intel atom

Intel Atom - rodzina 32-bitowych mikroprocesorów firmy Intel (wcześniejsza nazwa kodowa Silverthorne i Diamondville) o architekturze x86 (Socket 479).


 • Jaki netbook lub laptop z mobilnym internetem wybrać dla firmy

  Jaki netbook lub laptop z mobilnym internetem wybrać dla firmy

  Coraz częściej na biurkach pracowników miejsce tradycyjnego desktopa zajmuje notebook. Ma tę zaletę, że można go wziąć ze sobą, gdy jest potrzeba pracy poza biurem.

  czytaj więcej

 • Ekoore Python S - tablet z trzema systemami

  Ekoore Python S - tablet z trzema systemami

  Dla osób mających kłopoty z podejmowaniem decyzji, powstał tablet z trzema, różnymi systemami. Ekoore Python S, bo o nim mowa, oferuje trzy platformy - Androida 3.2, Windowsa 7 i Ubuntu.

  czytaj więcej

 • Koniec netbooków? Tak, ale ceny nie spadną

  Koniec netbooków? Tak, ale ceny nie spadną

  Na świecie ogłoszono definitywny koniec netbooków. Czy ich ceny spadną? Raczej nie, gdyż producentów i sprzętu będzie na rynku coraz mniej, a wtedy ceny nawet mogą wzrosnąć. Warto jednak zastanowić się, czy zamiast małego komputera, w tej samej cenie nie zainwestować już w tablet, ultrabooka czy tabletolaptop.

  czytaj więcej

 • Mobilna ofensywa Asusa

  Mobilna ofensywa Asusa

  Podczas konferencji Computex 2013, tajwański producent zaprezentował szereg nowych urządzeń, które już wkrótce mają podbić mobilny rynek. Zobaczyliśmy m.in. innowacyjny laptop/tablet Transformer Book Trio, phablet FonePad Note FHD6, a także kolejnego przedstawiciela serii Zenbook.

  czytaj więcej

 • Samsung Premiere 2013: Seria ATIV uratuje Windowsa 8 lub pójdzie z nim na dno

  Samsung Premiere 2013: Seria ATIV uratuje Windowsa 8 lub pójdzie z nim na dno

  Podczas odbywającej się w Londynie konferencji Samsung Premiere 2013, koreański gigant zaprezentował zupełnie nową rodzinę urządzeń mobilnych - ATIV. Największym zwycięzcą wczorajszego wieczoru okazał się bezdyskusyjnie potężny hybrydowy Ativ Q, który łączy w sobie funkcje tabletu i klasycznego notebooka. Czym jeszcze zaskoczył nas Samsung?

  czytaj więcej

 • Wielkie premiery Samsunga. Czy seria ATIV podbije rynek?

  Wielkie premiery Samsunga. Czy seria ATIV podbije rynek?

  Podczas konferencji Samsung Premiere 2013, koreański gigant zaprezentował nową serię urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu Windows 8. Pomysł na „Windowsową” serię urządzeń mobilnych Samsunga już od początku budził spore kontrowersje. W obliczu słabych recenzji najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, dalsze wspieranie tego OS-a przez koreański koncern wydaje się co najmniej ryzykowne.

  czytaj więcej

 • Intel walczy o rynek smartfonów i tabletów

  Intel walczy o rynek smartfonów i tabletów

  Firma Intel, kojarzona dotąd raczej z procesorami do komputerów stacjonarnych i laptopów, chce podbić rynek smartfonów i tabletów. Wprowadza do sprzedaży nowe chipy, które z powodzeniem ścigają się z konkurencyjnymi procesorami firmy ARM, instalowanymi obecnie w większości urządzeń mobilnych. Zdaniem przedstawicieli firmy – prace nad kolejnymi, szybszymi i bardziej wydajnymi produktami są bardziej zaawansowane niż postępy innych producentów.

  czytaj więcej

 • Najlepsze tablety jesieni. Który wybierzesz?

  Najlepsze tablety jesieni. Który wybierzesz?

  Tablety podbijają polski rynek. Z badań Gfk wynika, że w pierwszym półroczu br. Polacy kupili o ponad 140% więcej tabletów niż w roku 2012. Tablety są również najszybciej rozwijającą się gałęzią sprzętu elektronicznego, pozostawiając daleko z tyłu smartfony, telewizory i komputery przenośne. Jak z coraz szerszej oferty wybrać najlepsze urządzenie? Prezentujemy osiem tabletów, które na pewno nie zawiodą waszych oczekiwań.

  czytaj więcej

 • Świąteczne prezenty: Najlepsze 10-calowe tablety pod choinkę

  Świąteczne prezenty: Najlepsze 10-calowe tablety pod choinkę

  Prezentujemy najlepsze 10-calowe tablety, które będą idealnym prezentem świątecznym. Pod uwagę wzięliśmy tylko te urządzenia, które posiadają wbudowany modem 3G/4G. Ultralekki iPad Air? Potężny Samsung Galaxy Note 10.1? A może nieco tańszy Kruger&Matz 1060G? Wybór należy do ciebie.

  czytaj więcej

 • Laptop, tablet, a może "2 w 1"? Zobacz najlepsze komputery hybrydowe na rynku

  Laptop, tablet, a może "2 w 1"? Zobacz najlepsze komputery hybrydowe na rynku

  Przeciwnicy hybryd podkreślają, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zwolennicy, wskazują natomiast na liczne zalety komputerów "2 w 1" - przede wszystkim mobilność, możliwość wykonywania różnych zadań na jednym urządzeniu, a także oszczędność. Przyjrzeliśmy się komputerom hybrydowym dostępnym na polskim rynku i wybraliśmy najciekawsze z nich.

  czytaj więcej

 • Planujesz zakup tabletu? Oto najlepsze urządzenia na rynku

  Planujesz zakup tabletu? Oto najlepsze urządzenia na rynku

  Według danych firmy analitycznej Gartner tylko w ubiegłym roku na świecie sprzedano ponad 195 milionów tabletów. Urządzenia te przebojem wdarły się do świata nowych technologii i coraz częściej zastępują nam tradycyjne komputery osobiste. Przedstawiamy ranking najciekawszych tabletów dostępnych w Polsce.

  czytaj więcej

 • Wakacje przyszłości, czyli ciepły piasek ze smartfona

  Wakacje przyszłości, czyli ciepły piasek ze smartfona

  Już za kilka lat nowa generacja komputerów i systemów operacyjnych całkowicie zmieni nasze postrzeganie urlopu i przygotowań do niego

  czytaj więcej

 • Najlepsze tanie tablety do 1200 złotych

  Najlepsze tanie tablety do 1200 złotych

  Wydanie 300 złotych na tablet nie przedstawia problemu, ale czy będziemy z niego zadowoleni? Czasem warto powiększyć budżet choćby do 600-700 złotych aby móc w pełni cieszyć się z prezentu świątecznego. Dlatego przy wyborze tabletów do zestawienia wzięliśmy pod uwagę 7 lub 8-calowe urządzenia, z minimalną możliwą pojemnością 8 GB oraz w dobie szybkiego internetu mobilnego - z modemem LTE.

  czytaj więcej

 • Najlepsze tablety pod choinkę

  Najlepsze tablety pod choinkę

  Oto kilka najciekawszych tabletów multimedialnych dostępnych na naszym rynku. Pod uwagę wzięliśmy urządzenia o wielkości ekranu od 8 cali, z modemem LTE. Czy któryś z nich znajdzie się pod waszą choinką w tym roku?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników