inwestorzy rzucą

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu inwestorzy rzucą. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące inwestorzy rzucą.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Kto powinien dorzucić pieniądze do koszyczka z napisem GetBack [OPINIA]

  Kto powinien dorzucić pieniądze do koszyczka z napisem GetBack [OPINIA]

  Ostatnie propozycje układowe, jakie zgłosiła spółka, to zwrot obligatariuszom 31 proc. kapitału zainwestowanego w papiery dłużne GetBacku. Główny rozgrywający, czyli obecny zarząd, będący kontynuatorem poprzedniego i emanacją głównego akcjonariusza, tj. funduszu Abris, przy wsparciu prezesa jednego z TFI zaapelował do banków mnie więcej tymi słowami: „Oddamy obligatariuszom więcej, jeśli ci, co na nas zarobili, czyli banki, od których odkupiliśmy po dobrej cenie wierzytelności, poczują się odpowiedzialne i solidarne w stosunku do utopionych inwestorów, zdejmą zabezpieczenia i dorzucą do wspólnego koszyczka kasę. Wtedy będzie w nim więcej do podziału po konającym nieboszczyku i zapanuje mniejszy lament nad wspólnie wykopanym grobem.

  czytaj więcej

 • Zlęknione mocarstwa, czyli czego historia nauczy Donalda Trumpa?

  Zlęknione mocarstwa, czyli czego historia nauczy Donalda Trumpa?

  Wzrost znaczenia Niemiec pod koniec XIX w. spowodował, że Wielka Brytania – największa potęga morska i gospodarcza, trzymająca się z dala od europejskich wojen – postanowiła podpalić świat. Czy pamięta o tym Donald Trump, kiedy myśli o Chinach?

  czytaj więcej

 • GetBack chciał przycisnąć Altusa

  GetBack chciał przycisnąć Altusa

  120 mln zł na początek i arbitraż , a zapomnimy o podejrzanej transakcji i jeszcze pomożemy w prokuraturze. DGP dotarł do pisma, które GetBack wysłał do Altusa, tuż po zatrzymaniu twórcy TFI.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

  Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

  Jeśli z biegiem lat coś się we mnie zmienia, to głównie podejście do przeciwników politycznych z czasów PRL. Razem żyjemy w Polsce i razem powinniśmy o nią dbać. Kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem - wyjaśnia w rozmowie z Piotrem Zarembą premier Mateusz Morawiecki.

  czytaj więcej

 • Leśnodorski: Jestem legionistą, więc ani inwestował w Wisłę, ani nią zarządzał nie będę [WYWIAD]

  Leśnodorski: Jestem legionistą, więc ani inwestował w Wisłę, ani nią zarządzał nie będę [WYWIAD]

  O tym, co się teraz dzieje z Wisłą Kraków z Bogusławem Leśnodorskim rozmawia Robert Mazurek.

  czytaj więcej

 • Pożegnanie z Chinami. Czy jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej? [OPINIA]

  Pożegnanie z Chinami. Czy jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej? [OPINIA]

  Tradycyjna przyjaźń między Chinami i Polską ma solidne podstawy i jest bardzo cenna – mówił półtora roku temu prezydent Chin Xi Jinping do premier Beaty Szydło. Szefowa polskiego rządu zadeklarowała wtedy „dalszą bliską współpracę w sferze politycznej w ramach wszechstronnego partnerstwa strategicznego”. Jeszcze nie tak dawno Polska miała być kluczowym sojusznikiem Pekinu w Europie Środkowo-Wschodniej i UE. Teraz stajemy się jego głównym adwersarzem w regionie. Czy jako państwo jesteśmy przygotowani do kolejnej wolty w polityce zagranicznej?

  czytaj więcej

 • Dlaczego polscy artyści nie są masowo kupowani za granicą? [WYWIAD]

  Dlaczego polscy artyści nie są masowo kupowani za granicą? [WYWIAD]

  Polacy nigdy nie interesowali się sztuką, a szlachta zawieszała gobeliny na ścianach z powodów izolacyjnych, nie dekoracyjnych. W domach zbierano rzemiosło: szable, broń, kielichy, a nie sztukę. Nie byliśmy narodem zafascynowanym malarstwem i nie mamy tych tradycji - mówi Rafał Kamecki w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

  czytaj więcej

 • Rząd przeprasza się z wiatrakami. Farmy wiatrowe będą bliżej zabudowań?

  Rząd przeprasza się z wiatrakami. Farmy wiatrowe będą bliżej zabudowań?

  Resort energii chce znieść zasadę 10H, by farmy wiatrowe mogły powstawać bliżej zabudowań. Zgodę na sąsiedztwo masztu i wirników będą musieli jednak wyrazić sami mieszkańcy.

  czytaj więcej

 • Paweł Olechnowicz: Przejęcie Lotosu przez Orlen to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski [WYWIAD RIGAMONTI]

  Paweł Olechnowicz: Przejęcie Lotosu przez Orlen to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski [WYWIAD RIGAMONTI]

  - To idąc dalej, trzeba sobie zadać pytanie, czy to ja jestem tym, który dobrze pojmuje bezpieczeństwo energetyczne państwa i dobrobyt gospodarczy, czy ci, którzy z każdą zmianą władzy próbują wymieniać fachowców - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu.

  czytaj więcej

 • Amerykanin, który zrobił dla Rosji więcej niż ministrowie gospodarki trafił do aresztu

  Amerykanin, który zrobił dla Rosji więcej niż ministrowie gospodarki trafił do aresztu

  Mówiąc o tej sprawie i jej konsekwencjach, nie sposób przesadzić – opowiadają pracujący w Rosji menedżerowie zachodnich firm. – Ludzie mawiają tu, że coś przydarzyło się komuś, bo nie przestrzegał reguł albo za bardzo uwikłał się w politykę. Ale nie Michael Calvey. Jeśli on trafił do więzienia, przydarzyć się to może każdemu z nas – mówili dziennikarzom ”Financial Timesa„, rzecz jasna, zastrzegając anonimowość.

  czytaj więcej

 • Czerwińska jest ambitna, ale nie rozumie politycznych realiów [SYLWETKA]

  Czerwińska jest ambitna, ale nie rozumie politycznych realiów [SYLWETKA]

  Ambitna, polityczna singielka, która rzuciła wyzwanie samemu Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie rozumie jednak politycznych realiów, więc przegrywa ona i jej ekonomiczne ideały.

  czytaj więcej

 • Roubini: Rywalizacja między USA i Chinami nie zaniknie [WYWIAD]

  Roubini: Rywalizacja między USA i Chinami nie zaniknie [WYWIAD]

  Nawet jeśli USA i Chiny w końcu się dogadają w sprawie handlu, strategiczna rywalizacja między nimi nie zaniknie. Ona jest nieunikniona - mówi Nouriel Roubini.

  czytaj więcej

 • Obostrzenia regulacyjne między Chinami a USA. Inwestorzy zaniepokojeni

  Obostrzenia regulacyjne między Chinami a USA. Inwestorzy zaniepokojeni

  Obostrzenia regulacyjne między Chinami a USA niepokoją inwestorów. Donald Trump za pośrednictwem Twittera snuje z kolei wizje rewelacyjnej umowy handlowej pomiędzy USA a Wielką Brytanią, kiedy ta wyjdzie już z Unii Europejskiej. Inwestorów mogą dziś zainteresować publikacje danych GUS o szybkim szacunku wskaźnika towarów i usług konsumpcyjnych w maju oraz wskaźników stopy bezrobocia w UE.

  czytaj więcej

 • Stóp nie podniosą ze strachu przed kryzysem

  Stóp nie podniosą ze strachu przed kryzysem

  Coś, co dziesięć lat temu miało być tymczasową odpowiedzią na kryzys finansowy, staje się trwałym elementem gospodarczej rzeczywistości.

  czytaj więcej

 • Umowy o roboty budowlane: Przegląd orzecznictwa

  Umowy o roboty budowlane: Przegląd orzecznictwa

  Branża budowlana notorycznie boryka się z problemami prawnymi. Pomimo, że wokandy sądowe pełne są spraw toczonych na tle umów o roboty budowlane, uczestnikom procesu inwestycyjnego wciąż zdarza się błędnie ocenić swoją sytuację prawną. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie wyroków sądów (głównie Sądu Najwyższego i Sądów Apelacyjnych) istotnych dla branży budowlanej, które zapadły w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Wyselekcjonowaliśmy przede wszystkim ważne rozstrzygnięcia dotyczące obszarów spornych, pojawiających się przy realizacji inwestycji, które wydane zostały na tle kluczowych przepisów kodeksu cywilnego. Wśród nich są tak istotne zagadnienia jak odstąpienia od umowy, kary umowne czy gwarancja jakości robót. Żeby publikacja mogła posłużyć jako ściąga przy ocenie bieżących problemów procesu inwestycyjnego, każdy wyrok opatrzyliśmy krótkim komentarzem, wskazującym na jego praktyczne skutki.

  czytaj więcej

 • Podatek od poczucia winy: Historia bogaczy, którzy uważają, że za życia zgromadzili zbyt wiele

  Podatek od poczucia winy: Historia bogaczy, którzy uważają, że za życia zgromadzili zbyt wiele

  Dylematy związane z podziałem dóbr w amerykańskim społeczeństwie narastały zawsze, gdy rozwarstwienie dochodów osiągało nieznane wcześniej rozmiary.

  czytaj więcej

 • Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Jak się przygotować do białej listy podatników i obowiązkowego split paymentu ?

  Firma Rakow SA zajmuje się działalnością produkcyjną i handlową, w ramach której współpracuje z licznymi kontrahentami krajowymi i zagranicznymi. Do tej pory nie miała do czynienia z towarami objętymi potencjalną odpowiedzialnością solidarną w VAT. Z kolei odwrotne obciążenie w transakcjach krajowych wystąpiło raz czy dwa razy w całej historii firmy, przy okazji wymiany większej partii laptopów. Z tego powodu zarząd spółki niespecjalnie interesował się dotychczas tego rodzaju szczególnymi mechanizmami wprowadzanymi przez prawodawcę w celu eliminowania unikania przez podatnika opodatkowania czy wyłudzania VAT. Oczywiście główna księgowa firmy, pani Barbara, stara się być na bieżąco, czyta prasę, udziela się na forach internetowych i chodzi na szkolenia, jednak dotyczyło to raczej zwykłych, bieżących zagadnień związanych z rozliczeniami podatkowymi, a nie procedur „szczególnego zastosowania” (jak zwykła je nazywać).

  czytaj więcej

 • Pociąg do Eurazji, który przerósł apetyt carskiego imperium

  Pociąg do Eurazji, który przerósł apetyt carskiego imperium

  Magistrala kolejowa przez bezkresy Azji miała zapewnić Rosji trwały związek z Chinami i przełamać brytyjską dominację w świecie. Nadmierny apetyt przyniósł jednak carskiemu imperium początek końca.

  czytaj więcej

 • Polski biznes potrzebuje zastrzyku B+R

  Polski biznes potrzebuje zastrzyku B+R

  Nowoczesne gospodarki karmią swój wzrost innowacjami wykuwanymi głównie przez sektor prywatny. Także nad Wisłą przedsiębiorcy powoli przekonują się, że warto podjąć to ryzyko. Jednak dla realnej szansy na wdrożenie w Polsce ekonomii przyszłości potrzeba jeszcze szerszego otwarcia na innowacje i większej odwagi przedsiębiorców do współtworzenia całego ekosystemu wspierania rozwoju.

  czytaj więcej

 • Prawda: Działamy w stanie przerażenia. W sprawie klimatu można się spodziewać bolesnych decyzji

  Prawda: Działamy w stanie przerażenia. W sprawie klimatu można się spodziewać bolesnych decyzji

  - Problemy klimatyczne to temat, który zaczyna dominować w UE i będzie miał wpływ na politykę rolną. Można się spodziewać w tej dziedzinie bolesnych decyzji - mówi Marek Prawda.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników