intercontinental intercontinental

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu intercontinental intercontinental. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące intercontinental intercontinental.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Megaoszczędności z fuzji gigantów

  Megaoszczędności z fuzji gigantów

  Zarządy giełd London Stock Exchange oraz Deutsche Boerse porozumiały się w sprawie połączenia. Powstała w jego wyniku spółka UK TopCo będzie miała wartość ponad 26 mld euro

  czytaj więcej

 • Frankfurt i Londyn: Nieudane trzecie podejście do fuzji giełd

  Frankfurt i Londyn: Nieudane trzecie podejście do fuzji giełd

  Połączenie Frankfurtu i Londynu osłabiłoby konkurencję w rozliczaniu instrumentów na rynku długu.

  czytaj więcej

 • Niemcy: Ivanka Trump uczestniczy w forum kobiet w Berlinie

  Niemcy: Ivanka Trump uczestniczy w forum kobiet w Berlinie

  Oprócz kanclerz Angeli Merkel w spotkaniu dla kobiet zajmujących wysokie stanowiska w polityce i biznesie uczestniczy córka prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka. Uczestniczki Women20 Summit w Berlinie dyskutują o tym, jak ułatwić kobietom karierę w gospodarce.

  czytaj więcej

 • Wilkowicz: Kredytowe granice nieprawdopodobieństwa

  Wilkowicz: Kredytowe granice nieprawdopodobieństwa

   Brytyjski nadzór finansowy chce, żeby do końca 2021 r. zakończyło się funkcjonowanie stóp LIBOR. To może rodzić poważne konsekwencje dla krajowych banków i ich klientów, którzy spłacają kredyty we frankach.

  czytaj więcej

 • Afganistan: 40 zabitych w sobotnim ataku na hotel Kabulu

  Afganistan: 40 zabitych w sobotnim ataku na hotel Kabulu

  Co najmniej 40 osób zginęło w sobotnim ataku na hotel Intercontinental w stolicy Afganistanu, Kabulu - poinformowały w czwartek afgańskie władze i źródła dyplomatyczne. Wśród zabitych jest 25 Afgańczyków i 15 cudzoziemców, w tym czterech Amerykanów.

  czytaj więcej

 • Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

  Jubileuszowy cykl kongresów dyrektorów finansowych zapowiada się być przełomowym. Po raz pierwszy profesjonaliści zarządzający finansami przedsiębiorstw spotkają się w Gdańsku i Lublinie, by następnie po 5 latach powrócić do Krakowa. Zwieńczeniem wiosennych spotkań będzie Poznań, a wielki finał wraz z uroczystą galą i rozstrzygnięciem XIII edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku odbędą się jesienią w Warszawie. Ponadto, na każdym z pięciu kongresów organizatorzy będą przyznawać po raz pierwszy wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące implementację innowacyjnych rozwiązań w proces zarządzania finansami.

  czytaj więcej

 • Digital Finance Award dla Małopolskiego Centrum Biotechniki oraz ZWSE Rzeszów

  Digital Finance Award dla Małopolskiego Centrum Biotechniki oraz ZWSE Rzeszów

  Wyróżnienie Digital Finance Award, honorujące firmy, które w procesie zarządzania finansami stawiają na innowacyjność i wykorzystanie technologicznych rozwiązań, otrzymały Małopolskie Centrum Biotechniki oraz ZWSE Rzeszów.

  czytaj więcej

 • Centralny Port Komunikacyjny – nowe możliwości dla polskiej gospodarki i hotelarstwa

  Centralny Port Komunikacyjny – nowe możliwości dla polskiej gospodarki i hotelarstwa

  HOTELARSTWO | Rozmowa z Gheorghe Marianem Cristescu, Prezesem Zarządu Chopin Airport Development oraz Przewodniczącym Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. Chopin Airport Development to spółka z udziałem Skarbu Państwa, która obecnie jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się podmiotem w branży hotelarskiej nad Wisłą.

  czytaj więcej

 • Digital Finance Award w Poznaniu dla ELSEN i Open Nexus

  Digital Finance Award w Poznaniu dla ELSEN i Open Nexus

  Nagrody Digital Finance Award, honorujące firmy implementujące technologiczne rozwiązania w proces zarządczy, otrzymały ELSEN S.A. oraz Open Nexus Sp. z o.o. Wyróżnienia wręczono w trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Poznaniu, gdzie finansiści dyskutowali nad tegorocznymi wyzwaniami z zakresu rachunkowości firm. 

  czytaj więcej

 • Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Roku

  Szefowe finansów Cyfrowego Polsatu oraz Parker Poland z tytułami Dyrektor Finansowy Roku

  Wybitni CFO już po raz trzynasty otrzymali prestiżowe nagrody branży finansowej – tytuł Dyrektor Finansowy Roku. Laureatką Konkursu w kategorii dużych przedsiębiorstw została Katarzyna Ostap-Tomann – Członkini Zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie. W kategorii małych i średnich firm, zwyciężyła natomiast Beata Tomaszewska – Dyrektor Finansowa Parker Poland. W obu kategoriach Kapituła przyznała również wyróżnienia.

  czytaj więcej

 • Saint-Tropez, Antibes, calanques. 7 miejsc, które warto zobaczyć w Prowansji

  Saint-Tropez, Antibes, calanques. 7 miejsc, które warto zobaczyć w Prowansji

  Światowej sławy kurorty i Lazurowe Wybrzeże. Pachnąca lawendą Prowansja była natchnieniem malarzy (van Gogh, Cézanne, Gauguin, Picasso) oraz poetów (średniowieczni trubadurzy). Śródziemnomorski klimat, wspaniałe plaże, skaliste doliny oraz cuda natury zwane calanques (francuskie fiordy) przyciągają rzesze turystów. Jeśli morze i plaża to z mało od wschodu zapraszają Alpy.

  czytaj więcej

 • Polaków nie obchodzi Davos? [OPINIA]

  Polaków nie obchodzi Davos? [OPINIA]

  Słoneczna, ale bardzo mroźna pogoda i wysoki stopień zagrożenia lawinowego. W takich warunkach ruszyło – w naj wyżej położonym mieście w Europie – Światowe Forum Ekonomiczne. Teoretycy spisków uważają, że tutaj – w Davos – podczas zakulisowych spotkań polityczno-gospodarczych elit ważą się losy świata. 

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników