internet solutions

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu internet solutions. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące internet solutions.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Cloud computing przyspiesza

  Cloud computing przyspiesza

  Na rozwój rynku cloud computing, oprócz poszukiwania oszczędności przez klientów końcowych, wpływa między innymi wzrost popularności mobilnego internetu i aplikacji mobilnych.

  czytaj więcej

 • Orange Polska: Priorytety to redukcja kosztów, rozwój oferty i banku mobilnego

  Orange Polska: Priorytety to redukcja kosztów, rozwój oferty i banku mobilnego

  Orange Polska w II kwartale koncentruje się na rozwoju oferty, dalszej redukcji kosztów i rozwoju współpracy z mBankiem, poinformował prezes operatora Bruno Duthoit.

  czytaj więcej

 • Rynek IT w Polsce: mobilność i bezpieczeństwo

  Rynek IT w Polsce: mobilność i bezpieczeństwo

  Wartość światowego rynku usług teleinformatycznych cały czas rośnie. W tym roku zbliży się do 4 bilionów dolarów. Najszybciej rosnącym segmentem tej branży będzie oprogramowanie dla przedsiębiorstw

  czytaj więcej

 • IAB Polska zaprasza na Forum IAB 2015

  IAB Polska zaprasza na Forum IAB 2015

  Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska serdecznie zaprasza na 9. edycję najważniejszej konferencji w obszarze e-markertingu – Forum IAB 2015. Tegoroczne wydarzenie, zatytułowane „Zaadaptuj się lub zgiń. Budowanie biznesu w erze cyfrowego konsumenta”, odbędzie się w dniach 10-11 czerwca br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

  czytaj więcej

 • Galileo opanowany przez Polaków. Będziemy potęgą technologii satelitarnych?

  Galileo opanowany przez Polaków. Będziemy potęgą technologii satelitarnych?

  Polska ma szansę stać się europejską potęgą technologii satelitarnych - donosi "Puls Biznesu". Jak pisze gazeta, Polska będzie mieć wkład w budowę systemu nawigacji Galileo.

  czytaj więcej

 • Chomikuj.pl nie chce monitorować internetu

  Chomikuj.pl nie chce monitorować internetu

  Znany serwis internetowy domaga się uchylenia wyroku nakazującego mu samodzielne wyszukiwanie i blokowanie filmów. Z kolei twórcy żądają, by dodatkowo kasował też konta osób łamiących prawa autorskie.

  czytaj więcej

 • Cyberbezpieczeństwo: Ochronę przed hakerami lepiej wynająć niż kupić

  Cyberbezpieczeństwo: Ochronę przed hakerami lepiej wynająć niż kupić

  Inwestycje w cyberbezpieczeństwo są kosztowne, a firmy często mają pilniejsze wydatki. Dlatego wiele z nich wybiera outsourcing.

  czytaj więcej

 • Waluty z internetu na różnych zasadach

  Waluty z internetu na różnych zasadach

  Kantor internetowy, giełda społecznościowa, kantor internetowy z kapitałem bankowym… różnice między tymi podmiotami są jasne dla specjalistów z branży walutowej, dla klientów – niekoniecznie. Ta wiedza to przepustka do realnych oszczędności i lepszej ochrony wymienianych środków.

  czytaj więcej

 • Rozwiązania kognitywne czyli Internet Rzeczy w służbie człowieka

  Rozwiązania kognitywne czyli Internet Rzeczy w służbie człowieka

  Jak informowała w styczniu na podstawie raportu Global TMT Predictions firma Deloitte, rok 2016 przyniesie o jedną czwartą więcej producentów oprogramowania dla przedsiębiorców, którzy będą wykorzystywać w swych produktach techniki kognitywne, w tym komputerowe rozpoznawanie obrazu, techniki przetwarzania języka naturalnego albo techniki uczące się. Na podstawie dostępnych danych pozwalają one komputerom wnioskować, jak również uczyć się i planować.

  czytaj więcej

 • Piraci mają zniknąć z Chomikuj.pl

  Piraci mają zniknąć z Chomikuj.pl

  Serwis do przechowywania plików ma nie tylko monitorować sieć i likwidować nielegalne kopie filmów, ale również kasować konta użytkowników, którzy je zamieścili.

  czytaj więcej

 • Liczy się nie tylko pomysł, ale również silna wiara w sukces

  Liczy się nie tylko pomysł, ale również silna wiara w sukces

  Rozmowa z Anną Piwko z akceleratora eduLAB

  czytaj więcej

 • Wieś, która wpadła w internetową dziurę

  Wieś, która wpadła w internetową dziurę

  Tłuściec miał wejść w erę 2.0. Dotacja na szerokopasmowy internet była, firma do położenia światłowodów też. Plany rozbiły się o rzeczywistość.

  czytaj więcej

 • Za emotkę na Facebooku można stracić pracę

  Za emotkę na Facebooku można stracić pracę

  W jednym z kwietniowych wydań „Przeglądu” opisano przypadek pielęgniarki, która miała zostać zwolniona dyscyplinarnie z pracy w związku z aktywnością w mediach społecznościowych. Nie przypadła ona bowiem do gustu pracodawcy. Konkretnie chodziło m.in. o wstawienie na Facebooku ikonki „zdziwionej buźki” pod informacją o wznowieniu budowy bloku operacyjnego szpitala i o polubienie artykułu o przywróceniu przez sąd do pracy zwolnionych pracowników szpitala. Pracodawca najpierw wezwał ją do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych. Wtedy pracownica zawiesiła swoją aktywność na portalu i usunęła wszystkie polubienia. Twierdziła też, że nie udostępniała negatywnych treści ani nie komentowała słownie poczynań władz szpitala. Mimo to została zwolniona. Pracodawca uznał bowiem, że działała na jego szkodę. Tymczasem zdaniem współpracowników jako związkowiec miała prawo opiniować poczynania dyrekcji szpitala (kobieta była sekretarzem komisji zakładowej związku zawodowego). Pojawiają się więc liczne pytania. Czy można zwolnić pracownika za lajkowanie i używanie nieodpowiednich (zdaniem pracodawcy) emotikonów? Czy negatywna opinia wyrażona przez pracownika nie w sposób wyraźny i słownie, a dorozumiany i np. graficznie, może być podstawą do zwolnienia? Czy powyższe zachowania można uznać za działanie na szkodę spółki? I wreszcie, czy związkowiec ma w takim przypadku większą swobodę niż szeregowy pracownik, bo wynika to z jego funkcji związkowej?

  czytaj więcej

 • Akcja cyfryzacja

  Akcja cyfryzacja

  Innowacje, cyfrowa gospodarka – te pojęcia kojarzą nam się raczej z branżą informatyczną, spółkami technologicznymi. Na tym tle energetyka jawi się jako branża bardzo konserwatywna. Niesłusznie. Koncerny energetyczne muszą się zmieniać wraz ze zmianą nawyków klientów. I robią to w całkiem satysfakcjonującym tempie

  czytaj więcej

 • Już niedługo przyjmowanie e-faktur przy zamówieniach publicznych będzie obowiązkowe

  Już niedługo przyjmowanie e-faktur przy zamówieniach publicznych będzie obowiązkowe

  Organizatorzy wszczynanych od czwartku przetargów będą musieli przyjmować e-faktury. To firmy zdecydują, czy wolą pozostać przy tradycyjnej formie.

  czytaj więcej

 • Cenzura obyczajowa, piractwo i darmowe hity w internecie. Co się stało z polską branżą muzyczną?

  Cenzura obyczajowa, piractwo i darmowe hity w internecie. Co się stało z polską branżą muzyczną?

  Cenzura obyczajowa, piractwo fonograficzne i darmowe hity w internecie – to tylko niektóre plagi, jakie nawiedziły polski rynek muzyczny w ciągu ostatniego trzydziestolecia.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników