inwestycje technologiczne

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu inwestycje technologiczne. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące inwestycje technologiczne.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  Jaka przyszłość rynku kapitałowego w Polsce

  O miejscu, w którym jesteśmy obecnie, państwowej strategii rozwoju, roli Polskiego Funduszu Rozwoju i pracowniczych planów kapitałowych dyskutowali uczestnicy debaty zorganizowanej w redakcji Dziennika Gazety Prawnej: Wiesław Rozłucki (współzałożyciel i pierwszy prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Piotr Borowski (członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych), Robert Gwiazdowski (niezależny ekspert rynku kapitałowego), Tomasz Czechowicz (założyciel i partner zarządzający Grupy MCI), Aleksander Łaszek (główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju), Maciej Trybuchowski (prezes zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych) oraz Artur Włoch (członek zarządu Alior TFI).

  czytaj więcej

 • Emilewicz:Troska o środowisko jest wpisana w myśl konserwatywną [WYWIAD]

  Emilewicz:Troska o środowisko jest wpisana w myśl konserwatywną [WYWIAD]

  Kraje zachodnie, które najbardziej zrujnowały środowisko i się na tym niezwykle wzbogaciły, powinny w najwyższym stopniu ponieść koszty swojej polityki - mówi Jadwiga Emilewicz minister przedsiębiorczości i technologii, wcześniej podsekretarz stanu w resorcie rozwoju. Wiceprezes partii Porozumienie.

  czytaj więcej

 • Prawnicy też muszą mieć nawyki serca

  Prawnicy też muszą mieć nawyki serca

  Boty w kancelariach i sądach, wpływ korporacji i rządów, nieracjonalny ustawodawca i problemy etyczne – oto wyzwania, z jakimi już się zmagają lub będą się zmagać prawnicy. O tym, jak dziś powinni być kształceni i jaka jest rola uczelni, rozmawiali w Gdańsku dziekani z całego świata

  czytaj więcej

 • Generalny wykonawca o polskim kapitale doceniony poza granicami kraju

  Generalny wykonawca o polskim kapitale doceniony poza granicami kraju

  Branża budowlana w Polsce przechodzi transformację na skutek dynamicznych zmian sytuacji rynkowej, nawiązując tym samym do tendencji zauważalnych w krajach Unii Europejskiej. Potwierdza to najszybciej rozwijający się w Polsce generalny wykonawca F.B.I. TASBUD S.A., który poprzez obecność na rynkach zagranicznych aktywnie rozwija budownictwo w technologii prefabrykacji. Za powyższe osiągnięcia grupa kapitałowa F.B.I. TASBUD otrzymała niedawno Złote Godło Quality International 2019 przyznane za produkt najwyższej jakości – innowacyjne złącze prefabrykowane.

  czytaj więcej

 • Branża OZE liczy na zniesienie 10H w przyszłej kadencji, minister Emilewicz zapowiada „korektę”

  Branża OZE liczy na zniesienie 10H w przyszłej kadencji, minister Emilewicz zapowiada „korektę”

  Sytuacja poprawi się po tegorocznej aukcji OZE, dzięki której mają powstać nowe instalacje, m.in. wiatraki o mocy 2,5 GW. Branża wciąż jednak czeka na dwie zasadnicze zmiany – złagodzenie zasady 10H dla wiatraków lądowych i specustawę dla morskich farm.

  czytaj więcej

 • Kaczyński: Nie będzie małżeństw homoseksualnych, nie będzie eutanazji

  Kaczyński: Nie będzie małżeństw homoseksualnych, nie będzie eutanazji

  Nie będzie małżeństw homoseksualnych, adopcji dzieci przez pary homoseksualne, nie będzie eutanazji - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Warszawie. Przekonywał też, że PiS jest przygotowane na kryzys gospodarczy i będzie kontynuowało swoją politykę społeczną.

  czytaj więcej

 • [Wydanie specjalne DGP] Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Polscy i międzynarodowi przedsiębiorcy piszą o biznesie

  [Wydanie specjalne DGP] Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Polscy i międzynarodowi przedsiębiorcy piszą o biznesie

  Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego DGP: Oddajemy dziś Państwu wyjątkowo spójne wydanie. Napisane – w części po polsku, a w części po angielsku – przez polski i międzynarodowy biznes. Przedsiębiorcy i menedżerowie, niezależnie od rodzaju kapitału, który reprezentują, i swoich korzeni, mierzą się bowiem z bardzo podobnymi wyzwaniami. Żyją w rzeczywistości, w której polska gospodarka jest coraz bardziej zintegrowana ze światem; w której polskie firmy zmieniają Europę i świat, a zagraniczni inwestorzy pomagają modernizować nasz kraj.

  czytaj więcej

 • Przeciążony sektor bankowy zostaje w tyle za Europą

  Przeciążony sektor bankowy zostaje w tyle za Europą

  Politycy polubili porównania do niemieckiej gospodarki przy opisywaniu perspektyw rozwoju Polski i kreśleniu przed nami świetlanej przyszłości. Szczególnie w trakcie kampanii wyborczej. Osobiście sądzę, że doganiamy Niemców w wielu obszarach, szczególnie podobni jesteśmy w sposobie finansowania rozwoju gospodarczego.

  czytaj więcej

 • NPBP: Doskonale Bezużyteczny Plan, czyli jak ciągłe zmiany wpływają na biznes [FELIETON]

  NPBP: Doskonale Bezużyteczny Plan, czyli jak ciągłe zmiany wpływają na biznes [FELIETON]

  Mówienie o świecie ciągłej zmiany, określanym jako świat VUCA (od ang. słów: volatility – zmienność, uncertainty – niepewność, complexity – złożoność, ambiguity – niejednoznaczność), wydaje się dziś głoszeniem banałów. Większość z nas doskonale czuje tempo i zakres dokonujących się zmian.

  czytaj więcej

 • NPBP: Efektywność biznesu dzięki cyfryzacji. Tak, ale…

  NPBP: Efektywność biznesu dzięki cyfryzacji. Tak, ale…

  Sprawne, przejrzyste państwo. Jasne, klarowne podatki. Zadowoleni przedsiębiorcy. A to wszystko dzięki bardzo dobrym programom. Tak powinno być dzięki cyfryzacji polskiej gospodarki i państwa”.

  czytaj więcej

 • NPBP: Smart city to przyszłość polskich miast

  NPBP: Smart city to przyszłość polskich miast

  Duże aglomeracje nie tylko powinny korzystać z najnowszych zdobyczy technologicznych w różnorodnych aspektach, zwiększając satysfakcję mieszkańców, lecz także umiejętnie angażować ich we współtworzenie przestrzeni publicznej. Bo bez słuchania głosu ludzi, którzy oczekują od rządzących zaoferowania wysokiej jakości życia, podejście „smart” po prostu nie ma racji bytu.

  czytaj więcej

 • Cyfryzacja może nas uchronić przed pułapką średniego rozwoju

  Cyfryzacja może nas uchronić przed pułapką średniego rozwoju

  Michał Krupiński: Musimy inwestować w innowacje. Ale nie skupiać się na stworzeniu nowych rewolucyjnych pomysłów – programów czy produktów IT – ale adaptować te, które wykorzystują dojrzalsze gospodarki. I doskonaląc ich wykorzystanie i będąc wciąż krajem tańszym niż Europa Zachodnia czy USA, budować na nowo nasze przewagi.

  czytaj więcej

 • NPBP: Zadaniem państwa jest zapewnienie obywatelom coraz wyższego poziomu dostępności komunikacyjnej

  NPBP: Zadaniem państwa jest zapewnienie obywatelom coraz wyższego poziomu dostępności komunikacyjnej

  Przewoźnicy mają za zadanie łączyć miasta oddalone od siebie nawet o kilkaset kilometrów. Przez wiele lat patrzono głównie na największe miasta, dbając o to, by rozwijały się harmonijnie. Zabrakło jednak wystarczającej troski o mniejsze ośrodki. Chociażby te, które mocno odczuły przemiany ustrojowe bądź utraciły status miast wojewódzkich.

  czytaj więcej

 • Lotniczy hub na miarę potrzeb

  Lotniczy hub na miarę potrzeb

  Centralny Port Komunikacyjny to przedsięwzięcie mogące przynieść ogromne korzyści, ale warunkiem jest perfekcyjne przygotowanie projektu, które weźmie pod uwagę interesy wszystkich jego uczestników.

  czytaj więcej

 • Pakt dla zdrowia, niemal jednym głosem. Co o zdrowiu mówią partie przed wyborami

  Pakt dla zdrowia, niemal jednym głosem. Co o zdrowiu mówią partie przed wyborami

  Gdyby ukryć nazwiska rozmówców, ciekawe jak szybko czytelnicy rozpoznaliby, kto do jakiej partii należy. Szczegóły rozwiązań nieco się różnią, lecz w ścieżce dojścia do celów nie ma dużego rozdźwięku. Oczywiście tylko w tych kwestiach, które poruszyliśmy – dotyczących zaledwie kilku problemów związanych z naprawą systemu ochrony zdrowia. To niektóre postulaty, które znalazły się w Pakcie dla Zdrowia 2030, który z inicjatywy DGP podpisali przedstawiciele największych ugrupowań.

  czytaj więcej

 • Zagraniczne firmy dobrze mają się w Polsce

  Zagraniczne firmy dobrze mają się w Polsce

  Czy jesteśmy rajem dla inwestorów spoza Polski, jakie są zalety naszego kraju, a co należy zmieniać? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy panelu „O wartości realnie dodanej. Inwestorzy zagraniczni w Polsce – wzajemne oczekiwania”

  czytaj więcej

 • NPBP: Przyszłość ma na imię przedsiębiorczość

  NPBP: Przyszłość ma na imię przedsiębiorczość

  Czy to się komuś podoba, czy nie, biznes przesądzi o kolejnych dziesięcioleciach naszego kraju. Dlatego DGP już po raz siódmy zorganizował akcję, w której sercu są przedsiębiorcy.

  czytaj więcej

 • Wielkie zmiany na polskiej kolei

  Wielkie zmiany na polskiej kolei

  Do 2023 r. w naszą kolej zostanie zainwestowane ok. 100 mld zł. Dzięki tym środkom zmodernizowane zostaną linie kolejowe, dworce, tabor oraz usprawniony zostanie transport towarów. Uczestnicy debaty „Polska Kolej Przyspiesza”, która odbyła się podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce, dyskutowali na temat realizacji tego największego w historii programu inwestycyjnego polskiej kolei.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników