international trust

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu international trust. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące international trust.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


  • Czy cypryjski fundusz inwestycyjny ICIS może być instrumentem planowania podatkowego

    Czy cypryjski fundusz inwestycyjny ICIS może być instrumentem planowania podatkowego

    Zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dokonana 1 stycznia 2011 r. zwolniła z opodatkowania w Polsce – pod pewnymi warunkami – europejskie, czyli posiadajace siedzibę w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, fundusze inwestycyjne i emerytalne. Co to oznacza?

    czytaj więcej

  • KGHM po przejęciu Quadry gra już globalnie - dostał miliard dolarów na projekt w Chile

    KGHM po przejęciu Quadry gra już globalnie - dostał miliard dolarów na projekt w Chile

    Należąca do grupy KGHM Polska Miedź, za pośrednictwem firmy Quadra (KGHM International Ltd.) , chilijska spółka Sierra Gorda SCM, podpisała z instytucjami finansowymi umowę kredytu na kwotę 1 mld USD, przeznaczonego na finansowanie projektu górniczego Sierra Gorda w Chile, poinformowała spółka w komunikacie.

    czytaj więcej

  • Na Wall Street spadki, pomoc UE dla hiszpańskich banków już nie cieszy

    Na Wall Street spadki, pomoc UE dla hiszpańskich banków już nie cieszy

    Poniedziałkowa sesja na Wall Street rozpoczęła się od lekkich wzrostów w reakcji na plan pomocy finansowej, którą hiszpańskim bankom ma udzielić UE. Później jednak do głosu doszli sceptycy, których zdaniem skala obiecanej pomocy jest zbyt mała.

    czytaj więcej

  • Niemiecka bezpieczna przystań odpływa w dal

    Niemiecka bezpieczna przystań odpływa w dal

    Status Niemiec jako bezpieczniej przystani, dzięki któremu premie za bundy spadły do rekordowo niskiego poziomu, zaczyna tracić na znaczeniu. Po udzieleniu pomocy czwartemu krajowi strefy euro inwestorzy obawiają się, że lwia część kosztów obciąży największą gospodarkę Europy - twierdzi agencja Bloomberg.

    czytaj więcej

  • KNF zawiadomiła prokuraturę w sprawie kilkunastu parabanków. Zobacz wszystkie firmy z listy ostrzegawczej

    KNF zawiadomiła prokuraturę w sprawie kilkunastu parabanków. Zobacz wszystkie firmy z listy ostrzegawczej

    Komisja Nadzoru Finansowego złożyła do prokuratur doniesienia w sprawie kilkunastu - poza Amber Gold - parabanków, które przyjmują depozyty od swoich klientów - poinformowała w poniedziałek PAP Katarzyna Mazurkiewicz z biura prasowego KNF.

    czytaj więcej

  • Cena złota blisko technicznych oporów

    Cena złota blisko technicznych oporów

    Wczoraj na rynkach towarów nastroje inwestorów były mieszane. Notowania indeksu CRB tkwiły w konsolidacji w rejonie 293-295 pkt. Wczoraj wartość tego surowcowego agregatu na koniec sesji wyniosła 204,05 pkt. Sytuacja na rynkach walutowych praktycznie nie miała przełożenia na ceny towarów, bowiem wczoraj mieliśmy do czynienia z względną stabilnością wartości dolara – US Dollar Index zanotował spadek o symboliczne 0,05%.

    czytaj więcej

  • Nawet 50 spółek czeka w kolejce na debiut na GPW w 2013 roku

    Nawet 50 spółek czeka w kolejce na debiut na GPW w 2013 roku

    Na główny parkiet warszawskiej giełdy może w tym roku wejść w najlepszym razie nawet 50 spółek, wobec 19 w 2012 roku, wynika z deklaracji zebranych przez agencję ISBnews. Trzy firmy już zadebiutowały, kolejnych 23 jest przynajmniej na etapie giełdowych zapowiedzi. Brokerzy deklarują, że pracują nad co najmniej 36 ofertami publicznymi na bieżący rok. Kolejne 18 firm może przenieść się na GPW z NewConnect. Dodatkowo przynajmniej 30 firm sygnalizowało możliwość wejścia na GPW najwcześniej w 2014 roku. Jak zawsze, o ostatecznej liczbie debiutantów zadecyduje koniunktura giełdowa.

    czytaj więcej

  • Nadwyżka na globalnym rynku miedzi

    Nadwyżka na globalnym rynku miedzi

    W piątek strona popytowa na rynkach towarowych była w miarę silna. Indeks CRB zanotował wzrost o 0,14%, kontynuując tym samym systematyczną zwyżkę, trwającą od początku lipca. Kupującym sprzyjała piątkowa słabość amerykańskiego dolara. Dzisiejsza sesja również rozpoczyna się nieźle, zwłaszcza na rynkach metali.

    czytaj więcej

  • Dr. Oetker, Boss, Bayer, BMW, czyli jak wielkie firmy współpracowały z nazistami

    Dr. Oetker, Boss, Bayer, BMW, czyli jak wielkie firmy współpracowały z nazistami

    Doniesienia o współpracy dawnych właścicieli giganta spożywczego Dr. Oetker z nazistami przypomniały opinii publicznej, że Adolf Hitler, aby dojść do władzy i utrzymać się przy niej przez kilkanaście lat, musiał liczyć na wsparcie biznesu. Dla wielu firm współpraca z nazistami stała się okazją do rozwoju i przekształcenia w wielkie, znane na całym świecie koncerny.

    czytaj więcej

  • zobacz więcej wyników