inwentaryzacji przyrodniczej

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu inwentaryzacji przyrodniczej. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące inwentaryzacji przyrodniczej.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Dyrektor Lasów Państwowych: Leśnicy chcą chronić Puszczę Białowieską

  Dyrektor Lasów Państwowych: Leśnicy chcą chronić Puszczę Białowieską

  Leśnicy chcą chronić Puszczę Białowieską, ich celem jest zachowanie jej bioróżnorodności biologicznej - zapewnił na konferencji prasowej we wtorek dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski.

  czytaj więcej

 • Szyszko: W Puszczy Białowieskiej trwa eksperyment porównawczy

  Szyszko: W Puszczy Białowieskiej trwa eksperyment porównawczy

  Na bazie wyników zeszłorocznej inwentaryzacji uruchomiliśmy w Puszczy Białowieskiej eksperyment, porównujący efekty czynnej ochrony i braku tej ochrony - mówił w poniedziałek minister środowiska Jan Szyszko. Dodał, że "nie pozwolimy się obrażać tym, którzy nie znają praw przyrodniczych".

  czytaj więcej

 • Szyszko: Stawiam na zwycięstwo Polski ws. Puszczy Białowieskiej

  Szyszko: Stawiam na zwycięstwo Polski ws. Puszczy Białowieskiej

  O ile będzie obowiązywało prawo w sporze przed Trybunałem Sprawiedliwości UE dot. Puszczy Białowieskiej, to postawi wszystkie pieniądze na zwycięstwo Polski - wynika z piątkowej wypowiedzi szefa resortu środowiska Jana Szyszko.

  czytaj więcej

 • Szyszko nadal przekonuje, że działania w Puszczy Białowieskiej są legalne

  Szyszko nadal przekonuje, że działania w Puszczy Białowieskiej są legalne

  Nie otrzymaliśmy w dalszym ciągu wniosku KE ws. Puszczy Białowieskiej, mam nadzieję, że otrzymamy tę propozycję czy też wniosek KE w poniedziałek - powiedział w niedzielę w "Rozmowach niedokończonych" w TV Trwam minister środowiska Jan Szyszko.

  czytaj więcej

 • Kempf: Kraków realizuje ideę green smart city

  Kempf: Kraków realizuje ideę green smart city

  Krakowowi jest coraz bliżej do realizacji idei green smart city, czyli miasta, które inteligentnie wykorzystuje potencjał zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców - powiedział PAP dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie Piotr Kempf. Miasto ma w planach m.in. założenie drzewom "kart zdrowia".

  czytaj więcej

 • Szyszko o Puszczy Białowieskiej: Sprawa musi zakończyć się wyrokiem, który uzna nasze uzasadnienie

  Szyszko o Puszczy Białowieskiej: Sprawa musi zakończyć się wyrokiem, który uzna nasze uzasadnienie

  Polska musi wygrać w sporze z KE ws. obszarów Natura 2000 w Puszczy Białowieskiej - powiedział w Białowieży minister środowiska Jan Szyszko.

  czytaj więcej

 • 60 lat w służbie leśnictwa

  60 lat w służbie leśnictwa

  Polska jest jednym z krajów w Europie o największej powierzchni leśnej. Lasy zajmują obszar ponad 9 mln ha. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL) jest instytucją planistyczną i ekspercką, będącą jednym z filarów leśnictwa w Polsce. Działa na terenie całego kraju, wykonując różnorodne zadania z zakresu gospodarki leśnej, ochrony przyrody i środowiska.

  czytaj więcej

 • 60 lat w służbie leśnictwa

  60 lat w służbie leśnictwa

  Polska jest jednym z krajów w Europie o największej powierzchni leśnej. Lasy zajmują obszar ponad 9 mln ha. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL) jest instytucją planistyczną i ekspercką, będącą jednym z filarów leśnictwa w Polsce. Działa na terenie całego kraju, wykonując różnorodne zadania z zakresu gospodarki leśnej, ochrony przyrody i środowiska.

  czytaj więcej

 • Szyszko: Nie sądzę, aby nastąpiła istotna zmiana w polityce ministerstwa

  Szyszko: Nie sądzę, aby nastąpiła istotna zmiana w polityce ministerstwa

  Nie sądzę, aby nastąpiła istotna zmiana w polityce Ministerstwa Środowiska, gdyż jest ona po prostu niemożliwa - mówi były minister środowiska Jan Szyszko w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", komentując odwołanie go z tego stanowiska.

  czytaj więcej

 • Prawo łowieckie: Sejm za zakazem udziału dzieci w polowaniach

  Prawo łowieckie: Sejm za zakazem udziału dzieci w polowaniach

  Zakaz udziału nieletnich do 18. roku życia w polowaniach, zwiększenie do 150 m odległości od zabudowań, gdzie będzie można prowadzić odstrzał, możliwość wyłączenia swojej ziemi z polowań - m.in. takie rozwiązania przewiduje znowelizowane przez Sejm Prawo łowieckie.

  czytaj więcej

 • Według Szyszki wyrok w sprawie Puszczy to "wyśmienite wsparcie do dyskusji"

  Według Szyszki wyrok w sprawie Puszczy to "wyśmienite wsparcie do dyskusji"

  Wtorkowy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że zwiększona wycinka w Puszczy Białowieskiej naruszyła prawo UE, to "wyśmienite wsparcie do dyskusji" nt. Natury 2000 - uważa b. minister środowiska Jan Szyszko (PiS). Dodał, że wyrok skomentuje po szczegółowym zapoznaniu się z nim.

  czytaj więcej

 • Puszcza Karpacka: Poznaj projektowany Turnicki Park Narodowy [ZDJĘCIA]

  Puszcza Karpacka: Poznaj projektowany Turnicki Park Narodowy [ZDJĘCIA]

  Na terenie województwa podkarpackiego zachowały się fragmenty lasów, które są pozostałościami prastarej Puszczy Karpackiej. Część obszarów mająca charakter puszczański chroniona jest w niewielkich rezerwatach (np. „Hulskie”, „Na Opalonym” czy „Bukowica”). Niestety, największy podkarpacki teren, który porastają stare, niezasadzone przez człowieka drzewa, wciąż znajduje się poza ustawową ochroną, przez co narażony jest na masową wycinkę. W celu ochrony różnorodności biologicznej, która najlepiej rozwija się w lasach o puszczańskim charakterze, przyrodnicy i naukowcy od lat postulują utworzenie Turnickiego Parku Narodowego.

  czytaj więcej

 • Czy Puszcza Karpacka nadal istnieje? "Turnicki Park Narodowy ma chronić wyjątkowe płaty lasu" [WYWIAD]

  Czy Puszcza Karpacka nadal istnieje? "Turnicki Park Narodowy ma chronić wyjątkowe płaty lasu" [WYWIAD]

  - Teren projektowanego Turnickiego Parku Narodowego okazuje się wyjątkowo intensywnie zalesiony – lasy stanowią około 90 proc. jego powierzchni. Wyróżnia się także bardzo wysoki udział starodrzewu, czyli lasu, który istniał tutaj przed wojną oraz w czasach przedhistorycznych. Co więcej, w całym sporym paśmie Pogórza Karpackiego nie ma żadnego parku narodowego, gdyż nigdzie poza Pogórzem Przemyskim nie było warunków żeby go utworzyć pośród dość sporej sieci osadnicze - mówi w wywiadzie dla gazetaprawna.pl Radosław Michalski, Prezes Zarządu Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.

  czytaj więcej

 • Czy zasada 10H zostanie zniesiona? [WYWIAD]

  Czy zasada 10H zostanie zniesiona? [WYWIAD]

  - Na pewno wielu ludzi uwierzyło w oficjalną propagandę, że wprowadzenie zasady 10H ochroni ich zdrowie, a nawet życie. Będzie bardzo trudno ich przekonać, że takich niebezpieczeństw w rzeczywistości nie było i nie ma - mówi w wywiadzie dla DGP Tomasz Podgajniak, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej, prezes spółki Enerco.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników