interesy forda

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu interesy forda. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące interesy forda.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Strach i krach. Zapomniany kryzys naftowy

  Drugi kryzys naftowy ogarnął świat nie dlatego, że na rynku zabrakło ropy naftowej, lecz w momencie, gdy wszyscy uwierzyli, iż wkrótce musi jej zabraknąć. Wróżeniem zmiany cen na rynku paliwowym powinni się zająć psycholodzy, bo analitykom ta sztuka zupełnie nie wychodzi. Pod koniec kwietnia Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym zaleca krajom arabskim dostosowanie się do długotrwałego spadku cen ropy naftowej za pomocą cięcia wydatków socjalnych i dywersyfikacji źródeł dochodów. Gdy powstawał wspomniany raport, ceny „czarnego złota” zaczęły sukcesywnie piąć się w górę.

  czytaj więcej

 • Korzycki: Amerykańskie paradoksy brytyjskich dylematów

  Korzycki: Amerykańskie paradoksy brytyjskich dylematów

  Z pozoru cała Ameryka jest przerażona perspektywą Brexitu. Barack Obama nawet pogroził palcem, że ewentualne wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii ustawi je na końcu kolejki w nadchodzących rundach negocjacji o liberalizacji handlu i znoszeniu pozostałych barier w relacjach transatlantyckich. I z surowością satrapy przestrzegł, żeby Brytyjczycy sami nie spekulowali, czy Stany Zjednoczone będą ich w tej sytuacji ratować, bo to zależy głównie od niego samego. Zasugerował też, że nie mogą na wiele liczyć. Potem nieco z tonu spuścił, zastępując kij marchewką, i przekonywał głosujących 23 czerwca, że w kupie raźniej i lepiej jest im iść ramię w ramię z  Brukselą przy ewentualnym negocjowaniu jakichkolwiek umów ekonomicznej natury w   przyszłości.

  czytaj więcej

 • Osaczyć większego. Wietnam potrzebny USA w globalnej rozgrywce z Chinami

  Osaczyć większego. Wietnam potrzebny USA w globalnej rozgrywce z Chinami

  Po Iranie, Kubie i Birmie przyszedł czas na kolejne pojednanie – z Wietnamem. W tym przypadku nie chodzi wyłącznie o zasypanie starych podziałów. Waszyngton rozgląda się za nowym sojusznikiem w Azji Południowo-Wschodniej. W globalnej rozgrywce z Chinami Wietnam może się okazać niezastąpiony

  czytaj więcej

 • Używane auto? Cudów w motoryzacji nie ma, tylko mniej lub bardziej cofnięte liczniki

  Używane auto? Cudów w motoryzacji nie ma, tylko mniej lub bardziej cofnięte liczniki

  Piękny jest. Ten kolor, ta moc. Jedna ryska na bagażniku. Nic tylko brać. Po dziadku lub po żonie, co jeździła tylko do sklepu.

  czytaj więcej

 • Prawnicze organizacje obywatelskie - można ich nie kochać, ale są konieczne

  Prawnicze organizacje obywatelskie - można ich nie kochać, ale są konieczne

  Organizacje obywatelskie, także te skupiające prawników, są niezbędnym elementem prawdziwej demokracji. Zmasowany atak, jaki na nie przypuścił obóz władzy, tylko po części jest sprawą przypadku

  czytaj więcej

 • Biznes to biznes. Amerykanie bez litości nawet dla sojuszników

  Biznes to biznes. Amerykanie bez litości nawet dla sojuszników

  Stany Zjednoczone przez dwa stulecia doskonaliły synergię między interesem narodowego kapitału a polityką zagraniczną państwa, budując tą metodą swą potęgę. Oczywistość tak oczywista, że niezauważalna jedynie w Polsce.

  czytaj więcej

 • Wojna handlowa z Europą. Trump znalazł sobie taki konflikt, w którym czuje się bezpiecznie

  Wojna handlowa z Europą. Trump znalazł sobie taki konflikt, w którym czuje się bezpiecznie

  Kiedy kraj traci wiele miliardów dolarów z właściwie każdym państwem, z jakim robi interesy, wojny handlowe są dobre i łatwe do wygrania – tłumaczył narodowi swoją decyzję Donald Trump na Twitterze. – Przykładowo, kiedy jesteśmy o 100 mld do tyłu na handlu z jakimś krajem i przestajemy z nimi handlować – wysoko wygrywamy. To takie proste

  czytaj więcej

 • Zuckerberg spowiada się przed kongresem

  Zuckerberg spowiada się przed kongresem

  W życiu wielu prezesów zdarza się taki moment, że są wzywani przed oblicze Kongresu. Teraz nadszedł on w życiu Marka Zuckerberga.

  czytaj więcej

 • USA: Zmiany w NAFTA nie oddaliły groźby taryf na samochody z UE

  USA: Zmiany w NAFTA nie oddaliły groźby taryf na samochody z UE

  Zmiany w układzie NAFTA wynegocjowane w niedzielę pozwolą Meksykowi i Kanadzie na uniknięcie groźby wyższych amerykańskich taryf celnych na produkty motoryzacyjne. Groźba taka nie zniknęła jednak wobec produktów tego typu eksportowanych do USA z krajów UE.

  czytaj więcej

 • USA. Kampania prezydencka 2020 właśnie się zaczęła

  USA. Kampania prezydencka 2020 właśnie się zaczęła

  O tym, który demokrata ma ochotę na Biały Dom , świadczą kalendarze polityków.

  czytaj więcej

 • Filmowcy w PRL-u: Władza chciała propagandy sukcesu, twórcy robili swoje

  Filmowcy w PRL-u: Władza chciała propagandy sukcesu, twórcy robili swoje

  Czasy się zmieniają, a problemy polskich władz z reżyserami wciąż podobne. Jakby się ich nie organizowało, motywowało i opłacało, kiedy zrobią film po myśli rządzących, to nie da się go oglądać, a jeśli na przekór, od razu mają sukces

  czytaj więcej

 • USA pracuje nad przekazaniem technologii nuklearnej Arabii Saudyjskiej

  USA pracuje nad przekazaniem technologii nuklearnej Arabii Saudyjskiej

  Transakcję zaczęto planować na początku prezydentury. Po tym jak okazało się, że saudyjski dwór maczał palce w okrutnym zabójstwie dziennikarza „Washington Post” Dżamala Chaszukdżiego w konsulacie w Stambule, Rijad sporo jednak stracił w oczach amerykańskiej opinii publicznej, mediów i polityków obydwu partii. To jednak nie zmieniło podejścia Donalda Trumpa. Według kongresmenów ostatnia seria negocjacji odbyła się w minionym tygodniu. I to mimo ostrzeżeń, jakie zgłaszały wobec nich amerykańskie służby specjalne.

  czytaj więcej

 • Bąk: Partia Kierowców? Mam dla was koalicjanta! [Ford Focus 2.0 EcoBlue 8AT]

  Bąk: Partia Kierowców? Mam dla was koalicjanta! [Ford Focus 2.0 EcoBlue 8AT]

  Jak ognia staram się unikać pisania o polityce. Bo wychodzę z założenia, że oczekujecie ode mnie taniej i tandetnej rozrywki okraszonej wulgaryzmami i nawiązaniami do seksu, a nie tego, abym brudził się szambem, które niemal codziennie wybija na ul. Wiejskiej. Tym razem zrobię jednak wyjątek. A zrobię go specjalnie dla Partii Kierowców, która została zarejestrowana w mijającym tygodniu i poinformowała o starcie w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennych – do Sejmu i Senatu. Ugrupowanie nie ma jeszcze szczegółowego programu, ale już ogłosiło, że – cytuję – „będzie walczyło o prawa kierowców”. Chce zająć się eliminacją absurdów drogowych, poskramianiem – tu znowu cytat – „ideologii antysamochodowej”, a także skończyć z systemem karania kierowców, który przynosi zyski państwu, a nie poprawia bezpieczeństwa na drogach. Fantastycznie!

  czytaj więcej

 • Związki CSBA z polskim rządem, czyli zalążki profesjonalnego lobbingu

  Związki CSBA z polskim rządem, czyli zalążki profesjonalnego lobbingu

  Polski rząd zamówił w Waszyngtonie raport, który miał pomóc w sprawie modernizacji polskiej armii. Jednak jego propozycje nie są zbieżne z linią Ministerstwa Obrony Narodowej.

  czytaj więcej

 • Trump ma plan na Bliski Wschód

  Trump ma plan na Bliski Wschód

  Jeden z elementów to pomoc finansowa dla Palestyny, by obudzić kulejącą gospodarkę. Drugi – sprawy ściśle polityczne, czyli np. status Jerozolimy.

  czytaj więcej

 • Fokkery, boeingi, lockheedy. Przedwojenny biznes lotniczy zdominowały USA

  Fokkery, boeingi, lockheedy. Przedwojenny biznes lotniczy zdominowały USA

  Kiedy pod koniec lat 30. Boeing wypuścił pierwszy samolot z kabiną ciśnieniową, zdolny do przewiezienia 33 pasażerów bez względu na niedogodności pogodowe, filmy lotnicze na Starym Kontynencie mogły już tylko wywiesić białą flagę.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników