inteligentna dystrybucja

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu inteligentna dystrybucja. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące inteligentna dystrybucja.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Samorządy potrzebują inteligentnych specjalizacji, ale zawiązać współpracę nie jest łatwo

  Samorządy potrzebują inteligentnych specjalizacji, ale zawiązać współpracę nie jest łatwo

  W gospodarce globalnej regiony konkurują między sobą, projektując i wdrażając coraz skuteczniejsze podejścia do zarządzania innowacjami. Ze względu na ograniczone środki potrzebna jest koncentracja instrumentów wsparcia na tych obszarach, które mają największy potencjał gospodarczego zwrotu z inwestycji. Takie właśnie podejście, wymagające koncentracji na największych potencjałach, przyjęła Komisja Europejska w komunikacie „EUROPA 2020, Strategia na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu”, zobowiązując europejskie regiony do mądrego inwestowania środków rozwojowych.

  czytaj więcej

 • Własne Centrum Badawczo-Rozwojowe

  Własne Centrum Badawczo-Rozwojowe

  Rozmowa z Krzysztofem Politem, pełniącym funkcję konstruktora w firmie rodzinnej RPOL Polit Roman

  czytaj więcej

 • Ekologiczna energia

  Ekologiczna energia

  O nowoczesnych rozwiązaniach w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym S.A. rozmawiamy z Marianem Kupijajem, Prezesem Zarządu spółki.

  czytaj więcej

 • Kijów na celowniku hakerów

  Kijów na celowniku hakerów

  Złośliwe oprogramowanie infekowało ukraińskie komputery od dwóch lat. To może być test przed czymś większym – przestrzegają eksperci.

  czytaj więcej

 • Jeśli ktoś nazwie cię pogardliwie dorobkiewiczem, potraktuj to jako komplement

  Jeśli ktoś nazwie cię pogardliwie dorobkiewiczem, potraktuj to jako komplement

  Czy dalibyście wiarę, że jedno słowo może spowalniać wzrost PKB? Że przez to, jak używamy pewnego konkretnego terminu i jak go rozumiemy, wolniej rosną nasze płace?

  czytaj więcej

 • 6 wskazówek jak uniknąć ataku hakerskiego podczas urlopu

  6 wskazówek jak uniknąć ataku hakerskiego podczas urlopu

  Według danych Diners Club Polska na tegoroczne wakacje wyjedzie ponad 70% Polaków. Część z tych osób (zwłaszcza tych na stanowiskach menedżerskich) nie będzie mogła w pełni poświęcić się wypoczynkowi i w wolnych chwilach zajmie się sprawdzaniem służbowej poczty e-mail. Z danych Avery UK wynika, że pracownik biurowy otrzymuje średnio 44 maile dziennie. Zakładając, że wyjeżdżamy na dwutygodniowy urlop i otrzymujemy maile tylko od poniedziałku do piątku, po powrocie będziemy musieli odpowiedzieć na 440 wiadomości. Dlatego niektórzy pracownicy, chcąc uniknąć natłoku pracy po zakończeniu wakacji, załatwiają część spraw w trakcie urlopu. Cyberprzestępcy tylko na to czekają. Logowanie do służbowej poczty e-mail korzystając z sieci internetowej w hotelu czy restauracji może narazić nas na niebezpieczeństwo i utratę cennych danych firmowych.

  czytaj więcej

 • Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji

  Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji

  Podkarpackie – przestrzeń nowoczesnej gospodarki, nieskażonej przyrody i bogatej kultury. Obszary aktywnego wypoczynku i wielokulturowości sąsiadują z innowacyjnymi technologiami lotnictwa, informatyki czy motoryzacji. Inteligentne specjalizacje wytyczają drogę gospodarczego rozwoju regionu, a działalność badawczo-rozwojowa napędza wdrażanie innowacyjnych rozwiązań.

  czytaj więcej

 • Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Rewolucja technologiczna przyspiesza

  Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości: Rewolucja technologiczna przyspiesza

  Nowym metodom wytwarzania i zarządzania towarzyszy dynamiczny rozwój nowych usług, zarówno konsumenckich, jak i przemysłowych. Dlatego temat kolejnej debaty w ramach cyklu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” to „Rozwój i finansowanie technologii kluczem do nowoczesnej niepodległości”.

  czytaj więcej

 • IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego

  W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu

  czytaj więcej

 • Sztuczna inteligencja zmienia modele biznesowe. Co czeka firmy?

  Sztuczna inteligencja zmienia modele biznesowe. Co czeka firmy?

  Automatyzacja, robotyzacja, big data i sztuczna inteligencja zmieniają modele biznesowe. Media są branżą, która w ostatnich latach musiała poradzić sobie z wieloma procesami dostosowawczymi. Jakie szersze refleksje – dla różnych branż i dla całej gospodarki – płyną z tych doświadczeń? Na co czeka i na co powinien przygotować się sektor usług?

  czytaj więcej

 • Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Strategia na pięć lat i co nam dyktują europejskie trendy

  Powyborczy kurz już opadł. Niespiesznie znikają banery i plakaty wyborcze. Nadchodzi czas strategicznych działańPrzed kilkoma dniami zakończyło się ważne dla samorządowego świata wydarzenie – Smart City World Expo 2018. Była to doskonała okazja do poznania najnowszych trendów, inspiracji i przykładów wdrożeń

  czytaj więcej

 • Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Afera Huawei. Szpiegowska sieć wokół nas niezauważalnie zaciska się

  Oskarżenia stawiane Huawei nie powinny nikogo zaskakiwać. Odkąd życiem i gospodarką zaczęły rządzić nowe technologie, rządy kusi, by wykorzystać ich możliwości do inwigilowania innych krajów i własnych obywateli

  czytaj więcej

 • Miejski system energetyczny odpowiedzią na wzrost cen prądu

  Miejski system energetyczny odpowiedzią na wzrost cen prądu

  Samorządy nie zasypiają gruszek w popiele. Ostrów Wielkopolski ma już elektryczne autobusy zasilane energią z biomasy, a wkrótce zamierza przystąpić do budowy własnej sieci dystrybucji energii, w której popłynie prąd z odnawialnych źródeł. Podobne plany mają m.in. Siemiatycze. Bezpieczeństwo energetyczne powinno być budowane właśnie na poziomie gmin – mówią eksperci.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: „Czyste powietrze” musi przyspieszyć. Konieczne włączenie mieszkańców

  Debata DGP: „Czyste powietrze” musi przyspieszyć. Konieczne włączenie mieszkańców

  Większe zaangażowanie samorządów, uproszczenie procedur i sprawniejsze rozpatrywanie wniosków – to zmiany konieczne w rządowym programie dofinansowującym wymianę kotłów

  czytaj więcej

 • UKE rozpoczął prace nad przetargiem na częstotliwości 5G

  UKE rozpoczął prace nad przetargiem na częstotliwości 5G

  Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął prace nad przygotowaniami do przetargu na częstotliwości z zakresu 3600-3800 MHz, które będą wykorzystywane w technologii 5G - opracowane zostały wstępne założenia do przetargu - poinformował urząd w piątkowym komunikacie.

  czytaj więcej

 • Magazyny energii w Polsce powinny działać na zasadach rynkowych

  Magazyny energii w Polsce powinny działać na zasadach rynkowych

  Sektor magazynów energii elektrycznych w Polsce powinien zostać otwarty na zasadach rynkowych, komercjalizacja ma zasadnicze znaczenie - ocenia Polska Izby Magazynowania Energii. PIME podkreśla, że magazyny mogą pomóc obniżać ceny energii dla odbiorców.

  czytaj więcej

 • Inteligentny druk „na żądanie”. Sam przygotuj promocję i sprzedawaj więcej

  Inteligentny druk „na żądanie”. Sam przygotuj promocję i sprzedawaj więcej

  Chcesz zrobić pozytywne wrażenie na klientach odwiedzających twój sklep? Jak wynika z badań, masz na to tylko dwie sekundy. W tym czasie do konsumentów docierają kluczowe z perspektywy sprzedaży bodźce. To właśnie dlatego niezwykle ważne w prowadzeniu biznesu będzie umiejętne skupienie uwagi konsumenta na kluczowych elementach ekspozycji. Pomogą ci w tym drukarki OKI.

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników