i gospodarcze poprzez wykorzystanie technologii informatyczno-komunikacyjnych.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników