internetowa aukcja

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu internetowa aukcja. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące internetowa aukcja.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Tajemnicza śmierć radnego Chruszcza. W tle CBA, przedszkole i donosy do prokuratury [ŚLEDZTWO DGP]

  Tajemnicza śmierć radnego Chruszcza. W tle CBA, przedszkole i donosy do prokuratury [ŚLEDZTWO DGP]

  Od kilku dni był jakiś inny. Przygnębiony i przestraszony. Jakby chciał się wycofać z tego, co robi. Bał się. Powtarzał, że ma przeje.... – tak ostatni kontakt z radnym Pawłem Chruszczem wspominają jego znajomi. W śmierci głogowskiego radnego jest więcej znaków zapytania niż odpowiedzi

  czytaj więcej

 • PO: Jesteśmy świadkami wygaszania aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim

  PO: Jesteśmy świadkami wygaszania aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim

  Jesteśmy świadkami wygaszania aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim; upadek tej aukcji na zawsze pozostanie symbolem podłej zmiany jaką funduje PiS - oceniła w poniedziałek posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska.

  czytaj więcej

 • Szybka oferta? Klient może skorzystać na pomyłce firmy

  Szybka oferta? Klient może skorzystać na pomyłce firmy

  Prowadzę sklep internetowy, który proponuje konsumentom produkty w niskich cenach, ale w ograniczonej liczbie. Oferty ważne są tylko jeden dzień lub do wyczerpania zapasów. Niedawno przy sprzedaży doszło do pomyłki - mój pracownik wystawił dwa powiązane tematycznie artykuły na jednej aukcji. Błąd kosztowałby mój sklep zbyt wiele, więc postanowiłem wysłać konsumentowi tylko jedną sztukę. Czy to zgodne z przepisami?

  czytaj więcej

 • Co po zlikwidowaniu kar i wyroków łącznych

  Co po zlikwidowaniu kar i wyroków łącznych

   Jeszcze niedawno projekt nowelizacji kodeksu karnego przewidywał zaostrzenie kar wymierzanych w wyrokach łącznych. Nic nie wskazywało na rewolucję, jaką będzie całkowite odejście od tej możliwości. A takie plany ma resort sprawiedliwości.

  czytaj więcej

 • Pamięć to za mało. Mamy obowiązek pomagać, i to każdego dnia

  Pamięć to za mało. Mamy obowiązek pomagać, i to każdego dnia

  Prawda jest taka, że o bohaterach wojennych pamiętamy głównie wtedy, gdy przychodzi ich święto – ocenia Rafał Szczepański.

  czytaj więcej

 • Polski e-commerce rozbiera DaWandę

  Polski e-commerce rozbiera DaWandę

  Sprzedawcy z zamykanej platformy internetowej mogą bez kosztów przenieść się na amerykańską Etsy, ale wielu decyduje się na usługi krajowych serwisów, które oferują specjalne warunki.

  czytaj więcej

 • Obrót alkoholem w Polsce: Kolekcjonerzy trunków skazani na kreatywność

  Obrót alkoholem w Polsce: Kolekcjonerzy trunków skazani na kreatywność

  Kolekcjonerzy alkoholi nie mają w Polsce lekko. Nasze prawo nie pozwala bowiem na regularną sprzedaż unikalnych alkoholi innym kolekcjonerom lub wystawianie ich na aukcjach, jeśli nie spełniamy wymagań stawianych sklepom z alkoholem. Uregulowania dotyczące obrotu alkoholem nie tylko nie uwzględniają obrotu kolekcjonerskiego, ale pochodzą sprzed internetowej rewolucji.

  czytaj więcej

 • Sektor MŚP zainteresowany autami poleasingowymi

  Sektor MŚP zainteresowany autami poleasingowymi

  Ponad połowa firm z sektora MŚP kupuje samochody używane, z czego 22 proc. nabywa je w centrach sprzedaży poleasingowej i pokontraktowej – wynika z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Carefleet S.A., jednej z czołowych na polskim rynku firm specjalizujących się w finansowaniu i zarządzaniu firmową flotą. Z czego wynika coraz większa popularność pojazdów po zakończonych umowach leasingu i wynajmu długoterminowego?

  czytaj więcej

 • KAS kontoluje aukcje. Tania elektronika znika z portali

  KAS kontoluje aukcje. Tania elektronika znika z portali

  Sprzedawcy nowych laptopów i telefonów komórkowych w okazyjnych cenach uciekają z sieci. To efekt działań Krajowej Administracji Skarbowej

  czytaj więcej

 • Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce rośnie. Ich moc, jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, w końcu czerwca 2018 r. wynosiła 126 MW, co oznacza, że w porównaniu do grudnia ub.r. wzrosła o 16 proc. Tymczasem przedstawiciele branży i rządu zgodnie twierdzą, że tego typu instalacji będzie coraz więcej. Podmiotom decydującym się na inwestowanie w tego typu źródła energii sprzyjają bowiem obecne regulacje, przede wszystkim ustawa z 7 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1976), która stworzyła ramy wsparcia w systemie aukcyjnym dla instalacji fotowoltaicznych, w tym dla nowych inwestycji. Takie aukcje mają odbyć się już w listopadzie. Co więcej, Ministerstwo Energii już zapowiada, że przyszłoroczne aukcje OZE w większym stopniu adresowane będą do branży fotowoltaicznej. Resort niedawno zadeklarował, że chciałby, aby w 2020 r. zainstalowane moce w tym sektorze przekroczyły moc 2 GW. Dzisiaj odpowiadamy na pytania, które najczęściej zadają przedsiębiorcy planujący inwestycje w elektrownie słoneczne.

  czytaj więcej

 • Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Bieszczadzkie przepychanki. Kto ma rację w sporze o fabrykę węgla w Ustrzykach Dolnych?

  Ustrzyki Dolne – zimowa stolica Bieszczad i matecznik polskiego punk rocka – nagle zaczęły budzić zainteresowanie lokalnych i ogólnopolskich mediów. Powód? Mająca w nich powstać do końca 2020 roku fabryka węgla drzewnego.

  czytaj więcej

 • UODO sprawdzi co Google robi z danymi użytkowników

  UODO sprawdzi co Google robi z danymi użytkowników

  Fundacja Panoptykon skieruje dzisiaj do Urzędu Ochrony Danych Osobowych skargę na technologicznego giganta i na IAB Europe.

  czytaj więcej

 • Kopciuchy niedługo zostaną całkowicie wyrugowane z rynku

  Kopciuchy niedługo zostaną całkowicie wyrugowane z rynku

  Niewydolne i wysokoemisyjne kotły na paliwa stałe (tzw. kopciuchy) nie trafią już więcej na rynek, niezależnie od tego, jak bardzo nieuczciwi przedsiębiorcy będą starali się nagiąć przepisy. Takie są założenia nowelizacji rozporządzenia w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, które podpisali już minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk. Wejdzie w życie za 14 dni.

  czytaj więcej

 • Rekordowy finał WOŚP. Jerzy Owsiak ogłosił wyniki zbiórki

  Rekordowy finał WOŚP. Jerzy Owsiak ogłosił wyniki zbiórki

  175 mln 938 tys. 717 zł i 56 gr zebrano podczas tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował w piątek szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. To rekordowy wynik w historii tej akcji dobroczynnej. W 2018 r. WOŚP zebrał ponad 126 mln zł.

  czytaj więcej

 • Licytacje komornicze: Jest szansa na reanimację internetowych aukcji

  Licytacje komornicze: Jest szansa na reanimację internetowych aukcji

  Z dwuletnim opóźnieniem ma wreszcie ruszyć portal do sprzedaży zajętych przez komorników ruchomości. Ich kupno ma być dziecinnie proste, ale po odbiór trzeba będzie pofatygować się osobiście.

  czytaj więcej

 • Spór o Bolka i Lolka w serwisie YouTube. Wytwórnia: Roszczenia są dość wątpliwe

  Spór o Bolka i Lolka w serwisie YouTube. Wytwórnia: Roszczenia są dość wątpliwe

  Marzena Nehrebecka, córka pomysłodawcy animacji z przygodami Bolka i Lolka, zarzuciła bielskiemu Studiu Filmów Rysunkowych, że umieszczając niektóre z produkcji na portalu YouTube ignoruje prawo. Wytwórnia w poniedziałek odparła: te zarzuty są nieprawdziwe.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników