inżynier

Inżynier (inż.) – tytuł zawodowy nadawany przez wyższe uczelnie po ukończeniu studiów inżynierskich.


 • Polski Fundusz Rozwoju promuje PPK wśród obcokrajowców

  Polski Fundusz Rozwoju promuje PPK wśród obcokrajowców

  Nawet pół miliona cudzoziemców mogłoby przystąpić do PPK. Czy się na to zdecydują? Trudno powiedzieć, ale walka o nich już się zaczęła.

  czytaj więcej

 • Ramię koparki już samoczynnie nie opadnie i nie przygniecie człowieka [EUREKA! DGP]

  Ramię koparki już samoczynnie nie opadnie i nie przygniecie człowieka [EUREKA! DGP]

  Kiedy niedomaga stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w przemyśle, z pomocą przychodzi technologia.

  czytaj więcej

 • Drapieżnik przestworzy: Jak walczyć z bezzałogowym intruzem?

  Drapieżnik przestworzy: Jak walczyć z bezzałogowym intruzem?

  Jeśli zdalnie sterowana zabawka sąsiada uporczywie wisi nad naszą posesją, to nie mamy zbyt wielu możliwości działania. Możemy rzucać w nią kamieniami, strzelać z wiatrówki lub ganiać za nią z siatką. Ponieważ żadna z tych możliwości nie zadowala skutecznością (chyba że ma się doskonałe oko), idealnie byłoby nasłać na intruza własnego drona wyposażonego w specjalny system do przechwytywania.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 5 (Płock, Radom, Ostrołęka, Siedlce i 28 powiatów)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 5 (Płock, Radom, Ostrołęka, Siedlce i 28 powiatów)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 5, który obejmuje Płock, Radom, Ostrołęka i Siedlce oraz 28 powiatów: ciechanowski, gostyniński, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński, żyrardowski, białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski. 

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 12 (Wrocław, Opole)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 12 (Wrocław, Opole)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 12.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 1 (Gdańsk, Sopot)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 1 (Gdańsk, Sopot)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 1.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 3 (Olsztyn)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 3 (Olsztyn)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 3.

  czytaj więcej

 • Brudna ropa to dowód kryzysu rynku paliw w Rosji

  Brudna ropa to dowód kryzysu rynku paliw w Rosji

  Moskwa oblicza straty wstrzymania dostaw ropy naftowej za pośrednictwem naftociągu Przyjaźń. Mogą iść w dziesiątki miliardów dolarów, nie licząc utraty rynku, o reputacji nie wspominając.

  czytaj więcej

 • Reindustrializacja, czyli gospodarka w czasach Przemysłu 4.0

  Reindustrializacja, czyli gospodarka w czasach Przemysłu 4.0

  Podczas sesji „Przemysł w Europie” paneliści próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie o to, ile produkcji, a ile usług w gospodarce, oraz wskazać niezbędne zmiany strukturalne i kierunki wsparcia rozwoju przez państwa. Największy nacisk położono zaś na kwestię zmniejszania energochłonności poprzez zwiększenie efektywności energetycznej

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 6 (Łódź)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 6 (Łódź)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 6.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 7 (Poznań)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 7 (Poznań)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 7.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 8 (Lublin)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 8 (Lublin)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 8.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 9 (Rzeszów)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 9 (Rzeszów)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 9.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 10 (Kraków)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 10 (Kraków)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 10.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 11 (Katowice)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 11 (Katowice)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 11.

  czytaj więcej

 • Wybory do PE - lista w okręgu nr 13 (Gorzów Wielkopolski)

  Wybory do PE - lista w okręgu nr 13 (Gorzów Wielkopolski)

  We wszystkich krajach Unii Europejskiej wybory do europarlamentu odbywają się w maju. Polacy pójdą do urn w niedzielę 26 maja. Zgodnie z ustaleniami kampania wyborcza potrwa do 24 maja. Sprawdź, na kogo możesz głosować, jeśli mieszkasz w okręgu nr 13.

  czytaj więcej

 • Przybylski: Dobre deklaracje już są, teraz potrzeba dobrych przepisów

  Przybylski: Dobre deklaracje już są, teraz potrzeba dobrych przepisów

  - Nasz kraj ma ogromny potencjał, by zostać hubem technologicznym dla offshore dla całego basenu Morza Bałtyckiego i konkurować z zachodnimi gigantami energetyki wiatrowej - mówi Paweł Przybylski, prezes Siemens Gamesa Renewable Energy w Polsce

  czytaj więcej

 • Film „Znajdę Cię” Marthy Coolidge na prestiżowym festiwalu filmowym na Sycylii

  Film „Znajdę Cię” Marthy Coolidge na prestiżowym festiwalu filmowym na Sycylii

  Podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes ogłoszono datę europejskiej premiery filmu „Znajdę Cię” w reżyserii ikony amerykańskiej kinematografii Marthy Coolidge. Film został wybrany przez Taormina Film Fest – pokazany zostanie na wielkim ekranie już 5 lipca 2019 w spektakularnym Starożytnym Amfiteatrze Taorminy w czasie 65. edycji Taormina Film Fest (30 czerwca – 6 lipca 2019). To hollywoodzki film o Polsce lat trzydziestych i czterdziestych ale nie jest to czysto hollywoodzkie spojrzenie na Polskę tamtego okresu, bo udział w tej produkcji mieli również najlepsi polscy twórcy lub Amerykanie z polskimi korzeniami.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników