internetowa wyszukiwarka

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu internetowa wyszukiwarka. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące internetowa wyszukiwarka.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Studenci i doktoranci bliżej biznesu

  Studenci i doktoranci bliżej biznesu

  Wyższe uczelnie modernizują programy nauczania, organizują staże dla studentów i doktorantów oraz współpracują z przedsiębiorcami. Przy wprowadzaniu zmian korzystają z Funduszy Europejskich.

  czytaj więcej

 • Wolność w internecie powinna być obwarowana prawami. Kopia książki umieszczona w serwisie to nie jest dzielenie się [WYWIAD RIGAMONTI]

  Wolność w internecie powinna być obwarowana prawami. Kopia książki umieszczona w serwisie to nie jest dzielenie się [WYWIAD RIGAMONTI]

  Jeśli ktoś kopiuje pani książkę i umieszcza ją w swoim serwisie, udostępnia innym, to nie jest dzielenie się, bo ta książka nie należy do niego - tłumaczy Magdalenie Rigamonti Tadeusz Węgrzynowski, człowiek, który w 1990 r. wysłał pierwszego e-maila do Polski.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Stabilność potrzebuje współpracy państwa i firm

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Stabilność potrzebuje współpracy państwa i firm

  Państwo i prywatny biznes są na siebie skazane , jeśli chodzi o zapobieganie zagrożeniom w sieci. Muszą jednak rozsądnie podzielić się obowiązkami i kosztami. Nowe przepisy poszły we właściwym kierunku.

  czytaj więcej

 • Wybory samorządowe: Jak oddać ważny głos?

  Wybory samorządowe: Jak oddać ważny głos?

  Aby w wyborach samorządowych oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy jednym nazwisku kandydata na karcie do głosowania. PKW apeluje, by wyborcy nie zamazywali kratek, a jedynie stawiali znak X przy nazwisku kandydata, na którego chcą zagłosować.

  czytaj więcej

 • Tak walczy się z piractwem. Które z działań przynoszą najlepsze efekty? [ICPS 2018]

  Tak walczy się z piractwem. Które z działań przynoszą najlepsze efekty? [ICPS 2018]

  Walka z piractwem może przypominać walkę z wiatrakami. Gdy branża wpadnie na nowy pomysł chronienia swoich utworów, tuż za nią podążają przestępcy, którzy nie dają za wygraną. Mają bowiem zbyt wiele do stracenia. Nielegalne serwisy streamingowe mogą zarabiać nawet 60 mln USD rocznie.

  czytaj więcej

 • "UE nie jest przeciwko internetowi"- tak KE broni dyrektywy o prawach autorskich

  "UE nie jest przeciwko internetowi"- tak KE broni dyrektywy o prawach autorskich

  UE nie jest przeciwnikiem internetu. Dyrektywa o prawach autorskich nie jest skierowana przeciwko użytkownikom platform internetowych. Zamierzamy wzmocnić pozycję właścicieli praw autorskich względem dużych platform - przekonywał w środę rzecznik KE Margartis Schinas.

  czytaj więcej

 • Krajowy system cyberbezpieczeństwa: Jak zapewnić zgodność z ustawą?

  Krajowy system cyberbezpieczeństwa: Jak zapewnić zgodność z ustawą?

  Dnia 28.08.2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 5.07.2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa implementująca Dyrektywę 2016/1148 . Nie jest to pierwsza próba zmierzenia się z obszarem cyberbezpieczeństwa państwa w obszarze legislacyjnym. Wcześniejsze prace Ministerstwa Cyfryzacji zaowocowały powstaniem w 2017 r. Krajowych Ram Polityki Cyberbezpieczeństwa oraz Strategii Cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej na lata 2017-2022.

  czytaj więcej

 • Rozmowa kwalifikacyjna przez Skype – nowy trend?

  Rozmowa kwalifikacyjna przez Skype – nowy trend?

  Komunikatory internetowe, w tym Skype, kojarzą nam się w głównej mierze z luźnymi kontaktami ze znajomymi i rodziną. Warto jednak wiedzieć o tym, że odbywanie rozmów przez Skype jest coraz częstszą metodą wykorzystywaną przez pracodawców. Jak wygląda taka rozmowa przez komunikator internetowy? Czy trzeba się do niej przygotowywać? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego, co niezbędne!

  czytaj więcej

 • Microsoft znów ponad Apple

  Microsoft znów ponad Apple

  Spółka założona przez Billa Gatesa poradziła sobie ze zmianą modelu biznesowego. Wartość rynkowa spółek notowanych na giełdach ma to do siebie, że zmienia się nieustannie. Ale faktem jest, że przynajmniej przez dwa dni na początku tego tygodnia Microsoft znów był większy niż Apple.

  czytaj więcej

 • Jednostka kontra Google. Gigant może być pokonany

  Jednostka kontra Google. Gigant może być pokonany

  Zapadł wyrok Sądu Najwyższego w głośnym i precedensowym sporze o naruszenie dóbr osobistych przez sposób pokazywania wyników wyszukiwania przez algorytm Google’a. Sąd wprawdzie zwrócił sprawę do sądu apelacyjnego, ale cały spór i poszczególne jego rozstrzygnięcia rzucają wiele światła na kwestie naruszeń dóbr osobistych w internecie.

  czytaj więcej

 • Google wykasuje linki, ale tylko w UE

  Google wykasuje linki, ale tylko w UE

  Google musi usuwać na żądanie linki do stron naruszających czyjąś prywatność, np. informującą o ich przekonaniach religijnych. Dotyczy to jednak zazwyczaj tylko europejskich wersji wyszukiwarek, a więc w amerykańskiej linki te wciąż mogą się wyświetlać.

  czytaj więcej

 • Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Dystrybucja selektywna nie zawsze dozwolona

  Nakładanie przez producentów ograniczeń na dystrybutorów w zakresie możliwości sprzedaży i reklamowania towaru może słono kosztować. Przekonała się o tym firma Guess, na którą – o czym informowaliśmy w poprzednim numerze tygodnika Firma i Prawo – Komisja Europejska nałożyła karę w wysokości prawie 40 mln euro. Tak więc producenci, którzy wprowadzili dystrybucję selektywną, powinni bardzo dokładnie przemyśleć swoje modele działania i w razie potrzeby je przebudować. Bo chociaż dystrybucja selektywna nie jest zakazana, to podmioty ją stosujące nie mogą łamać przy tym przepisów prawa konkurencji. A jak tego uniknąć, pokazują m.in. omawiane wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Nowe technologie miały nam dać raj na ziemi, a zafundowały nam Wielkiego Brata

  Książkę Jakuba Szamałka otwiera znamienna deklaracja: „To nie jest powieść science fiction”. – Czytelnik nieobeznany z tą problematyką mógłby dojść do wniosku, że to jest jakieś wróżenie z fusów, moje fantazje i rozważania na temat tego, co się wydaje jedynie teoretycznie możliwe – tłumaczy Szamałek. – Tymczasem sprawy się mają inaczej: to, o czym piszę w książce, już się wydarzyło. I to niekoniecznie w laboratoriach, ale w codziennym życiu. Mało tego: niektórych kwestii świadomie nie umieściłem w powieści, uznając, że odbiorca po prostu mi nie uwierzy. To dziwne: unikać pisania o rzeczywistości, by nie zostać wziętym za odjechanego futurystę. Zależało mi jednak na tym, by „Cokolwiek wybierzesz” miało walor historii realistycznej, dziejącej się tu i teraz, a nie mrocznej ekstrapolacji w rodzaju serialu „Czarne lustro”. By nie wyglądało na to, że zmyślam.

  czytaj więcej

 • Cztery dni pracy, sześciogodzinna dniówka, kilka miesięcy urlopu? Obecny model pracy się nie sprawdza

  Cztery dni pracy, sześciogodzinna dniówka, kilka miesięcy urlopu? Obecny model pracy się nie sprawdza

  Kiedy w 1914 r. Henry Ford wprowadzał w swoich fabrykach wyższe wynagrodzenia (5 dol. za dobę) i 8-godzinny dzień pracy, spodziewał się, że wzrośnie nie tylko efektywność zakładów, lecz także liczba klientów jego firmy. Wychodził z założenia, że jeśli jego pracownicy mają więcej wolnego czasu, to sami ustawią się w kolejce po zakup auta. 100 lat później wyjście z firmy po ośmiu godzinach często nie oznacza końca dniówki. Służbowe auta, laptopy i smartfony umożliwiają wykonywanie obowiązków z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, a pracodawcy chętnie to wykorzystują.

  czytaj więcej

 • Fiskus ma już Centralny Rejestr Faktur i nie waha się go użyć

  Fiskus ma już Centralny Rejestr Faktur i nie waha się go użyć

  1,6 mln przesyłanych co miesiąc JPK_VAT i 1,26 mln wykrytych w nich błędów. Do tego ponad 2 tys. struktur JPK pobranych na żądanie urzędników.

  czytaj więcej

 • Dyrektywa o prawach autorskich na ostatniej prostej

  Dyrektywa o prawach autorskich na ostatniej prostej

  Rada UE skupiająca ministrów państw członkowskich przyjęła wczoraj finalny tekst dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Polska była jednym z pięciu krajów, które głosowały przeciwko nowym regulacjom. Zanim będzie można rozpocząć odliczać czas do wejścia w życie dyrektywy, musi ją jeszcze autoryzować Parlament Europejski w głosowaniu plenarnym. Najpewniej stanie się to na posiedzeniu pod koniec marca.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorco, sprawdź dane w CEIDG. Masz czas do końca kwietnia

  Przedsiębiorco, sprawdź dane w CEIDG. Masz czas do końca kwietnia

  Przedsiębiorcy mają czas do końca kwietnia, by sprawdzić dane wpisane do ewidencji. Resort przedsiębiorczości rusza właśnie z kampanią informacyjną.

  czytaj więcej

 • Rząd zdecydował: Będzie biała lista podatników VAT

  Rząd zdecydował: Będzie biała lista podatników VAT

  Już od września br. ma być nowy wykaz podatników. Kto na rachunek kontrahenta, niezgłoszony szefowi KAS, przeleje ponad 15 tys. zł, nie zaliczy wydatku do kosztów i solidarnie odpowie ze sprzedawcą za VAT. Nie przekreśli to natomiast możliwości odliczenia podatku wynikającego z otrzymanej faktury.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników