instalacja produkcyjna

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu instalacja produkcyjna. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące instalacja produkcyjna.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Orlen i Tauron połączą siły w Czechach

  Orlen i Tauron połączą siły w Czechach

  Dwie państwowe spółki podpisały list intencyjny o współpracy przy budowie elektrociepłowni. Wydadzą kilkaset milionów złotych.

  czytaj więcej

 • Polska energetyka w obliczu transformacji

  Polska energetyka w obliczu transformacji

  Ewolucyjne zmiany, transformacja czy po prostu nowy etap rozwoju polskiej energetyki – o tym dyskutowali uczestnicy konferencji Energy Future, która odbyła się w Warszawie.

  czytaj więcej

 • PGNiG ma dwie umowy na dostawy po ok. 1 mln ton LNG rocznie od spółek z USA

  PGNiG ma dwie umowy na dostawy po ok. 1 mln ton LNG rocznie od spółek z USA

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ujawniło z opóźnieniem, że 28 września zawarło, po uzyskaniu wymaganych zgód korporacyjnych, dwie wiążące umowy długoterminowe na dostawy gazu skroplonego (LNG) z firmami Venture Global Calcasieu Pass, LLC oraz Venture Global Plaquemines LNG, LLC, podało PGNiG.

  czytaj więcej

 • Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Wszystko, co musisz wiedzieć planując inwestycję w farmę fotowoltaiczną

  Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce rośnie. Ich moc, jak wynika z danych Urzędu Regulacji Energetyki, w końcu czerwca 2018 r. wynosiła 126 MW, co oznacza, że w porównaniu do grudnia ub.r. wzrosła o 16 proc. Tymczasem przedstawiciele branży i rządu zgodnie twierdzą, że tego typu instalacji będzie coraz więcej. Podmiotom decydującym się na inwestowanie w tego typu źródła energii sprzyjają bowiem obecne regulacje, przede wszystkim ustawa z 7 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1976), która stworzyła ramy wsparcia w systemie aukcyjnym dla instalacji fotowoltaicznych, w tym dla nowych inwestycji. Takie aukcje mają odbyć się już w listopadzie. Co więcej, Ministerstwo Energii już zapowiada, że przyszłoroczne aukcje OZE w większym stopniu adresowane będą do branży fotowoltaicznej. Resort niedawno zadeklarował, że chciałby, aby w 2020 r. zainstalowane moce w tym sektorze przekroczyły moc 2 GW. Dzisiaj odpowiadamy na pytania, które najczęściej zadają przedsiębiorcy planujący inwestycje w elektrownie słoneczne.

  czytaj więcej

 • Chludziński: Moje zadanie to efektywność [WYWIAD]

  Chludziński: Moje zadanie to efektywność [WYWIAD]

  - Dokonujemy przeglądu strategicznego aktywów zagranicznych, także w USA i Kanadzie. W grudniu będziemy komunikować, w którym kierunku z tymi projektami pójdziemy - mówi w wywiadzie dla DGP Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź, były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

  czytaj więcej

 • Przestępcy bardzo celnie trafiają w czułe punkty

  Przestępcy bardzo celnie trafiają w czułe punkty

  Konieczność wdrożenia rozwiązań zgodnych z wymogami RODO zwiększyła zainteresowanie cyberbezpieczeństwem w polskich firmach. Sytuacja poprawiła się na tyle, że według analizy firmy Trend Micro z października 2018 r. Polska znajduje się obecnie poza pierwszą dziesiątką krajów najbardziej zagrożonych cyberprzestępczością. Pytanie tylko, jak długo taka sytuacja potrwa

  czytaj więcej

 • Finowie znaleźli sposób na śmieci, czyli jak wdrożyć w Polsce gospodarkę obiegu zamkniętego

  Finowie znaleźli sposób na śmieci, czyli jak wdrożyć w Polsce gospodarkę obiegu zamkniętego

  W piątek zakończyły się konsultacje propozycji wdrożenia gospodarki obiegu zamkniętego w Polsce.

  czytaj więcej

 • Przedsiębiorstwo efektywne energetycznie

  Przedsiębiorstwo efektywne energetycznie

  Ograniczenie zużycia energii jest jednym z powszechnie stosowanych sposobów na poprawę wyników finansowych w przedsiębiorstwie. Inwestycje, takie jak instalacja własnych źródeł energii, modernizacja oświetlenia czy termomodernizacja budynków, to przykładowe rozwiązania pozwalające na uzyskanie oszczędności. Innym, równie ważnym, a często najszybszym i najtańszym, jest monitoring i późniejsza optymalizacja zużycia energii.

  czytaj więcej

 • Warto stawiać na sprawdzonych, polskich producentów

  Warto stawiać na sprawdzonych, polskich producentów

  Instalacje przyłączy wody, jak i energii cieplnej domu, to inwestycje, które mają służyć na długie lata. Trudny dostęp do sieci czy też wysoki koszt ewentualnych napraw powoduje, że warto zastosować materiały wysokiej jakości.

  czytaj więcej

 • Muzea i wystawy w 2019 r. Co warto zobaczyć?

  Muzea i wystawy w 2019 r. Co warto zobaczyć?

  Nowa odsłona ekspozycji "Wyspiański. Nieznany" oraz wystawy poświęcone Andrzejowi Wajdzie w Krakowie; prezentacja twórczości Brytyjczyka Richarda Longa we Wrocławiu, otwarcie na nowo zaaranżowanej Galerii Sztuki Starożytnej w Warszawie - to niektóre z wydarzeń muzealnych roku 2019.

  czytaj więcej

 • Wiatr na Bałtyku powieje ze Szkocji?

  Wiatr na Bałtyku powieje ze Szkocji?

  Politycy z Edynburga chcą pomóc w rozwoju farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Przekonują, że dzięki dobremu planowaniu możemy uniknąć ich błędów inwestycyjnych.

  czytaj więcej

 • Koksownia Częstochowa Nowa stawia na rozwój i innowacje

  Koksownia Częstochowa Nowa stawia na rozwój i innowacje

  Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o. systematycznie wprowadza innowacyjne rozwiązania oraz realizuje program modernizacyjny, poprawiający zarówno efektywność procesu produkcyjnego, jak i minimalizujący wpływ swojej działalności na środowisko naturalne.

  czytaj więcej

 • Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  Niełatwo o specjalistów, więc należy ich kształcić

  PKN ORLEN działa w branżach, w których jednym z wyzwań kadrowych jest znalezienie pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jak skutecznie zapewnić zastępowalność i odpowiednie kompetencje na stanowiskach, na których fachowcy odchodzą na emeryturę? Na to oraz wiele pytań w dobie dzisiejszych wyzwań rynkowych odpowiadają sobie pracodawcy świadomie zarządzający kadrami i jednym z takich przykładów jest zadbanie o następców o wiele wcześniej.

  czytaj więcej

 • W Głogowie arsenu mniej, ale wciąż zbyt wiele

  W Głogowie arsenu mniej, ale wciąż zbyt wiele

  Rok temu DGP ujawnił rekordowe przekroczenia dopuszczalnego stężenia tego metalu w 2017 r. Dane za 2018 r. pokazują poprawę.

  czytaj więcej

 • Ekologiczne rozwiązania BEST-EKO

  Ekologiczne rozwiązania BEST-EKO

  Właściwa, zgodna z obowiązującymi przepisami gospodarka odpadami oraz rosnąca presja społeczna na szeroko pojętą ekologię, wpływa na rozwój działalności innowacyjnej. BEST-EKO  wpisując się w ten trend, poszukuje ale również wdraża  nowe sposoby przetwarzania odpadów.

  czytaj więcej

 • Tworzymy ekosystem wsparcia rozwoju

  Tworzymy ekosystem wsparcia rozwoju

  Ewa Nowak-Iskra: Możemy pochwalić się bardzo dużym udziałem naszego banku w finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego

  czytaj więcej

 • Polska może stać się wzorem dla Europy

  Polska może stać się wzorem dla Europy

  Ciągle słyszymy o nowej rewolucji przemysłowej, inteligentnych fabrykach, w których wykorzystuje się automatykę, sztuczną inteligencję i internet rzeczy. Czy to jest właśnie Przemysł 4.0?

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników