innymi hsbc

Baza artykułów znajdująca się w serwisie dotycząca tematu innymi hsbc. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące innymi hsbc.
Znajdź informacje dla siebie w naszym katalogu tematów.


 • Fiskus na giełdowych łowach

  Fiskus na giełdowych łowach

  Publiczne spółki znalazły się na celowniku – tym razem nie inwestorów, ale skarbówki. Jawność rozliczeń kosztuje je coraz więcej.

  czytaj więcej

 • Rynki finansowe: Na Wall Street zmniejszona aktywność przed wystąpieniem Yellen

  Rynki finansowe: Na Wall Street zmniejszona aktywność przed wystąpieniem Yellen

  Na giełdach na Wall Street ograniczona aktywność, inwestorzy czekają na wieczorne wystąpienie prezes FOMC, Janet Yellen. Po wcześniejszych wypowiedziach członków Fed kontrakty terminowe wyceniają prawdopodobieństwo podwyżki stóp w marcu na 92 proc., zatem tylko bardziej gołębie wypowiedzi szefowej banku mogą zaskoczyć rynek.

  czytaj więcej

 • Debata DGP: Zagraniczne inwestycje? Tylko z korzyścią dla rodzimych firm i polskiego PKB

  Debata DGP: Zagraniczne inwestycje? Tylko z korzyścią dla rodzimych firm i polskiego PKB

  Powinno się pomagać tym inwestorom, których działalność może pomóc rozwijać się Polakom, podnosić ich kompetencje oraz będzie włączać polskie przedsiębiorstwa w globalny łańcuch dostaw produktów i innowacji – uważają uczestnicy debaty „Zagraniczne inwestycje w Polsce – jak stymulować wzrost gospodarczy”, która odbyła się w redakcji Dziennika Gazety Prawnej. Spotkanie prowadził Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego DGP

  czytaj więcej

 • Banki już rozpoczęły ucieczkę z Londynu

  Banki już rozpoczęły ucieczkę z Londynu

  Kolejne instytucje finansowe informują o tym, dokąd przenoszą z City swoje europejskie siedziby. Wielkie międzynarodowe banki i instytucje finansowe zaczynają spełniać swoje groźby, że po brexicie przeniosą część swojej działalności z londyńskiego City do któregoś z miast w Unii Europejskiej.

  czytaj więcej

 • W Europie indeksy odbiły się po piątkowych spadkach

  W Europie indeksy odbiły się po piątkowych spadkach

  Na giełdach w zachodniej Europie odbicie indeksów po piątkowych spadkach - informują maklerzy.

  czytaj więcej

 • Andrzej Duda w USA: Prezydent będzie kusił inwestorów

  Andrzej Duda w USA: Prezydent będzie kusił inwestorów

  Andrzej Duda spotka się w USA z funduszami private equity oraz bankami inwestycyjnymi. I spróbuje je zachęcić do zaangażowania w Polsce. Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna jutro wizytę w USA, podczas której weźmie udział w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To niejedyny punkt trzydniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych.

  czytaj więcej

 • Godusławski: Nie fetyszyzujmy JP Morgan

  Godusławski: Nie fetyszyzujmy JP Morgan

  Czy faktowi, że jedna z największych instytucji finansowych świata – bank JP Morgan, otwiera właśnie centrum korporacyjne w Warszawie, należy przypisywać jakieś szczególne znaczenie? Nie.

  czytaj więcej

 • Zuber: Finansowy gigant J.P. Morgan wchodzi do Polski, bo widzi tutaj "biznes"

  Zuber: Finansowy gigant J.P. Morgan wchodzi do Polski, bo widzi tutaj "biznes"

  Z całą pewnością, to że J.P. Morgan wchodzi do Polski oznacza, że widzi tutaj "biznes" - powiedział PAP ekonomista Marek Zuber. Podkreślił, że lokalizacja w Polsce jednego z największych banków świata to ważny sygnał dla sektora finansów, a dla naszego kraju oznacza m.in. nowe miejsca pracy.

  czytaj więcej

 • Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  Nasz biznes ekspansywnie wychodzi poza Stary Kontynent

  W zeszłym roku krajowe firmy inwestowały w Chile, na Bahamach i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Za to z USA wycofaliśmy 85 mln zł. W 2016 r. polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne wyniosły niemal 32 mld zł. Taka była różnica między sumą przeznaczoną przez zarejestrowane w kraju firmy na zakup udziałów w przedsiębiorstwach w innych krajach, zasilenie ich w kapitał przez reinwestycję zysków czy różnego rodzaju pożyczki i kwotą, którą nasze przedsiębiorstwa ściągnęły do kraju.

  czytaj więcej

 • Kobus: Przecieki w służbie nauki

  Kobus: Przecieki w służbie nauki

  Świat zbulwersowały niedawno kolejne wycieki danych z rajów podatkowych. Afera Paradise Papers to kolejna odsłona po Swiss Leaks (w 200 7 r . pracownik banku HSBC w Genewie ujawnił rejestr ponad 30 tys. klientów) i Panama Papers (w 201 6 r . wyciekły dokumenty z kancelarii Mossack Fonseca, która w imieniu klientów lokowała pieniądze w rajach podatkowych na Karaibach). Na światło dzienne wypłynęły setki dokumentów na temat majątków i konkretnych transakcji finansowych poszczególnych osób, z imienia i nazwiska. I co teraz? Można wyłuskać konkretne osoby i ustawić je pod publicznym pręgierzem. Ale paru ekonomistów wpadło na znacznie lepszy pomysł: Annette Alstadsater, Niels Johannesen i Gabriel Zucman zestawili majątki ukryte z publicznie dostępnymi danymi o majątkach oficjalnych (i opodatkowanych). Tylko kilka krajów publikuje informacje o majątkach swoich obywateli, więc tylko dla nich można było dokonać tej kolosalnej pracy, ale wnioski są warte wysiłku.

  czytaj więcej

 • Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Pisula: W Davos można pozyskać potężnych inwestorów

  Do Davos zjeżdżają światowi "piękni i bogaci", jeśli nas tam nie będzie, to prawdopodobnie ich do Polski nie ściągniemy; udział nie jest tani, ale korzyści dla gospodarki są olbrzymie, można tam pozyskać inwestycje o wartości setek milionów euro - mówi PAP prezes PAIH Tomasz Pisula.

  czytaj więcej

 • Mają miliardy przychodów i nie odprowadzają CIT. Oto firmy, które nie zapłaciły ani złotówki podatku

  Mają miliardy przychodów i nie odprowadzają CIT. Oto firmy, które nie zapłaciły ani złotówki podatku

  Jednorazowa duża strata pozwala nawet przez kilka lat nie dzielić się dochodem z fiskusem. To najczęstszy powód nieodprowadzania CIT przez duże firmy.

  czytaj więcej

 • Klimat do inwestycji tworzą samorządy

  Klimat do inwestycji tworzą samorządy

  Nowi inwestorzy oznaczają dodatkowe miejsca pracy, a co za tym idzie spadek wskaźnika bezrobocia. Dlatego samorządy nie ustają w rozwijaniu i promowaniu swoich regionów.

  czytaj więcej

 • Problemy z płatnością kartami Visa. Firma bada przyczyny

  Problemy z płatnością kartami Visa. Firma bada przyczyny

  Firma Visa Inc., która wydaje karty płatnicze, poinformowała w piątek, że bada przyczyny kłopotów z płaceniem kartami kredytowymi i debetowymi w kilku krajach europejskich; według komunikatu firmy doszło do "zakłócenia obsługi" kart Visa.

  czytaj więcej

 • Polscy przedsiębiorcy w czołówce obawiających się negatywnych skutków Brexitu

  Polscy przedsiębiorcy w czołówce obawiających się negatywnych skutków Brexitu

  Polscy przedsiębiorcy należą do czołówki obawiających się negatywnych skutków Brexitu. Biorąc pod uwagę niepewność związaną z ostatecznymi jego konsekwencjami ważne jest, by nasze firmy zabezpieczyły się poprzez np. odpowiednie prowadzenie dokumentacji - wskazuje Włodzimierz Szymczak z Atradius Collections w Polsce.

  czytaj więcej

 • Bruksela stawia na zielone: Polskie inwestycje energetyczne na szarym końcu

  Bruksela stawia na zielone: Polskie inwestycje energetyczne na szarym końcu

  Bruksela zastanawia się, w jaki sposób przekierować większy strumień środków na przyjazne środowisku inwestycje. Może na tym stracić nasza energetyka

  czytaj więcej

 • Po szkole zamiast gry w piłkę, dzieci wolą zajęcia artystyczne

  Po szkole zamiast gry w piłkę, dzieci wolą zajęcia artystyczne

  Liczba uczniów korzystających z zajęć pozalekcyjnych rośnie . W zeszłym roku wzięło w nich udział 1,34 mln osób, o niemal 100 tys. więcej w porównaniu z 2016 r. – policzył Główny Urząd Statystyczny.

  czytaj więcej

 • Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Literatura brytyjska zyska na brexicie. „Oblicza Wielkiej Brytanii"

  Nie sądzę, żeby brytyjskie szkoły straciły prestiż albo literatura pogorszyła się z powodu brexitu. Pewnie stanie się jeszcze lepsza, będzie więcej tematów do opisywania - mówi PAP dziennikarz Dariusz Rosiak, autor książki „Oblicza Wielkiej Brytanii. Skąd wziął się brexit i inne historie o wyspiarzach".

  czytaj więcej

 • zobacz więcej wyników