inwestorem gazoportu

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu inwestorem gazoportu. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące inwestorem gazoportu.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • 8 pytań w sprawie TTIP. Kandydaci na prezydenta RP o umowie pomiędzy UE a USA

  8 pytań w sprawie TTIP. Kandydaci na prezydenta RP o umowie pomiędzy UE a USA

  Kampania prezydencka nie zachwyca oryginalnością. Podejmowane przez kandydatów (i media) tematy to typowe wyborcze samograje, których używa się od lat przy okazji wyborów, niezależnie od szczebla. Gazetaprawna.pl postanowiła odejść od schematu i zadała kandydatom na urząd prezydenta RP pytania dotyczące TTIP, czyli negocjowanej od 2 lat umowy handlowej pomiędzy UE a USA. Dlaczego pytaliśmy właśnie o TTIP? Ponieważ decyzja o ratyfikacji spadnie prawdopodobnie na nowo wybranego prezydenta, a konsekwencje jej wprowadzenia będą dotyczyć nas w ogromnym stopniu. Tym bardziej szkoda, że swoimi opiniami na ten temat nie podzielili się z czytelnikami serwisu m. in. Bronisław Komorowski, Andrzej Duda czy Magdalena Ogórek.

  czytaj więcej

 • Dwa lata opóźnienia: Terminal w Świnoujściu wkrótce przyjmie pierwszy transport gazu

  Dwa lata opóźnienia: Terminal w Świnoujściu wkrótce przyjmie pierwszy transport gazu

  Terminal w Świnoujściu wkrótce przyjmie pierwszy transport. Polskie LNG porozumiało się z konsorcjum wykonawczym z włoską firmą Saipem na czele.

  czytaj więcej

 • LNG to krok do pełnego bezpieczeństwa energetycznego Polski

  LNG to krok do pełnego bezpieczeństwa energetycznego Polski

  Jeszcze w tym roku ma zostać uruchomiony terminal LNG zwany gazoportem w Świnoujściu. To inwestycja, na którą Polska czeka od dawna i której znaczenie jest nie do przecenienia. Z prostego powodu: budowa i rozbudowa infrastruktury w zakresie przesyłu gazu ziemnego ma przede wszystkim na celu poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju. Innymi słowy, inwestycja ma pomóc w osiągnięciu stanu gospodarki umożliwiającego pokrycie perspektywicznego zapotrzebowania odbiorców na paliwo, w sposób technicznie i ekonomicznie uzasadniony, przy zachowaniu wymagań ochrony środowiska. Uruchomienie terminalu LNG to ważny krok, w ostatnich latach może nawet kluczowy, w kierunku osiągnięcia tego celu.

  czytaj więcej

 • Świnoujście: Budowa gazoportu zakończona. Kopacz i Czerwiński odebrali klucze do inwestycji

  Świnoujście: Budowa gazoportu zakończona. Kopacz i Czerwiński odebrali klucze do inwestycji

  Zakończyła się budowa gazoportu w Świnoujściu. Premier Ewa Kopacz i minister skarbu Andrzej Czerwiński oficjalnie odebrali klucze do najnowszej inwestycji energetycznej w Polsce. Instalacja weszła w fazę rozruchu. Gazoport zacznie funkcjonować w przyszłym roku.

  czytaj więcej

 • Pojawią się nowe kopalnie w miejsce wygaszanych

  Pojawią się nowe kopalnie w miejsce wygaszanych

  Pierwsze zadania Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii: zapewnić płynność finansową branży, powołać resort i wypracować docelowy model połączenia energetyki z górnictwem

  czytaj więcej

 • Świnoujście: Pierwszy statek z dostawą skroplonego gazu ziemnego wpłynie do portu

  Świnoujście: Pierwszy statek z dostawą skroplonego gazu ziemnego wpłynie do portu

  W piątek do Świnoujścia przypłynie pierwszy statek z dostawą skroplonego gazu ziemnego. Ponad 200 tysięcy metrów sześciennych surowca zostanie wykorzystane do uruchomienia gazoportu.  Statek z LNG jest już w drodze. To gigant - ma 315 metrów długości i 50 metrów szerokości. Pod pokładem ma wtłoczone 200 tysięcy metrów sześćciennych skroplonego paliwa, czyli około 120 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego. Surowiec posłuży do schłodzenia i rozruchu terminala .

  czytaj więcej

 • Świnoujście: Katarski metanowiec wpłynął do terminalu LNG

  Świnoujście: Katarski metanowiec wpłynął do terminalu LNG

  Statek "Al-Nuaman" ze skroplonym gazem ziemnym przypłynął do terminalu LNG w Świnoujściu. Katarska jednostka jest gigantyczna, jej długość równa jest trzem murawom stadionów piłkarskich. W ładowniach znajduje się ponad 200 tysięcy metrów sześciennych skroplonego gazu, który posłuży rozruchowi technicznemu gazu.

  czytaj więcej

 • Zapłacimy niższe rachunki za prąd i gaz. Ale obniżki będą niewielkie

  Zapłacimy niższe rachunki za prąd i gaz. Ale obniżki będą niewielkie

  W kieszeniach Polaków zostanie około pół miliarda złotych – twierdzi Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. To efekt nowych stawek za energię elektryczną wyznaczonych przez URE. Spadną również ceny gazu

  czytaj więcej

 • Koniec dyktatu Gazpromu. Nie będzie kolejnej długoterminowej umowy z Polską na dostawy gazu

  Koniec dyktatu Gazpromu. Nie będzie kolejnej długoterminowej umowy z Polską na dostawy gazu

  Po 2022 r., gdy wygaśnie obecny kontrakt z Rosją na dostawy gazu, kolejna długoterminowa umowa nie zostanie już podpisana - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Naimski pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.

  czytaj więcej

 • Rozwój energetyki? Nie mamy na to energii

  Rozwój energetyki? Nie mamy na to energii

  Budowa nowych bloków gazowych opóźnia się lub wręcz skreślane są one z planów. Nowych projektów na horyzoncie też nie widać. Mimo pilnej potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju inwestycje w nowe bloki gazowe nie mają dobrej passy.

  czytaj więcej

 • Morawiecki: Polska może zyskać na nowym rozdaniu w amerykańskiej administracji

  Morawiecki: Polska może zyskać na nowym rozdaniu w amerykańskiej administracji

  - Polska może zyskać na nowym rozdaniu w amerykańskiej administracji - stwierdza Mateusz Morawiecki w rozmowie z DGP.

  czytaj więcej

 • Buzek: Nord Stream 2 dzieli Europę, uderza w fundament jej solidarności [WYWIAD]

  Buzek: Nord Stream 2 dzieli Europę, uderza w fundament jej solidarności [WYWIAD]

  - Jestem zdumiony, jak często protestuje się przeciwko energetycznym regulacjom dotyczącym wspólnego rynku. Przecież jeśli ktoś chce na nim sprzedawać np. zabawki, to też musi spełniać standardy unijne, jeśli chodzi choćby o bezpieczeństwo dzieci. Handel gazem nie może być wyjątkiem - stwierdza Jerzy Buzek, europoseł, szef Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego.

  czytaj więcej

 • Polska powinna kupić pakiety akcji w rodzącym się niemieckim gigancie paliwowym [OPINIA]

  Polska powinna kupić pakiety akcji w rodzącym się niemieckim gigancie paliwowym [OPINIA]

  Ogłoszona pod koniec września transakcja, której stronami są niemiecki koncern Chemiczny BASF oraz zarejestrowany w Luksemburgu fundusz inwestycyjny LetterOne nie spotkała się w Polsce z zainteresowaniem. A szkoda, bo będzie ona miała bezpośrednie znaczenie dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Otwiera ona też przed nami interesujące możliwości.

  czytaj więcej

 • Rosyjski gaz dzieli Europę

  Rosyjski gaz dzieli Europę

  Polska i Niemcy inaczej definiują swoje bezpieczeństwo energetyczne. Według naszych władz w 2022 r. mamy być bezpieczni pod względem dostaw energii. W tym samym roku Niemcy wyłączą swoją ostatnią elektrownię atomową i prawdopodobnie będą centrum sprzedaży rosyjskiego gazu w Europie. Jak pogodzić te rozbieżne interesy? – zastanawiali się uczestnicy debaty „Większe bezpieczeństwo energetyczne dla Polski i Europy” zorganizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną przy współpracy z Fundacją Konrada Adenauera

  czytaj więcej

 • Prusek: Skąd wziąć pieniądze na polski atom? [OPINIA]

  Prusek: Skąd wziąć pieniądze na polski atom? [OPINIA]

  Sfinansowanie budowy elektrowni atomowej w Polsce jest wyzwaniem nie tylko dla całej gospodarki, lecz także polityki, bo to projekt wykraczający poza jedną czy nawet dwie kadencje parlamentu. Nie było i nie ma u nas wystarczającego kapitału na taką inwestycję, więc bez zagranicy ani rusz.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników